První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
oolala cakala som takuto reakciu. NIE. Muz tiez nema smrdiet! Ale ak si si vsimla, napisala som: Pri muzovi mi to nepripada take hrozne ako pri zene.
Odpovědět
emily :-D ale ved ja nic, len podla mna je to rovnako hrozne, ale kazdy to vidime inak...
Odpovědět
proc by to pri muzi nebylo tak hrozne jako pri zene? =-)
Odpovědět
včera když viděl, že to tedy myslím vážně že od něho odejdu, tak mi sám řekl že o mě nechce přijít kvůli tomu, že to za to nestojí, že nechce jinou holku , že má rád mě, a že nechce přijít o tak úžasnou holku, že je se mnou spokojený a štastný, doufám že se to zvládne a to jestli bude dál kouřit ukáže čas, já mu však věřím, protože mi nikdy nelhal, a není z něho ještě závislák tak si myslím že by to mohl zvládnout nemít na to chuť ani myšlenky, snad nám to výjde, děkuji za držení palečků, za vaše názory moc mi pomohly,
Odpovědět
dita..tak to je dobre..este mu skus kupit nejake cukriky a vzdy,ked bude mat chut na cigaretu,nech si da cukrik ;-) ja som tak jedneho kamosa odnaucila fajcit :-)
Odpovědět
myslim si, ze v takom veku je ovela tazsie vypestovat zavislost ako keby fajcil napr. uz od 14 :-) ja som mojho draheho rozumnym sposobom "prinutila", aby prestal fajcit a to drahy fajcil uz od 14 takze si myslim, ze ked on to dokazal tak by to mohol aj ten tvoj :-D by the way to prinutenie bolo take,ze som mu vysvetlila ako to zo zdravotneho hladiska vplyva na jeho plodnost a v buducnosti bude vplyvat aj na nase deti :-D proste treba vediet ako na kazdeho chlapa :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Hm, tak sem si přečetla poslední diskuzi a naprosto souhlasim se slnieckovou. Jako sorry Dito, ale kvůli takovýmu důvodu si tady stěžovat a běhat hned s rozvodem na úřad je více než-li přitažené za vlasy. Představ si, že existujou mnohem, mnohem horší problémy než je jedna cigareta obden a přesto to lidi dokážou překonat, u Tebe sem vážně zvědavá co budeš dělat až přijdou opravdový problémy a bud´si jistá, že přijdou. Protože to co tu popisuješ vůbec žádnej problém neni a ani nebude pokud ho necháš na pokoji - piš si, že jak do něj začneš rejpat, plakat mu na rameni jak ho miluješ, promlůouvat mu do duše, neustále s nim o tom diskutovat atd...., jak nechceš aby kouřil, že smrdí a já nevim co všechno tak si piš, že bud´zrovna začne kouřit jako fabrika nebo se na to radši vykašle úplně a s tim rozvodem na úřad poběží on!
Odpovědět
Profilova fotka
souhlasím s brumdinkou, až budou děti, budeš někdy na mašli, a taky od nich neodejdeš.... můj bývalý snídal whisky a měl v každý ulici milenku, a snažila jsem se manželství zachránit, a víš kolik je ženskejch co jsou týrány....??? kvůli takovejm jako jsi ty, máme tady v tom státě takový procenta rozvodů.
Odpovědět
brumdinka- kazdy ma inu stupnicu 'problemov' ... My sme si napriklad odzili- viacmenej hned v uvode- dost vaznu chorobu, a ani raz som nechcela odist, hoci to bolo tazke a nevedeli sme co bude; a asi pred rokom sme obaja prisli o pracu- nova sa hladala tazko a pomaly a nedostatok financii sa zacal menit na zufalstvo a hadky, ale zvladli sme to, a navzajom sme sa podrzali a hoci bolo lahsie utekat kazdy svojim smerom alebo k svojim rodicom, zvladli sme to, a viem, ze zvladneme vela dalsich a i horsich veci- ale keby mi prisiel domov s tym, ze sa rozhodol zacat fajcit- neuspel by. Preto, ze je to hlupost, nie je to ziadna nutnost, co musi robit, nie je to choroba, ktorej prichod nevie ovplyvnit, je to nieco, co by robil vedome, a i napriek tomu, ze pozna negativa, a ze vie, ze pre partnerku je to neprekonatelny problem.
