První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
..cakala som kedy sa tu emilyz objavi a bude davat rady tohto typu...asi sama neprezila nieco podobne a nepozna ziadne podobne pripady zo svojho okolia ..to medria..je mi to luto, co sa ti deje, ale naozaj utekaj od takehoto cloveka kade lahsie...to co ti dnes spravil...je pravdepodobne len zaciatok...daj si pozor, aby sa ti nestalo nieco horsie...takyto clovek je dost nevypocitatelny
Odpovědět
emilyz: nezalezi na tom, co povedala...on nema pravu na nu stiahnut ruku...
Odpovědět
okrem toho pralinka hladame koren problemu. Problem nevznikol az vtedy, ked manzel rozbil v navale zufalstva nabytok, problem nastal, ked spolu prestali komunikovat a medria sa upla na ineho chlapaa miesto toho, aby nieco robila s tym svojim, kt. si vzala Ja viem, tieto slova nezneju lahodne
Odpovědět
Profilova fotka
jinak souhlas také s emily, opravdu my tam nebyli a vněkterých případech může člověk jednat extrémně i když takový není, přiznejme si také jsme měli vztek a kolikrát i s něčim praštili :-) pokud je to jen občas a jsou to jen věci, které se max.rozbijou ale nikomu to neublíží, tak bych se snažila hledat příčiny proč a pak to napravit pokud ale už na Vás fyzicky sáhne a né jednou, tak pak bych vzala nohy na ramena a utíkala co nejdál
Odpovědět
..tu nejde o to ci nieco znie alebo neznie lahodne,a le o to, co si ten clovek dovolil k inemu ..myslim, ze nikto neplanuje rozvod, ale je to lepsia varianta ako sa nechat psychicky alebo fyzicky tyrat...a este k tomu v takej rodine vychovavat dieta/deti....ktore v dospelosti preberaju vzorce spravania od rodicov, lebo to tak maju naucene a zda sa im to normalne...z dcery moze vyrast buduca tyrana zena a zo syna buduci tyran
Odpovědět
..urcite netreba utekat od prveho problemu, ktory vznikne v manzelstve, ale su jednoducho uz veci neriesitelne (teraz tym nemyslim nejaky konkretny pripad z tejto stranky) ..a to sa mozeme zacat znova a dookola bavit, ci bol niekto primlady ked vstupoval do manzelstav, ci bol zrely a podobne...co sa stalo uz sa neodstane
Odpovědět
emilyz: nejsem tu proto abych s s tebou hádala, protože by k tomu asi brzy došlo. Chci poradit, jak takové situace v životě také mohou končit. viz. můj případ. U nás to taky začalo rozbíjením věcí a skončilo to tak že mě přizabil kdykoli se mu zachtělo.Chceš snad říct, že na to měl právo,a že jste tam nebyly a tak ho nemůžete odsoudit , a určitě to byla i moje vina protože jsem si dovolila na něco říct svůj názor, a že si za to vlastně můžu sama? Když nevíš, tak neraď.
Odpovědět
pralinka je mi to luto :-| velmi mi to pripomina syndrom tyranej zeny v tvojom pripade...a to sa moze stat akejkolvek zene...nevie opustit nasilnika, dava vsetko sebe za vinu, nehlada pomoc a je na nasilnikovi zavisla verim, ze v dalsom zivote budes spokojna a stastna ;-)
Odpovědět
pralinka ja som svoje dotazy nesmerovala k tebe, ale k medrii. A ta ziadne fyzicke utoky typu bitka nespominala. slniecko: nie, ja sa len snazim ukazat aj druhu stranku problemu. Ja som nedavala ziadne rady, ale otazky. Poznam dost pripadov, ale aj take, kt. sa vyriesili a dnes ziju stastne.
Odpovědět
slniecko: děkuji, už je to docela dobré, mám partnera který si mě váží "nosí mě na rukou" bohužel jak říkáš nebyla jsem schopná z toho vztahu odejít,byla jsem na něm závislá protože mi to pořád vtloukal do hlavy,přitom jsem jinak docela holka od rány jak se říká a s ničím se moc nepářu, ale všechna slova jsou zbytečná - kdo nezažil nepochopí .....
