První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
ja tedy myslim, ze podle toho, co denisska psala, se docela slusne projevoval i pred svatbou ... proto jsem vyse reagovala slovy, ze moc nechapu, proc si ho vzala. takova nadherna holka nemuze mit o chlapy nouze. Nemyslim si, ze je to takova zmena nebo spis necekana zmena. Co se tyce vikicky - tak podle fotky nevim, ja to nepoznam ;-), ale absolutne se stotoznuju s nazorama holek, ze je jen otazkou casu, kdy na tebe denissko vztahne ruku a myslim, ze bys opravdu nemela vahat a mela bys odejit a navzdy - zadny navrat!. no, je videt, ze nezalezi na tom, jak je svatba honosna ci "vymydlena" .... o tom to proste neni. Stejne jako svagrova - mela desne vypiglovanou svatbu, vsechno tip top, nad mym prstynkem ze zirkony ohrnovala nos ... no a ted se po dvou letech rozvadi a prstynek s diamanty ji bude lezet v supliku :-(. My meli svatbu jednoduchou, zadny caviky kolem toho, ale ja jsem fakt vedela koho si beru ....
Odpovědět
No mě už napadlo takové rouhání - jestli není beremese v tomhle směru kontraproduktivní. Mladá děvčata si tu plní albíčka, do detailu ladí barvu ubrousků na svatební hostině s kravatou ženicha, vybírají z tisíců modelů svatebních šatů, objednají si několik druhů bižuterie, pak tu s kámoškami vybírají tu nejvhodnější, prostě si žijou jen tím jedním dnem na takovém obláčku, mimo realitu, že si někdy ani pořádně neprohlédnou koho si vlastně berou. Prostě sladí všechno se vším, jen občas zapomenou sladit nevěstu se ženichem. :-| Neberte si to, prosím, všechny osobně, píšu "někdy a občas". A píšu to proto, že jsem stará, svatbu jsem nijak nehrotila a ty svoje příspěvky nakecala hlavně po svatbě. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
loony. tak myslim, žes trfila do černýho, taky mi to tak občas připadá :-|
Odpovědět
taky mi připadá někdy to s tím slaďováním a plněním albíček přehnané...ale musím nesouhlasit, zdaleka se nejedná jenom o ty "mladá děvčata"
Odpovědět
Profilova fotka
Asi neuvěříte co se mi stalo. Moje švagrová tady našla co jsem psala a nenapadlo ji nic lepšího než to ukázat manželovi a jeho rodičům. A kdo je nakonec ta nejhorší? Jasně že já. Prý se sním chci rozvést a oškubat ho nebo co ale to jsem nikdy nenapsala a ještě o mě všichni tvrdí že prý se k malé chovám hrozně.Nechápou že mám jinej přístup k výchově že jsem přísnější a nebudu ji vše dovolovat aby nebyla rozmazlená ale oni asi myslí že ji týrám nebo co. Prý si to čte celá dědina ale to je mi úplně fuk, každej má problémy a někdo má to štěstí že si o nich má s kým popovídat ale já jsem tu sama tak jsem si chtěla popovídat tady a oni ze mě udělali úplnou p..u. Jediný čemu to prospělo že manžel stojí při mě a řekl že se mě nevzdá ale bohužel jiný vztahy se tím úplně zničily. Takže vzkazuju všem z naší vesnice co si to čtou. V každém vztahu jsou problémy a kdo říká že ne ten lže, jinak by sem nechodil. Člověk si chce jen s někým popovídat když už nemám jinou možnost takže pokud nejste zapojení do naší debaty tak vám do toho nic není. Člověk by se měl starat sám o sebe a ne jen všechny pomlouvat, jednou to může potkat i vás.
Odpovědět
suzamen - tak ale pozitivni je ze se manzel priklonil k tobe :-) na ostatni cizi lidi se muzes vyprdnout ... no jo holt internet je verejnej :-D
Odpovědět
Profilova fotka
To já na ostatní kašlu tady ta vesnice je příšerná drbárna každej se zajímá jen o to o co nemá. Ale doma je to šílený, každej na mě čumí jak kdybych udělala bůh ví co a jsem tu za tu nejhorší. Nevím proč se do nás pořád všichni serou je to náš život, já se taky o nikoho nestarám.
