První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
..brumdinka...ako mozes napisat, ze sa niekto do toho dostal kvoli svojej blbosti....aaaach jo... :-| ..Ty nevies ako sa to prihodilo, preco sa to prihodilo..to napis aj o tyranych detoch, ze tak im treba oni sa z toho ani vymanit nechcu a napriek tomu miluju svojich rodicov aj ked ich tyraju..ja viem je to trosku odlisne..ale tie tyrane zeny su svojim sposobom tiez bezmocne sa vzopriet...
Odpovědět
Profilova fotka
:-) Inac cakala som ze zereagujes len som si nebola ista kto sa skor ozve ci ty alebo niekto iny. Vies ja som to pochopila spravne a nebudem to tu s tebou riesit. Inac nebolo to adresovane presne tebe ale, na slovenku je jedno krasne porekadlo : trafena hus sa vzdy ozve ( prosim ta len si to neber osobne lebo to tu bude na dalsiu temu). Tak pekny den Brumdinka :-)
Odpovědět
celine77: ;-)
Odpovědět
už jsem nechtěla reagovat, ale nemůžu jinak. Kdo to sám neprožil nemůže to nikdy pochopit a vyjadřovat se k tomu podobným způsobem. Já např. nemám děti a tak nebudu někomu radit co by měl dělat když jsou s nimi problémy a říkat mu že je to jeho vina,popř. jak se měl "správně" zachovat.
Odpovědět
a už se k tomuhle tématu nebudu nikdy vyjadřovat, protože mi to akorát zvedá tlak a jsem pěkně nasraná. ]-(
Odpovědět
pralinka apreco si nasrana ved je to len diskusia :-) mna osobne zaujima ako sa dari medrii, lebo otom je ta tema o prvom rozvode nie o tom kto ma pravdu :-o
Odpovědět
pralinka27: kasli na nu, som rada, ze si tu otvorene napisala co si prezila a ako sa ti podarilo z toho vymanit... velmi si pomohla Medrii a mozno mnohym dalsim, ktore si stranku len citaju a neozvu sa.. ..mozes byt na seba hrda, ze sa ti podarilo dostat od tyrana a dokazes viest dalsi plnohodnotny zivot x-)
Odpovědět
brumdinka: myslim, ze s naivitou a a blbosti to nema vubec nic spolecnyho =-) tak jednoduchy to rozhodne neni, jinak by k tomu nedochazelo v takovy mire. jenomze to by sis musela nastudovat psychologii, abys pochopila, jak je tohle slozitej problem, tak si o tom prosimte aspon neco precti.
Odpovědět
Profilova fotka
Tahle debata mě asi bude stát zdraví!!! Yvetta: Jak už psali holky, týraná hloka se bude snažit řešit svůj problém spíš anonymně (třeba právě tady), protože i před kamarádkami se stydí!!! A pochybuju, že obzvášť když to chceš zrovna ty, se Medri bude ještě vyjadřovat... Brumdinka: Donedávna jsem tě měla za chytrou vyrovnanou holku, tvých názorů sem si vážila... pak už jsem je jen respektovala a teď... škoda mluvit. Pokud jsi schopná o obětech domácího násilí napsat, že do toho spadnou kvůli své blbosti, je vidět, o tom víš úplný h....o a patříš mezi ty lidi, díky kterým ve společnosti i přes veškerou medializaci a snahu o pochopení tohoto problému, zůstává o domácím násilí spousta mýtů a kvůli kterým se týraným lidem s pravdou na světlo vychází ještě hůř! A o blbosti se dá přemýšlet spíš ve spojitosti s tebou...
Odpovědět
ziadna rozumna a inteligentna zena so zdravim sebavedomim a uvedomenim si vlastnej hodnoty sa nenecha nikym a nicim tyrat. tie ostatne ktore sa nechaju to maju v hlave popletene a mali by navstivit psychologa ak ie psychiatra. pretoze nechat sa tyrat je znakom istej psychickej poruchy a nevyrovnanosti osobnosti- ludovo povedane blbosti.
