První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ja som urobila chybu, ze som vzdy ustupovala. mala som uz davno si postaviť hlavu, alebo aj odist, že ako by zareagoval a nebola by som teraz na tom takto. Neviem na čo sa vlastne ženil, lebo teraz mam pocit, ze sa ani nechcel
Odpovědět
josefka..ani ten moj sa nezmenil,nastastie :-) len sa musi zapajat do veci,ktore predtym nikdy nerobil.. tini..a teraz nemozes odist na nejaky cas?
Odpovědět
No jasně,aspon na nějakou dou.At si uvědomí,co v tobě má.Ale je zas fakt,že on může odejít k mamince,nechat se obsluhovat a v klidu a pohodlíčku čekat,až tě to přejde. :-p Nevím,čím to je,že ten můj se tak změnil.Ted s odstupem to vidím tak,že viděl hlavně dobré bydlo.Se mnou se dostal do baráku a začal se tam roztahovat jako pán.Pak si myslel,že už mě má pojištěnou a už se zas může začít chovat tak,jak yl zvyklý.
Odpovědět
Profilova fotka
V pondelok a štvrtok nespal doma a v piatok som ja odišla k rodičom. dodnes sa neozval, neviem kde je, lebo doma nie je, bola som si po veci a bolo síce upratané, ale suseda par krat zvonila a nikto neotvaral. Nema tam ani holiaci strojček, tak išiel na dlhšie.
Odpovědět
A vy jste se pohádali ted předtím?Zavolej jeho rodičům,jestli tam není,však jsi jeho žena,tak bys to měla vědět.Nebo jestli má nějaké kamarády,zkus jim zavolat.Když nic,taknemůžeš nic dělat.Cekej a zatím zkus žít podle svého a uvidíš,že to nic hrozného nen.Na tvém místě bych zkusila zajít do nějaké rodinné poradny,tam řeší všechno možné,poradí ti víc než my tady.
Odpovědět
tini..pokial si uvedomi,ze je mu lepsie samemu,tak asi ten rozvod bude realita :-(
Odpovědět
Profilova fotka
volala som im v utorok a svokra len povedala ze je tam, ze sa nemam bat. A v stredu som jej este volala, ze čo sa deje a zrazu sa dištancuje od všetkeho. Tak jej na mne zalezi a to take blbost rozpravala, ze chcela radsej aby sme mi u nich byvali a nie svagor. ]-( A čo mi poradia? Ze zase mam ja ist za nim? A on nechce ani so mnou riešiť tak ako to bude s niekym cudzim riešiť. Ked on ani nepovie čo sa mu nepači, tak ako sa možem zmeniť a nerobiť to nabuduce zle /hoci som nič zle neurobila/ ale ani neviem ako sa vyhybať takym to veciam
Odpovědět
Jasně,radši se s tím začni smiřovat,zatím to vypadá,že to k rozvodu směřuje.I ty si řekni,chtěla bys snad takto žít spoustu let?Taky určitě ne. Pokud víš,že je u rodičů,tak nevím.Asi bych mu dala vědět,že by mohl mít aspon tolik slušnosti,aby ti řekl,jestli se ještě hodlá vrátit,protože ty taky nebudeš čekat věčně.Však není jediný chlap na světe,že.At ti řekne,jestli se staví pro věci nebo jestli má jen "dovolenou".A že ty to potřebudeš vědět,protože si taky chceš kdyžtak nějak zařídit život.
Odpovědět
Profilova fotka
Ono ked bolo niečo take, vzdy sa tvaril ze mu je to jedno, ale ked sme sa udobrili, tak povedal ze mu to jedno nebolo a tiez plakal. Ale ja z toho nevyžijem, ked len ja musim ustupovať a on je taky hrdy ze ani raz neustupi a radšej ma stati.
Odpovědět
no ja by som to asi nevydrzala, kebyze chlap sa neozve :-) na druhej strane musim povedat, ze aj moj manzel niekedy nevie ako sa ku mne ma ozvat atd....napr. on ma niekedy pocit, ze ked sme pohadani tak lepsie je sa ku mne neozvat - ja som byk :-D
Odpovědět
Profilova fotka
On radsej rozvod chce ako by nieco riesil. Dufam, ze nikdy nebude mat dobry vztah nej si uvedomia, ze to je v nom chyba hlavne, ze nekomunikuje.
