První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
medria: jsem ráda, že sme mohli aspon trošku pomoct, zámky vyměn a kufry mu hod za dvěře a Bud´silná, bude líp :-)
Odpovědět
Medrio, ale to co jsi teď doplnila, to je klasické týrání. To už není případ pro kamarádku, ale pro policii a nějaký azylový dům. A morče si vezmi sebou. Když se chce mstít takovým způsobem... To je nechutný. :-| Ach jo, těch chlapů pro psychiatry je tu poslední dobou nějak moc. ;-(
Odpovědět
loony: to máš pravdu že jich je moc a víš proč ? protože to viděj doma,kluk který vidí že se jeho táta chová k mámě jako hovado si to chtě nechtě odnese do vztahu a bude to samé dělat manželce, naopak ten který vyrůstá v rodině kde mají oba stejná práva a povinnosti a chovají se k sobě hezky ten se tak bude k manželce chovat také.V obou případech mluvím z vlastní zkušenosti.
Odpovědět
Pralinko, já myslím, že těch důvodů je víc. Násilí ve filmech, v počítačových hrách, tlak společnosti na to, aby byli dokonalí, žádné skutečné "vybití" energie a frustrace... Dřív šli chlapi naštípat dříví nebo nahodit zeď, dnes si nahromaděnou agresivitu vybíjejí jinak. Možná... nevím... Ale to je na jinou diskuzi. :-|
Odpovědět
tak jsem si zde udělala některé nepřáteli, ale za to abych se znažila pomoci medrii mi to stojí.Při vzpomínce na ty roky jsem bohužel ve stavu nepříčetnosti.Ale to se tyranům u soudu odpouští, tak proč ne mě ! ? :-D Bohužel co se týká jakéhokoli náboženství, můj názor je dost radikální, ale to sem již nepatří. pokud jsem emilyz urazila omlouvám se.
Odpovědět
..to je v pohode pralinka ;-) asi by som to nenapisala tak tvrdo, ale mne sa nic podobne nedeje..a chapem, ze ta jej pristup rozculil ..meride vela sil riesit tuto situaciu, kazdopadne sa nevracaj do domu sama, podla tvojej maminky vidis ako moze dopadnut tyrana zena..a asi nieco na tom bude, ze dcery si hladaju podobnych partnerov ako su ich otcovia (opat naucene vzorce spravania)...ale ty si sa skoro spamatala, tak ti drzim veeelmi prsty ;-) ..to co ti manzel vystraja nie je normalne, aby ublizoval nevinnemu zivemu tvorovi, rozbijal nabytok a pod., nie je normalne a to, ze ste pravdepodobne niekde na zaciatku spravili chybu obaja nie je uz teraz dolezite...treba riesit momentalnu situaciu...nie sa v tejto rizikovej chvili pre teba vracat, ze kde to asi zacalo...?! vsak Emilyz?? lebo to jej asi tuto situaciu nepomoze vyriesit.. ..ja tiez, Emilyz, mozem napisat, ze tvoji imaginarny znami, ktorym sa vzdy zazrakom upravilo manzelstvo, su vymysleni, ako ty hovoris o medriinom pripade ..pralinka...uzivaj si stastia x-)
Odpovědět
pralinka, ja sa ti cudujem, ze sa vobec za nieco ospravedlnujes, nemas sa za to...
Odpovědět
slniecko pozorne citaj, ja som nikde nenapisala, ze merida si vymysla asi sa ti pletu jednotlive prispevky
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojda holky, nemám sílu ani čas dočítat celou dnešní diskusi zpětně, ale mě vážně připadá, že veškerá medializace domácího násilí posledních let se úplně míjí účinkem... ;-( Takový nepochopení, který tu čtu, a to ještě od ženských mi vážně vyráží dech! Kdyby bylo všechno tak jednoduchý, že chlap na ženskou jednou vztáhne ruku a ona jde od něho, tak žádný domácí násilí neexistuje a nemusí se tím nikdo zabývat...
Odpovědět
Článek se načítá
milada :přesně tak :-(
Odpovědět
..Emilyz ospravedlnujem sa ti, ty si to nenapisala ..ale presne ako pise pralinka, dievcatam to moze nieco pripominat, to ako ich obvinujes (mne to tak pride), ze robili chyby, co urcite aj robili, kto ich nerobi?? ..ale napriek tomu nikto nema pravo na nikoho siahnut (psychicky aj fyzicky) ..bud len stastna, ze sa ti nic podobne nestalo
Odpovědět
pralinka chces snad povedat, ze som niekde pisala o meride, ze si vymysla? Tak preco by som sa nemohla obhajit???