Odpovědět
pepik- a preto by sme teraz mi mali trpiet to, co neznasame, lebo ine zeny su 'dokonca' tyrane??? :-|
Odpovědět
podla mna tu vznikol problem kvoli tomu, ze sa dita vyjadrila tak ako sa vyjadrila. Aj ked svojimi prispevkami nas presvedcila o tom, ze schopna kvoli manzelovmu fajceniu podat ziadost o rozvod... Ono je to opat jedna zo "zbytocnych" diskusii, pretoze kazda mame iny pohlad na svet. Ja si neviem predstavit, ze by som sa obhanala rozvodovym papierom len kvoli tomu, ze manzel zacal fajcit (a to viem, aky je zivot s fajciarom, otec fajcil ako tovarensky komin, a to nielen vonku, na balkone, ale doma, pomaly aj v spalni...) Proste treba prijat aj taky nazor, ako ma dita a ine baby, ktore jej dali za pravdu. Ak je pre niekoho fajcenie neprekonatelny problem v manzelstve, tak hold je... Len skoda, ze prave kvoli takymto "problemom" sa koncia niektore manzelstva. oolala: jasne, ze nemate trpiet to co neznasate len kvoli tomu, ze ine zeny su tyrane. Baby sa len snazia poukazat na to, ze su naozaj horsie problemy v manzelstvach ako je fajcenie. Ale ako som uz pisala, pre kazdeho je problem nieco ine....
Odpovědět
Souhlas s oolala ;-) nekomu koureni mozna prijde malicherne, ale jinemu ne.... a pro ty, ktere tvrdi, ze je to "jen" jedna cigareta.... ve vetsine pripadu to na zacatku byva jen jedna cigareta, ale od ni je jen kratka cesta ke krabicce denne.... (znam to z rodiny) Stejne jako nekdo toleruje partnerovi neveru a pro jineho je to duvod k rozchodu, neni pro nekoho koureni problem a pro jineho je.... pepik.24 - V pripade, ze bych se musela nekdy kvuli cemukoliv rozvest, procenta rozvodu v tomhle state bude to posledni, na co budu myslet :-p
Odpovědět
Článek se načítá
mam taky pocit ze niektore naivky idu do manzelstva s tym ze vsetko bude krasne a idealne a nikdy sa ziadne problemi nevyskytnu.lenze vyskytnu a horsie ako fajcenie. takze by bolo idealne aspon pre baby tohto typu aby sa vobec nevydavali.....lebo ak nie fajcenie tak pride iny problem a jedine co budu schopne urobit je podat ziadost o rozvod.
Odpovědět
Profilova fotka
pepik24: a k čemu ti to teda bylo?...když píšeš stejně - "bývalý" Něco už se prostě zachránit nedá! Ano jsou věci, které jsou malichrnostmi... Ale upřímě...v nešťastném manželství jsou neš´tastné i děti!!!! Naši se rozvedli za včasu....žádné hraní na spořádanou rodinku....žádné pokrytectví!!!!! A jsem jim za to vděčná!!!