Odpovědět
no jo holt na vesnici to tak funguje soukromi je pro mnohy lidi veci verejnou znam to ;-) ale hlavne ze s muzem se vam to urovnalo
Odpovědět
Profilova fotka
suzamen: to je mi lito... a ta svagrova je taky slepice, mohla si o tom s tebou promluvit a ne to hned vykecat rodine... :-( je dobre, ze manzel stoji pri tobe... :-) a na ty vesnicany se vyprdni, at se staraji o sve veci a vas nechaji byt...bych chtela videt, kdo z nich to ma doma uplne 100%... =-)
Odpovědět
Profilova fotka
suz. No to je síla., ale zas to vem že všechnoi zlý je k něčemu dobrý a zas Vás to zblížilo z manželem ;-) Jen by to chtělo abyste oba odtamtud vypadli někam hodně daleko, jinak se z toho asii zblázníte. Jo jenže to nejde, jsou tam ty pole a hospodářství, vid´
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, nejsem si jistá, jestli můj problém sem patří, ale nevím, kam jinak bych se mohla obrátit. Tyhle stránky sleduju už delší dobu a vím, že zrovna v tomhle fóru jste samé zkušené, emaptické holky, které dokáží poradit. Proto bych i já vás chtěla požádat o pomoc. Takže o co jde. Za mého manžela jsem vdaná asi rok a půl a předtím jsme spolu ještě 2 roky chodily. Manžel je o 10 let starší a pro mě byl moje první velká láska (i když zpětně teď vidím, že zas taková ta skutečná zamilovanost to nebyla, spíš jsme si vyhovovali),, takže když mě požádal o ruku byla jsem v sedmém nebi. Už od dětství mám hrozně nízké sebevědomí a tak jsem byla šťastná, že se mě někdo konečně "všimnul".(no byla jsem blbá) I před svatboiu jsem měla jisté pochybnosti a jeho "pravý charakter" se začal projevovat už tehdy. Když byl nějaký problém, vždycky on byl ten chudáček a tvářil se ublíženě a když jsem řekla, že máme nějaký problém, tak řekl, ať si jdu a jestli si myslím, že najdu někoho lepšího. No prostě měla jsem už tenkrát vědět, co je to za magora, který mě chce vlastnit. Bohužel měl i světlé stránky, staral se o mě a o moji rodinu, nepil, nepodváděl mě a před ostatními jsme byli dokonalý pár. Bohužel po svtabě se vše změnilo, pochopil, že mě má jistou tak se přestal o cokoliv snažit a komunikace i jakýkoliv jiný vztah byl na bodu mrazu. On neměl pocit, že se něco děje, já se snažila o tom mluvit, ale nic se nestalo. Nebyla jsem s ním šťastná a došlo mi, že toho člověka vlastně vůbec nemiluju. A protože je mi 23, tak jsem si řekla, že přece nestrávím zbytek života s někým, koho nemiluju a že to skončíme, dokud nemáme děti. Bohužel situace se zkomplikoval, když jsem se zamilovala do jednoho kamaráda a začala se s ním scházet.(klidně mě za to můžete odsoudit) Byla jsem s ním hrozně šťastná a pevně rozhodnutá odejít. Když manžel pochopil, že někoho má a že chci odejít, nastalo peklo. Křičel na mě, sprostě mi nadával a bohužel došlo i na facky. Nenáviděla jsem ho a chtěla jsem odejít, ale jemu se podařilo mě nějakým způsobem přesvědčit, že všechno bude v pořádku a tak jsem zůstavala s ním. Vnitřně jsem věděla, že tohle nikdy nemůže fungovat a že bych měla odejít, ale bohužel nemám kam. Bydlíme v bytě, který patří mým rodičům a tak on je ten, kdo by měl odejít. On pořád dělal jako že je vše ok, plánoval dovolenou, nakupoval zařízení do bytu, nutil mě do sexu jako že máme normální manželství. Nicméně jednou už jsem to nevydržela a řekla mu, že je konec a že chci, aby odešel. Protože jsem věděla, že je to cholerik, tak jsem se snažila udělat to opatrně. No a včera vše vyvrcholilo. On že teda půjde a tak si zbalil věci a že ho mám odvézt. Pak se mě zeptal jestli chi, aby odešle a já mu řekla, že ano. No a pak úplně zašílel. Všechno co si zabalil hodil ze schodů, včetně počítače, rozmlátil skříně, skleněné výplně dveří a celou dobu po mě křičel a sprostě mi nadával a brečel, že mu strašně ubližuju a že ho jsem hnusná, že on mě miluje a udělal by pro mě cokoliv a že já si toho nevážím. No prostě šílená scéna. Chtěla jsem utéct, ale nenechal mě a mimo to bych stejně neměla kam jít. Bohužel ani do ráno se neuklidnil a dnešní den žačal tím, že mi shodil všechny věci ze stolu a rozbil mi talíř a hrnek od snídaně. Do práce mě naštěstí nechal odejít, ale sledoval mě a přišel za mnou do kanceláře. naštěstí vedel byli kolegové, tak si nic nedovolil. Tvrdil mi, že se sbalí a odejde, ale já se bojím jít domů, co tam najdu a co se zase bude dít. Nevím co mám dělat, bohužel nemám kam jít a bojím se, že on mě na pokoji nenechá. Ví, kde bydlím a i kdybych vyměnila zámky, tak vykopne dveře. Jsem zoufalá. Vím, že už ho nikdy nechci vidět, ale netuším, co se bude dít. Naštěstí nemáme skoro žádný společný majetek, takže rozvod by neměl být problém. jen se bojím, že tím vůbec nic neskončí a že od něj nikdy nebudu mít klid. Co byste dělaly vy na mém místě? Jak se mám zachovat? Díky za jakoukoliv radu. Omlouvám se za dlouhý přípspěvěk, já jen, aby to by "náš" příběh kompletní.
