První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
janka, tiez som bola v podobnej situacii, dospelo to k rozvodu...mas pravo na svoje stastie, a ak to s nim nejde, tak nie je co riesit...popravde ak dojde k totalnemu fyzickemu odluceniu (u nas to tak bolo), tak zachrana vztahuje takmer nemozna... a s tou poradnou katka to je dobry napad, len nie vzdy ma o to zaujem aj ta druha strana :-( ktrora si mysli, ze vsetko je v poriadku, len ty si hysterka a mas sa nad sebou zamysliet, lebo problem je len v tebe a ty si ho musis vyriesit, lebo s nim to nic spolocne nema (tot slova mojho ex, ako reakcia na moj navrh, skusit to s poradnou ;-( ) drzte sa dievcata ;-)
Odpovědět
To mas pravdu anitka,to doverne poznam....U nas to tiez dospelo k fyzickemu odluceniu.Jednoducho zabil,co este ostalo...a ked som mu to povedala,tak to samozrejme bola moja chyba.Koniec koncov pozri temu vo volnej diskusii:Co s takym chlapom?....Moj pripad.A napomohla ani poradna,lebo 2x tam uz nechcel ist.
Odpovědět
citala som kati, a poviem ti len jedno, nebud zbabela...ja som takymto zivotom dokazala zit pol roka a stacilo, takze ta obdivujem...to smetisko, o ktorom pises, ale ciastocne cistim dodnes...sme uz rozvedeni, a po mojom boku dnes stoji uzasny muz, ktory pri mne stal v tych najhorsich chvilach a podrzal ma, ked sa rodina odvratila, lebo ako janka pise, aj pre nich bol moj ex vysnivanym zatom...a hoci by uz bol ten cas hodit to vsetko za hlavu, stale vo mne nieco je, nieco, co sa odtial neda vytrhnut, ani neviem, ci je to hnev, alebo smutok alebo co...normalne prvykrat v zivote nieco uprimne lutujem a viem, je to smutne, ale lutujem, ze som sa za mojho exmanzela vydala...a dokonca mozno aj to, ze som s nim stravila 10 rokov mojho zivota...nikdy na to vsetko trapenie nebudem vediet zabudnut, na tie preplakane noci, vsetky tie hadky a ponizovanie...neprajem to ani najvacsiemu nepriatelovi.
Odpovědět
suhlasim s kvetou, este by som nehadzala flintu do zita, pretoze byvanie s mnohymi ludmi + stavba domu - to je obrovsky stres, kt. si tvoj manzel zialbohu takto ventiluje. Musim si priznat, ze aj ja niekedy vybuchujem prave kvoli stresovemu tlaku a nie je to lahke, je mi to potom luto, ale momentalne som napr. vo velkom strese. Takze skus sa s nim porozpravat a povedat mu o svojich pocitoch. Myslim, ze nastahovanim sa do domu sa moze vela zmenit - konecne budete sami a budete mat vela starosti za sebou
Odpovědět
anitka presne ako ja.Ja takto uz zijem skoro rok a niekedy sa pytam sama seba,preco riesim nieco,co sa riesit neda,co je nad slnko jasnejsie....ma radsej seba ako mna a nas vztah.Len to nedokaze pochopit a nechce priznat.Ako mi napisala je zelinka: rozvod trva cca pol roka a bolest prejde,ale zit nestastna budes cely zivot....a ma velku pravdu.Vo mne je tiez nieco take ako v tebe...lutost a smutok,ze nieco v tvojom zivote nevyslo.Moj muz po vikendovo vystupe argumentoval,ze som mu prisahala vernost....a vies,co som mu povedala ja?Ale nie otroctvo a polozila som mu... Ja uz sa ho nebojim.Mam tiez svoje hranice a hrdost.Povedal mi,ze ak sa rozvedieme,tak niekoho zabije.....A vazne prisla ta chvila v mojom zivote,kedy mam uz naozaj dost ponizovania.... :-(
Odpovědět
ahojte dakujem vam za rady. Ja som sa s nim snazila porozpravat. Povedala som mu vsetko co citim a cim ma zranuje. Ale vysla som z toho ako ta v ktorej je chyba a ze on vsetko vkladal a robil pre nas. A nemam sa miesat medzi jeho rodinu, tym myslel ked som mu vycitala ze vzdy budem u neho na poslednom mieste. Nasim som tak trochu naznacila co sa deje, ale nechcu si to pripustit. Uz su to 2 tyzdne co spolu vobec nekomunikujeme. Spime chrbtami k sebe, ziadne dobre rano, ziadna dobru noc. O bozkavani ani nehovorim. Ale pravdu povediac mne to ani nechyba, ba priam naopak. Ked si na to spomeniem tak pocit ktory je vo mne nieje z tich prijemnejsich. Snazila som sa vela krat na to zabudnut a chlacholit sa ze sme spolu tak dlho, mame vela znamich nasi ho lubia. A to ze niesom stastna nevadi. Ale ja nevladzem. Ja nechcem aby moja buducnost bola len pretvarka pred ostatnymi.preco by som mala mysliet na druhych?
