První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
To je ale shoda - svatba stejný den, stání u soudu stejný den... :-| Že by ti astrologové měli pravdu a ty tři sedmičky neznamenaly štěstí? :-S
Odpovědět
Profilova fotka
janna: tak držim palce, at´to zmákneš, budu ráda když mi pak třeba do IP napíšeš své dojmy, proč k tomu došlo a tak (teda jestli budeš chtít) jaksi totiž dostávám strach, s tim svym sem 9 a půl roku, máme 5ti letýho kluka, svatba možná bude v létě, ale jaksi poslední dobou máme taky problémy a jak to tady čtu tak se bojim bojim, že to neustojíme a obavy mám stejné, bojim se samoty a prostě mám strach abych nedopadla taky tak, že se budu chvíli po svatbě rozvádět :-( No každopádně bych vám ráda vlila trochu optimismu do žil, zmáknete to, bude fajn a nic není tak zlé jak to na první pohled vypadá.
Odpovědět
Profilova fotka
lůoony: ted´jsem si té datumové podobnosti také všimla, že by na tom opravdu něco bylo?
Odpovědět
janna: samoty se neboj někdy je to lepší, já jsem po vztahu který trval 7 let zůstala sama dalších 5 let a musím říct že jsem si to teprve začala užívat.Teď už jsem vyřáděná a do manželství jdu s odhodláním až na věky.... Ale taky záleží na druhé straně, že ? 8-) Držím pěsti,a zkus tam nebrečet, až doma ;-)
Odpovědět
já jsem asi natvrdlá já to s tím datumem nechápu =-)
Odpovědět
podivej se na data jejich svateb ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
hmm, já si na toto datum čekala 2 roky... :-( Sedmička i přesto zůstane moje nejoblíbenější číslo...narozena jsem 7. manžel byl také 7., když se sečetlo datum našeho seznámení dalo to dohromady také sedmičku,tak jsem myslela, že je to prostě osudové číslo...a není... :-| Brumdinka: děkuji, dám pak vědět.
Odpovědět
jo takhle, vy jste myslely i vladunku, no jo,to je divný, přítel chtěl svatbu 9.9.09 ale já jsem to zamítla,kašlu na čísla :-p ještě že je to ve středu ;-)
Odpovědět
teda holky to je hrozne, kolik se vas rozvadi tak kratkou chvili po svatbe :-( a tomu datu bych zas tak neverila, dopadlo by to uplne stejne, i kdyby byla svatba o den pozdeji... ;-) Hodne stesti vam vsem ;-)
Odpovědět
janna, pralinka: po dramatickém rozvodu (případ hodně podobný Vladunce) jsem byla v podstatě sama 7 let (nepočítám nějaké nepodstatné příhody). A začalo se mi to líbit tak, že teď se mi kvůli tomu skoro ani nechce zase vdávat :-) Prostě to má každopádně svoje velmi pozitivní stránky: staráš se jen sama o sebe (a o svoje děti?), nikomu se nemusíš zodpovídat, máš svůj program, svůj plán, svůj rozpočet, ... můžeš flirtovat o sto šest, pařit s kamarádkama, válet se doma ve špinavým vytahaným tričku, vařit jen pro sebe, dělat to, co jsi vždycky chtěla, a nikdy na to s chlapem vedle nebyl čas, ... Prostě užívej si, dokud to bude trvat. Pak se zase někdo objeví a přistřihne ti křidýlka :-| Janna, Vladunka: u rozvodu každopádně držím palce. Sranda to není, ale na druhou stranu, to nejhorší jste si už odbyly... tak hlavu vzhůru! :-)
Odpovědět
kopa: naprostej souhlas, akorát když jsem musela řešit nějaký problém třeba s autem nebo s bytem tak jsem si říkala sakra kdybych měla stálýho chlapa tak to udělá za mě, ale zvládla jsem to buď sama nebo mi případní milenci pomohli ;-) a teď mám takovýho intelektuála že to stejně zase zůstalo na mě :-D :-D :-D s autem na technickou a do servisu musím sama 8-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
kopa: dobře si to shrnula, ono vše má svá pro a proti a my bysme si neměli nechat ty křidýlka přistřihnout, aspon né nijak zásadně ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Žežuličko, je otázka, jestli by svatba o den později byla. ;-) Já mám vždycky takový podivný pocit, když se dva berou kvůli dobrýmu datu. :-| Ale nic, nechci tady do nikoho štourat. Špatně může samozřejmě dopadnout manželství uzavřené kdykoliv. Jen mi to přišlo takové zajímavé, že se obrazně sejdou nejen na radnici, ale i u soudu. :-| Ale držím pěsti, ať to zvládnete. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
