První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
Dita držím ti palce, protože to asi nebudeš mít jednoduché, to už tak vypadá, že ten tvůj bude z těch, co nejsou moc na řečnění. Ale fakt nevěřím tomu, že tam není ještě nějaký jiný problém u něj. To kouření se muselo něčím spustit. Někdo tady mluvil o kolektivu, to bývá dost častý spouštěč.
Odpovědět
slniecova mi asi musime pochopit ze niekto ma silnu potrebu zit v dokonalom svete: skvely manzel, nefajci napije, skvely milenec, pozorny, chapavy nechodi von s kamaratmi, dodorziava moralne zasady, kazdy den sa aspon dvakrat osprchuje a navona. a ked sa mu tento svet zacne rucat, lebo smozrejme my ludia sme nedokonali tak ho chyti panika a chce utiect. treba si trosku uvedomit ze clovek moze byt aj dost stresovany nadmernymi poziadavkami svojo patrnera a ked citi ze uz nemoze ani slobodne dychat tak si od nervov da aspon tu cigaretu aby sa apon trochu citil slobodne. z dity mam ten pocit ze vsetko musi byt dokonale lebo ak nie tak sa radsej rozvedie. no ved nech sa rozvedie a hlada si niekoho dokonaleho, len bohuzial taky po svete nechodi. alebo by jej mozno vyhovoval tyky co sice nebude fajcit ale kazdy den sa dobre nadrbe, pride domov, zmlati ju ako zito a mozno potom bude spokojna a stastna :-p
Odpovědět
zelinka- vsetko nie, ale tak, ako pre teba nieco moze byt problemom, cez ktory sa nevies dostat, tak otazka fajcenia moze byt rovnakym problemom pre niektorych z nas. (ja viem, ty nemas ziadny taky problem, lebo ked mas, zapalis si a je ti dobre :-D ) nemyslim, ze dita zije v perfektnom svete, a urcite by jej nevadilo, keby sa manzel rozhodol, ze kazdu sobotu pojde na ryby, alebo ze kazdy stvrtok bude jeho vecer s kamaratmi alebo ze sa rozhodol stat vegetarianom, pretoze to nezasahuje ju a jej zaludok (moj sa obracia, ked citim cigarety, nerobim to naschval, je to tak a hotovo)- osobne si neviem a nechcem predstavit dat fajciarovi pusu :-S
Odpovědět
zelinka mám chuť tě obvinit, že máš něco s tím mým, protože jsi ho na prvních dvou řádcích dokonale popsala :-D . Jen jsi zapomněla napsat, že doma pomáhá s úklidem, občas i něco uvaří, minimálně co 14 dní mi kupuje lilie (mám je nejradši) rád a dobře tančí a rád chodí na plesy a nesnáší fotbal, pivo a cigarety. A to si nevymýšlím, to je fakt. Proto se ho držím jako klíště, protože mám podezření, že je poslední žijící exemplář svého druhu. Ne že by neměl chyby, ale výše popsané klady jeho drobné chybičky vyvažují. :-D :-D :-D
Odpovědět
a nechapem preco tu davate do opozicie fajcenie a pitie/bitie, ved predsta nie kazdy, kto nefajci, pije a mlati zenu (to by som mohla tvrdit opak, a rovnako by som nemala pravdu)
Odpovědět
oolala, ano manžel věděl už od prvního rande, že to nesnáším , někdo netoleruje tohle a někomu zase vadí tohle, mě konkrétně kouření vadí, kdyby si zapálil jednou na oslavě Silvestra a podobně tak to samozřejmě nějak překousnu, protože vím že jinak nekouří, můj problém je takový že se bojím toho že z toho obden bude pak každý den a počet se bude zvyšovat, ten kdo to nesnáší tak mě určitě rozumí,
Odpovědět
tak ale nieco ho k tomu, ze zacal fajcit viest uselo.... mozno ma stresovu robotu, alebo je z noiecoho nervozny a mozno si radsej zapali akoby zjapal na Teba ... tak sa s nim skus o tom porozpravat.... a povedz mu, ze si myslis, ze to nie je najrozumnejsie ...a hlavne ,ze Ti to vadi ..... ;-) ale urcite by som sa s nim koli tomu nerozchadzala, ibaze by za tym bolo nieco vazne ..... ;-)
Odpovědět
mabinogi nie je posledny zijuci exemplar, ja mam doma taky isty :-D oolala: netvrdim, ze ten kto nefajci, bije zenu a pije ;-) ja len hovorim, ze v mnohych rodinach su ovela HORSIE problemy ako fajcenie ;-)
Odpovědět
mabinogi vidis a to je to. ma chybicky ale klady ktore na nom milujes prevysuju a stoji ti za to tolerovat aj tie chybicky. ja dite neberiem jej nazor ale myslim ze hysterci ak si jej manzel da cigaretku a ona hned z neho robi zavislaka a chce zachranovat vstah. ved je to choreeee!!! rozviest sa koli cigaretam. ocividne asi v ich manzelstve nic pekne koli comu by mali aj napriek cigaretam ostat spolu nie je. chudinka.
