První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
ahojte zenusky, neviete da sa uz pred rozvodom zmenit si naspet priezvisko? dakujem
Odpovědět
Profilova fotka
Holky tak asi to nebude tak snadný jak jsem si myslela :-( Včera jsme se zase do půlnoci dohadovali, řekla jsem mu že bude lepší když se rozejdem ať si najde jinou holku se kterou tady bude šťastnej a na to mi řekl že se v žádným případě nerozvede a pokud chci jít tak ať jdu ale bez malé že mi ji nenechá tak jsem ho zklidnila že o tom rozhoduje soud a ne on kdo bude malou opatrovat. Prý mám vydržet do února to bude vědět jak je na tom s penězma ale to je asi jen záminka aby mě tu udržel. S těží mu zbyde 400 tis. a z toho chce stavět barák? Jak říkala luca pokud nemáme společný měsíční příjem aspoň 25 tis. tak nám nikdo hypotéku nedá. Prvně chtěl dřevostavbu a najednou chce klasiku z cihel prý to bude mít za dva víkendy postavenený ale jen obvodový zdi po věnce a pak to bude stát a půl roku se na to nesáhne jak ho znám. Už dva roky říkají jak udělají novou garáž, novou terasu a zbourají chlévy na dvoře ale taky se k tomu ještě nedostali tak jak může slibovat barák když vím že na to nemá vůbec čas. Je to hrůza před chvíli přišel dom a tvářil se jako by se nic nedělo jako by jsme byli spokojená rodinka. Aspoň ví že ten rozchod myslím vážně horší jen jak to dopadne. Slyšela jsem že se dá anželství rozvést i když jedna strana nesouhlasí, nevíte jestli je to pravda??? :-|
Odpovědět
Profilova fotka
suzi: ahoj, no nevim možná zkus vydržet, ale zas když asi víš že furt se něco slibuje postavit (viz veranda apod.) a pak nic, tak pak je to o ničem jinak ano rozvést manželství lze i když jedna strana nesouhlasí jenom je to mnohem mnohem složitější a mnohem dýl to trvá - tj.s úspěšností našich soudů roky. :-| každopádně je lepší se na rozvodu a věcech souvisejících dohodnout Drž se a nevzdávej to. Jsme s Tebou, pa ;-)
Odpovědět
suzamen: po roku? :-( |-|
Odpovědět
Profilova fotka
slnieckova: jo po roku je to smutný ale bohužel... :-|
Odpovědět
Suzi, manželství se dá rozvést, aniž by oba souhlasili. Když se rozváděli rodiče, máma s tím nesouhlasila a i přesto je rozvedli. Rozvod jako takový byl relativně rychlý, s tím problémy rozhodně nebývají. Pak se ale táhnou spory o děti a o vyrovnání majetku, pokud se nedohodnete. U rodičů se to táhne už 9 let, ale konečně se to snad teď v září vyřešilo. Držím palce a hlavně pevné nervy!
Odpovědět
tak vela sil a spravnych rozhodnuti.... :-( drz sa
Odpovědět
Profilova fotka
já myslím, že by vás rozvedli možná i rychle bez jeho souhlasu, ale musela bys mít asi hodně vážnej důvod, což znamená, že bys tam musela uvést psychické týrání nebo tak něco. jinak co jsem slyšela, tak teď je to trochu jinak než sem měla já. nejdřív musí být vyřízeno opatrovníctví, měli byste splňovat, že ste spolu půl roku nespali, to soud bere, jako že není šance usmíření a majetek se řeší až po rozvodu. co se týče malý, tak je ubohej a naivní, nenech se zastrašit a uteč hned po vánocích, aby si ještě nenabral schlálně další půjčky...a pak je budeš platit ty!!!
Odpovědět
Profilova fotka
Já myslím že my bysme se dohadovali jen o malou, majetek spolu ani tak nemáme. A já po něm chci jen aby mi vrátil peníze co mi dluží.
Odpovědět
Profilova fotka
no ale bohužel majetek jsou i dluhy, když je to nabyté v manželství.....a když on si vzpomene, že platit nebude, tak půjdou po tobě, takový máme bohužel zákony. jemu malou nedaj už jenom proto, že namá čas a na statku je spoustu nebezpečných faktorů.
