První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
brum...nečetla jsem celou diskuzi, jen tak na okraj, takže nevím přesně, čeho se to týká to "rozsápání", ale moje motto je "Kam se postavíš, tam budeš" a prostě to tak v životě funguje. Ale s tím "odchodem" od tyrana....věřím, že to není tak jednoduchý, mě jeden bývalý partner taky bil. Sice ne nijak dramaticky - poprvý to byla facka v hádce, to jsem jako přešla, protože vím o sobě, že když spustím, nevidím vlevovpravo a na hysterák je mírná facka asi nejlepší probuzení, ale po druhý to bylo úplně kvůli blbosti a to už nebyla jen facka...uřvaná jsem to řekla bráchovi a "můj" frajer dopadl docela blbě, když si na něj bratr počkal. Já sílu ho poslat do háje našla a poměrně snadno, ale tuším, že to bylo tím, že jsem ho zas až tak nemilovala, nežili jsme spolu atd. Sice nevěřím, že by na měj MP vztáhl ruku (ale každýmu může rupnout v kouli)...ale kdyby ano, jestli bych se dokázala bez otázek proč sbalit a odejít...sama tak úplně přesně nevím. Víš takový to - nezasloužila jsem si to? (ne za neumytý nádobí nebo pozdní příchod z práce...tam je to poměrně jasné) - co když už se to skutečně nikdy nestane? atd. :-(
Odpovědět
K týraniu: obeťou týrania sa môže stať ktorákoľvek žena. Suverénnou megahviezdou počnúc, nenápadnou beydomovkyňou končiac. To, či sa niekto stane obeťou domáceho týrania, nezávisí od jej spoločenského statusu, príjmu, veku, rasy a podobne. Myslím si, že rýchlosť rozchodu s agresorom ovplyvňuje aj to, či je žena poučená o špirále domáceho násilia a od výchovy. Ak je niekto vychovávaný tak, že čokoľvek muž urobí, je to v poriadku /viď niektoré štáty/, tak sa vzbúri len málokedy. Ak je niekto vychovávaný tak, že po prvej facke je koniec, tak sa rozíde rýchlejšie. Aj najsilnejšia osobnosť sa môže dostať do situácie, keď sa s páchateľom jednoducho nerozíde a neodíde od neho. Mám na mysli obete náhleho extrémneho násilia, ktorá sa tak "zlomia", že ostávajú s páchateľom /nieraz po brutálnom znásilnení neznámym človekom obeť ostala s agresorom, lebo násilie bolo tak brutálne, že obeť v rámci snahy vyrovnať sa s násilím si prebudovala psychiku tak, že agresor sa v jej očiach zmenil na milujúcu a milovanú bytosť - Štokholmský syndróm/. Na Slovensku sú mnohé ženy nútené ostať s páchateľom, lebo sú na ňom aj s deťmi ekonomicky závislé a tak čakajú, kým získajú ekonomickú nezávislosť a až potom utekajú. Slovenské "sociálne" zákony sú v tomto smere o dosť menej inteligentné ako české. Denisska, nezabudni rodine hovoriť Tvoju verziu, aby ich nepostavil proti Tebe. A začni si schovávať dôležité veci, napr. sobášny list, rodný list, peniaze, aby si o ne neprišla. Ak nemáte zrušené bezpodielové spoluvlastníctvo, tak máš právo používať Vaše auto... Trocha sa bojím, aby Ti nabudúce nezobral mobil /zapíš si dôležité kontakty/ alebo prístup na internet. Jednoducho aby auto nebolo prvým krokom v odoberaní Ti kontaktov so svetom.
Odpovědět
Profilova fotka
kveta: ocenuji tento prispevek!
Odpovědět
Profilova fotka
kveta: smekám před tebou a naprosto souhlasím!
Odpovědět
Profilova fotka
brum, na tuhle vetu jsem cekala: "Jo tak to sem přesně čekala člověk napíše svůj názor a hned ho roznesete na kopytech" :-D :-D :-D :-D .... nene, tady to neni o tom, ze bys mela jiny nazor .... opravdu totiz netusis k cemu se tu takhle vyjadrujes, kdybys byla informovanejsi, vyjadrovala by ses jinak. denisska, tvuj muz je psychopat, zacni s tim neco delat, necekej ..... kveta ma super rady, pokud nechces hned odejit a sbiras k tomu silu, udelej si prostredi. Mluv o tom s rodici, s kamaradkama, klidne i se svagrovou, jestli spolu dobre vychazite .... nenechavej si to pro sebe. On vi, jak na tebe a jak ovlivnit okoli ke svemu prospechu, jestli budes sticha, budes ty ta spatna.