Odpovědět
zelinka_v: v tom pripade by som rada vedela, preco si neohlasila na Policii a v skole, ze ta obtazoval profesor??? davaj si pozor, aby si sa nedolama ked dopadnes.... xixi :-D
Odpovědět
Téma Odpor k manželovi je veľmi zaujímavá... V Kanade bol zaujímavý prípad: polícia chytila dvojicu - mladých manželov, ktorí lovili, znásilňovali a vraždili mladé ženy. Býva to spravidla tak, že dominantný muž týra nielen ulovené obete ale aj svoju partnerku. Takže polícia poučená z psychologických profilov sa obrátila na ženu z páru a ponúkli jej nižší trest pod podmienkou, že bude svedčiť ako korunný svedok. Svedčila a dostala /tuším/ šesť alebo sedem rokov. Jej manžel dostal najvyšší trest. A pointa príbehu? Po právoplatnom rozsudku sa našli videá z týrania obetí a ukázalo sa, že manžel korunnej svedkyne mal pravdu, keď tvrdil, že ona bola tá, ktorá to iniciovala a riadila a rozhodovala ako týrať obete. Tá žena je už na slobode. Takže nepodliehajme presvedčeniu, že každá osoba, ktorá tvrdí, že je obeťou, tou obeťou automaticky aj je a že ktokoľvek, kto sa spýta na detaily vývinu situácie je zlý človek, ktorý podporuje násilie. Niekedy je "obeť" páchateľom a svoju obeť dovedie k fyzickému útoku na seba - doslova si hľadá svojho vraha. A nájdete to aj v psychologickej literatúre. Čítala som odbornú literatúru o domácom násilí. Medriu táto diskusia nepoškodi, lebo ona sama veľmi dobre vie, či je obeť alebo páchateľ, jasne sa identifikovala s obeťou a nerieši otázku, či za to násilie môže alebo nie, ale rieši ako sa brániť a čo ďalej a ako obeť dostala primerané poučenie o tom, kam sa má obrátiť, ako to bude ďalej prežívať a ako sa bude správať páchateľ. Domáce násilie videla celé roky, takže vie jasnejšie rozlišovať kto je kto. Musela sa to v minulosti naučiť, lebo inak by bola otcom týraná aj ona, nie "len" jej mama.
Odpovědět
Článek se načítá
no lebo som bola blba a chcela som v pokoji dostudovat :-D ;-) neboj moja ja som mala tiez priatela nasilnika ale dokazala som od neho bez vahania odist. a uzila som si aj po rozchode dost- vyhrazky , nadavky , telefonaty, chodil za mnou domov. takze ja uz som dopadla a pekne si rozbila hubu , neboj. Nepisem tu len tak , ze sa robim mudra ;-)
Odpovědět
ale to som mala 21 a bola som mlada , hlupa a nevyzreta. Teraz by som taketo veci riesila uplne inak.
Odpovědět
kveta - a kde jsi sehnala info o tom, co bylo na tech kazetach? Protoze ja jsem o tom cetla (a videla jsem i ten film, ktery je ale natoceny jen podle vypraveni te zeny) a pry z tech kazet stejne nebylo poznat, kdo byl opravdu iniciatorem toho vseho...
Odpovědět
Profilova fotka
pralinka, presne jako psala slniecko - diky, ze jsi sem napsala a bud na sebe hrda, urcite jsi alepson jedne holcine pomohla :-)
Odpovědět
..presne o tom to je, clovek ked dospeje, zazije podobnu situaciu..urcite reaguje inak..o tom to je..preto by som nikoho takto verejne neponizovala a neurazala ..kveta: asi si to nepochopila, tu nikomu nejde o to, ze si niekto vymysla, ze je obet..alebo nasilnik...tu ide o to, ze ked sa to uz stane..treba to riesit..nie tu pocuvat niekoho ''kydy'' typu..musite sa porozpravat, co ak si vymysla? co ak je ona nasilnik...tu o to vobec nejde..skus popremyslat a nie tu uverejnovat pribehy z Kanady..ktore su v tomto pripade uuplne od veci..aj ked viem, ze sa tento pripad stal..paci sa mi vyraz dievcat z Ciech: ''si uplne mimi misy' :-D ..my tu totiz neriesime ci si niekto vymysla, ale ako by mal postihnuty jedinec zareagovat, ked sa nieco podobne stane
Odpovědět
Slniecko77, vidím, že si si ešte tému Odpor k manželovi neprečítala. Práve v tomto prípade naozaj fatálne zlyhala komunikácia v zárodkoch problému... Našťastie tu nie si ten, kto rozhoduje, čo sa tu má písať a čo nie. Ja mám pre Teba zase jedno slovo, v súčasnosti dosť zavádzané na Slovensku, ale vôbec sa mi narozdiel od Teba nepáči: "cenzúra". ]-(
Odpovědět
no ja nikoho neponizujem ak narazas na mna :-D ;-) mne mama tiez stale hovorila, ty si taka blba ze sa trapis koli takym veciam. Ked ma obtazoval profak ,tak mi poradila aby som ho pekne nakopala ..tam.. :-D a ja som sa bala. teraz by som to urobila bez vahania :-D a ked ma obtazoval moj ex tak som mu este dvihala telefony a chcela sa rozpravat a vysvetlovat a prosikat. No tiez cista blbost......dnes by som ho poslala do pecka, zavolala polisov a kupila si slzak a pekne zuriveho rotvailera...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?