Odpovědět
slniecko ja nikoho neobvinujem :-N ja som sa len snazila ukazat problem aj z inej stranky a kladla som otazky. Na tie otazky mohli byt rozne odpovede, ale to si musi kazdy odpovedat sam
Odpovědět
Profilova fotka
Medria - prosím, nechoď domů opravdu sama, je to nebezpečné. Doma si vezmi pak jen své doklady, peníze, popř. platební karty. A samozřejmě morčátko. S tím vším by Tě pak mohl držet v šachu. Nezapomeň na oddací list. Oblečení naházej do jedné tašky jen co najdeš navrchu, neřeš to. Stejně většinu z toho už nebudeš nosit, změníš úplně šatník, věř mi. U rodičů to fakt asi nemá smysl. Přespi u té kamarádky, u kohokoliv. Nemá smysl čekat na zázrak, ten nepřijde. Pralin - vím přesně, o čem mluvíš. Nerozčiluj se, nemá to smysl. Vždyť víš, kolik lidí ještě dnes tvrdí, že se to těm ženským asi líbí, když tam zůstávají tak dlouho :-N :-D Mně samotné zabral odchod od tyrana 2 roky krušných příprav a opravdu se mi to nelíbilo :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsem koukala trochu zpátky a naštěstí to zas taková hrůza není, většina holek tu má rozum a jsou chápavé... a pak jsou tu ty ostatní :-) Těžko asi pracovat na vztahu s někým, kdo je natolik vzeklý, že i když nedá ránu přímo holce, v afektu rozmlátí nábytek a počítač... Samozřejmě, že je potřeba na vztahu pracovat, utužovat ho a ne ho vzdát při prvním problému. Ale pokud se snaží jen jedna strana a to už pár roků a už tam není ani láska, těžko radit, aby s ním zůstávala za každou cenu. A nějaké vyčítání, že po první ráně neodešla, to je úplná blbost (promiň Brumdi, jinak si Tvých názorů vážím). Kdo se jen trochu zajímá o problematiku domácího násilí ví, jak složitý problém to je a jak je jeho oběť zmanipulovaná (kolikrát už dopředu před tou první ránou). Obviňuje sama sebe, stydí se, uzavírá se do sebe... obzvlášť, když je to tak, že se nemá o koho jiného opřít... Je dokázaný, že oběť domácího násilí většinou sama pomoc nevyhledá! A není to chyba žádný ženský. Děje se to holkám po celým světě bez ohledu na vzdělání atd. Jedný holčině vyčítáte, že to třeba s manželem dost neřešila a chce odejít (ještě než ránu dostala) a druhý, že neodešla dřív... Je teda jediný hledisko a důvod odejít po první ráně... tak je to dovoleno...? Merida: Na ostravsku se problematice domácího násilí dost věnují, pošlu Ti večer do IP nějaké kontakty. Drž se!!! A co se týká vykázání, to může dělat jen státní policie (ne městská - ale ti u domácího násilí můžou hodně pomoct) a může to být na 10 dní, popř. i 30 dní a je možné i požádat soud o předběžné opatření.
Odpovědět
milada : děkuji ti za podporu,vystihla jsi ty pocity naprosto přesně. Ještě jednou děkuji, za všechny ženy kterých se tento problém týká a nevědí si s ním rady.
Odpovědět
Profilova fotka
Pralinko, nemáš vůbec za co děkovat! Je mi hrozně líto čím sis prošla a jsem moc ráda, že jsi z toho venku a snad šťastná. O domácí násilí se hodně zajímám. Naštěstí jsem se s ním nikdy sama nesetkala, ale psala o něm diplomku a hodně informací získala od obětí i odborníků... A když pak někdo tenhle problém zlehčuje nebo ho nechápe, ale přesto ze sebe sype "moudra", otevírá se mi nůž v kapse!
