První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
8-( 8-( nechajte ju zit. By som bola zvedava, ako by sa vam pacilo, keby sa do vas stale takto nekonecne niekto obuval... ok, povedali sme si svoj nazor, dita si to precitala, tak ju nechajte konecne na svatom pokoji. Ani ja nie som zastanca jej nazoru a povedala, teda napisala som si tu svoje, ale co je vela, je vela, fakt. A mozno by bolo skutocne najlepsie to tu zamknut, nech sa na Ditu zabudne.... 8-( 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
no,ja jsem teda v soku,kolik lidi se tu rozvadi cca rok po svatbe.... :-|
Odpovědět
Profilova fotka
no celý včerejšek jsme tu řešily pouze jeden rozvod.....jinak se nikdo nerozvádí....
Odpovědět
Profilova fotka
Ale Zako,ja myslela celkove....tady na te diskuzi za cele ty mesice nebo jak je tu ta diskuze dlouho
Odpovědět
Profilova fotka
ja jsem to tady jen letmo procetla a pripadlo mi,ze se hodne lidi rozvadi tak kolem prvniho roku manzelstvi...tot vse
Odpovědět
Profilova fotka
diskuze je tu od roku 2006...což je hodně dlouho....a jsme teprve na 156. straně.... holt někdy je lepší se rozvést po roce, než trpět celý život.....je na to stejný papír jako na tu svatbu (když to malinko přeženu ;-) )když to někdo tak cítí, že není jiné východisko než rozvod...tak bohužel není jiné řešení
Odpovědět
Profilova fotka
jasně Peti ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
no comment
Odpovědět
Profilova fotka
Honzinečka: moc pěkně si to napsala
Odpovědět
Holky, tak já teda změním téma, můžete mi napsat, jestli byste se rozvedli, kdyby jste měli miminko a manžel Vás začal mlátit, přitom to nikdy před svatbou neudělal! A když navíc bydlíte v jeho bytě, nemáte peníze jen mimino a nemáte kam jít. To je jasné, že každý řekne rozvedli, ale jak tu situaci řešit? kam jít, co dělat? Přesně to jsem zažívala já.
Odpovědět
dzien tazka otazka |-| a myslim si, ze pokial by som to neprezila (Boze chran), tak nebudem vediet odpovedat |-|
Odpovědět
Článek se načítá
dzein - ja bych asi kontaktovala nejakou organizaci, ktera takovym zenam poskytuje pomoc. A odstehovala bych se zpet k rodicum, jiste by me k sobe radeji vzali i ditetem do maleho bytu, nez by me nechali mlatit....
Odpovědět
ale je tezke na to odpovedet, kdyz to clovek nezazije....
Odpovědět
Profilova fotka
dzein: to musela byt hrozna skusenost, samo ze kazdy povie rozvod a hned odist, no tvoja situacia bola naozaj tazka, viem ze vela ludi vtedy prekusne vselico a snazi sa vydrzat a odcudzovat sa to neda...no asi by som to skusila riesit u nejakej rodiny,alebo kamaratky, pri najhorsom bohuzial azylovy dom..vzdy sa lahko radi a keca, najma ked napr ja si realne neviem predstavit byt v takej situacii,lebo mam super rodinu...ako si to vyriesila?
Odpovědět
kazdopadne nechapu zenske, ktere se nechaji 10 let mlatit, nikomu to nereknou, nic s tim nedelaji a jeste se takoveho tyrana zastavaji....
Odpovědět
zezulicka: ono to mozno bude tym, ze ak pojdes na policiu, tak vacsinou s tym policia nic nerobi... zasiahnu az vtedy, ked idu riesit vrazdu... a je uz jedno ci zo strany manzela alebo manzelky... 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
souhlas s zezu...ale to taky moc záleží na povaze té manželky...já bych si to rozhodně nedala líbit, takže bych se okamžitě, i za té situace, co jsi popsala, sebrala a kontaktovala nějakou organizaci - azylový dům...cokoli...ale já zase vím, že bych se okamžitě mohla nastěhovat k rodičům...ale rozhodně bych nebyla s někým, kdo by mě/moje dítě mlátil!
Odpovědět
ja bych asi na policii nesla, protoze vim, ze s tim nikdo nic neudela, dokud takovy clovek zenu neumlati k smrti.... nebo mozna sla, ale s tim, ze se stejne nic nevyresi... jeste mam rodice, takze bych sla asi k nim, kdybych nemela, tak bych se snazila pres nejakou tu organizaci ziskat misto nekde v azylovem dome nebo podobne.... urcite bych delala vsechno mozne, abych se ze spolecneho bytu dostala a nesedela doma a necekala, kdy se zase manzel nastve a zmlati me pro nic za nic....