Odpovědět
Profilova fotka
Aji dluhy? No to se mám na co těšit, to abych se rovnou zahrabala pod zem protože celej život budu mít zkaženej jenom jeho dluhama. Proč já byla tak blbá a nepočkala stou svatbou... :-(
Odpovědět
Profilova fotka
já tě nechtěla strašit, ale radši s tím počítej, můj měl taky dluhy, ale mě se to nakonec vyhlo,...teda alimenty neplatí, tak jak se to vezme :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
myslim, ze zalezi, kdy dluhy vznikly, a jestli o nich druha strana vedela.. :-S
Odpovědět
Profilova fotka
no ale jak to dokázat :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Pro mě byl po rozvodu noční můrou ten debilní zákon o vyživovací povinnosti... čekala jsem, kdy u mě můj ex zazvoní, že nemá ani korunu a že ho mám živit ]-(
Odpovědět
Přesně tak, ne každé dluhy se započítávají. Záleží na tom, jestli je měl ještě před manželstvím, případně jestli jsou i jinak upravený. Zobecňovat se to moc nedá :-|
Odpovědět
Profilova fotka
no, z toho měla a má strach moje máma :-) snad nás to nepotká
Odpovědět
Profilova fotka
Bože nebude lepší radši celej život trpět? O některých půjčkách co si bral vůbec nevím ale to nijak nedokážu. U mě je problém že jsem poctivá a nemám ráda podvodníky což on je takže mu nebude vůbec blbý hodit všechno na mě. Má firmu takže bych mu klidně mohla hrozit ze si polovinu polí vezmu a prodám ale já bohužel taková svině nejsem. Ať si všechno nechá já si vezmu jen co jsem si přinesla a koupila v manželství a tím to hasne.
Odpovědět
no to nie je dobrz napad. ked uz budes musiet platit tie dlhytak by si mala ziadat aj polovicu majetku aby si mala co predat
Odpovědět
asi bys mela nejdriv se poradit s nejakym pravnikem co by na tebe pripadne u rozvodu vsecko padlo jako aji ty dluhy atd. pak by ses mela teprv rozmyslet co vsechno po nem budes pozadovat :-|
Odpovědět
Profilova fotka
přesně tak, stejně se ho na majetek ptát budou a přece před ním neřekneš, že nic nechceš,...to je asi jediný, čím ho máš v hrsti
Odpovědět
Profilova fotka
Každá rada drahá a já teď nemám peníze abych se mohla radit s právníkem. Po svátcích se sbalím nechám to chvílu tak třeba se spolu nějak rozumně dohodnem.
Odpovědět
Profilova fotka
suz, zajdi za nejakym pravnikem a porad se, opravdu bys z toho mohla mit pekny problemy :-(.
Odpovědět
Suzi, za právníka hned nemusíš platit, právníci bývají i v různých poradenských centrech. Zkus zahledat na netu podle bydliště.
Odpovědět
suzi to ze se zbalis a odejdes jen tak nevim to bych asi jen tak bez niceho nedelala nejdriv se fakt zajdi nekam poradit ... rozvody sou hnusny a nikdy nevis co pak na tebe ten druhej pouzije, kdyz se s nekym kdo tomu rozumi poradis tak aspon budes vedet ze neudelas nejakou botu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
jo, můžou ti poradit na sociálce, nebo na soudě...já veškerý běhání a papírování měla zdarma :-)
Odpovědět
Profilova fotka
To je strašný stačí když si to představím a chce se mi brečet. Proč to musí být ta těžký...
Odpovědět
Profilova fotka
suzi: s těma dluhama platí že máte společný za dobu nabytí manželství, pokud se prokáže že tyto dluhy nabyl před vstupem do manželství tak se tě to netýká, ale pokud je udělal za Vašeho manželství tak se může stát že pokud on je platit nebude tak půjde exekutor po Tobě s malou myslím by neměl být problém, je jasně prokazatelný že se o ni staráš ty, jelikož on nemá čas a ani ho mít nebude, pokud to nebude nějak komplikovat jeho rodina prohlášeníma typu že ty ses o malou nestarala a starala se o ni tchýně apod..... (doufám že něco takovýho je snad nenapadne) silente. no ten vyživovací zákon je děsná blbost, to fakt zas něco vymysleli :-| p.s.- jinak souhlas s holkama opravdu to chce dobrýho právníka, abys věděla na co máš právo a co si na tebe třeba může vymyslet atpod... vážně to chce dobře promyslet aby sis nezkomplikovala svoji situaci ještě víc
Odpovědět
Profilova fotka
p.s.2 - ted´jsem dočetla i zbytek, hele to vážně neni dobrej nápad, když budeš platit jeho dluhy tak chtěj i polovinu firmy (tj.jejího majetku) at´je máš aspon z čeho platit
Odpovědět
Profilova fotka
www.rozvod-manzelstvi.cz Něco by tam asi mohlo být, ale moc sem na to nekoukala, každopádně na netu se toho najde spousta! Jinak bez právníka bych se nerozváděla, ale on se fakt můlže zachovat jak svině, vzít si právníka a ty pak neuděláš nic, sama nemáš šanci si to ohlídat, nehledě na to, že bys ani nevěděla, co a jak, ale jak tu říkaly holky, někde ti poradí zadarmo (nějaký sociálně-právní odbor-sociální pracovnice)!
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?