Odpovědět
suza:když nic jinýho třeba si to ten tvůj trubec uvědomí a začne se chovat alespoň trošku lépe, ona je to hlavně jeho ostuda, ne tvoje .
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
suz- taky jsem z vesnice,takže ty poměry znám,ale neřeš to,ty je k životu nepotřebuješ,oni budou mít jen chvilkový pobavení a pak na to zapomenou...ALE to nejlepší na tom je,že se tvůj manžel přiklonil na tvoji stranu a celé toto trápení k něčemu vedlo!uvidíš,že teď už bude všechno dobrý!!!takže nakonec můžeš švagrové poděkovat,i když ona ti chtěla spíš uškodit
Odpovědět
Profilova fotka
Taky jsem jí to včera řekla že si o tom mohla promluvit semnou nebo s manželem ale prý my si to nedokážem vyřešit tak to musel někdo udělat za nás ale my se o nic neprosily, už jsme si to v sobotu vyjasnily a bylo vše v pohodě. Ona to všechno jen zhoršila :-( Ale jak jsem řekla všechno se to stejně obrátilo proti mě. Brum: Odejít opravdu nemůžeme nejdřív tak za půl roku a to jen o pár set metrů dál.
Odpovědět
Profilova fotka
medria-kdyby tvůj manžel nebyl agresivní,tak by se s ním dalo rozumně mluvit a mohli byste to třeba i nějak vyřešit-třeba přes manželskou poradnu atd...já jej neznám,takže musíš vědět sama,čeho všeho je schopen...nejdrsnější varianta asi je,nechat jej vykázat z bytu...ale jak říkám,je to asi až ta poslední varianta...a nemohla bys na nějakou dobu odejít třeba k rodičům a počkat,až se uklidní,všechno si urovnat a pak si rozumně promluvit...jestli tak řádil,tak se nezklidní z hodiny na hodinu...
Odpovědět
medria: to je smutné... no možná Ti tady holky poradí něco jiného, možná má některá podobnou zkušenost, ale já Ti radím, abys šla na policii, protože oni můžou Tvého manžela vykázat z bytu. Nevím teda za jakých podmínek, ale myslím, že kdybys vylíčila, jak rozmlátil byt a že se bojíš, že vztáhne ruku na tebe, možná by to stačilo... nebo by ti alespoň mohli poradit, odkázat Tě třeba na různé ty organizace pomáhající ženám a podobně...
Odpovědět
Profilova fotka
Já jsem mu nechtěla udělat ostudu, prý si to o něm i nikdo nemyslí že prý jsem lhala ale oni s ním nežijí tak neví jakej ve skutečnosti je ale za těch pár dní se to úplně otočilo, je jinej. Já mám taky chyby neříkám že ne a neří´íkám že na tom taky nemám svůj podíl ale snad si ještě můžu s někým popovídat a nečekala jsem že tohle švagrová udělá. Děkovat jí rozhodně nebudu protože se tím zničily i ty zbytky vztahu mezi tchánovci.
Odpovědět
Profilova fotka
suz. tak aspon o pársetmetrů, jinak si z toho nic nedělej, my sme taky malý město a jak se něco šustne tak to ví každej, to neřeš, za chvíli zas budou pomlouvat někoho jinýho a na tohle se zapomene :-)
Odpovědět
Ja myslim, ze byste meli bydlet nekde sami, to je podle me prvni vec, ktera by Vam mohla pomoct... a nejlepe v jine vesnici... Zit denne v takovem napeti se musi zakonite na tom vztahu projevit. A na male taky...
Odpovědět
Profilova fotka
medria, myslím, že bys měla vyhledat ochranu, třeba jenom psychickou, někoho, kdo tě bude podporovat a pomůže ti v nejhorších chvílích, třeba rodiče, nebo někdo jiný. Počkáš až příjde domů, bude tam na něj min. 2, vezme si svoje věci, dá ti klíče a vypadne. Pokud tam nebudeš sama, tak to nebude tak hrozné... :-N Hned ale musíš vyměnit zámek a být neústupná.
