První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, ptala jsem se víceméně pro informaci, ne, že bych to šla podat teď hned okamžitě a střelhbitě ;-) můj manžel není žádný psychopat, tyran nebo bůhvíco ještě, nebije mě, nepije, nepodvádí mě a nelže, je to super chlap, jen asi ne pro mě... to víceméně vše podstatné... Problém je spíše na mojí straně, z nás dvou jsem já ta agresivní - v rámci možností a slušnosti - nespoutaná a řekněme - živější, nějak se v tom manželství prostě nenacházím a nechci, aby on kvůli tomu trpěl, vím, že to zní asi dost divně, že chci od takového muže odejít, ale on si prostě takovou partnerku nezaslouží... Doufám, že jsem ukojila Vaši zvědavost ;-)
Odpovědět
8-( 8-( svata prostoto..... 8-)
Odpovědět
daika.... a si uz pevne rozhodnuta? A ked ste spolu chodili, tak si sa tam nachadzala?... mozno to chce len cas, aby ste si na seba zvykli, si myslim, manzelstvo je velka zmena
Odpovědět
to su tie rozvody kvoli tomu, ze manzel "si zle odlozil topanky".... bez urazky... toto su snad veci, ktore viem uz pred sobasom, ci si ma partner "zasluzi alebo nie".... 8-( 8-(
Odpovědět
emily manzelstvo az taka zmena podla mna nie je iba ak myslis duchovne hladisko - Ver mi :-D
Odpovědět
daika, no sorry ale to co ste spolu robili pred svadbou? pisali si lubostne listy, ze az teraz si prisla na to ze sa k sebe nehodite? mozem sa spytat? vy ste spolu predtym aj byvali? lebo ak nie, tak si mylim ze to je len kriza , ktoru zaziva kazdy par po prestahovani sa do spolocnej domacnosti
Odpovědět
Profilova fotka
Daika .... myslím, že pokud o rozvodu uvažuješ z tohoto důvodu, je potřeba čas. Zkusit nehledat jen důvody, proč to nejde. Každé manželství má krize, některé dřív některé později. Co zde píšeš (je-li to jediným důvodem), není důvodem k rozvodu, ale znakem nezralosti. Promiň, ale je to tak. Jestli se prostě v manželství nudíš a bojíš se, že Ti někde něco utíká ..... to opravdu není zralé. |-|
Odpovědět
Profilova fotka
holky, ptala jsem se jen pro info, ne jako na hotovou věc... ještě, že tady někdo řekne, že si takovéhle věci člověk musí promyslet před svatbou... jinak by to nikoho jiného asi fakt nenapadlo... jen FYI - rozvod nepovažuju za smrtelný hřích, ale jen za další věc, která k životu prostě patří. Za to fakt nemusím, paní neomylné, které nikdy nešláply vedle... to musí být docela nuda, ne ;-) Proto můj případ nemusíte dál řešit, pokud máte co jiného na práci ;-)
Odpovědět
tak to ver ze ani nebudeme 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
Daika - :-N
Odpovědět
Profilova fotka
daika - neboj my to řešit nebudem ;-) jen další případ, že lidi se opravdu rozvádějí z různých důvodů - otázka je jestli je to špatně nebo dobře, ale to my tady nevyřešíme :-) jinak já rozvod taky nepovažuju za smrtelný hřích,ale pokud bych uvažovala jako daika, tak s nim radši do smrti zůstanu na hromádce a až mě to prostě přestane bavit, tak se seberu a půjdu :-) ale nikdy bych mu netvrdila že si ho chci vzít nebo jak ho miluju - to by mi přišlo značně pokrytecké, no ale což každý sme jiný a je to dobře :-) tak a ted´do mě, zase rejpu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Daika si chce prostě "jen" užívat.. a asi ji v tom ten manželský svazek brání :-D :-D :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
sorry, ale zbytečně to hrotíte, veškeré důvody znám opravdu jen já sama a nemám potřebu je tu detailně probírat, myslím, že do věty "že si to ode mě nezaslouží" (nebo jak) se dá zabalit opravdu ledacos, ne jen jedna lítostivá myšlenka... zeptala jsem se, protože je to DISKUZE, ne pranýř
Odpovědět
Profilova fotka
daioka: jo já vim, ale jestli už se tu chvíli pohybuješ, tak bys měla vědět, že tady je to spíš pranýř :-D (viz.některé reakce na mé názory a příspěvky)
Odpovědět
Profilova fotka
daika cakala som ako sa debata vyvinie ale neda mi nereagovat odpoved na tvoju otazku 1. rychly rozvod jedine v tom pripade ak sudkyne bude jasne ze to chcete obaja, t.z. manzel musi prehlasit ze uz k tebe nic neciti a pod, ty taktiez druha vec, ziadost si sice aj mozete podat ale kym dostanete pojednavanie rataj min pol roka, t.z. ak ratas ze by si bola este tento rok free je to blbost 2. uprimne, az sa bojim pomysliet co bude za par rokov ked teraz za vydavame a rozvadzame, vydavame a rozvadzame a berieme to akoby sme isli na nakup, bezna kazdodenna vec daika ja som tiez rozvedena, bola to ta najhorsia vec v zivote co som zazila, manzel ma opustil po troch mesiacoch /co je priblizne Vas pripad len mame vymenene strany/ pre Boha ta prosim, co i len uvahy na rozvod skus nahradit tym ako prezit zivot s milovanym clovekom a tesit sa z toho ako Vam je dobre a fajn rozvod nezlomi len teba a partnera, ale velmi ublizi vsetkym okolo vas od rodicov po priatelov :-o =-) |-| PS: jedine zeby si mala milenca....