Odpovědět
asi mi to nebudete věřit, ale když pominu problém manžel začal kouřit, tak máme strašně krásnej vztah, voní se, je pozorný, úžasnej milenec, společný zájmy, nějak se nehádáme, občas uvaří, udělá nějaké překvapení, výlety, sport, žádný mlácení, pití alkoholu, pro mě ideální manžel,
Odpovědět
dita, ja ta chapem uplne, ale potrebujete sa porozpravat - aj ked to asi bude tazke- urcite mu ani nespominaj rozvod, lebo sama vies, to by bolo az velmi posledne a velmi bolestive riesenie. drzim palce a daj vediet, ako to dopadlo, hlavne skus zistit, co za tym fajcenim je- zvlastne ze by mi to len akosi zrazu zachutilo....neviem a povedz mu tiez ze ta trapi predstava, ze by sa z neho stal pravidelny silny fajciar, nieco ti na to povedat musi (samozrejme, slubit, ze to ostane len pri 3 cigaretach tyzdenne je nemozne) povedz mu to, co si povedala tu nam...a potom je rad na nom, ako na to zareaguje...
Odpovědět
mabinogi, díky za držení palečků, modlím se aby jsme tento problém nějak překonali
Odpovědět
Článek se načítá
a uz nefajcim. moj priatel neznasa ak zena fajci a dali sme sa dokopi v case ked som si este obcas zapalila. a aj napriek tomu ze to neznasa sa do mna zalubil :-D a ja ho lubim tiez a lubim aj seba tak uz nefajcim ani ked mam nervy viete kde :-D
Odpovědět
zelinka- tak asi videl, ze si si sice este obcas zapalila, ale ze je velka nadej, ze pri nom prestanes uplne :-D a prestala si - super a vidis, ked si vedela prestat ty, preco by nevedel prestat niekto, kto este iba zacina
Odpovědět
zelinka ale to je právě to, že já pak snesu, že mu některé věci příšerně dlouho trvají, ale některá by ho za to umlátila žehličkou :-D , každé z nás vadí něco jiného. slnieckova gratulujem, jsou dva :-D . Akorát doufám, že plánujete mít děti, my asi ne, takže jsem se obávala, že jím tenhle druh vyhyne, tak vy byste měli mít několik chlapečků, aby se tenhle vzácný exemplář udržel. Možná by bylo dobré uložet jejich DNA do nějaké genetické banky, aby se pak dali klonovat, pokud úplně vyhynou. Já mám toitž pocit (když se podívám, co mají kámošky doma), že je to opravdu exemplář co patří do Červené knihy ohrožených druhů. Ty jejich lemply bych nechtěla ani kdyby mi za to někdo platil.
Odpovědět
hej to je pravda , len ja som prestala a on fajci 5 na den :-D a co zabijem ho. nie! ved sa zabija sam ]-( ale ak nechem aby fajcil tak mu vzdy nieco pekne slubim a snazim sa ho od toho odputat ,,zenskymi zbranami,, a tak podobne :-D ;-) ja nechem pana dokonaleho , lebo ani ja nie som a viem ze mam iste uchylky ktore on toleruje x-)
Odpovědět
děkuji za vaše názory, některé mi pomohly, dám vědět jak se vše vyvrbilo, zelinka_v : já se bojím toho aby se z něho ten závislák nestal, tak jak psala mabinogi docela odborně, prostě mi to vadí, a mysli se třeba že jsem ta histerka, a chudinka, vadí mi to a nemůžu za to prost si nemůžu pomoc nemůžu to ani cejtit
Odpovědět
zelinka, tebe ako ex-fajciarke sa to lahsie toleruje ako niekomu, komu sa fajcenie prieci uplne a stale a nikdy nefajcil ale ides nanho dobre :-D
Odpovědět
dita ale ved niektore cigaretky tak pekne vonaju.hmmm take davidoffky hmmmmmm. :-D :-D :-D hlavne sa koli tomu nerozvadzaj lebo budes lutovat
Odpovědět
oolala přesně jak píšeš,
Odpovědět
dita, ked ucitis ze fajcil, tak ho pekne pohladkaj a povedz mu ako zboznujes jeho bozky a ako milujes ked sa k tebe tuli a taaak podobne ale ze ked citis od neho cigaretovy dym tak ta napina a je ti strasne luto ze nemozete spolu prezivat krasne chvilky a bojis sa ze vas vstah tym utrpi.....
Odpovědět
dito, nejlíp ti poradí tam, kde problematice kouření rozumějí. V tomhle věku se kouřit prostě nezačíná, je to velmi neobvyklé. Zkus zavolat na linku pomoci odvykání kouření, většinou to zvedají proškolení medici z vyšších ročníků, poradí sami nebo radu získají od odborníků, vedoucí ČKPT je naše přední odbornice na problematiku kouření MUDr. K.Langrová, myslím každé úterý se s ní dá mluvit v rámci seminářů...
