První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
medria: teď čtu dál,já jsem taky bydlela v bytě který byl můj, a bylo v podatě nemožné ho z bytu dostat, tenkrát ještě nebyl ten zákon o vykázání z bytu. To je asi tvoje jediná možnost, ale rozhodně tam nebuď sama.Nejlepší by bylo kdyby ses obrátila na nějakého bezplatného právníka, myslím že úřad sociálního zabezpečení tuhle možnost poskytuje, nebo nějaké krizové centrum v tvém okolí, nebude jednoduché ho z bytu dostat,i když ho na pár dní vykažou zase se tam vrátí.
Odpovědět
Profilova fotka
suzi- musí to být hrozný na psychiku,když tě všichni obviňují,ale snaž se přes to přenést...manžel si to nejspíš uvědomil a chce vše napravit...strašně vám přeji,aby jste už bydleli ve svém a měli klid...když nebudeš chtít,jeho rodinu pak nebudeš muset navštěvovat,ale uvidíš,že se to brzy uklidní
Odpovědět
Profilova fotka
medria: a to rodice nic nerekli, nezasahli, kdyz se tam vcera delo takovy kino? vzdyt to museli slyset...!!!
Odpovědět
Profilova fotka
to pralinka: to s tím sebevědomín je přesné. bohužel tak nějak se cítím. Uvidím jak to dopadne a co mě dnes po příchodu domů čeká. Večer má přijít maminka, tak aspoň jí ukážu tu spoušť. Dnes ráno jsem manželovi pohrozila, že jestli se ještě o něco pokusí, tak jej udám na policii. Myslím, že se má docelá rád, tak nebude něco takového riskovat. Ikdyž, u něj už si nejsem vůbec ničím jistá.... Kdyby to byl jeho byt a já měla kam jít, neváhám ani minutu. Bohužel i kdybych si něco našla, tak to nebude hned teď. :-( :-( Stejně budu muset odejít, začínám se totiž bát, že můj otec, který je na jeho straně mi řekně, ať vypadnu.
Odpovědět
Jedna známá si našla nového přítele a bydlela s manželem v jejím bytě s dcerou. Také bylo nemožné ho z něj dostat. Musela ho nakonec vyplatit (byli spolu nějak 13 let tuším), jaká byla částka netuším. On tam ještě bydlel nějaké dva roky než se rozvedli a než došlo k tomu, že mu má zaplatit tolik a tolik...
Odpovědět
Ta částka byla asi větší, protože ten její přítel měl byt na hypotéku, byt nějak prodal a z toho bylo manželovi vše vyplaceno (mimochodem přítel taky blbec, protože mu zůstala hypotéka, bydlí u přítelkyně, která ho také může vykopnout, trvalý pobyt tam nemá, aby ona nepřišla o nějaké sociální přídavky nebo co, že je samoživitelka).
Odpovědět
medria: Pohrůžka s udáním na policii je dobrá...ale ne, pokud Tvůj manžel je psychopat, kterému může šibnout v bedně a udělá Ti něco jen kvůli tomu, že jsi řekla, že půjdeš na policii....Už bylo hooodně takových, kteří zastavili drahou polovičku, aby tam nešli...(asi se moc dívám na vraždy, ale připadne mi to tak)
Odpovědět
Profilova fotka
no naštěstí byt není můj ani jeho, ale mých rodičů, jen tam máme oba trvalý pobyt. Takže aspoň tohle bude bez problémů.
Odpovědět
medria: zkus se s někým domluvit aby tě domů doprovodil a byl tam s tebou než se ON vrátí. Nebo mu sbal kufr s nějakýma nutnýma věcma a nepusť ho vůbec do bytu ať si jde kam chce než se uklidní a budete se moct na něčem domluvit.( tím myslím rozvod, protože tohle už asi dobré nebude) Oni totiž tyhle hovada umí vyhrožovat jen ženě ale před kýmkoli dalším je jim to hloupé a bojí se. Ale vážně se bojím aby Ti neublížil.