Odpovědět
tinika podla mna nie je dobre, ze uz teraz mu prajes, aby nikdy nemal dobry vztah :-S to nie je prejavom lasky k druhemu. Aj ked nam ublizuju, mali by sme priat druhym dobre. Nekomunikuje - preco? Mozno ma nejake zabrany, komplex alebo blok. Ty ako jeho zena by si to mala vediet a pomoct mu s tym. Viem, ze to mas tazke, ale skus skor porozmyslat, ci niekde nenastala chyba a nedala by sa napravit. Neverim, ze len tak odrazu tvoj manzel odchadza.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
emily ja viem, ze to nemyslim vazne, len sa musim odputat tak si tak hovorim. a neviem, čo mysliš, ked jeden sa ide potrhať a druhy nejavy zaujem, da sa niečo riešiť???
Odpovědět
Profilova fotka
Emily myslim to tak, aby sa ukazalo ze on nechce a nevie riesit problemy tak som to myslela s tými vzťahmi, nie aby nebol šťastní. Samozrejme ze chcem aby bol. Ja ho stále ľúbim. Ale on o to nestojí a ani malým vláskom pohnutým nikdy nedala najavo, ze by mu vadilo, ked sme sa nebavili, a boli pohnevaný a ani teraz.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj není tu někde mezi váma právník nebo někdo kdo rozumí právům o svěření dítěte do péče???
Odpovědět
tinika, hore si pisala, ze ho to tiez trapi, ze place, len to nevie dat najavov danom momente, ked ste pohadani.. skus sa na neho pozriet takto, nevnimaj tu skrupinu toho, co ukazuje, ale zameraj sa na to, co skutocne preziva... mozno prelomis ten blok. nedaj sa odrazit jeho ignoraciou a pozeraj sa mu do srdca. zahod na chvilu vypocty, ze sa ty snazis a zasnaz sa este raz, s priamym atakom na jeho srdce, bez vycitiek... :-) s pokojom a laskou, mu vysvetli, ze trpite obaja, a ze vies, ze aj on a velmi, tak to skoncte, sadnite si a porozpravajte sa. s maximalnym pokojom a bez vycitiek.
Odpovědět
Profilova fotka
Adu on sa nechce rozpravat, on je rozhodnuty a ani naznakom nedal nasebe vedieť, ze trpi tentokrat a ja nie som veštica aby som vedela na čo mysli.
Odpovědět
suzamen: ja jsem pravnicka....cetla jsem tvuj pribeh na diskusi "tchyne" a je to hodne slozity :-(
Odpovědět
to sa potom tazko radi :-( ale si zena, nemas ani tusenia, my zeny vieme vycitit, ked sa nieco deje ;-) , co sa stalo? kedy to zacalo ist dole z kopca?... nestalo sa nieco medzi vami, neurobila si nieco ty, co ho takto "rozrusilo" az sa chlap zablokoval a odmieta komunikovat? neurobil on nieco? =-) to sa nepytam ja, skus si s chladnou hlavou ty odpovedat na tieto otazky, lebo tu ti vela ludi neporadi, ak ty do neho nevidis, my uz toboz nie :-| vela stastia |-|
Odpovědět
Profilova fotka
Dakujem. on sa vzdy uzavrie do seba a aj ked som mu to hovorila, nič sa nezmenilo. Je to uz jedno. Je to jasne, riesime v klude, ze čo si kto vezme.
Odpovědět
tinika, tak to mi je luto :-( neviem, co k tomu povedat, vzdy je to smutne ked sa dvaja ludia rozchadzaju :-( zelam ti, aby aj ten rozchod/rozvod prebehol dostojne a aby si si nasla svoje stastie a pokoj :-) drz sa!
Odpovědět
Profilova fotka
katress: Já bych chtěla jen vědět komu by dali malou do péče. Manžel mi furt vyhrožuje že mi malou vezme když odejdu přitom on od rána do večera pracuje nemá na ni vůbec čas a nemá ani pravidelný měsíční příjem. Jak ho znám on by malou hodil tchyni a řekl starej se ale to ne ta ženská mi dítě vychovávat nebude.
Odpovědět
No, suza, neni to tak jednoduchy :( Vzdycky to zalezi na soudu, jak rozhodne a ty musis prokazat, ze manzel na ni nema cas, je vecne v praci a neni schopen se o dite postarat. Pak jde taky o to, kde ty s ditetem budes bydlet, jak ty mu zajjistis radnou vychovu a vyzivu. Je to dost slozity a narocny, ale ve vetsine pripadu prirkne soud dite matce.
Odpovědět
Pokud si manzel usmysli, ze malou chce a vymysli si bludy, ktere mu tchyne potvrdi a dosvedci, byla bys v haji. Proto uz ted, jestli vazne chces od manzela pryc, premyslej, kdo by ti mohl tvou situaci dosvedcit a jak prokazes, ze je manzel porad v praci, nema pravidelny prijem, chova se k tobe hrube atd.
