První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Slniecko77, viem prečo som tak reagovala a to či ty si myslíš či vychádzam s každou povahou (viem svoje) , alebo nie ma netrápi:) Takže tak:)
Odpovědět
no neda mi neprispiet,kedze som sledovala pribeh tej baby..a moj vseobecny nazor a postoj k takymto veciam je rovnaky...problemy medzi partnermi sa NIKDY svadbou nevyriesia skoda,ze to mnoho ludi nechape..ci je to chlap alebo baba..clovek sa nezmeni z minuty na minutu,lebo si prave vymenil obrucku s polovickou,to je hlupost ako fras..ved to by uz po odchode z obradu musel byt z neho uplne iny clovek..a to je nemozne..
Odpovědět
Profilova fotka
wau, nakukla som do tejto témy zo zvedavosti a tu je to skoro vojna.... koľko ľudí toľko názorov... v každom prípade je zbytočné sa obúvať do niekoho, kto, ako vravíte, si nedá poradiť.... v každom prípade po prečítaní vašich príspevkov musím povedať, žen som neskonale šťastná, že mám kompromisného priateľa a budúci svokrovci rešpektujú môj názor... asi mám šťastie, ale pravda je, že aj napriek všetkému by som so svokrovcami nebývala, som rada vo svojom, niektoré veci musia byť po mojom, preto som už dávno dala na vedomie svojmu drahému, že žiadne sťahovanie k nim nebude.... všetko je to o kompromisoch, tolerancii a schopnosti riešiť prípadné konflikty... nech žijú nekonfliktné osoby, majú to v živote ľahšie.... pekný deň vám všetkým prajem :-)
Odpovědět
mna dost zarazil prispevok lydkab - podla mna to bolo sproste :-p for lydkab - hlavne ze ty si urcite uzasna, ktora vzdy kona spravne... 8-( eba - niekedy s diplomaciou omnoho dalej zajdes....par krat zahras na strunu a s ludmi to robi divy - treba byt vychcana - nemusis svokru milovat - ale pravidlam v dome sa treba prisposobovat...par krat jej pochvalis novy uces alebo pulover....jaj a zacni sa sprchovat po robote ;-)
Odpovědět
...inak ju velmi neries....stavia sa vam domcek - citaj si pekne bydleni a focusuj sa na buducnost...
Odpovědět
Profilova fotka
esprit zdieľam tvoj názor! s úsmevom na tvári človek ďalej zájde.... nerváčenie ublíži len tomu, kto nerváči....
Odpovědět
http://www.youtube.com/watch?v=ENTHck... :-D
Odpovědět
http://www.youtube.com/watch?v=xSryfA... 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Škoda že tomu nerozumím ale jinak s tebou ve všem souhlasím. Taky už dva roky bydlíme s manželovýma rodičma a jeho sestrou která je svobodná matka a ty vztahy stojí za prd. Už jsem chtěla několikrát odejít i včera už jsem byla tak vytočená že prostě řeknu manželovi že odcházím protože mi věčně sliboval že začnem stavět (do bytu jít nechtěl). Řekla jsem mu že chci jít pryč že ty dva roky co jsem tady vůbec nežiju ale přežívám a že už nemíním nikde dál hostovat když si nemůžu dělat co chci. Já se pořád ve všem omezuju ale z druhé strany to tak není. Někteří můj příběh četli. Jsme tu s naší 16 měsíční dcerou v jednom pokoji jinak je vše společné tak si to možná dokážete představit. :-|
Odpovědět
Tak ten příspěvek 12,43 od esprit je dost drsný :-D
Odpovědět
Profilova fotka
no suzamen, jedna vec je byvat len so svokrovcami a ina, ked je tam niekolko generacii, tak napr. radsej by som byvala so svokrovcami, ale byvat v jednom dome s priatelovou sestrou, tak to nie.... ona sice nema deti, ale ma psa a byvat v jednej domacnosti so psom... to nie... vobec sa nedivim, ze chces cim skor vypadnut....
Odpovědět
Profilova fotka
micha: přesně kdyby tu nebyla bylo by to mnohem lepší, dá se říct že ona může za většinu problému a neshod. Dřív jsme byli kamošky ale co jsem otěhotněla tak začala žárlit a začali i problémy :-| Prvně jsem uvažovala že bysme si přestavěli vrchní patro ale pak jsem cukla, řekla jsem že v žádným případě nechci být s jeho rodinou v jednom domě. Všechno je tu slyšet, to co dole říkají krásně slyším nahoře v pokoji a já nemám zapotřebí aby poslouchali když se budem s chlapem hádat a pak si o nás špitat. Není nad soukromí. V pondělí nebo v úterý jdem k projektantovi tak snad začnem co nejdřív stavět.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
tak to ti drzim palce suzamen :-) nech vam tie plany vyjdu, vazne niet nad sukromie!
Odpovědět
Profilova fotka
Snad už to bude pravda co mi slíbil a jestli ne tak radši budu rozvedená a sama s malou než tady.
Odpovědět
Profilova fotka
hmm, tak to uz musi byt dost zle, ked si dokazes nieco take povedat.... ale krajné riešenia sú stále hrozivé, verím, že sa to porieši a ty nebudeš musieť pristúpiť k takému razantnému kroku....
Odpovědět
Profilova fotka
Taky doufám protože tahle krize už trvá několik měsíců a já už chci žít konečně normální a spokojenej život.
