První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
emilyz, reagujem na tie baby, ktore jej tu odporucaju ist na ten sud a anulovat manzelstvo... ci ma chut a silu sa obhajovat, je jej vec. viem, v akom psychickom rozpolozeni je clovek po tazkom rozchode, cokolvek ta moze hodit naspat do tej ciernej diery, z ktorej si sa ledva vyhrabala... a ja by som to teda neriskovala len preto, aby som cudzich ludi presviedcala, ze ja som boha pred oltarom neklamala. bof to predsa musi vediet aj bez toho.
Odpovědět
zuzulik, asi to opravdu nechápu, ale právě před bohem bych snad chtěla být s člověkěm který si mně váží a miluje a ne s takovým chlapem který ubližuje. Ale jestli to správně chápu, tak když se vdám po druhé před úřadem, tak před bohem jsem cizoložnice. A když se vyspím s ex tak před bohem jsem věrná manželka?
Odpovědět
baby, pls, tie, ktore sa vyznate: nie je to nahodou tak, ze existuje moznost i) manzelstvo anulova - to je ten suvis s krivou prisahou, a ii) vyhlasi manzelstvo za neplatne - podobne ako ked je neplatna nejaka ina zmluva: a to by malo suvisiet s tym, ze zmluvna strana si PO UZAVRETI ZMLUVY prestala plnit povinnosti vyplyvajuce zo zmluvy (?)
Odpovědět
Profilova fotka
gabiatko - nam pan farar na nauke hovoril o viacerych moznostiach,kedy sa manzelstvo anuluje. nie len kriva prisaha. a nie je anulacia a vyhlasenie o neplatnosti to iste? predsa to robi nejaka komisia,alebo papez,nie? nemoze to vyhlasit len tak hocikto... =-)
Odpovědět
jasne, ze nie hocikto - ale v tom, kto to vyhlasi, nie je pre mna rozdiel - v kazdej institucii by mali vediet, kto ma ake kompetencie..
Odpovědět
Profilova fotka
podla mna,co si napisala pod bodom i a ii je to iste. ale necham priestor na odpoved tym,ktore sa lepsie vyznaju. ja viem,len to,co nam hovoril knaz na naukach. takze tak. :-)
Odpovědět
ok, v poho :-)
Odpovědět
a neexistuje něco takového jako u civilního rozvodu, že se manželé dohodnou anulovat manželství, už jen z toho důvodu že přestalo plnit svoji funkci nebo poslání. Pokud je to vzájemná dohoda obou stran, tak bych na místě dany do toho šla.
Odpovědět
Myslim ze u cirkev. sudu nejde o to ci sa oni dohodnu a chcu to, ale ci to cirkev ako taka dovoli.
Odpovědět
nie m311, to nejde
Odpovědět
to>gabiatko to druhé nelze. Manželství v římskokatolické církvi je nerozlučitelné, nelze ho rozvést ani zneplatnit pro důvody, které nastaly po jeho uzavření. Jediná "možnost" je tzv. anulace. Ale v tomto případě se NEJEDNÁ o žádný typ zrušení manželství. Pouze! prokázání toho, že manželství nebylo ve skutečnosti nikdy uzavřeno. Žádné prostě nevzniklo - nic, nula, anulace. A to se mohlo stát v takovém případě, že nebyly naplněny podmínky nutné k uzavření manželství z hlediska církevního práva. Formální jsem vypisovala na předchozí straně - Tridentská forma. A pak jsou podmínky, abych tak řekla, duševní/duchovní. To je ono křivopřísežnictví apod. Snažší je dosáhnout anulace prokázáním nedodržení těch formálních podmínek - např. situace, kdy jeden ze svědků doběhl kvůli průvanu zabouchnout dveře a zpětně se zjistilo, že to bylo právě v okamžiku slibu. A lze anulovat, neboť podle církevního práva toto manželství nebylo uzavřeno před dvěma svědky. Anulace z důvodů duševno-duchovních je daleko ošemetnější.
Odpovědět
pokial ma vedomosti neklamu, tak manzelstvo za neplatne mozu vyhlasit vtedy, ak sa napr. po svadbe nesexovalo :-D ale fakt, to je jedna z podmienok, aby sa manzelstvo po prisahe stalo platnym ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Vlastně vůbec nechápu snahu danulina manžela anulovat manželství přinucením danuly ke křivé přísaze. Je to vlatně z jeho strany ta nejkrkolomnější a nejvíce nejistá cesta. Napadení formální stránky by bylo mnohem snažší - třeba že slib nebyl slyšet pro hluk projíždějící tramvaje...co já vím. Takže já to chápu jako snahu o ponížení danuly, aby se k zisku z anulace přidalo ještě uspokojení, že vinu veřejně přiznala danula.