Odpovědět
Profilova fotka
To je teda špatný protože celá jeho rodina je proti mě určitě by stáli na jeho straně. Navíc jsem v jejich vesnici nová nemám tu známý ani přátelé co by mi pomohli takže moc na vybranou nemám. Buď odejdu a budu se bát jak to skončí nebo to budu muset snášet celý život ;-(
Odpovědět
suzamen: v ČR se děti z 99% svěřují do péče matky, takže toho bych se vůbec nebála.Pokud nejsi žádná např. alkoholička a jsi schopná se o dítě postarat, tak se nemáš čeho bát. Studuji sociální školu ( znám hodně soc. pracovnic, takže mluvím i z praxe). A i kdyby ses chtěla rozvádět, tak stejně musíš mít nejprve vyřízený soud o péči po dobu po rozvodu. Klidně si to podej, nic nikomu neříkej, moment překvapení je nejlepší. :-p
Odpovědět
dzein: musim ti trochu oponovat, dnez uz to zdaleka neni 99%. Je to porad sice vetsina, ale ne takova. Je to pro to, ze muzi s tim zpravidla souhlasi, je to pro ne jednodussi, kdyz se zena stara o dite a oni ho vidi treba jen 1x za tyden nebo 14 dni. Pokud ale Suzamenin manzel bude o dite stat a usilovat i tak, ze za nim bude stat cela jeho rodina, neni to svereni uz tak jednoduche. Opravdu to soud resi a zkouma a nejvic to odnasi ta matka s ditetem. Tim ovsem nerikam, ze Suzamen nemas sanci. Urcite je velmi pravdepodobne, ze malou dostanes ty, jen jsem te chtela pripravit na to, co jsem uz psala. Bud pripravena prokazat, ze prave s tebou je mala v nejlepsich rukou! Preju ti hodne sily!!
Odpovědět
Mam to taky z praxe, ale z te soudni.
Odpovědět
Profilova fotka
Asi nic nejde tak snadno jak by si člověk představoval, přitom stačí tak málo aby byl člověk šťastný ale to se musí snažit oba a ne jen jeden. Buď se manžel probere a uvědomí si co může ztratit a nebo naopak zůstane věrný své rodině a nehne se z rodného hnízda. Radši se začnu připravovat na nejhorší ať pak nejsem překvapená a ještě víc v šoku. Manželovi by taky bylo líp kdybych měla malou u sebe konečně by mohl chodit na pivo a za holkama ale už jen z trucu by o ni bojoval jen aby mi dokázal že má navrch. On neví co to je starat se o dítě 24 hodin denně, vidí ji akorát ráno, někdy v poledne na oběd a pak až večer a to kolikrát už malá spí a když ne tak na ni stejně nemá čas a pracuje u počítače. Ale jak to dokázat.... :-(
Odpovědět
Profilova fotka
suza, mluvila jsi s nekym o sve situaci, res to se svymi rodici s kamarady ..... pokud byl na tebe manzelnekdy hruby nebo na tebe vztahl ruku, nejlepsi je jit rovnou klekari nebo na nej podat trestni oznameni .... mozna by pomohlo zajit do poradny .... to vsechno budou dukazy pro tebe. tinika, ja bych nezvladla, kdyby manzel odesel a nedal o sobe vedet .... musim rict, ze vcitit se do jeho situace (jak tady nekdo radil) by bylo to posledni, co bych chtela delat. Tohle neni zadna ucta k tobe, je to naproste hulvatstvi a pravdepodobne bych to resila stejne jako ty - odchodem. Proc bys mela ve svem zivote trpet???? Zaslouzis si, aby k tobe manzel projevoval uctu a ne s tebou zachazel jako s onuci. Moje kamaradka se take rozvadi - nejak si myslela, ze svatbou se vyresi problemy, ktere meli - samozrejme se nevyresily, naopak se zhorsovaly, cim vice se snazila, tim to bylo horsi. On se k ni choval hrozne - nakonec odesla a cela jeji rodina je na ni nastvana a tchyne se dala slyset, ze kdyz uz si ho vzala, mela to pretrpet, jako to pretrpela ona - o tom preci zivot neni. Proc by mel jeden ve vztahu trpet??? Navic, kdyz se clovek podiva na obe deti, ktere vychovala, tak je strasne moc znat, ze jsou z rodiny, kde to nefungovalo ..... :-( Clovek musi v prvni rade myslet na sebe a pokud ma male dite, tak na nej.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?