Odpovědět
Profilova fotka
suzi- já to poděkování myslela ironicky
Odpovědět
Profilova fotka
Já jsem to říkala že kdybysme nebydleli tady nebyli by žádný problémy a nemusela bych se nikam svěřovat ale teď už je to jedno. Teď si o mě všichni myslí jen to nejhorší.
Odpovědět
Profilova fotka
medria: teda.. takovy drastak... :-( ja myslim, ze pokud to myslis 100% vážně, tak bys měla zajít na policii a domluvit si s nima doprovod domu... aspo%n takto pro začátek, pokud on tam nebude, tak ok, pokud jo, tak pokud tam bude stále taková spoušť ( vymlácené dveře, rozbite skříně apod.), tak by mu měli polic. říct, ať odejde... Já bych se teda bála tam jít sama... a co rodiče? k těm se nemůžeš na pár dní schovat? A co ten tvůj "kamarád"? Ten by ti na par dni neposkytl azyl?
Odpovědět
Profilova fotka
suzi- ten kdo o tom nic neví a obviňuje tebe,že ty jsi ta nejhorší,tak je to hlupák a nemusí Ti na takových lidech záležet
Odpovědět
Profilova fotka
holky díky za rady. bohužel bydlíme s rodiči v jednom domě, oni o patro níž. Takže kdybych šla k nim, tak se vůbec nic nevyřeší. navíc můj otec je na jeho straně. Jediný, kdo mě trochu podporuje, tak je moje maminka, ale nevím, co ona zmůže, navíc sama má vážné psychické problémy, tak nevím jestli mi bude schopná pomoct. Čekat až se uklidní a promluvit si s ním o něčem v klidu, nemá moc smysl. To jsem zkoušela už mnohokrát a vždycky to skončí tím, že on se rozčílí. Do těch organizací půjdu, ale prostě mě by jen stačilo, kdyby se sbalil a šel. Ať si vezmě co chce, jen ať jde a nechá mě na pokoji. Bohužel to určitě nebude tak jednoduché.
Odpovědět
Profilova fotka
medria-tak potom asi už zbývá jen ta policie,aby jej vykázali
Odpovědět
suz: A co tady hledala švagrová? Chce se rozvádět? :-D Také otázka k zamyšlení, co zde dělala zrovna ona, že...Paní švagrová :-) Souhlasím s granta, že bys měla medrio mít někoho při sobě a nebýt na něho sama, ať Ti neublíží!!!!!!!Dávej na sebe pozor!!!Protože když si to tak uvědomím, kolik partnerů zabilo své partnerky, tak to je strašné(i naopak). A když si to uvědomíme, tak za nikoho nemůžeme dát ruce do ohně, když někomu šibne v pale, tak i ten, koho jsme tak moc znali, nám může pekelně ublížit!
Odpovědět
medria: když jsem si přečetla tvůj příběh připoměl mi ten můj co jsem zažila.Žila jsem 7 let ve vztahu kdy mě ten dotyčný týral psychicky i fyzicky a to téměř denně. Boužel to došlo tak daleko, že jsem dopustila aby se nastěhoval do mého bytu a měl tam trvalé bydliště.Trvalo to tři roky než se mi podařilo dostat ho z bytu a začít normálně žít.Byla jsem hloupá já vím ale tím jak mě neustále ponižoval jsem měla tak nízké sebevědomí že jsem byla "šťastná" že mě vůbec někdo chce. Prosím jestli máš možnost jít na pár dní k nějaké kamarádce nebo k rodičům udělej to. A s jejich pomocí začni pracovat na rozvodu, do bytu se raději bez přítomnosti někoho jiného nevracej. Jinak: 1) omluví se ti a naslibuje hory doly, a za pár dní to bude stejné, ne-li horší - to v tom lepším případě 2) rupne mu v kouli a může ti vážně ublížit Držím Ti pěsti, a myslím na Tebe.
Odpovědět
Profilova fotka
magi: v tom případě jsem přišla o celou manželovu rodinu, podle nich jsem já ta co se změnila ta co pořád jen řve...ano já se rozčílím a jsem na manžela protivná nebo mu nadám ale to má asi taky svůj důvod, jen tak pro nic za nic bych mu nenadala. Ale už pkročil už si stele postel a včera po malé ulkidil hračky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Kamirka: ne naopak má před svatbou :-) taky nevím co tu hledala asi jí někdo z vesnice napsal aby se tam podívala nebo nevím :-|
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?