První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
ahoj holky, nechce se mi číst celá diskuze, ale vidím, že tu je velká diskuze o Janině, taky jsem se dívala na její album, ale nevím, proč to vlastně, tak brzy byl konec. Na těch fotkách vypadali, tak šťastně. Zajímalo by mě, co se musí stát, že něco tak brzy zkončí. Vím, že nikdy není tak jisté, ale určité věci fakt nechápu :-(
Odpovědět
Profilova fotka
maky: tak snad to proběhlo v klidu. ža 14 dní si půjdeš pro razítko právní moci a pak si oběhneš ostatní...s tím jménem nevím, jak to je, já si nechala kvůli synovi po manželovi
Odpovědět
Profilova fotka
maky, musíš do měsíce od nabytí právní moci rozvodu - až ti tam na soudě prdnou razítko, dojít na matriku, s rozsudkem, a oddacím listem, a říct, že chceš vrátit svoje původní příjmení. Asi do 14 dnů to je a je to zadarmo, právě do toho měsíce. pak už za poplatek
Odpovědět
ahojte holky, tak vcera nas za 10 minut rozvedli, i jsme dostali rozsudek...bylo to smutne, ale vzhledem k faktu, ze jsme s manzelem oba souhlasili, nebyly delsi prutahy |-| ...akorat mi pani soudkyne zapomela dat oddaci list a tak jsem sla na matriku zbytecne...dnes ji zkusim kontaktovat, protoze si chci co nejdrive tyto veci zaridit a zacit tak od zacatku, snad uz to vyjde a doufam, ze i memu ex...zaslouzi si to. holky, a co pas a ridicak, za to se plati? dekuji vam vsem za podporu!
Odpovědět
Profilova fotka
Řidičák nevím, jinak pas stojí 600 a fotky dělají přímo na místě. Jinak ti moc blahopřeju a přeju to šťastné vykročení do novýho života ! :-) :-)
Odpovědět
maky ano, u nas sa za akukolvek zmenu vo vodicskom a pase plati :-( a hlavu hore a vela stastia, drz sa a prajem ti, aby si nasla svojho princa, ktory ta urobi moooooc stastnou :-.
Odpovědět
ahojte :) *maky* neviem sice tvoj pribeh, ale drzim palce velmi kazdej holke, ktora si to musi prejst.... :-| a dakujem za podporu a pekne pismenka x-) x-) *dzein*....uplne staci, ked clovek ktoreho si vezmes zisti, ze ta uz nemiluje...a takto to riesi....ale to je v povahe...asi mu prestali brucho steklit motyle, tak...rozvediem sa...nuz co..pri dalsej posteklia zas... |-| ?? ale prajem mu, nech mu tie motyle pri dalsich "obetiach" vydrzia co najdlhsie, hoci je to podla mna velmi povrchne a citovo vyprahnute....no ale kto chce kam, pomozme mu tam.... ;-) ;-)
Odpovědět
ahoj holky poraďte jak vidíte naší budoucnost, jsem z toho zoufalá, jsme spolu 2 roky, z toho rok už po svatbě, a on začíná kouřit, mě to vadí a tolerovat to nějak nechci, zatím nekouří pravidelně, třeba jednu obden, jenže to se z něho za chvíli stane závislák a já se toho bojím, holky poraďte co s tím, zakazovat mu to nemá smysl, jak ho přesvědčit aby přestal , že je nesmysl aby v 26 začal, vůbec tomu nerozumím, jak zachránit ten vztah, moc ho totiž miluju
Odpovědět
:-o ako zachranit vztah? To kvoli fajceniu? :-o Radsej nech fajci, ako keby mal pit ;-)
Odpovědět
ak on chce fajčiť, je zbytočné ho obmedzovať...nič tým nedosiahneš...a že by fajčenie malo zničiť vzťah??? no ja by som ho snáď len požiadala, nech nefajčí v mojej prítomnosti...a to by mal akceptovať x-)
Odpovědět
