První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Josefka dakujem za pochopenie. Dnes sa mame rozpravat, tak uvidim ako sa bude dalen vyvijat nase manzelstvo, či to ma vyznam, či je pristupny kompromisom a uvidime.
Odpovědět
tinika, drzim prsty ;-) zelam nech ten rozhovor bude co najplodnejsi a priniesie riesenia - akekolvek.
Odpovědět
Profilova fotka
Adu dakujem pekne, ze na mna myslite. Ja sa len bojim ze dufam zbytočne, ze zmenil nazor a aj ked zmenil, ci bude chcieť zmeniť svoj prístup. Vysledok bude to je jasne, ale aky to je vo hviezdach a mozno v jeho hlave. Ja som mu napísala, ze aj ked mi tak ublizuje, lubim ho rovnako ako prvy den. A nič to nezmení
Odpovědět
Tinika, keď máte dnes vyjednávať s manželom o možnej záchrane manželstva, tak ja sa zľahka pripojím. Keď som sa dočítala, že sa rozvádzaš, vyhľadala som si Tvoje príspevky o manželstve na tejto stránke, lebo som bola zvedavá, čo je za Tvojim rozvodom. Len veľmi zľahka som niektoré z nich preletela, takže uznávam, že možno nemám vôbec potuchy o tom, čo sa u Vás deje, ale jedna vec mi udrela do očí: Pochopila som to tak, že Tvoji svokrovci Ti urobili niečo zlé /minimálne/ v čase svadby a Ty si sa rozhodla, žetakým ľuďom vianočné darčeky kupovať nebudeš. Až potiaľto by mi Tvoje jednanie nevadilo. ALE Ty si žiadala po manželovi, aby ani on im nekupoval darček pod stromček a on argumentoval tým, že sa na neho budú rodičia celý rok hnevať a Ty si odpovedala, či mu nevadí, že sa na neho budeš za to celý rok hnevať Ty. Môj názor je, že nech Ti svokrovci urobili čokoľvek, tak mala by si rešpektovať právo manžela kupovať svojim rodičom darček pod stromček. Ja som zažíla ťažké psychické týranie hraničiace s fyzickým od svokrovcov. Nie sme s nimi v kontakte, ale aj tak rešpektujem rozhodnutie môjho manžela, že ak by na starobu potrebovali jeho rodičia pomôcť, tak že im zaplatí opateru. Sú veci, ktoré robia našich partnerov ľudskými a ďakujme osudu, že sú ochotní aj po tom všetkom sa o rodičov /na diaľku/ postarať alebo kúpiť darček pod stromček. Však Ty ten darček kupovať nemusíš. Ale rešpektuj jeho rozhodnutie, že on ho kúpiť chce. Uznávam, že to máš asi so svokrovcami ťažké a ťažko sa s nimi o manžela bojuje, ale niektoré manželove rozhodnutia /napr. to o darčekoch/ si myslím, že by si mala rešpektovať. Ale je to na Tebe. Držím Ti palce.
Odpovědět
suhlasim s kvetou..
Odpovědět
Profilova fotka
Kvetka, možno som to napísala, ja už neviem, ale nezakazovala som mu, len ma nahnevalo, ze svagrinej chcel kupit len aby mal pokoj a co som ja citila bolo fuk a islo o spoločne poniaze takze sa ma to tyka ne? Ja som si to s nimi uz vyriesila, dokonca som sa k nim tešila na navštevu, to len manzel v kazdej poznamke mojej vidi niečo ze zase mam niečo proti nim. Nie je to pravda, ja sa len zaujimam o to, čo sa týka aj mna. A ja som sa o tom chcela normalne rozpravat a ne ze on spi bohvie kde a ignoruje ma. Takto sa problemy neriesia. Takže asi tolko v skratke.
Odpovědět
tinika..tak ako dopadol rozhovor? dufam,ze aspon k nejakemu rieseniu ste dosli..ale nemyslim rozvod
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte baby prosim poredte mi, mojej znamej povedala sudkina po pojednavani ze pridite si vtedy a vtedy /za tyzden zhruba/ pre rozsudok.... je mozne to dostat do ruky, neposiela sa to postou? a co odvolanie? dik za pomoc :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Latea ahoj, no slovo rozvod uz ako vyhražka nepadlo, prvykrat sme sa rozpravali v klude - bez kriku a plaču. A uvidíme ako to pojde ďalej. Zatiaľ sa mi strašne uľavilo, mám trocha zmiešané pocity, ako to bude, ale som plná optimizmu a verím, že tentokrát to už bolo naposledy.