Odpovědět
Profilova fotka
prali. nezlob se ale v tomto musím s emily souhlasit, my tam nebyly doopravdy nevíme co se stalo třeba to nakonec bylo úplně jinak,třeba z něj dělá pisatelka blbce našla si milence nebo co já vim, jsme na internetu vše je anonymní a to co tu každá píšeme přece nemusí být pravda - tim nechci na nikoho poukázat, tak né abyste na mne hned vlítli, ž nemám pravdu :-) Jistě já taky chci pomoct, ale je třeba k tomu přistupovat trochu s rezervou. jinak víš ale pravda taky je, že Druzí se k nám chovají tak jak MY jim dovolíme !!!, to že u tebe to dopadlo tak jak dopadlo je právě proto, že si to nechala zajít daleko a ty hranice, který bys měla vůči svému okolí včetně partnera mít si nekonečně posunovala a posunovala až už ti žádnej prostor pro sebe nezbyl |-|
Odpovědět
emilyz: já jen říkám kam až to může dojít, a pokud mi chceš tvrdit že nějaký vztah který tímto prošel může být šťastný je to blbost :-S
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
pralin. ale no tak a proč by nemoh, otázka je čim si ten vztah prošel o mlácení tu myslím zrovna emily nepsala
Odpovědět
ted musim suhlasit zase ja s brum. pralinka ja som este nevravela o tom, kam to moze dojst. Ja som rozoberala merdi a to, co tu napisala. Ja som nerozoberala tyrane zeny. Ale poznam pripad, ze muz sa dostal zo zavislosti a ziju velmi stastne. Prosim vsimaj, co pisem.
Odpovědět
emilyz:nebudu už raději reagovat brumdi: už se nebudu bránit,máš pravdu nechala jsem to já dojít tak daleko ale bylo mi 15-22 když jsem to prožívala, a to nemáš moc sílu ani zkušenosti.Neříkej prosím že je to moje vina, protože není.Nikdo nemá právo nikomu ubližovat jen pro polechtání vlatního ega, a čekat jestli se ten umí bránit. |-|
Odpovědět
kdyby to bylo tak jednoduché jak se některé domníváte, asi by se nezakládaly organizace na pomoc týraným ženám
Odpovědět
to fyzicky tyrani ve vztahu je bohuzel hrozne tezka zalezitost a urcite ti nemuze rikat pralinko ze je to tvoje vina...ale proste ti chlapi vyciti povahu a osobnost tech zen u kterych je pravdepodobnejsi ze nebudou moc odporovat to si myslim ja..me by dal parter jednou facku a konci odchazim a hotovo toto proste mezi partnery nestrpim...ale je to mozna i tim ze ja bych mela kam jit at uz k nejakym pratelum nebo klidne k rodicum, prarodicum atd...pro ty co nemaji vubec kam jit je to asi hodne tezky :-|
Odpovědět
Profilova fotka
emil: takový případ znám taky, jsou to rodiče mého přítele, otec byl dlouhá léta alkoholik a i já jsem ho takto zažila (jednou nám dokonce v tom jak hledal po baráku něco co teče a je v tom alkohol dokonce vlaz do bytu a vypil 10 let starý víno, který jsme měli schovaný na naší svatbu :-|) Ze závislosti se dostal, ale až po té co sám uznal že takhle to dál nejde, pokud on sám nemá snahu tak s nim nikdo nic neudělá, nakonec to zvládl - dnes si k alkoholu ani nečuchne a je to opravdu jiný člověk a upřímně si s nim rozumim víc než s tchýní - ji ale obdivuju za to, že to všechno s nim vydržela, dnes jsou oba spokojený a tchán se několikrát vyjádřil mému otci, jak je neskonale štastnej že to s nim jeho žena vydržela, je jí za to více než vděčnej a váží si toho, protože né každý je toho schopen (včetně mne, já bych to co ona asi nevydržela) a dnes si oba užívají důchodu a těší se z vnoučat
Odpovědět
Brum...to je pravda, ze ludia sa k nam spravaju tak ako im dovolime....ale ty nepoznas psychiku tyranej zeny...a presne ako napisala pralinka...kto nezazije nepochopi ..ani netusis, ako ta postupne partner moze obrat o kontakt s okolim, zrazu nikoho pri sebe nemas kto by ti pomohol, lebo prides o priatelov, niekto aj o rodinu (v tom horsom pripade)..ked niekomu pomaly vsugerovavas, ze je ten najhlupejsi, najskaredsi, najneschopnejsi a bez neho si neporadi tak tomu postupne uveris..to je ta ZAVISLOST..100x opakovana loz sa stava pravdou ..a nebodaj ked su vo vztahu deti, vyhraza sa, ze im nieco spravi...to je to najhorise..ja netvrdim, ze je spravne ked s nim zena zostane...urcite to treba riesit, ale opat: kto nezazije nepochopi...alebo aspon kto nepozna taketo zeny zo svojho okolia, kto s nimi pracuje..ten to lepsie chape to Emilyz: samozrejme, ze to moze byt vsetko inak, ale ide o princip, ze ked raz niekto siahne na teba rukou...tak nie je co riesit (myslim tym fyzicke, ale samozrejme aj psychicke tyranie).. ..viem, ze si veriaca...ale nasilie plodi len nasilie a moze to skoncit vselijako, obycajne pre obet tragicky a ked sa ti zda, ze je super vychovavt dieta v takej rodine..len sa nerozviest, lebo sme si pre Bohom slubili v dobrom aj zlom, tak neviem...kto ma normalnejsi pohlad na zivot
Odpovědět
Jo, ja znam tiez taky pripad, ten chlap sa spamatal mlady, a tak dnes su velmi stastni. Robi pre rodinu vsetko.