zelinka: Kdybys s ním žila a dělal ti to co mě taky by ti to vadilo. Jak jsem říkala už dřív brala jsem si ho protože jsem ho milovala nikdy se nechoval jako teď ale co ví že mě má jistou si dovoluje až moc. Za celou dobu co jsme spolu přísahám že jsem ho nikdy neviděla umýt nádobí, vysát, zamést, uklidit po sobě špinavý věci prostě nikdy nic neudělal. Např. včera byl s malou na dvoře donesl ji v totálně zablácených botech a postavil ji v ložnici na koberec ta mi prolítla celým pokojem takže všude blato, když se ho ptám proč ji nevyzul na verandě tak prý ho to nenapadlo tak mu říkám tak si to ukliď a on že nemám čas ať si to uklidím sama takže jsem šla na kolena a drhla koberec. Večer jsme si s malou udělali večeři on přišel začal to jíst jí tak jsem mu řekla ať jí to nechá tak to začal jest mě tak jsem mu řekla jestli se může jít najest sám a nechat nás navečeret na to mi řekl že tam nic není (mimochodem byla plná lednice) prý jsem jeho žena a mám mu udělat jídlo, řekla jsem mu že má nohy a ruce že jestli nevidí tak já jím, začal ječet kurva seš moje manželka já celej den makám. Asi si myslí že já se celej den válím že nemám právo být unavená. Jeho si takhle vychovala matka celej život ho obskakovala, všechno mu donesla pod nos, všechno po něm uklidila a on si myslí že budu stejná ale mě to nebaví uklízet po něm bordel a starat se o něj jak o děcko když se starám ještě o malou. Myslím že tohle by vadilo hodně ženským a ne jen mě. Podotýkám že mu každej den chystám oběd a někdy i snídani když spí dýl ale snad aspoň tu večeři by si mohl z té lednice vzít sám. Já nestojím o život služky a když mu řeknu ať něco udělá tak slyším jen já makám a ty seš ženská tak to udělěj. 8-(
Odpovědět
suzamen - vim ze je to tezky ale jako sorry ale tohle prece muselas vedet pred svatbou ze ma takovej postoj no ne? nebo pred svatbou varil uklizel a bylo vsechno ok? pokud ne tak nechapu ze ti to pred svatbou nevadilo a tedka ano =-)
Odpovědět
suzamen - po tom vsem, co jsi tady napsala, celkem nechapu, proc otalis s rozvodem... neznam vas, ale tvuj manzel se ocividne nezmeni, jen proto ze to chces, bylo by naivni tomu verit a doufat v to... cim driv od nej odejdes, tim driv muzes mit nekoho, kdo te bude mit opravdu rad a nebude si z tebe delat sluzku! nebude to jednoduche, ale urcite to zvladnes, tak se neboj ;-)
Odpovědět
suzamen: to by řekl jednou a měl by sbalený kufry, a vím o čem mluvím zažila jsem to a po několika letech kdy si sám neudělal ani šťávu jsem ho nenáviděla a čekala jen na první příležitost jak to skončit.Tímhle to začíná a fackama a horším to končí.
Odpovědět
no hold vybrala si si. nikto ta nenutil. a nikto ta nenuti ani s nim zit ;-) mne by take urcite nerobil lebo ja by som si takeho chlapa urcite nevybrala. On vies ked si beries sedlaka s hospodarstvom , tak necakaj ze chlapec ti bude romanticky nosit ranajky do postele ale ze najprv predsa pojde obriadit dobytok, nie? to je tak ked si ludia pred svadbou nevyskusaju spolu zit a idu do svadby a spolocneho zivota na zaklade toho ze... no nebudem konkretizovat, lebo ma vymazu.
Odpovědět
zelinka: :-D :-D :-D svatá pravda
Odpovědět
Profilova fotka
Kata: My jsme se brali po necelým roce páč jsem otěhotněla a předtím jsme spolu nebydleli viděli jsme se jen občas takže jsem vůbec nevěděla co dělá a co ne, poznali jsme se začátkem léta takže kvůli své práci býval od 6 do 22 hod. pryč takže mi bylo jasný že asi nemá na nic čas ale v zimě už býval doma ale to jsem tomu ani tak nevěnovala pozornost protože se chystala svatba. Kdybych to věděla dřív tak bych o té svatbě sakra přemýšlela. Před svatbou jsme se ani nijak nehádali ale teď když se hádáme tak lítají i různý nadávky a to celkem často. Nedávno se mě ptal jestli ho ještě miluju a já jsem nedokázala odpovědět. Strašně bych chtěla říct že jo ale já si nejsem jistá.
Odpovědět
suzamen - nechcu aby to znelo hnusne nebo tak ale v tom pripade je to proste i castecne tvoja blbost ze sis ho vzala v dnesni dobe kdy spolu lidi ziji jen tak a nikdo se nad tim nepozastavi sis ho proste nemela brat mozna ste se meli sestehovat tot vse ale vim ze toto asi vis a tedka je ti to uz prd platny...tak at to vyresis ke sve spokojenosti ;-)
Odpovědět
suzamen:jste typický příklad nezralého vztahu a podle toho to také vypadá, a pokud už do něho nejsi zamilovaná tak není co řešit.Nebudeš první ani poslední.