Odpovědět
Profilova fotka
no a samozřejmě bych šla na policii...a snažila se, aby s tím něco dělali....dneska se dá toho násilníka aspoň vykázat na nějakou dobu z domu
Odpovědět
tak o vykazani bych teda asi nezadala... protoze kdyz nekdo takoveho cloveka vykaze, tak kdyz se vrati, bude to jeste horsi a zenskou zmlati za to, co si to dovolila....
Odpovědět
zako ved prave, na nejaku dobu a co potom? Potom ju uz skutocne umlati k smrti... |-|
Odpovědět
Profilova fotka
no jo..to tam ta ženská už pak nemůže být!!to je jasný...to je spíš proto, aby si v té době, co on bude pryč mohla v klidu něco najít a nemusela kvůli němu okamžitě skončit na ulici....
Odpovědět
Profilova fotka
džejn, moc těžká otázka a moc mě mrzí jestli si to prožívala ty. Jak si to nakonec vyřešila? Každej Ti řekne, že rozvod a rychle pryč, ale kam, že jo. Já mám naštěstí ještě rodiče a vim, že kdyby se cokoli stalo, že tam mám dveře vždy otevřené, ale kydyž je nemáš :-( Mám jednu kamarádku, tu její bývalý vyhodil o vánocích z bytu i s malym dítětem (prostě nezájem), rodiče bydleli na druhé straně republiky a ani nechtěla je obtěžovat, nakonec šla do azylového domu pro matky s dětmi. Napadá mne takové řešení, no policii bych asi informovala, ale určitě bych nečekala, že s tim něco udělá. To by sme nesměli žít v čechách :-|
Odpovědět
brumdinka - vyhozeni z bytu jen tak je dost drsne, ale jeste k tomu o vanocich.... nekteri lide fakt nemaji rozum... Ja bych teda rodice klidne obtezovala, bylo by mi to milejsi nez skoncit pod mostem |-|
Odpovědět
Když tě chlap vyhodí z bytu zbitou uprostřed noci v zimě a s miminem, které zbudí, tak je to hrozné. Opakovalo se to často. Co jsem mohla dělat, musela jsem dělat, že je vše v pořádku, rozhodila jsem sítě, šetřila tajně peníze, abych mohla v co nejbižší době utéct. Naštěstí jsem měla štěstí a byl mi přidělen státní byt a tím se to vyřešilo. Jinak bych tam asi byla dodnes nebo možná už mrtvá! Ale je to hrozná opravdu hrozná zkušenost. Kdyby se zo dělo před svatbou, tak bych si ho nebrala!!!! Policii jsem to taky hlásila, ale vždycky jen přišli, chlap jim řekl, že se nic neděje. Jednou jsem musela sedět asi půl hodiny s miminem v ruce a po tmě, protože mě tam zamknul! Nejhorší je, že pro mě azylový dům byl potupný, styděla jsem se tam jít.Já vím, byla jsem blbá. V sobotu se znovu vdávám a myslím si, že je to ten pravý, ale mám trošku obavy, aby se to po svatbě neopakovalo. Ale to jsou mé pocity a budu s nima žít celý život.
Odpovědět
Profilova fotka
dzein...držím moc palce, aby si tohle už nikdy nemusela prožívat!!!
Odpovědět
Profilova fotka
džein: tak to je opravdu zlá zkušenost a neboj tentokrát to vyjde, vždyt´ty už sis to špatné dávno vybrala ;-) jak sem psala o tém mé kamarádce, tak když se jí toto stalo, tak jsme se ještě neznlali, dnes je její dceři už 12 let a ona se před 3 lety vdala, byla jsem jí na svatbě a byla to snad nejkrásnější svatba na jaké jsem byla, bylo tam prostě cítit, že všechnno zlý už je pryč a ted´už bude vše v pohodě a všichni jí to moc přáli nejen proto, co si prožila. Ona v tom azyláku byla a říkala mi, že to nebylo zrovna fajn, že i mezi těma holkama byly dost špatný vztahy a tak vůbec, nakonec dostala byt od města. a s tou policii, přesně jak jsem psala jo oznámit ano, ale nečekat že něco udělaji, je jasný že když přijdou tak se sám nepřizná, co udělal :-(
Odpovědět
holky děkuji, snad už se nikdy rozvádět nebudu. :-)
Odpovědět
dzein opravdu ti aj ja velmi drzim palce! Musis verit, ze to vyjde Ja sa zamyslam nad tym, ako je mozne, ze ten chlap toto urobil. Jedna z interpretacii je, ze taketo spravanie jednoducho videl doma. Vela veci, aj ked nechceme, je v nasom podvedomi a v kritickych situaciach vyplava na povrch. A to su aj modely spravania, kt. sme videli v nasej rodine, je to zial tak. On si mozno aj uvedomil, ze kona nespravne, ale v tu chvilu v nom konali pudy a tie naucene veci z domu - ked sa nastves, zbi manzelku, tak to mozno videl u otca a tak si myslel, ze to asi moze byt. Je to smutne a zaroven je mi aj tychto ludi luto.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?