Odpovědět
Přeci není možný, aby dneska ještě někdo tvrdil, že týraná žena nese sama na svém týrání vinu. Mě nad tím zůstává rozum stát už druhý den, když to tady čtu. Já teda nejsem žádný odborník na psychologii, ale slyšeli jste někdy o vymývání mozků nebo co takový stockholmský syndrom? http://www.novinky.cz/clanek/13830-st... Prostě lidská mysl je složitější. Nejde jen říct ty jsi slaboška, můžeš si za to sama. Mělas být dost silná ho opustit. Některé holky tu jedou stylem Podle sebe soudím tebe, ale přece to, že vám by to nedělalo problém neznamená, že takhle to zvládne automaticky každá. Fakt mi to rozum nebere, nebudu jmenovat, ale někteří lidé by tady měli dvakrát přemýšlet než něco napíšou. Denisska jsi strašně hezká (já teda nejsem lesba, ale s tebou bych si snad dala říct, jsi kus ;-) ), jdi od něj. Jestli máš navíc takové zájmy, jako píšeš a jsi tak kultivovaná osobnost, najdeš jistě někoho, kdo si tě bude více vážit než tvůj muž. Držím ti palce, aby ti to vyšlo. Suzamen kašli na lidi, i když vím, že na malým městě je to těžký. Ale to víš, to je ta maloměšťácká nevychovanost, do všeho strkat nos. Ty lidi z vaší vesnice, co to tu čtou, jsou jen chudáci, kteří mají nudný, ubohý život a jediné, čím jsou schopní se oblažit, je cizí trápení. Dopřej jim to, nic zajímavějšího je evidentně v životě nečeká. Jak to tu občas čtu, tak to máš s mužem složitý, ale vidím, že se to pořád snažíš dát do kupy. Nejsi z těch, co by to vzdali bez boje. No snad ti to vyjde. Doufám, že tyhle starosti nebudu muset řešit. A jinak někdo tu psal, že si naivně nemyslí, že jeho muž je báječný. No já si myslím, že ten můj báječný je a nechápu, proč bych si měla brát někoho, kdo báječný není.
Odpovědět
Profilova fotka
amimi: to bud´ ráda, zas mě sjely za to co sem nenapsala a co si nemyslim jen proto že někdo něco špatně pochopil nebo přečet :-p Ach jo holky, já jsem řekla kjen úplně to samý co napsala po de mnou amimi, tj.kam se v životě postavíš, tam stojíš? za to že některym z Vás se nelíbí kde stojíte, já teda vážně nemůžu :-D a to že to je jednoduchý nikdo netvrdil a zvlášt´když jsou děti a je i ekonomická závislost, tak je to ještě těžší, ano pak nejen na Slovensku ale i v Čechách týrané ženy čekají až přijde ta vhodná doba, připravujou se, šetří si a pak teprve odejdou, ale to jsou ty co už si tu situaci uvědomujou. Já psala o těch co si to neuvědomujou nebo nechtěji uvědomit, tj.však on je jinak hodnej, on to nikdy neudělá atd...........tak ano ty jsou v té chvíli naivní, tak neplet´te jabka s hruškama :-)
Odpovědět
Hm, zase tolik zkušeností nemám, ale myslím, si, že většina z nás řekne, že kdyby nám dal chlap facku, tak ho ženeme sviňským krokem...Ale kdybychom byly v podobné situaci, tak bychom třeba udělaly úplně něco jiného. A je jasné, že pokud se z toho ta ženská pak dostane, tak říká, že byla blbá, ale v tu danou chvíli to prostě nevidí :-( A řeči typu: Jestli si ženská něco zasloužila nebo nezasloužila!!!Se mi otvírá kudla v kapse :-D...Já tolikrát tak melu pantem a jsem někdy protivná, hnusná, ale i tak si myslím, že za takové věci bych si nezasloužila (jako ani žádná jiná) dostat přes pusu. To mě zaráží, jak si to někdo může myslet!!! A ne každý má velké sebevědomí, na tom to podle mě také stojí... Teď píšu mimo mísu, ale je to reakce na pár stránek....