Odpovědět
Mám pocit, že největší problémy jsou vždycky v našich představách. Než dojde k tomu, že partner onemocní, tak mám pocit, že bych jeho nemoc nepřežila. Stejně tak jako třeba kouření a závislost na něm. Jakmile něco takovýho přijde opravdu, tak najednou drtivá většina lidí přijde na to, že to ve skutečnosti není tak smrtelný, jak se zdá. Proto radím Ditě, aby sis svýma představama a OBAVAMA nenechala ničit život a manželství. Každý asi máme jinou míru toho, co sneseme, ale věřte tomu, že člověk toho snese opravdu hodně!:-D
Odpovědět
suhlasim s werumkou :-) moji rodicia na tom boli zle aj som si dakedy zelala, aby sa rozviedli lenze prave oni mi ukazali, ze laska vsetko prekona a teraz su ako dve hrdlicky :-) z takychto ludi by si mali brat mlady manzelia priklad a nie pri najmensom probleme rozvod :-| a ja som prave vdacna mojim rodicom zato, ze sa nerozviedli :-D
Odpovědět
Yvetta: V pravé lásce není pro strach místo, protože pravá láska strach vyhání:-) A moji rodiče jsou mi taky velkým příkladem.
Odpovědět
yvetta: jak se ti povedlo přinutit manžu aby přestal kouřit? =-) ;-)
Odpovědět
Necakajme, aby sa ten, koho lubime podobal nasmu idealu.... ideal prisposobme tomu, koho lubime ;-) nechcem byt dolezita, lebo vsetky si to mozete precitat v mojich "osobnych udajoch" toto moje motto, ale myslim si, ze ma to nieco do seba a oplati sa nad tym zamysliet :-)
Odpovědět
Profilova fotka
zelinka + werimka - přesně tak a ano člověk toho snese opravdu hodně, jinak Dita mi přijde poněkud histerická a od takových chlapi utíkaj, tak bacha na to Dito :-D , navíc mi Dita připomíná jednu mojí známou, ta když má něco udělat tak se hned hroutí, takže radši nedělá nic :-) vážně, když nejde o život jde o hovno !!! oolala- víš my si toho taky prožili spoustu, navíc máme dítě a rozhodně ho neopustim proto, že si třeba v pubertě dá cigáro (sorry, ale princip je stejnej) když už bych vztah zabalila, tak spíš z důvodu, že si našel milenku a nechtěl by se jíé vzdát, chlastal by, bil mě nebo by např. byl nezaměstnaný, ale né proto, že nemůže sehnat vhodnou práci, ale proto, že by neměl snahu si nějakou najít a nechal by se jen vyživovat apod.ale určitě né proto, že si zapálí cigeretu nebo dá panáka. Shrnu to, tato diskuze je v podstatě zbytečná, jelikož sme se rozdělili na dva tábory: oolala,zezul atd. a slniec, já,werum a ostatní. Každá na to máme jiný názor - někdo říká že kuřáka nikdy a za chvíli ho zrovna má, jiná že by neudělala to a to a pak to stejně udělá, jelikož jednáme na základě vlastní zkušenosti a okolností a ty jsou pokaždé jiné. Avšak celkově mi přijde, že celá naše společnost je zhýčkaná, máme se velmi dobře, máme co jíst, kde spát, obrou práci, peníze atd......a když přijde problém, tak co bysme ho řešili, se rozvedem a hotovo, kdyt´je to moderní. Zkuste se ohlídnout zpět, nezažili jsme totalitu, nezažili jsme válku a přesto si pořád stěžujeme. Já vážně nevim, ale dnes slyším stěžování neustále a od svých babiček ani od své mámy jsem je nikdy neslyšela a to si toho za války a za totáče sakra prožili, co my si ani neumíme a raději ani nechceme představit !!!