Odpovědět
Danula, a nejde o získavanie príležitosti na vypýtanie si úplatku?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, prosím o radu... je možnost nějakého "rychlorozvodu" ačkoli svoji ještě nejsme ani rok, ale jsme schopni a ochotni se bezproblémů dohodnout na rozdělení majetku? nebo jak se v takovémto případě dá postupovat? předem moc díky za radu
Odpovědět
Profilova fotka
V pripade, ze nemate deti a majetkove se mimosoudne vyrovnate je to fakt otazka nakolika tydnu. Kamaradku rozvedli za mesic
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Daika, dyť jste se brali nedávno??? :-(
Odpovědět
preboha ludia, to je dnes taka moda alebo co? :-S :-S fakt nechapem
Odpovědět
no tiez by ma yaujimalo co moze byt dovodom na rozvod po takom kratkom case. ak to nie je tajomstvo tak nam to prezrad
Odpovědět
:-o baby, to je brutalita. Ani nie 4 mesiace po svadbe??? Zrejme na to mas zvazny dovod, daika. Neda sa uz naozaj nic poriesit? "Rychlorozvod" po takejto kratkej dobe... nemam slov... :-|
Odpovědět
Profilova fotka
suzamen: zacala bych tim, ze kontaktuju treba Bily kruh bezpeci, nebo jonou organizaci na pomoc zenam. Urcite ti doporuci nejlepsi postup. Pak socialku.. Kazdopadne mysli pred cimkoliv co udelas :-|
Odpovědět
baby, daika ma problem a prisla sa poradit, takze recami o tom ze je to len 4 mesiace po svadbe jej asi nepomoze nikto.. pravdepodobne maju na to vazny dovod
Odpovědět
ale ved mi ju neodsudzujeme, len sme zvedave. urcite je to nieco vazne. sorky tak ale ja som zvedava :-N
Odpovědět
tinika..no tak drzim palce,nech vam to pomoze ;-) baby,tak to by aj mna zaujimalo,ze ako je mozne nieco take riesit tak skoro po svedba :-.
Odpovědět
Profilova fotka
Holky,asi jsem tupá,ale nechápu to... teda proč se tak brzo po svatbě rozvádět... jsem asi "jiná" :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Nevím, co stojí za rozvodem Daiky...ale já měla první rok po svatbě dost špatný, nehledě na manželovy kroky vedle, ale to nechci rozebírat, každý může někdy šlápnout vedle...ale důležité je vše probrat atd...rozvod bych brala, jako posldní možnost...nebo východisko...a hlavně nic se nemá řešit s horkou hlavou...na některé věci pak člověk po pár měsících pohlíží jinak... ;-)
Odpovědět
Daika, pokial sa majetkovo mimosudne vyrovnate, nemate deti a obaja sa chcete dat rozviest, tak by to mala byt rychlovka... susedov takto pozvali na prve a hned aj posledne rozvodove stanie ;-) drz sa!
Odpovědět
Profilova fotka
katarin: nejsi jiná, já to nechápu, vážně daika proč jste se teda brali !!?? jinak souhlas s gag, nic se nemá řešit z horkou hlavou, ale hezky v klidu a pak třeba zjistíte, že ani rozvod nechcete, ach jo, kdyby každej odcházel hned po tom co padne v hádce slovo rozchod, rozvod, tak je rozvedenej každej, hm ale ono vlastně je, v jaký době to proboha žijeme, že každej myslí jen na sebe. :-S
Odpovědět
Profilova fotka
Nechte ji byt, zeptala se a vsechny se klepete na to, proc proc proc. Otazka neznamena, ze se doopravdy rozvadi =-)
Odpovědět
Dievčatá, naozaj si neviete predstaviť, že by ste sa tak rýchlo rozvádzali? Ja áno, napríklad keby ma zmlátil, siahol na dieťa z prvého manželstva a podobne, tak tiež by som žiadala rýchlorozvod. Vy nie?
Odpovědět
wiki lebo to napisala :-) kveta: no ked sa rozhodnem, ze si niekoho vezmem, tak ho snad poznam. A pripustam, ze clovek sa meni... ale snad nie dva mesiace po svadbe... to by este vydrzal v pretvarke ;-)
Odpovědět
Slnieckova, napríklad psychopati končia s pretvárkou strašne rýchlo po svadbe. Poznám prípad, kde sa vyhrážal žene zabitím ak ho opustí priamo počas svadobnej hostiny. Šepkal jej to s úsmevom na perách, takže okolie nič nepostrehlo. Žena mala rozum a už je rozvedená.
Odpovědět
kveta ale to je extrem :-) Podla toho co pisala daika to nevyzera byt tak, ze by to bol nejaky psycho 8-) V takomto pripade by sa s nou asi nedohodol na rozdeleni majetku a pokojnej dohode, ze pojdu od seba :-) ja to vidim na nejaky ...... dovod :-x
Odpovědět
Profilova fotka
souhlas se slnieckovou, navic kveta jak to víš, tys u toho byla? jinak klidně to mohl šeptat i z legrace, takovýho černýho humoru znám taky spoustu
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?