Odpovědět
Profilova fotka
mab: víš já ti přeju aby ten tvůj byl báječnej, ale holky si to o tom svym nemyslej právě proto aby to téma nakonec nemuseli řešit, pořád si myslim že je lepší si myslet že ten můj neni báječnej a že má takový a takový chyby, počítat s tim a podle toho se zařídit než si myslet jak je děsně báječnej, pak tu řešit rozvod a bejt z toho neštastná :-S
Odpovědět
Já neříkám, že nemá chyby, každej je má, ale zároveň si o něm myslím, že je naprosto úžasnej a báječnej, i s těma chybama. Někdo to tu už dřív psal, teď nevím jestli nunacek (možná někdo jinej, se omlouvám, jestli jsem se netrefila), že se poprvé vdával z rozumu a podruhé z lásky a že by se už nikdy nevdala jinak než z lásky. A já to mám stejně. Po 11 letech přítele miluju, voláme si několkrát denně, počká na mě, abychom mohli jít spolu z práce, nosí mi kytky, vymejšlí pro mě dárečky, slavíme Valentýna. Miluju ho jinak než před lety, víc. Protože ze začátku to byla jen zamilovanost, teď zároveň vím, že je báječnej a úžasnej. Tvůj nastávající by měl jistě radost, kdyby si přečetl, jak tohle o něm píšeš ;-) , že není báječnej a úžasnej. To je úplné vyznání lásky. A dost originální =-) .
Odpovědět
brum: Tomu nevěřím. Myslím, si, že každá řekně, že ten můj je báječný. Já to taky řeknu, nemám v tom problém, ale samozřejmě v některých věcech vynechává-ponožky háže ke dveřím-použité ponožky a další věci, které mi také vadí. Každý má chyby...Ale i tak je ten můj báječný! A i kdybych měla řešit rozvod, tak to nemá co dělat s tím, že teď si řeknu jestli má nebo nemá chyby...To mi přijde ujetá myšlenka co jsi napsala :-D :-D :-D Prostě ne každý se umí postavit k životu jako Ty a nevidí to takhle, že její není báječný, a prostě semo tamo se najde nějaká blbka, která říká, jak je její úžasný ( myslím mě :-D ) ale samozřejmě, že když mě nafere, tak to klidně někde zase napíšu, ale nic to nemění na tom, že je báječný :-D :-D
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Článek se načítá
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
holky,ale no tak, nikdo neni báječnej, protože každej máme chyby, já k tomu všemu jen prostě přistupuju realisticky možná to špatně vyznělo, ale měla sem na mysli, jak některý holky o tom svym básní jak je skvělej a úžasnej a já nevim co všechno a ty chyby nevidí a pak se nestačí divit a pak to právě končí rozvodem :-| zas nelítám v oblacích jako Vy a aspon pak nedopadnu tak tvrdě :-D
Odpovědět
Vsechny zucastnene zadam, aby se propriste drzely tematu. Holky, ktere sem pisou, si sem jdou pro pomoc a ne pro hadky a napadani. Takze az nekdy zase budete mit "bajecnou slinu", tak peclive zvazte, jestli to je k tematu a az potom to sem eventualne napiste... Slusnost predevsim ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
brumdinka a jsi vubec zamilovana do svyho partnera? Neni ta tvoje realisticnost spis obava, ze ten vztah neklape jak ma a neuklidnujes se, ze to tak je vsude????? Ja te muzu ujistit, ze pro me je muj m. bajecnej, uzasnej a to uz 11 let. Porad he desne miluju a neumim si predstavit zit s nekym jinym. Chyby, ktere ma mi nevadi, temer se nehadame a vubc se spolu nenudime. Brala jsem si ho po 9 letech z lasky a presvedceni, ze je to ten pravy ... a ver mi, ze realistka jsem sakra velka:-) Kdybych si o nem nemyslela, ze je bajecnej, nikdy bych si ho nevzala ;-) Myslim, ze prave takove slecny, ktere neresi svoje pochybnosti pred svatbou, a mysli si, ze se to svatbou vyresi jsou pak tady a zadaji o radu, jak se rozvest .....
Odpovědět
brumdinko, posuzujes z pozice sve zname situace, ale ostatnim do vztahu nevidis..kdyz neco takoveho neprozivas ty, neznamena, ze to neexistuje :) takze te ujistim, ze existuji i partneri, kteri si vzajemne o sobe mysli, ze jsou bajecni.. muj muz je bajecny, nema zadne chyby (nebo cokoli, co by mi na nem vadilo :) takze..neni to takhle vsude, jak u vas doma..bohuzel.. musim s josefkou jen souhlasit..
Odpovědět
Profilova fotka
josefka, anastazie : holky předně, mýho muže miluju, jsme spolu skoro 10 let, máme krásnýho syna a jsem si jistá, že je ten pravej, přesto si o něm nemyslim, že je báječnej stejně jako si to nemyslim o sobě ani o nikom jinym, protože báječnej nejsme nikdo a říkejte si co chcete jinak já měla na mysli přesně to co píše josefka v poslední větě, než začnete vynášet ty svý moudra tak si to nejdřív pořádně přečtěte a pak tu někoho poučujte. How domluvila jsem :-) Dobrou noc.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?