Odpovědět
Vies nasi su uz pripraveny na vsetko,nastastie moja rodina stoji za mnou.Neboli nadseny,ked som si ho brala,ale akceptovali moje rozhodnutie a k nemu sa spravali ako k vlastnemu.A mozem ti povedat,ci bude ako bude vacsinou toskonci aj tak,ze rodina ta prijme spat.Cudzi nikdy.Ked sa rodina nahneva,tak potom im zalezi viac na nom a na ich povest,co na to povedia ludia.Ale to prejde,za par rokov nikto nebude ani chyrovat,ze si sa rozviedla.No urob ako myslis a citis,to je podstatne.Mna do tych pocitov bolo trosku treba dokopat a pomohli mi aj nazory odtialto. Drzim palceky.
Odpovědět
janka citala si v tej druhej diskusii,co napisala zvictoria?Ta zena ma takuuuuu pravdu,ze som sa v tom videla.Zazila to sama na vlastnej kozi.
Odpovědět
upravene adminom: vymazane na ziadost uzivatelky
Odpovědět
a preco sa chce rozviest?
Odpovědět
Profilova fotka
Tak mu ten rozvod podpíš ked nevie čo má doma....musíte obaja chcieť...Najprv sa ale zamysli, či chybu nerobíš ty , a ak dospeješ k záveru že nie a naprik tomu po necelom roku chce podať o rozvod koli rodičom, nestojí ti za to, aby si stále bola na poslednom mieste...Už máš byť prvá ty a nie rodičia....tak neviem, predokladám, že si mladá, skús trocha brať veci vážne a ukáž mu, že ak naozaj bojuje za rodičmi nie za tebou, nezbabri si svoj život, ber nohy na plecia a utekaj....veľa šťastia!
Odpovědět
Eba, skús navštíviť manželskú poradňu. Najskôr sama a potom možno aj s manželom. Ľúbiš ho, rozvod nechceš, v poradni nemáš čo stratiť.
Odpovědět
Článek se načítá
Janka 14: hned požádej o rozvod! Jeho rodina jsi - nebo bys měla být - na prvním místě ty! A jestli váháš, že neuneseš odsouzení tvojí vlastní rodiny, tak mysli na tvoje děti, které chceš určitě v budoucnu mít.. Přála bys jim takového tatínka a takovou domácí atmosféru? Já osobně věřím na to, že lidi se nemění, maximálně se jejich špatné vlastnosti časem prohlubují. Pokud on je přesvědčený, že je vše ok a problémy jsou maximálně tak v tvojí hlavě, tak už se to nezmění, jenom zhorší. A čím déle v tom budeš žít, tím bude těžší odejít...
Odpovědět
Eba, a ešte by Ti mohla pomôcť kniha Když vám příbuzní otravují život od Susan Forwardovej a Donny Frazierovej, vyšlo v Motto, Praha, 2004. Je tam popísané ako komunikovať s manželom, ktorý zatiaľ nevidí, že manželka by mala byť na prvom mieste.
Odpovědět
Ano,ta kniha je velmi dobra.Citala som ju.Ta ista spisovatelkavydala knihu Citove vydirani.Ta by sa zisla mne,no zial,je vypredana dlhodobejsie....
Odpovědět
eba nevydavala si sa len nedavno? Tak sa mi zda...
Odpovědět
ja stale nechapem, preco muzi aj po svadbe ostavaju taki zavisli na svojich rodinach a surodencoch...a preco to, co je pre nas zeny uplne normalne, ze nasi muzi sa po svadbe stavaju nasou rodinou a su na prvom mieste, tak pre nich je to totalne nepochopitelne....