Odpovědět
Profilova fotka
Medria: přečetla jsem si tvůj příspěvěk a musím říct jedno - aji kdyby v blízkém nebo vzdáleném budoucnu sliboval hory doly nevěř mu a snaž se to s ním co nejdříve ukončit. S jedním takovým psychopatem jsem měla tu "čest" chodit a za tu dobu jsem zhubla 15 kg a zažila si takový psycho, že už to nechci v životě nikdy opakovat. A moc dobře poznám, že když má chlap sklony k určitýmu chování, tak od něj dát rychle ruce pryč... Už proto že jsi tak mladá a máš život před sebou na nic nečekej. To co popisuješ je jasné domácí násilí i když zatím spíše psychické ale pokud by mi doma manžel v jakémkoliv záchvatu rozmlátil nábytek, tak nejenže by u mě příšerně klesl ale bála bych se že když né ted, tak příště to už budu já do koho si bouchne a hlavně bych se sebrala a okamžitě bych z bytu vypadla (tedy vždy to asi nejde, chápu). Momentálně nejlepší by pro tebe asi bylo kdybys mohla u někoho přespat, u někoho zůstat, kdo ti bude oporou a hlavně TO VŠECHNO někomu musíš říct. Jdi z pravdou ven jak to doma máš, protože kdyby se nedejbože cokoliv stalo a nikdo by o těchto záchvatech nevěděl, tak věř, že manžel se z toho pěkně vykecá zatímco ty si budeš vymýšlet, protože jsi vlastně na všechny strany hrála, že se nic neděje. Pobreč si klidně v práci, zavolej rodičům, dej najevo že je něco špatně a že se bojíš. Hodně se ti uleví a okolí tě v tom nenechá. Na policii běž klidně taky, ale chtěla bych spíš mluvit s někým kdo má zkušenosti s tímto typem "psycha", nechala si poradit co dál. Tím že ho policajti vyvedou z domu se nemusí nic vyřešit. Spíš bych se bála, že si na mě někde počká. Pokud je doma nábytek pořád v tom stavu jak píšeš, minimálně si to všechno nafot, dobře schovej. Neodsuzuji, že jsi si našla někoho jiného. Je to pochopitelné. Jen by to bylo trošku asi jednodušší až po vyřešení všeho s manželem. Doporučuji http://www.domacinasili.cz/ je tam i telefon, zkus tam zavolat. Rozhodně si nemysli, že to všechno vyřešíš sama a oba si doma budete hrát na spokojené manželství... Přeji hodně pevné nervy, síly a hlavně at vše dopadne dobře!!! (je to jen můj názor, nikomu ho nevnucuji)
Odpovědět
ja jsem udala nevlastniho otce, ze me bil a pote uz na me v zivote nesahnul, ono, kdyz pan zjisti, ze se v tom zacina angazovat policie apod., tak mu sklapne. Chlapi, co si dovoluji na zensky a na deti jsou podle me slabosi. Medria, necetla jsem cely Tvuj pribeh, ale nasili nema s laskou nic spolecneho, vem nohy na ramena.
Odpovědět
luciperka: přesně tak jak píšeš, nejlepší je aby na pár dní odešla a pak ho z bytu nějak dostala, jenže jak .... když je její otec na jeho straně. medria: musíš počítat i s tím že o byt přijdeš, ale snad se za tebe postaví maminka, pokud na to má sílu. Každý rozumný otec by ho vytáhl za flígr a dal by mu přes držku.
Odpovědět
Článek se načítá
Pokud ma maminka sama psychicke problemy, tak bych s jeji pomoci nepocitala, navic jeji manzel je na opacne strane... nevim, tezkou posuzovat
Odpovědět
Profilova fotka
holky díky, díky moc za všechny rady. všechny z vás máte pravdu. víte ono by to nebylo všechno tak zlé, kdybych na to nebyla sama. ale bohužel okolnosti už jsou takové. ví to rodiče i prarodiče. včera v noci, když jsem mamince volala (bydlí momentíálně jinde) s brekem a v šíleném stavu, tak myslím pochopili, že to takhle nejde dál. Ono nejhorší je, že mi prostě nikdo nevěřil, že je to všechno tak vážné. Ono totiž ti chalpi se umí před ostatními výborně přetvařovat. bohužel domu jít musím, nemám sebou vůbec nic, takže i kdybych měla kam jít, tak by to nešlo.
Odpovědět
medria: přece nemůžeš být úplně sama, co nějaký sourozenec nebo kolega z práce, já vím je to těžké přiznat se k tomu, stydíš se za to. Ale na to ON sází, že se budeš za to stydět. Nemůžeš jít třeba z práce dřív,aby nebyl doma sbalit nějaký nutný věci a jít k babičce. Nechat ho tam v tom binci, dokud se nezklidní ?