Odpovědět
Profilova fotka
Zelinka: Ale on není takový velký hospodář, o dobytek se stará jeho otec. On večně někde jezdí teď v zimě po úřadech. My oba vstáváme kolem sedmé a nečekám že mi bude nosit snídani do postele ale aspoň by se mohl chovat jako člověk a uklízet alespoň po sobě když už nic. S bývalým jsme to měli úplně jiný, sice jsme spolu taky nebydleli a viděli jsme se málo ale když jsem k němu přijela na víkend měli jsme celý dům jen pro sebe. Pomáhal mi s úklidem, vařily jsme spolu, nakupovali a za celý rok jsme se ani jednou nepohádali a já ho pak vyměnila za nynějšího protože jsem se zakoukala a myslela že to bude láska jako trám a bohužel není.
Odpovědět
Profilova fotka
kata: Je to má blbost taky si teď říkám že jsme se neměli brát ale on se od maminky odstěhovat nechtěl.
Odpovědět
tak smola. my ti neporadime. ale cakat ze sa zmeni je blbost. on sa uz ako vravis zmenil a teraz mozes vydiet jeho pravu tvar. takze je to na tebe.
Odpovědět
Profilova fotka
suz: já myslela že si v jiný diskuzi psala že už jste to ustáli a jste v pohodě tak co se zase děje? já fakt nevim na mě to ten můj taky občas zkouší tj.typu snídaně do práce, dělat i večeře atd.... jenže já vařim jedno jídlo na dva dny pro nás pro všechny a nějak sem si ho vychovala že nejsme interhotel, ted´bohužel jak nemám stálou práci a jsem furt doma si myslí že nic nedělám a pak to mám taky furt na talíři, ale my se zas hádáme kvůli uklízení, ale to přejde......jde o to jak pevný má váš vztah základy. všude je něco, kolikrát mi tady ne beremku příde že některý očekáváte že po svatbě se stane zázrak a všechno bude fungovat jak jste si vysnili, nebude ; na vztahu je třeba pracovat aby jste nedospěli až k tomuto tématu, většina rozvodů je totiž úplně zbytečných jen proto že lidi nejsou schopný se rozumě domluvit a navzájem se tolerovat, ach jo :-S
Odpovědět
Profilova fotka
Jo taky jsem si to myslela, už byl celkem klid ale včera se to zase vyhrotilo. Ono je pořád něco nějaký drobnosti a včera už mi to přeteklo přes hlavu to co mi řekl. Už nevím co si o tom mám myslet. Má mě jako služku co po něm vždycky uklidí, co mu uvaří a přinese až pod nos nebo jsem kruci jeho manželka a měl by se tak chovat? Já jsem nečekala že to po svatbě bude bůh ví jak úžasný ale tohle jsem taky nechtěla. Tvůj to zkouší občas ale můj to dělá pořád. My nesjme schopní se domluvit, on mi jasně řekne že jsem žnská a že jeho práce to není a tím to hasne.
Odpovědět
suza - od takoveho chlapa radeji pryc... cim dyl budes cekat, tim to bude horsi...
Odpovědět
Profilova fotka
Suzi to je hrozný, to ti věřim. Jsem šťastná za to, co mám doma. Je to mezi námi úplně jiný mezi Vámi....Zkrátka se jeho chování čím dál víc zhoršuje, co? Já nevím, nečetla jsem celou diskuzi, ale vy se tedy ještě nerozvádíte? Myslíš že to někdy bude v pohodě? Já bych si zbalila kufry, a odešla. Jsou jistý hranice, který by ani manžel neměl překročit.
Odpovědět
Profilova fotka
suzi: no tak přesně takhle to říká ten můj k úklidu :-) tj.že přece nepříde z práce ztahaneja a nebude přece ještě uklízet, když já sem 24 hodin doma a kolikrát se kvůli tomu pohádáme jak psi (zrovna včera), ale jenom kvůli tomu bych se nerozcházela, jinde se zas hádaj pro jiný věci a navíc jinak nám to funguje a suz. to je právě ono, mrkni se na to nějak celkově pokud to jinak funguje tak bych to tak nehrotila spíš jak už sme ti dřív radili si v klidu sednout a bez řvaní, nadávek a výčitek si říct co ti vadí, stylem třeba ano já vim že sem ženská ale to neznamená že budu tvoje sluška, ráda se postarám o domácnost, ale pokud díky malý nestíhám tak potřebuji i tvoji pomoc aby si mi s domácností pomohl atd..........ale pokud tohle nedokážete tak pak je to vážně o ničem a bude to jen horší :-|
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?