Odpovědět
Profilova fotka
suzamen: cetla jsem ted tady tu diskusi trochu nazpatek a jen jsem ti chtela napsat, ze pokud byste se opravdu rozchazeli a rozvadeli, tak majetek nabyty pred manzelstvim neni soucasti spolecneho jmeni manzelu. to by bohuzel znamenalo, ze pokud bys vznasela narok na polnosti, ktere mel, nez jste se vzali, aby ti vyplatil tve penize, tak by asi tak uplne jednoduche nebylo.... |-|
Odpovědět
Profilova fotka
kote: jj to vím že by to nebylo tak lehký, ale pořád věřím že to překonáme.
Odpovědět
Holky,vedeli by ste mi popisat ako prebieha rozvod? Od pravnika az po rozhodnutiea ake su casove rozpatia. Musim sa na sud dostavit osobne? (predpokladam,ze ano) Vdaka.
Odpovědět
nemusis sa dostavit...prevedei ta policia, alebo vas potom rozvedu bez teba
Odpovědět
a casove rozpatia su rozne...my sme mali od podania k pravoplatnosti 3 mesiace a medzitym mal este sud prazniny...hm...a pravnika ti netreba, ak ste sa dohodli...zbytocne vydavky navyse ;-) inak zeny...som spokojna, ze som rozvedena...nie je to sice stav, po akom som tuzila, ale myslim, ze moj zivot je hodnotnejsi...
Odpovědět
ahoj Jani ako sa mas mas nieco nove napis??? uz dlho som od teba nic nepocula :-)
Odpovědět
Ahoj ivi :-) nemam nove...este s natahujeme o ajetok, respektive nenatahujeme, takze to budem musiet dat na sud...a som sama prozatim :-)
Odpovědět
a aky majetok mojka nebol bytik na manzela :-|
Odpovědět
aale vsetko ostatne...jooj, a teraz som sa dozvedela, ze som dokonca povinna ho zivit 5 rokov od rozvodu (ak by o to poziadal, ked nebude mat robotu)...ci pana...tie nase zakony su take na hlavu padnute, ze az ]-( ]-(
Odpovědět
az pat rokov ja som si myslela, ze je to rok, dva to je dost blbe :-| 5 rokov je dost dlha doba :-o a este ste sa nepodelili ? ci nikto sa nemal k cinu =-)
Odpovědět
janino dobra sprava je ze sa prihliada aj na pricinu rozvratu vztahu a okolnosti a musi sa preukazat ze manzel nie je schopny sa sam zivit...to sice neviem ci sa na to prizera ze ci chce alebo nechce :-|
Odpovědět
Tak trošku souhlasím se všemi. Ale jak není samostatná bytová jednotka je to podstatně těžší. Já jsem v té situaci, že je společná samozřejmě kuchyň a koupelna. Tolerovat se dá ledasco, ale za pár let vám to chtě nechtě začne lézt na mozek. Když vydrhnete celý dům , koupelnu, kuchyň, atd. Pak se vrátíte z práce a můžete začít na novo, protože vám tchýně nechá tak špinavou vanu, že se do ní bojíte vlézt, v kuchyni jak by smet. Když vás neustále někdo upomíná na to proč snídáte to či ono, když jsou tam tři dny staré rohlíky, které by měl taky někdo sníst. Proč jdete spát brzo nebo pozdě. Proč se koupete každý den, když ona se koupe jednou za týden atd... Dá se to řešit mlčením, ale jak dlouho? Já už to tak řeším skoro tři roky. Máme dobrý vztah, ale stojí mě to hodně nervů. A když to člověk nemůže dotyčné vpálit do obličeje, tak se v tom časem začne topit sám v nervových výlevech pláče. Ono vstávat ráno do 17 stupnů a obzvlášť teď v zimě je docela prima. Ale vysvětlete staré paní, že nesmí spát ve dvou svetrech a čepici, ale že si má radši zatopit. Prostě bomba. A to by do tohodle všeho nejradši chtěla vnouče. Každý jsme zvyklí žít jiným stylem a to dohromady nemůže jít nikdy.
Odpovědět
treba sa osamostatnit a byvat vo vlastnom... janino ahoj - prajem vela stastia!
Odpovědět
Profilova fotka
hag: tak s tim topenim to máme taky, máme naštěstí samostatnej byt v rodinnym domě, kde nad náma bydlí tchýně s tchánem + ještě je tam denně nasazená stará babi (tchánovo matka) a mužskýho brácha (a to má malou dceru a manželku :-S) No ale topení kapitola sama pro sebe, jim je samozřejmě jak jsou starší pořád zima, navíc jak jsou v důchodu a neni tam malej tak se nudí :-) z toho vyplývá, že dědek neustále přitápí (máme uhelnej kotel na celej dům) a my máme v bytě neustále saunu (tak 25 min.) takže já neustále běhám do sklepa zavírat kotel a neustále větrám abych tu mohla aspon trochu existovat. No a největší sranda je že když jde k nim malej nahoru tak jsou schopný mu dát ještě svetr, aby náhodou nenastyd (fakt chudák), když je nemocnej tak slyšim že ho neoblíkám, přitom to má z toho jak se tu přetápí a jde rozpařenej ven, nehledě na to že existujou i dětský nemoce, které je dobře když prodělá v dětsví, ale samozřejmě za to můžu já, že je nemocnej :-) No shrnu to, tim že máme samostatnej byt se to dá ještě docela přežít, ale sdílet s nima koupelnu, kuchyn, pokoj atd....... tak už bych vraždila :-D :-D :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?