Odpovědět
to>emily To je fakt. Ale i v tom případě se pak nejedná o zrušení manželství, ale manželství nebylo uzavřeno, neboť nebylo naplněno. Ono k těm "duševním" důvodům může patřit třeba i to, že jeden z partnerů vstoupil do manželství s tím, že nechce mít děti... to se dá taky použít jako důvod k anulaci...
Odpovědět
Aj tak mi pripada divne, Danula2. Najskor sa rozvediete, on sa ozeni,,, a teraz vybavuje anulaciu vasho snatku :-| aby mohol mat svadbu v kostole znova. A preco rovno nepockal na to, kym sa vase manzelstvo anuluje? A az potom sa zenil 2x v kostole? Aha, lebo uz ta druha cakala dieta... Kedze si ho "podvadzala" ty podla jeho slov... to ich dieta co cakaju / li ;-) to bolo ako zazrak pred tym vasim fararom? Vsak musi vidiet,a nielen on, ale cela vasa dedina (mesto), ze on je ten,,, co by si mali pred nim odpluvat, a nie pred tebou. Vsak ty tehotna s inym si neostala. A aj keby by si mala "podvadzat" - je to len jeho tvrdenie, nacoz on ma dokaz jeho nevery. Och, co sa tu v tom svete deje |-| |-|
Odpovědět
ahojky jani, takto o tyzden uz budes mat potom ;-) myslim na teba, nech vsetko dobre dopadne 8-)
Odpovědět
...janino....dnes sa Ti muselo ckat....cestne pionierske...ze som na Teba myslela x-) ...dnes by si mala mat "PO"....ak sa nemylim??? ...dufam...ze to prebehlo bez zbytocnyx invektiv a klamstiev... :-S ...zdravi Ta ex8
Odpovědět
Profilova fotka
Jani, tak dufam,ze to prebehlo v co mozno najbolestivejsej atmosfere |-| Novy zivot zacina ;-)
Odpovědět
ahojte.... takze uz sme PO...dakujem, ze ste na mna mysleli...snad aj to mi pomohlo, aby som mu nedala najavo ziadne emocie.... x-) x-) a to co tam on narozpraval by prekvapilo tusim aj Kinga....mam horory rada, ale to uz bolo aj na mna moc.... |-| |-| ale uz som freeeeeee.....a verim, modlim sa, aby sa mi vyhybali zli ludia velikanskym oblukom... dakujem este raz x-)
Odpovědět
janino: sledovala jsem Tvůj příběh a je mi to moc líto, co se Ti stalo. Ale věř, že všechno zlé, je k něčemu dobré. Hlavně, že jste neměli děti, to by bylo horší. Přeji Ti v životě, ať si najdeš někoho, kdo Tě bude milovat a nosit na rukou ;-) A neboj, ono boží mlýny melou..a Tvůj bývalý jednou bude ještě litovat ;-)
Odpovědět
ďakujem x-) a verím, že všetko zlé je na niečo dobré....len ešte teraz nechápem na čo....ale počkám si x-) máš IP ;-)
Odpovědět
jani, drzim pacle ;-)
Odpovědět
dakujem ;-)
Odpovědět
Jani velmi som nesledovala tvoj pribeh ale pri pozreti tvojho svadobneho albumu a tam napisane ze rozvod, mi az zimomriavky nabehli. Prajem ti hlavne vela sily a vela vela stastia do buducnosti. Raz sa pre teba najde ten pravy, pre ktoreho budes ta naj.
Odpovědět
caute babenky,ake mate skusenosti so sudmi ohladom zverenia deti do osobnej starostlivosti matky ,konkretne na co ma narok otec a v akej miere o com moze rozhodovat a pod. Za druhe ake mate skusenosti ohladom bsm konkretne majetok,finnacie jedneho nadobudnute pred manzelstvom a investovane do nehnutelnosti pocas manzelstva ? dakujem :-) ;-)
Odpovědět
janino, teď ti odcituji z jednoho článku. " všem opravdu dobrým věcem v životě z nějakého nepochopitelného důvodu předcházejí špatné. než získáte dobrou práci, z nějakého místa vás vyhodí. Než si začnete vážit svého zdraví, musíte se potkat s vážnou nemocí. Abyste dokázala milovat dobrého muže, je nutné vystrídat pár týpků, kteří s vámi pořádně zacvičí. "
Odpovědět
@ Jani: veeeeeeeeeeela a este viac stastia v novom zivote x-) nech stretavas uz len cestnych muzov ;-)
Odpovědět
jani, drzim palce a prajem uspesny start do noveho zivota x-) x-) snad uz bude len dobre ;-)
Odpovědět
m311293: já to můžu potvrdit.. ;-) Tak to prostě v životě je. :-)
Odpovědět
ďakujem vám holky a m311293...súhlas...teším sa na budúcnosť ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?