Odpovědět
silente: jsi dalším důkazem toho, že i žena krásná a nepochybně chytrá a sebevědomá se může dostat do tohoto začarovaného kruhu.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte tak ja s nasilim skusenosti nastastie nemam no mala som byvaleho priatela hrozneho ziarlivca nastastie alebo sa to stihlo dostat len tam ked mi po troch rokoch vztahu povedal pred vsetkymi kamaratmi ze som ku..a len preto ze ma prezvonilo nejake nezname cislo a vtedy som si povedala dost a som rada leb neviem ako daleko by to az zaslo...kvitujem vsetkym babam ktore o tom nieco vedia pralinka atd...ste urcite silne a statocne zeny a tie ktore tu vychadzaju s nejakymi teoriami a mudrymi recami tie si netreba vsimat...medria mas to tazke no velmi chapem ze pocuvat ci si spravila dost pre to aby si zachranila manzelstvo baby prepacte je to tak ked sa niekto neciti v manzelstve stastny,ked si zenu nevsima zaujima ho vsetko len nie ona tak na co s ni mzostat?pre to aby sa zachovala institucia manzelstva?to je slaby dovod...vsetky sa drzte
Odpovědět
Profilova fotka
Prali - ;-) je to fuška, ale jde to. Holt se začíná od samého dna, vždyť víš ... :-| Zase se je od čeho odrazit x-)
Odpovědět
silente: ano, a člověk si opravdu váží toho chlapa co má doma, a žádné malichernosti a blbiny ten vztah nemůžou ohrozit, protože po tom co si sáhne na dno už ví co od života a od vztahu skutečně chce a co je opravdu důležité. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Prali - jj, srovná si, co chce a hlavně, co nechce. A jak píšeš, oddělíš podstatné od kravin :-)
Odpovědět
Profilova fotka
suzi - vis co, zvedni hlavu a mysli - to co jsi tady napsala neukazuje tebe ve spatnem svetle, ale tvoji tchyni a svagrovou a manzela. Ty jsi jenom mlada a naivni holka, ktera chce trochu stesti. Myslim, ze vsechny do jednoho, co to tady ctem, jsme si o nich udelaly slusnej obrazek a rekla bych, ze takhle bude smyslet i polovina vesnice (pokud to ctou) ;-). Tvuj manzel je hulvat a me nikdo nepresvedci ze ne, krom toho, kdyby jsi sem za rok napsala, ze se zmenil ... coz ti z celeho srdce preju. Takze se na ne zacni tvarit tak, ze alespon vi, co si o nich myslis, a ze to neni nic lichotiveho. Necit se vinna, protoze ty nemuzes za to, ze jsou jaky jsou. A hlavne, zacni uz mluvit s mamou a svyma kamoskama o tom, jak se chovaj a casteji je navstevuj i s malou. My ti tady tezko kdy dosvedcime, ze se o malou staras vyborne, kdyby preci jenom doslo na ten rozvod!!!!!!!
Odpovědět
Merid, moc držím palce,aby ses dokázala sbalit a odejít od něj.Vím jak je to těžký, taky jsem zažila něco podobného,byla jsem ale ve stejném věku jako tenkrát Pralin -vztah trval od 15-20,já odešla po první facce,ale jak dlouho trvalo předtím psychické týrání,hnus.ještě ted když si vzpomenu ex nenávidím. Když na to občas myslím - dokázal zmlátit i vlastní mámu a ještě se mi chlubil...to jsem sice zpozorněla,ale nic neudělala:-( Můj současný přítel je zlatý,a je fakt,že ted díky tomu vím,co ve vztahu chci,a dokážu zkousnout.
Odpovědět
mna by velmi zaujimalo,ako mam s niekym zit,kto mi bol schopny dat facku..ci uz zasluzenu alebo nie.. ved je to take iste ako podviest niekoho..kto to urobil raz,urobi to znova 8-( zazila som len tie pociatky toho tyrania..ako spominate..ze najprv babu odluci od priatelov..a poviem vam,mala som co robit,len aby som ten vztah ukocila..je tomu uz par rokov a doteraz mam problem byt v blizkosti toho cloveka,staci,ze len prejde okolo..som total rozklepana..a nieto este s takym clovekom zit..a to mi ziadnu facku nedal.. by ma zaujimalo,ci baby,ktore si myslia,ze fackanie manzeliek nic nie je..ci oni potom fackaju svojich manzelov..aby vedeli,ze to do manzelstva patri :-N alebo pripadne sa fackaju medzi sebou :-N
Odpovědět
Profilova fotka
holky, ja nemuzu uverit vlastnim ocim, kolik z vas bylo tyranych :-( .... kyz to ctu, chce se mi brecet. merid, ja poradit nemuzu, nastesti s tim zkusenosti nemam, ale myslim, ze rady od vetsiny holek, hlavne pralinky a silente a slniecka jsou k nezaplaceni a ja bych si je na tvem miste opravdu vzala k srdci. Bud silna opravdu odejdi - i kdyby sis mela na chvili zaplatit nejaky podnajem, hotel .... cokoliv. emily - promin, ale uz taky musim reagovat - tvoje rady tady jsou opravdu desne "trefny". Pripada mi, ze na tuhle debatu chodis zasadne moralizovat .... zda se mi, jak bys zila v jinem svete, uplne mimo realitu .....
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?