to>dita Dost tě chápu, s kuřákem bych žít nechtěla. Ale začít v 26 letech je fakt podivné. V Praze (jiná místa nevím přesně, ale bude to podobné) začne s kouřením 90% kuřáků do 15 let, dospělí kouřit nezačínají. malou útěchou ti může být, že v dospělém věku vzniká závislost na nikotinu pomaleji než u mladistvých. Ale stejně to netrvá moc dlouho. Nikotin je strašně návyková látka (ve srovnání s ním je alkohol úplné nic, tam vzniká závislost velmi dlouho). . Nevím přesně, po jakém počtu cigaret vznikne závislost ve 26, vím jen, že u dětí (kolem 12 - 14 let) vzniká u vnímavých už po 20 cigaretách. Takže je to fakt hrozně rychlé. Doporučila bych ti obrátit se na poradnu ČKPT (Česká koalice proti tabáku) - linka 844 600 500 Zkus vysledovat, proč začíná kouřit (v jakých situacích, souvislostech, v návaznosti na nějakou činnost, na nějakou potravinu...), zjisti, jestli už někdy v mládí kouřil (pokud už ano a vznikla u něj závislost, tak teď začne kouřit velmi rychle - podstata závislosti je totiž zmnožení nikotinových receptorů v mozku a ten proces je nevratný, takže kdo jednou kouřil, už má receptory navždy zmnožené) A zavolej si na ČKPT - je to poradna, jsou tam moc milí. Jinak sídlí na Karláku v kachlíkárně, kdybys to chtěla zkusit radši osobně. A držím palce - když to zvládnete chytit včas, má manžel ještě velikou naději nekouřit.
Odpovědět
fiiiha tak to ho musis strane lubit ak by si ho dokazala opustit koli fajcenu. to je fakt tragedia ked si chlap da obden jednu cigaretu. sa mi z toho normalne rozum zastavil 8-(
Odpovědět
Článek se načítá
zelinka_v suhlas 8-) Je ine nechciet, aby manzel fajcil, pretoze sa obavas o jeho zdravie. Vieme, co vsetko dnes cigarety dokazu sposobit 8-( Ale prispievat kvoli fajceniu do temy prvni rozvod??? =-) =-) to sa musi rozum zastavit :-N
Odpovědět
zelinka, ak to bol pokus o sarkazmus, musim dat dite za pravdu, mozno sa to niekomu zda malicherne, ale napriklad my sme obaja nefajciari, a keby moj teraz zacal fajcit, urcite by som ho neprestala lubit, ale asi by som nedokazalas nim a cigaretovym ovanom zit, robi sa mi z toho zle- aj keby fajcil mimo domu a v mojej nepritomnosti, ten zapach nezakryjes, mozes si stokrat umyt zuby a jest zuvacky, a parfemovat sa a striekat saty prostriedkami, co 'zarucene' eliminuju cigaretovy smrad, a nepomoze to- no a lubit sa nadialku asi nema cenu, vsak? takze podla mna to moze byt dovod rozchodu pre niekoho, kto ma k fajceniu odpor
Odpovědět
Profilova fotka
dita: promin,ale podle mně zbytečně plašíš a řešíš kravinky, no bože tak kouří a ty to hned vidíš jako konec vztahu - vzpamatuj se, ve vztahu se vyskytují mnohem horší problémy než nějaký kouření !!! A navíc jednu obden, trocha tolerance by Ti neškodila, ale když ti to tak vadí, tak at´nekouří před tebou, né :-) zelinka: ahoj, hele počkej během chvilky nás uklovaji :-)
Odpovědět
oolala: ja som tiez zasadny odporca fajcenia, ale zas ;-) manzelstvo ma snad ine a dolezitejsie hodnoty, nie? 8-)
Odpovědět
slnieckova- pre mna nech si fajci kto co chce :-D len nie okolo mna :-N ja viem, ze na slovensku/ v cechach su fajciari vo vacsine, ale mne sa to prieci, a pre mna by toto bol veliky problem- mam kamaratov, co fajcia, a neodhovaram ich ani ich nepoucujem, su dospeli, je to ich zivot a vedia co robia- ale ked sme spolu vonku, pri mne nefajcia (lebo su zlati a tolerantni) ale zase s nimi nebyvam v jednom dome, k nim sa netulim a ich nebozkavam :-D tak mi to moze byt jedno
Odpovědět
A tomuhle se přesně říká "v dobrém i ve zlém...":-D
Odpovědět
werumka :-D resp. to su ozaj perfektne dovody na rozvod :-D a potom sa cudujeme, ze niekto, kto sa bral pred dvomi mesiacmi tu zrazu pise, ze maju neprekonatelny problem, ktory vyustil do rozvodu :-D nic v zlom baby ;-) oolala: mam otazku, si vydata?