Odpovědět
anitka, ale dolezite je vsimnut si uz pred svadbou ci je chlap zavisly na rodicoch a surodencoch nie po svadbe plakat nad rozliatym mliekom ..... :-S nikoho sa nechcem dotknut, ale poznam zopar takych pripadoch co si holky mysleli, ze po svadbe sa od rodicov uz odtrhne vsak bude mat zenu :-D blbost....
Odpovědět
Profilova fotka
eba, ak si dobre pamatam, tak ty si uz pred svadbou mala tazkosti s nastavajucim, ktory sa ti vyhrazal, ze ked sa nezmenis, tak zrusi svadbu a podobne.(pisala si o tom do temy byvanie so svokrovcami) ja len, ze ludia sa len tak zo dna na den nezmenia a svadba z nich nespravi noveho cloveka...
Odpovědět
suhlas s Katkou bohuzial :-|
Odpovědět
kacenocka aj ja som si spomenula...
Odpovědět
nuz draha eba, tak sa necuduj....
Odpovědět
Napr. som si precitala, ze im vadi, ak buchoces po desiatej. No aj mne by to urcite vadilo. A nemam 60. Pochop, oni uz maju svoj vek a chcu mat klud. Mne tiez vadi kopec veci na mojom spolubyvajucom, napr. aj to, ze je pol hodiny v kupelni a ja sa nemozem ist umyt. Lenze to je o dohode. O tom, ze si musime stanovit pravidla,kt. musim respektovat aj ja aj on. Ja chodim unavena z prace a z toho vyplyva aj obcasna podrazdenost. Tak skus sa na to pozriet aj z ich stranky!
Odpovědět
naprosto souhlasim s emilyz aji s holkama vys...to ze je nejakej chlap hodne zatizenej na rodinu a udelal by pro ne prvni posledni a zenska je az na dalsim stupni to musi byt zrejmy i pred svatbou a to mi nikdo nevymluvi..a to ze je souziti o toleranci je taky pravda i kdyz se to vetsinou cloveku nelibi musi ustupovat i on sam aby to fungovalo tak to proste je...
Odpovědět
no ja som si tiez precitala tu diskusiu a uz viem ktora to je. a teraz akoze co caka ze jej bude niekto nieco radit alebo co? ved jej baby radili aby ten vstah ukoncila ze to dopadne zle. zak teraz akoze caka, ze jej bude radit niekto nieco ine? si myslim ze zbytocne. mna inak zarazilo to ze hore v kupelni nemali smetny kos a musela nosit sneti dole do kosa .. no to je strasne nevyriesitelny problem :-D mne to pripada tak ze ten jej manzel z nej ma taku cvicenu opicku, ze stale urobi bububu s rozvodom, aby sa trosku zlakla , lebo vie ze ona od neho neodide a tak to ide dokola....
Odpovědět
zelinka len mne z toho skor vychadza, ze manzel si s nou nevie rady, lebo ona sa nevie vmestit do koze, mne keby niekto buchal v kupelni o pol 11, tak by ma asi porazilo, najma, ak by som vstavala kazde rano do prace. Proste niekomu to vadia treba sa prisposobit, ak ma niekto zivi a ak u niekoho byvam.
Odpovědět
no to ani nekomentujem radsej ;-) mna by porazilo a letela by na ulicu keby ze o desiatej nemam klud a pokoj. ja mam dost so susedmi a keby mi to niekto robil aj v mojom dome tak .....fuuuu ;-)
Odpovědět
jaj a este to som chcela. my zeny by sme si mali bat z muzov priklad v tom , ze muzi si vecsinou svoju rodinu velmi drzia. a my vecsinou robime tu chybu , ze po sobasi sa od rodiny a od maminej sukne akoby odtrhneme, lebo v podstate mame uz vlastnu rodinu o ktoru sa treba start. ale to je asi chyba. ja to uz tiez zistujem, ze ja sa snazim byt samostatna a moj partner je este stale velmi spojeny s rodinou. takze sa snazim zmenit a tiez sa snazim drzat sa viacej svojej rodiny. potom si mozno chlap uvedomi ze to nie je nic prijemne ked ked sa nam do vstahu miesaju aj moji rodicia a ze v nasom vstahu nie je on ten prvy aj posledny x-) ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?