Odpovědět
..najhorsie je na tom to, ze to zvycajne nezacina tymi fackami, ale najprv ta partner odputa od okolia, aby si nemala zachrannu slamku...zane ti nieco vsugerovavt a potom zacina fyzicke nasilie....ved vacsina zien by po prvej facke odisla (teda pokial su v poriadku), ale nie je to take cierno-biele ako sa to moze zdat ..Pralinka, v ziadnom pripade to nebola tvoja vina!!!!!!!!!!! narazila si na hajzla, co vedel ako na teba a masiroval si tym svoje zakomplexovane ego :-(
Odpovědět
Profilova fotka
pralin: já jsem nepsala že má někdo ma něco takového právo nemá, jen pokud bys utekla včas nemuselo to dojít tak daleko |-| kata. souhlas, oni to opravdu chlapi vycítí, já jsem tomu nikdy nevěřila až ted´co mám sama dítě vim že je to pravda, chlapi jsou totiž jako malé děti - musíte jim dát jasné hranice, že prostě tohle ne i kdyby kdoví co, děti brečí, vztekaj se a chlapi zas třeba reagujou agresivně, ale prostě je třeba jasně dát najevo takhle ne a bejt neústupná a důsledná, prostě jednou jsem řekla NE tak NE a přes to vlak nejede a pokud to neuděláte tak vám budou skákat po hlavě a trpět budete jen VY! chlapi prostě milujou potvory, ale to znamená ženský který jsou hrdý, váží si sebe sama a dávaji najevo že když na to příde tak se bez nich obejdou, pokud tohle najevo dáváte, tak si chlap NIC nedovolí doporučuju knihy jako např.hodný holky se dostanou do nebe, potvory všude nebo proč si muži berou potvory atpod. opravdu něco na tom sakra je!
Odpovědět
..ja vo svojom okoli nepoznam pripad, ked sa partner z nicoh nic spamata ak pise emilyz..aj ked to nepopieram ..ale povahove crty velmi tazko menis..obzvlast ked sa to prehupne do psychickej choroby, alebo odchylky akou psychopatia je...
Odpovědět
brumdi:co to znamená včas, to je pojem hrozně relativní, nejdřív věříš že to bude dobrý a pak už je pozdě.Byla jsem mladičká, s rozumem který mám teď už bych to taky nedopustila.Pozdě.
Odpovědět
Profilova fotka
slniecko: ale ano neznám psychiku týrané ženy, ale ta psychika je tak špatná právě proto, že tohle všechno dovolila, dovolila se nechat okrást o kontakt s okolím, dovolila to, že nesmí brát telefony atd........... prostě je třeba hned na začátku říct prostě NE, nebát se toho bejt sama - v tom je totiž ten problém tyto ženy se bojí být sami, že třeba už nikoho neseženou, bojí se vzít život do vlastních rukou atd........ No bylo by to na dlouhou diskuzi, já se s vámi ale pro dnešek loučím, musim splnit úkol do Vř, abych měla konečně práci ! Všem kdo se do této nezáviděníhodné situace dostali přeju hodně síly, at´se to brzo vyřeší a oni se daji do kopy. A všem ostatním, at´si na své hranici stojí a neposouvají ji, at´k ničemu takovému nemusí dojít.