Odpovědět
werumka :-D ok, dobry argument, ale preco by sa nefajciar mal prisposobit, preco si ten novofajciar neuvedomi ze okrem toho, ze skodi sebe (co je jeho vec) skodi/zneprijemnuje zivot svojej polovicke v kazdom pripade, dita by sa o tom mala porozpravat so svojim muzom, my jej to tu nevyriesime :-|
Odpovědět
slnieckova: este nie, ale plne si uvedomujem 'v dobrom aj zlom' neviem, asi som sa tak rozohnila preto, ze miesto toho, aby tu bola dita podporena porozpravat sa s muzom a snazit sa mu vysvetlit ze s tym ma problem (este pre neho nemusi byt neskoro prestat, kedze poriadne nezacal), je tu podporovany on a jeho nova nezdrava zaluba :-N
Odpovědět
oolala tu je skor podporovane prave to "v dobrom aj v zlom" :-N :-p
Odpovědět
oolala a to v dobrom a v zlom si plne (naozaj plne) uvedomis az ked to niekomu slubis :-) :-p
Odpovědět
tu je podporovane to v zlom :-D nie v dobrom
Odpovědět
Holky, nic proti holkám:-) Ale první věc je to, že ta první osoba, která by měla o problému vědět je partner. Já vim, že my ženský vždycky rádi pořešíme problém s osobama stejnýho pohlaví:-D ale pozor na to,aby se to pak v tom partnerskym vztahu nějak neodrazilo.
Odpovědět
:-D keby len take "zlo" bolo v manzelstvach :-N :-p
Odpovědět
To uz by sme sa mohli rozvadzat aj kvoli tomu, ze mu smrdia nohy :-D (samozrejme nadnesene 8-) )
Odpovědět
Profilova fotka
oolala: nikdo ho tu nepodporuje, jen je blbost se kvůli tomu rozvádět a pak to slnieckova vyjádřila přesně, pak at´se nedivíme, že jsopu rozvody, když se každej hned chce rozvádět, místo řešení problému. Já osobně taky nekouřim a ani to nepodporuju, ale to že si zakouří jednu obden prostě nepovažuju za problém, ale opravdu za kravinu se všim všudy, kdyby kouřil jednu za druhou, 40cet denně ve společnym bytě nebo chlastal, tak pak to problém je, ale takhle jen zbytečně malujete čerta ne zed´a vážně řešíte kraviny - představte si , že na světě jsou mnohem větší problémy než toto. Jdu radši vařit oběd, tohle je vážně o ničem, navíc odbočujete od těmatu. K osatatním: všem kteří překonali rozvod, přeju at´ brzy zase vysvitne sluníčko a bude líp.
Odpovědět
ano, urcite si to ovela zivsie uvedomim po svadbe, ale napriklad mozno by ma prestal pritahovat - nie priamo faktom, ze fajci, ale fyzicky/vonou cigariet z jeho ust, siat, vlasov, a to zvycajne vyusti do dalsich problemov, zly sexualny zivot, nevera z jednej ci druhej strany- a to uz je vaznejsie... asi teraz prehanam, ale pre mna je mozne fajcenie partnera velky strasiak, lebo to nie je nieco, co sa 'stalo' (v zlom- zla financna situacia, vazna choroba, vela dalsich veci co zamavaju vztahom) ale je to nieco, co jeden chce a robi aj napriek tomu, ze druhy to nemoze vystat
Odpovědět
baby..viete,ako sa hovori 'bozkavat sa s faciarom,to je ako lizat popolnik' =-) a ak mam byt uprimna,tiez by mi to vadilo..ja mam znicene priedusky aj prave kvoli tomu..a nikdy som nefajcila..len moj otec..ale zas rozvod kvoli comusi takemu je dost tvrde.. co tak sa porozpravat a povedat si svoje nazory na to..ved by mal vediet,preco nechces,aby to robil..
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?