První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
dakujem, horsie ako bolo uz nebude, takze je to ok ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
to danula: preco si sa jej nespýtala, akým právom ta ona súdi?? vie o vs. okolnostiach len z jednej ruky alebo má aj tv. info na porovnanie?? ani oni pred bohom neutecú, ked robia anulovania!!ked uz idú podla zákonov, tak nech sa toho aj drzia! alebo sobás bez anulácií, alebo ziadne sobáse! proste ziadne kompromisy! preco tam nechces íst, skrívas nieco aj ty?? sprav anuláciu ty niekde v inom meste a nech sa vsetci tí z dediny co sa tv. ex tak pevne drzia, dorazia na tv. predvolanie a nech sa tam súdia a anulujú-tam asi uz priatelov farárov nebudú mat, hmm? ale toto sa mi zdá trosku pritiahnuté za vlasy, lebo farár sa nemöze postavit len za jedného, musí si vypocut aj druhú (tvoju) verziu....myslím, ze tam nieco nesedí, ale sprtat by sa mi v tom aj chcelo, len neviem, ci by si vysla s pravdou von.....vtedy by sa inak radilo :-| ! ale to s tým telefonátom by ma dorazilo, ja by som ´jej nieco povedala... :-S
Odpovědět
Profilova fotka
nechapem ahnom, co ti nesedi? moj ex si to zaplatil, mne ponukol 300 000!!! ked poviem co on si zela a ked nie ze aj tak si to zariadi, pravidelne stoji jeho auto pred farou, co sa chodi modlit s fararom? a zrazu mi pride dopis, ze sa meni sudca bla bla bla, a kto je to, samozrejme, jeho farar - kamarat tak naco tam pojdem? aby som znova riesila to, naco chcem do konca zivota zabudnut? aby ma sudil niekto kto netusi co to je padnut na uplne dno a stratit absolutne vsetko!!!!!???
Odpovědět
Ahmon, nie vsetci farari su cestni, bohuzial...Tych 300tis. asi dostal on... :-|
Odpovědět
danula ja si myslim, ze predcasne hadzes flintu do zita. Ty nevies, co Tvoj ex nakecal tomu fararovi a mozno preto, ze sa mu zdoveril, to ten farar chce mat pod palcom, ale prave preto je dolezite tam ist a obhajit sa. Ten sud totiz pozostava z mnohych knazov, ktori vas ani nepoznaju, a ti maju pravo to posudit Ked si kliknes na stranky cirkevneho sudu, tak uvidis, kolko tych sudcov je
Odpovědět
Profilova fotka
nechcela som provokovat ;-) ani nic nefantazírujem....len som si myslela, ze ak sa obrátis na niekoho iného, kto v tom vie "lietat", tak ti mozno pomöze proti tej mafii! ale urc. by som si s tým dotycným farárom dala jeden pohovor, rada by som vedela odpoved, ako by mi mohol práve on pomöct....a porozprávat mu svoju story.....ak by som mala ten pocit, ze sú naozaj zohraný pár, tak by som si nasla obhájcu, ktorý by nielen famíliu, ale aj toho podplateného farára rozniesol pred súdom v zuboch! a kedze o tom podplácaní vies, =-) mözes im tiez navarit fajn polievocku, nemyslís?? drz sa, :-) PS: nie je tých anulovaní na SK-ku poslednú dobu privela??
Odpovědět
no presne, aj to by bolo jedno z rieseni, treba sa obhajit! napis, v kt. meste ma byt ten cirkevny sud
Odpovědět
danula pozor na tie telefonaty na cirkevny sud, su nahravane a v pripade tvojej nepritomnosti na pojednavani su pouzite ...
Odpovědět
Profilova fotka
emilyz http://repka.blog.sme.sk/c/5748/Nulli... po tom ako ma opustil manzel som sa musela dopovat liekmi a skoro som sa zblaznila, odmietam aby mi niekto robil pripadny psychologicky ci psychiatricky posudok ak ja verim ze to takto daleko dojde, resp. obavam sa toho
Odpovědět
ahmon aj tebe sa zda? Vzdy som si myslela ze to je krajne riesenie v skutocne opodstatnenych pripadoch (tyranie, dusevna choroba, gamblerstvo, alkoholizmus...) Ked som si svojho casu precitala, ze anulovali cirk. sobas predsedu narodniarov po 20.rocnom manzelstve a 3 detoch tak to sa mi rozum zastavil. Nesudim, len to niecim divnym zavana.... A v sucastnosti dalsi, mladsi i starsi. Viem ze clovek by mal dostat 2 sancu, ale snad vie ze ked sa ide sobasit tak pred Bohom len raz. A potom uz to musi poriesit inak... Ved sa sobasia povacsine dospeli ludia, tak ked si nie som ista a robi sa to napr. kvoli tehotenstvu, hypoteke a pod. tak sa zosobasim na urade a na X vyrocie sa mozu v kostole.