Odpovědět
baby dajme daike pokoj.... na nieco sa pytala, dostala odpoved, tym by to mohlo skoncit.... zjavne tu nechce svoj problem riesit, tak naco ju do toho tlacit..... a tym, ze budeme neustale jej kauzu :-D rozoberat, tak ju v podstate nepriamo nutime, aby sa obhajovala a takto riesila to, co nechce verejne riesit... navrhujem zmenu temy :-D 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
to slnieckova : díky ;-) :-D
Odpovědět
yvett ale pre niekoho je ;-) napr. aj to duchovne hladisko - pocit zivotneho zavazku
Odpovědět
daika sorry, ale vacsinou to funguje tak, ze najma pri takejto teme sa snazia baby pomoct, no ty si to zobrala z tej opacnej strany, ze si na pranieri, no tak naco si to tu napisala? Si na svadobnej stranke, takze snazime sa zachranit kazde manzelstvo, najma ak niekto pise take banalne dovody rozvodu ako ty
Odpovědět
daika sorry ale prispivas do diskuze kde nadhazujes svuj problem tak prece musis predpokladat ze se to bude resit no ne? :-N
Odpovědět
daika :-p :-)
Odpovědět
zaujímavé, pravdivé, hodné zamyslenia :-) : Pět omylů v partnerské komunikaci napsala: Lenka Černá Tvrdím, že komunikace je nedostatkovým zbožím v dnešních vztazích. Rozhodně schází i na pracovištích, mezi dětmi a rodiči, následky nedostatečné komunikace v partnerském vztahu jsou však tolik destruktivní. Pojďme se na nejčastější omyly v partnerské komunikaci podívat: 1. Emoce do debaty nepatří Muž často nedokáže pracovat se ženou, která je v emocích. Přiznávám, že musí být náročné racionální a logickou částí osobnosti pochopit emoční a intuitivní svět žen, pro kvalitní partnerský vztah je to ale nutností. Emoce a projevy s nimi spojené jsou v partnerství normální, lépe řečeno není možné jim zamezit. Spíše stav, ve kterém žena nesděluje své emoce, není v pořádku. 2. Hádky jsou dobré, vyčistí vzduch Dobrá omluva pro ty, kteří se každý den chytnou kvůli každému nesmyslu. Pravda je taková, že hádky a spory partnerský vztah vysávají a vůbec mu nepřidávají. Je jasné, že ke sporům v partnerském vztahu dochází, nesmí však být na denním pořádku. Pokud nejste schopni se spolu dohodnout na základním fungování (kdo vynese koš), jak chcete vychovávat děti? V hádkách? Vypište si, co vás k hádkám opakovaně vede, a dohodněte se! 3. Necháme to raději být Často partnerské debaty končí "někde uprostřed", mávnutím ruky. Raději to necháme být a ono se to NĚJAK vyřeší není správná cesta. Každá nedořešená záležitost a nevyřčené emoce vám zahnijí. A zaručeně se zase objeví znovu v silnější formě, a to formou výčitek, nové hádky nebo nového partnera. 4. Vyřešíme to tedy hned teď Některé páry naopak dělají unáhlená rozhodnutí během ohnivé hádky, kterého později litují. Nebo daná dohoda nefunguje. Snažte se na každém slabém místě, které z hádky vyjde, dohodnout v příjemném okamžiku, až hádka pomine. Třeba až druhý den. V emocích se totiž nedohodnete. 5. Mluvení o problémech je pro ženské I tento názor slýchávám. Údajné babrání v problémech a neustálé řešení komunikace je pro muže zbytečné. Oni prostě jiní nebudou. Pravda je ale taková, že jiní být nechtějí. Bez snahy druhého pochopit a ochoty se na daných problémech dohodnout hezký vztah mít nebudete.