Odpovědět
kreditka bola to dost dlha cesta, ktora mi trvala skoro cca 3 roky :-D prv som si naivne myslela, ze ked ho budem nutit tak prestane kurit dokonca som sa mu aj vyhrazala a az neskor som pochopila, ze to robim zle :-N nakoniec, ked sme sa zacali bavit uz aj o tom, ze by sme mali radi spolu babatko atd... tak som zistila, ze to je vhodna prilezitost - som mu vysvetlila, ze ako to bude skodit tomu babatku aj ked bude v brusku atd..., ale bolo to dlhe vplyvanie nebolo to zo dna na den :-D
Odpovědět
yvetta mozes sa akokolvek snazit, zaklad je, aby to aj ten fajciar chcel :-) ak na to nema pevnu volu, tak sa mozes aj roztrhat :-D
Odpovědět
ja viem slnieckova len som napisala ako to bolo u nas :-)
Odpovědět
yvett to som ani nevedela :-D inac ja som sa tak pokusala odnaucit kolegovcov, tak kolega sa zatial drzi :-D ale ja som na tie fajc. vypary zo dna na den citlivejsia a kaslem a proste brutus, uz nemozem nikde ten dym ani citit...
Odpovědět
Profilova fotka
moj nazor je tiez ze uvazovat nad rozvodom kvoli fajceniu je uplne mimo /ale tak kazdy mame iny pohlad, iny prah/ a to nehovorim len preto ze s drahym sme obaja fajciari /bohuzial..o tom potom/ tiez si myslim ze zacinat v 26 je blbost a treba to zastavit este kym je cas,lebo ako fajciarka viem aka je to hnusna zavislost,ale rozvod? to mi pride absurdne..bohuzial je vela ludi ktori jednoducho nejaku tu svoju zavislost potrebuju, skuste spolocne pohladat nejaku inu..hobby alebo tak..lahke ho nebude presvedcit,ale fajciar ak sam nechce - nema nic sancu,ziadne presvedcovanie ani nic..to musi byt v hlave..ak ale est enie je zavisly, fakt by sa mal uvedomit
Odpovědět
Profilova fotka
saruna: bylo mi to k tomu, že vím, že já pro ten vztah udělala maximum a sem s tím srovnaná, kdybych to rovnou zalomila, tak si třeba budu celej život říkat co kdyby.
Odpovědět
tak jak to tady pročítám, tak mi přjde, že se manžela ještě zastáváte, za to že začal, kouřit, tak podle vás mám teda taky začít kouřit, abych mu to byla pak shopná tolerovat, a nebo pak je tady možnost být do smrti neštastná protože to prostě nesnáším, rozvod vidím jako řešení protože nehodlám někoho předělávat, je to zbytečná práce, člověk se musí brát takový jaký je, prostě mě to vadí a to pochopí jen ten který to nesnáší stejně jako já, a taky ty lidičky co sem psali mi dali za pravdu, každý holt toleruje něco jinýho, někdo alkohol, někdo to když jí chlap mlátí, proč bych měla řešit to že někdo někoho mlátí, to je její problím jestli že to ta jeho toleruje, já osobně kdyby mě uhodil tak od něho okamžitě odejdu nestála bych o někoho kdo by mě byl, a statistika o rozvodu mi je ukradená
Odpovědět
dita21, tak buď ráda, že jen kouří, že nechlastá a nebije tě. Přece se můžete domluvit, že bude kouřit třeba jen v práci a doma ne. Myslím, že kouření důvod k rozvodu není. Není v tom třeba něco jiného, nehledáš si záminku pro rozvod, protože nejsi šťastná třeba z jiného důvodu? ;-)
Odpovědět
dita 21, tak sa rozved, chces radu a ked s tebou niekto nezdiela rovnaky nazor, tak uz je zle...tak sem nepis, a neziadaj o radu, ked o nu nestojis.. a podla mna tam nejde az tak o fajcenie, asi ta zerie nieco ine, a to fajcenie to len pohlo...lebo ked milujes, zlozvyk prepacis...a neporovnavaj fajcenie s alkoholizmom a tyranim manzelky...
Odpovědět
dzein : nehledám jinou záminku, a nechápu proč ho v tom ještě podporujete, podle vás je teda moc šikovnej že kouří a já jsem ta histerka, která nechce aby si ničil zdraví, a proč jsem píšete něco o mlácení či pití,
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?