Odpovědět
medria:já myslela že mi to taky nikdo neuvěří, tvářil se vždycky před rodiči či přáteli jako milující partner a třeba hned v autě mi dal pěstí že jsem svině,a doma mě třeba ještě zkopal kdybych si náhodou chtěla někomu stěžovat. |-| Dodneška mám tiky ( a je to už 6 let zpátky) např. když ke mě můj přítel natáhne ruku tak automaticky uhýbám a krčím se, přitom mě chce jen pohladit.Nebo třeba mám tendence se pořád partnerovi za něco omlouvat,za úplný blbosti, třeba že jsem mu nedala cukr do čaje, nebo že jsem zapoměla něco koupit. Naštěstí můj přítel je báječný a ví co mám za sebou tak mi pomáhá se s tím vyrovnávat.Prostě to nechalo hrozný následky se kterýma dnes a denně bojuju už pár let.
Odpovědět
Profilova fotka
Loony: jen k tomu co jsi psala, myslím, že většina holek chce mít krásnou svatbu, někdo si ji sladí jak mi vyhovuje apod. Ale to, že zapomene sladit nevěstu se ženichem nestojí na tom ,že si tady na beremese píšeme o ubrouskách, kytičkách apod, ale o inteligenci dané slečny a uvědomění si toho, že svatba není jen super den dolazený k dokonalosti, ale začátek manželství, které je samozřejmě o kompromisech atd. Samozřejmě pokud to nevyjde, to je druhá strana věci. ;-)
Odpovědět
tak jestli je otec na jeho straně to není dobré a pokud se dělo to co píšeš tak to museli slyšet. Nikomu do tvých vztahů nic není, objednej zámečníka vyměn fabky a chlapovi nech věci před dveřma. Bohužel pravděpodobnost, že mu ženská odpustí je utěchto tyranů dost vysoká...
Odpovědět
a nebo když se ho zastává tatínek, at si ho nastěhuje k sobě sám.
Odpovědět
haklina: ono to s těma zámkama nebude tak jednoduchý. medria: ten byt je tvůj nebo otce? máte tam trvalý bydliště oba ?
Odpovědět
Profilova fotka
pralinka. to mi mrzí, že to zanechalo takový následky, proč si neutekla hned, mě dát pěstí v autě tak balim věci a odcházim, bez pardonu, okolí neokolí, at´si každej myslí co chce medria: hm těžká situace, ale určitě tam nechod sama, at´jde někdo s tebou, od čeho máš toho "kamaráda", at´se za tebe postaví a ukáže jakej je chlap, psala si že ses do něj zamilovala, tak at´aspon ukáže zda za to stojí ;-) manžela prostě vyraž, sbal mu kufry a vyměn zámky pralinka: vyměnit zámek je velmi jednoduché, já to u našeho bytu měla hotové za chvilinku ;-) tehdy jsem to udělala, když byl mužskej v práci a tchýně s tchánem u příbuzných v Chomutově a to z toho důvodu že tchýně měla klíč od našeho bytu (bydlíme s nimi sice v samostatném bytě ale v rodinném domě, je nad náma), mě se to nelíbilo, ona ho vrátit nechtěla řeči typu co kdyby se něco stalo atd. ale prostě nechápu proč by ho měla mít, aby mi lezla do bytu když nejsem doma? mužskej se taky neměl k tomu, aby jí řek aby nám ho dala, tak sem vzala věci do svých rukou koupila fabku, a během chvilky byl zámek vyměněnej, novej klíč sem dala jen mužskýmu a byl klid ;-)
Odpovědět
brumdinka: když jsi to nezažila tak nemůžeš vědět že to není tak jednoduchý utéct, a ještě se nechat vyhnat z vlastního bytu? s těmi zámky jsem to myslela tak, že pokud tam má trvalé bydliště tak ho tam musí pustit.