Odpovědět
..to mas pravdu, ale urcitu rolu v tom zohrava vek, prinesene vzorce spravania z predchadzajucej rodiny a podobne, suhlasim je to na velmi dlhu debatu ..ty si pravdepodobne silna zena, ale este nehovor hop kym si npreskocila, prajem ti aby sa tebe ani tvojejim blizkym nic podobne nestalo ;-) ..a dievcatam co sa im nieco podobne deje..treba sa poradit s niekym nezavislym, odbornikom co rychlejsie a lepsie rozozna priznaky tyrania..a hlavne dokaze erudovane poradit ohladne ochrany, vystahovania, pomoci tymto zenam a ich rodinam ...good luck vsetkym x-)
Odpovědět
Profilova fotka
pralin: včas je pokud ti dal první facku, to bych brala nohy na ramena, Hele já jsem se svym mužem 10 let, máme syna a za tu dobu jsme se kolikrát pohádali a občas i letěla na zem nějaká věc, např. sem ho jednou tak vytočila, že třísknul s ovladačem od televize, ale ale i když byl vyžhavenej do běla a kolikrát nadával sám na sebe jakej je debil, že by mně měl vzít za flígr a vyhodit z bytu (ono já ho opravdu tehdy provokovala tak dlouho až už mu rupli nervy) ale ale NIKDY v životě by na mě nesáhl a to i kdybych si to třeba zasloužila jako že ne a prostě ví moc dobře, že kdyby to udělal tak je KONEC. Až si z toho i děláme srandu že až se mě bude chtít zbavit dá mi facku a já odejdu. :-) Né vážně neni to sranda, ale pokud máte hranice za který toho druhýho prostě nepustíte, tak k tomu prostě nemusí dojít. A kdyby je ty ženský měli tak opravdu je těch případů min. No jo ale vždyt´oni ho přece milujou a on není tak špatnej atd.:-p Ono někdy když je ten druhej vytočenej nebo má špatnou náladu je lepší jít pryč, jít si po svejch a nerejpat do něj. A pokud prostě víš jak na toho svýho, tak takový problém být ani nemůže. Tak a dost jdu makat, tyhle stránky jsou taky závislost :-D
Odpovědět
Profilova fotka
emilyz: máš pravdu, první problém byl v komunikaci, ale když je pro chlapa přednější počítačová hra a večer raději stráví u počítače než s tebou a ty se snažíš, tak pak je něco špatně. a promiň, ale kde je napsáno, že když se jednou vdám, musím s tím člověkem zůstat do konce života? když vidím, že si nerozumíme a nechci s tím člověkem mít děti, tak nevidím jediný důvod v tom pokračovat. jo a o fyzickém násilí jsem se zmiňovala - dal mi několikrát facku, sice to nebylo nic tak hrozného jako co zažila pralinka, ale když po tobě tvůj "manžel" hodí mobil anebo holýma rukama rozmlátí dřevěné skříně a ty se jen krčíš v koutku a bojíš se ještě přijde a řekne, že jsi hnusná, neschopná a úplně pitomá a bez něj nic neznamenáš, tak nějak nevidím cestu jak danou situaci zlepšit. už vždycky se ho budu jen bát a nevím, jak bych si ho měla vážit. a už vůbec s nedovedu představit, jak bych s někým takovým mohla mít děti, když přijde opravdu závažný problém a on ho řeší tím, že hodí po schodech počítač a aby mi ještě víc ublížil tak mi vyhrožuje, že zabije morče, které máme doma a chytne ho a chce po mě at se dívám, jak mu kroutí krkem. (nepřirovnávám teď děti k domácím zvířatům, ale když se někdo dokáže takhle zachovat k živému tvoru, tak asi není v pořádku). ano jistě lidé v afektu dělají řadu věcí, ale to že chci manželství skončit pro něj včera nebyla žádná novinka. Takže jestli ty si dovedeš představit, že bys mohla na něco takového zapomenout a být schopná mít s takovým člověkem dítě, tak tě opravdu a neskutečně obdivuji. zároveň ti závidím, protože máš asi neskutečě štastný rodinný život a nikdy jsi neviděla jak muž dokáže svou ženu totálně zničit. jak už jsem tady psala, moje matka má psychické problémy a to jen proto, že neopustila mého despotického otce alkoholika. promiň, ale já nechci dopadnout jako ona a ještě dopustit, aby to viděly naše děti.
Odpovědět
Profilova fotka
jinak všem ostatním moc děkuji za podporu. odpoledne se sejdu s kamarádkou, tak snad mi to pomůže nějak situaci vyřešit a ty zámky vyměním a jestli dveře vykopne, aspoň budu mít důkaz pro policii. ještě jednou díky, ani si nedovedete představit, jak moc to pomůže, když člověk vidí, že mu někdo chce pomoct, protože si prožil něco podobného
Odpovědět
brumdi: přeju si aby všechny ženy měly tolik síly a odvahy jak ty si představuješ medria: já ti věřím, a 100% souhlasím s tím co jsi teď napsala. :-p
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?