Odpovědět
slnieckova opravdu pravdive, dobre napsane
Odpovědět
Profilova fotka
yveta a wiki:neříkám že se změní každej chlap, ale ten můj získal jistotu a úplně otočil........nevidím to tak jen já, ale celá vesnice!!! před svatbou sme spolu žili rok, pomáhal mi s domácností (dokonce i žehlil), rozmazloval mě, nikdy se nepopral....po svatbě ho asi chytla druhá míza (33 let) a začal pít, podvádět a být agresivní... když jsem odešla, po čase jsem se dozvěděla, že zmlátil i vlastního otce, s kterým se tenkrát ani nepohádal.
Odpovědět
Profilova fotka
holky, co se týče daiky, neschvaluju, ale nevíme co za tím vězí. žít s ním a milovat ho může, to není ale záruka úspěchu.je spousta lidí, kteří se vezmou protože se to od nich čeká, nebo protože je to po letech přirozený vývoj a já nevím co ještě. a určitě se chlapovi špatně říká - promiň, chci s tebou být, ale nechci si tě vzít-...třeba je to i jejich případ. každý člověk je osobnost s jinými názory.a jestli se opravdu rozhodne pro rozvod, je to rozhodně lepší hned, než za několik let a vysvětlovat to dětem........
Odpovědět
pepik.24 to je strasne, to musi byt poriadny shock. len tak mimo temu, ja z vlastnej skusenosti viem ze je to dost na nervy zacat s niekym byvat a zit spolu. odrazu na cloveka padnu take obycajne povinnosti.a este ked je manzel aj narocny a caka od svojej zenusky ze mu bude varit, prat a zehlit, tak to moze byt pre zenu poriadny sok. hlavne ked bola predtym zvyknuta na to ze nic take robit nemusela a hlavnou naplnou jej dna bolo starat sa sama o seba.odrazu sa zda byt zivot taky obycajny a fadny, na cloveka dolahnu ,,dospelacke starosti,,....takze sa vobec necudujem ze niektore baby tu sa chcu par tyzdnov po svadbe rozvadzat. ja osobne som tiez mala o zaciatku taky pocit ze moj zivot, bezstarostny a divoky zivot sa skoncil..... a asi 5x som bola na odchode. len clovek potom pochopi, ze ci uz som vydata alebo nie, asi tazko budem v 30 zit tak ako ked som mala 20. jednak je to trapne a mna osobne by to uz ani nebavilo....to len na margo toho ked niekto po svabe ocakava ze sa mu zivot nezmeni ;-)
Odpovědět
zelinka tak mne sa po svadbe nezmenil, ale mozno o 10 rokov sa zmeni to uz neviem, ale zatial pohoda - ja som bola pripravena, ze uz budeme my nie ja a on :-D a starosti dosplych na mna dolahli po 18tke hned tak do 25 som sa stym uz ako tak zrovnala :-D
Odpovědět
ono je tu taaaaaaak strasne vela faktorov :-) ja som napr. tak isto nemala problem s tym, ze teraz je odrazu pri mne nejaky muz :-D ktoremu musim, opravujem - chcem :-), oprat, navarit, vyzehlit... (prat - no, perie pracka :-D, zehlit - to ma skor manzel nahana, ze zehlim aj somariny :-D a varit? Nevymysla, zje vsetko :-)).... je to na povahe kazdej zeny, ako je naucena z domu, ako je zvyknuta a ako rychlo sa vie adaptovat na novy zivot :-) Na druhej strane strasne zalezi aj od chlapa, aky je... lebo ak je to typ muza, ktory je na toto pedant (pritom nepohne vlaskom)... ale kosele musia byt vyzehlene ako z cistiarne, kazdy vecer musi mat teplu veceru.... tak potom sa asi tazsie zvyka.... je toho vela....
Odpovědět
ved to, ze na niekoho to pride hned a a niekto to zazije az po svadbe. ja napr. keby ze mam po svadbe prezivat to co som perzila ked sme zacali spolu byvat tak sa po mesiaci rozvadzam. a to mi ten moj vari!!! :-D takze obdivujem baby co sa vydaju za cloveka s ktorym predtym nezili v spolocnej domacnosti :-N alebo take co sa vydaju ked maju 23. to nie je urazka (aby bolo jasne ;-) )
Odpovědět
no a ak je chlap nieco medzi tym, co som spominala, tak nevidim dovod na nemoznost adaptacie sa do roly manzelky :-D :-p
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?