Odpovědět
Profilova fotka
prali: já vim že je to těžký a opravdu jsem to nezažila, ale zažila to moje maminka se svym prvním manželem otcem mé sestry |-| Jen se snažim pochopit proč si s nim byla tak dlouho, když se takhle choval? když je byt tvůj, tak máš vyrazit jeho, promin ale tohle mi chlap dělat tak nejen že letim na policajty, na všechno si seženu svědky a dokumentaci, lékařský potvrzení (určo když tě bil, tak si měla modřiny) a když mi policie nepomůže tak si poradim jinak prostě bych sehnala pár lidí co by mu tak vytmavili, že by ještě rád vypadnul
Odpovědět
medria a nie je to tak, ze sa ti tvoj muz zunoval a si stastna, ze si si nasla niekoho noveho? A teraz chces svojho muza nechat a on samozrejme nechce. To bola len otazka Manzelstvo je niekedy aj o stereotype, proste nie kazdy den Ti muz nosi kvietky
Odpovědět
Profilova fotka
brumdinka: víš ono to opravdu není tak jednoduché. můj otec pil a moji matku psychicky týral celé mé dětství, takže jsem si říkala, že mě tohle nikdy nemůže potkat, já že si nic takového nenechám líbit. ale nic není jen tak. do takové situace se může dostat každý. já mám ještě to štěstí, že mě nechává chodit do práce a že můžu telefonovat. protože mnohdy některé holky nemůžou ani to. a co pak můžou dělat? to mají odejít z bytu jen s tím co maují na sobě a jít spát pod most? když nemáš zázemí, je to hodně špatné.
Odpovědět
medria pozrela som sa a pises, ze tvoj problem bol v tom, ze vasa komunikacia bola na bode mrazu. pokusili ste sa to nejako riesit? Podla mna hadzat po takom kratkom case flintu do zita je dost blbe. Myslis, ze sa ti to s tvojim dalsim priatelom nemoze stat? V kazdom vztahu nastanu problemy, ale treba ich riesit. Kde si myslis, ze si urobila napr. chybu ty? Casto vidime chyby len na druhych.
Odpovědět
medria: tak to je jasný, od otce čekat pomoc nemůžeš, bože holka jak ti jen pomoci, úplně se mi to všechno vrátilo. brumdi:modřiny jsem kupodivu moc neměla, on moc dobře věděl jak na to aby nezůstaly viditelné následky a taky jsem se styděla to někomu říct, bála jsem se že je to moje vina, já ho nutím se takhle chovat, kdybych ho neprovokovala tak by mě nebil.Alespoň tak mi to pořád tvrdil. Když se cítíš jako nula a jako kus hadru, nezmůžeš nic. Obdivuju ženy které to dokážou ale moc jich není.A když ti třeba vyhrožuje smrtí, chceš prostě jen přežít.Mnoho žen už takhle zemřelo. |-| |-| |-|
Odpovědět
emilyz:ať je to jak je to, myslíš že normální člověk se takhle chová? copak ty bys rozmlátila nábytek kdyby ti manžel řekl že se chce rozvést ?????????
Odpovědět
pralinka v extremnych situaciach moze clovek reagovat extremne. Neboli sme tam a nevieme, co spravila medria a co mu povedala.
Odpovědět
Profilova fotka
medria: dobře máš pravdu, že když nemáš zázemí je to špatné, ale upřímně radši bych šla do nějakého zařízení např.pro týrané ženy, pro svobodné matky atd...... než žít takhle, hele mám kámošku, má dnes již12-ti letou dceru ale byly časy kdy na tom byla špatně (já jsem jí v té době ještě neznala), taky s přítelem samé hádky, šarvátky atd.... dopadlo to tak, že jí i malou vyhodil na štědrej den z bytu na ulici (byt byl nájemní) a to doslova, no a co ted´rodiče měla daleko (úplně v jiném městě) navíc je nechtěla obtěživat jelikož maminka byla těžce nemocná a co ted´, no tak šla na policii vše řekla jak bylo, nakonec se to vyřešilo tak že bydlela asi 2 roky v domě pro svobodné matky, pak dostala od města přidělenej byt po delší době se seznámila se svym současnym manželem a dnes je nadmíru spokojená a snaží se s manželem o mimi - - no a protože jsme na svatební stránce :-), tak opravdu já jsem prolezla spoustu svateb, ale ta její byla prostě ze všech nejlepší, protože tam bylo opravdu vidět jak si toho vztahu dotyční váží ;-) a všichni hosté jim to přejí. Jen jsem tim chtěla naznačit, že i když třeba budeš pár let na dně, tak všechno je lepší než žít takhle a nechat si líbit to co sis líbit nechala a co si nechává líbit medria.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?