Odpovědět
Profilova fotka
dito ja te uplne chapu, taky bych se kvuli tomu rozvedla, nechapu, proc bych mela manzela nechat nicit zdravi mne i sobe?! a ze ti na to odpovi, ze se tak obcas stane? dela neco, co nesnasis a jeste odpovida timhle stylem... to by sis mohla najit milence a kdyz na tebe uhodi, tak mu odpovedet: obcas se tak stane ;-) tahle odpoved je projev nezralosti. a taky nechapu, jak tady nekdo tvrdi, furt lepsi nez kdyby pil... lepsi je kdyz ani nepije ani nekouri. mne umrel strejda na rakovinu plic, protoze kouril a muzu vam rict, ze bezbolestna smrt to rozhodne nebyla. takze urcite bych se na svyho manzela nekoukala, jak se pomalu zabiji prave proto, ze ho miluju =-) koureni je droga a v poradku mi to neprijde. samozrejme bych se s nim pokousela nejdriv problem resit, ale podle toho, co dita pise, tak on nechce. kdyby se to nevyresilo, tak bych mu jednoduse dala sbohem :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Prave proto je to 50%,takze bud to to vyjde nebo nee,ale proc nad tim premyslet ted dopredu kdyz budes mezi tema 50% kterym to vyslo?Uvidime co nam prinese zivot a budoucnost.Bohuzel je to smutne,ale kdyz to prijde tak holt to prijde takovy je zivot.Ale vse preji jen to hezke a aby je tohle nikdy nepotkalo.
Odpovědět
a co tak to v dobrom aj zlom si vysvetlit aj inak? aj keby fajci, a ja to nenavidim, neriesit ze sa rozvediem, to je najjednoduchsie riesenie , ale riesit ako mu pomoct aby s tym prestal... nejaky lekar raz kdesi povedal, fajcenie je isty druh choroby, a taky clovek je vlastne chory... opustis manzela, lebo je chory? a preco je tolko rozvodov... chyba nam iny pohlad na veci, chut riesit, pomoct... ved co rozvediem sa, nebudem uz ani prva ani posledna... tot modny trend dnesnej doby... je to uz prilis bezna vec... nerieste ako je lahke a tazke napr. prestat fajcit, kym to sami neviete podla skusenosti na vlastnej kozi... nie kazdy ma a kazdy vie pracovat len s pevnou volou... a aj sila zavislosti je rozna...
Odpovědět
Profilova fotka
čo by som ja dala za to keby môj manžel prestal fajčiť :-) fajčenie priam nenávidím, lenže manžel fajčil už keď sme sa zoznámili a viem, že s tým asi veľa nenarobím. určite by som sa kvôli tomu nerozvádzala. veď to by som si ho potom ani nemusela brať. :-) ale keby môj manžel začal fajčiť po našom zoznámení, to by ma už trápilo. súce by to nebol dôvod na rozvod, ale určite by som mu povedala svoj názor a poprosila ho, aby prestal, pretože mi to vadí. dita, tiež by som na tvojom mieste pátrala po príčinách, prečo vlastne začal. možno ho niečo trápi. či má stresy v práci, to by si mala vedieť aj teraz. a ak to nie je z toho, tak je to veľmi divné.
Odpovědět
Ahojte co sa tyka fajcenia tak ja osobne som zasadny nefajciar a neprinutili ma ziadne zivotne situacie a stresy. Mame ich asi kazdy niekto viac iny menej. A druha vec moj tatko bol pomerne silny fajciar cca 40ks/den to si pamatam lebo este ako pubertiak som mu chodil kupovat cigarety. Raz na silvestra mozno zo srandy tazko povedat si dal zavazok ze prestane a dokazal to.Da sa povedat zo dna na den. Samozrejme bolo to velmi tazke pamatam si ze jeho najoblubenejsie cukriky sa stali Haslerky. Zo zaciatku ich pojedol asi "tony" teraz uz davno ich ma napriklad len v aute pri soferovani. Takze urcite neexistuje ziadny dovod ktory by bol dostatocny na zacatie fajcit a na druhej strane urcite sa da aj prestat ked sa chce. Tolko moj postreh
Odpovědět
Profilova fotka
farmasi: a jak to resit, kdyz on nechce? to nejak nechapu, vy tady porad pisete, ze se neco musi resit, ale na reseni musi byt dva 8-( tady asi neni problem jenom v tom, ze zacal kourit, ale ze ani nechce komunikovat. a ano, klidne opustim manzela, ktery je "chory", protoze si to vedome zpusobuje sam.
Odpovědět
holky myslim, ze fajcenie nie je dovod na rozvod no len tak bokom: teraz som bola na damskom WC tu u nas v praci a smrdelo, vyslovene SMRDELO tam za nejakou fajciarkou, proste otrasny smrad, a toto je ZENA? Ved zena ma muzovi vonat. Lutujem takych muzov, proste pri muzovi mi to nepride tak hrozne ako pri zene...otras To len tak by the way
Odpovědět
emilyz :-N a muz zene ma smrdiet? a preco potom nelutujes aj zeny, co maju zafajcenych muzov- diskriminacia? a co este? muz ma byt podvecer v krcme a zena pri platni? :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?