Odpovědět
danula,myslim, ze sa nemas coho bat, ved este si tam nebola. Si mozno dost silna na to, aby si to tam vydrzala a mozno by si bola prekvapena Ja viem, ze cirkevny sud nie je zalezitostou jedneho dna, ako som uz pisala, znamej to trvalo 8 rokov, pokym vyhlasili jej manzelstvo za neplatne Ak ak vyhlasia, tak je to vyhoda pre Teba, mozes sa vydat opat v kostole ale ako to vidi Boh, to nevieme
Odpovědět
Danula a preco nechces anulovat rozvod? preto,ze o Tebe rozprava, ze si mu bola neverna, ze si krivo prisahala a nechcela mat deti....preto,ze ta tym "pospinil", dotklo sa ta to, Tvoja hrdost dostala neprekusnutelnu ranu a Ty teraz za nic na svet neustupis a urobis mu napriek a nedoprajes mu,aby mal cirkevny sobas alebo preto, ze pre Teba ten sobas tak vela znamenal a chces s tym zit cely zivot?? prepac, ja len,ze by som to chcela pochopit...........
Odpovědět
Článek se načítá
danulka ty sa nemas coho bat :-) Nic horsie ako pises sa ti stat nemoze (necitala som cely tvoj pribeh, mozno mi to niekto v skratke zhrnie :-N ) ako si napisala, uz moze byt iba lepsie. Na reci ludi sa zvysoka vykasli, oni nezili, neziju ani nebudu zit tvoj zivot. Pouvazuj nad cirkev. advokatom, to nie je marne. Hoci ked chces na vsetko co najskor zabudnut tak nech je to rychlo za tebou a pravnici to budu natahovat. Jedine ze nechces anulovanie. To advokat navrhovatelovi riadne zavari :-p
Odpovědět
zuzulik, keby si zazila, to co sa popise obcas zo strany ktora takto ociernuje, tak by ta chytali striedave "zachvaty" spravodliveho hnevu na jednej strane, a na druhej nechut dokazovat pred svetom, ze to nie je pravda.. a je to dost vycerpavajuce... ja sa jej vobec necudujem, ze sa jej do toho nechce....
Odpovědět
inak, ten cirkevny sud v podstate nestoji na strane ani jednoho z (este stale) manzelov, pokial viem, cirkevny sud stoji na strane manzelstva ako takeho - zvazku, oni sa vsemozne snazia udrzat zvazok pokope.. preto to zvycajne trva tak dlho nez sa to niekam dalej pohne..
Odpovědět
grettka ja Tvoje vysvetlenie nepotrebujem, ja chapen danu situaciu... ;-) mna ako veriaceho cloveka zaujima, ci to nie je z trucu, zo zlosti ...alebo ci to je z pohladu : Co Boh spojil, clovek nerozdeli?! chapenzi?
Odpovědět
Ako to tam prebieha? Klasicky ako na sude? Si to neviem predstavit :-N
Odpovědět
Profilova fotka
pre mna to bol jediny muz ktoreho som si zobrala pred bohom, iny uz nebude, uz nikdy by som nedokazala vstupit do kostola a prisahat lebo uz neverim, neverim v lasku na cely zivot, neverim ze sa mozem o niekoho opriet a verit mu bezhranicne s tym ze ma nikdy nezradi, neverim uz nikomu
Odpovědět
Danula: tak v tom pripade s Tebou suhlasim!!!!
Odpovědět
Jaj tak to je blbe. Myslela som ze by si ho uz teraz nechcela spat. Tu je kazda rada draha...
Odpovědět
danula chapem Ta a je mi to luto, ale prave preto by som tam sla
Odpovědět
danula mala by si zajst za psychologom lebo ocividne ho potrebujes. teba doslova tesi ze trpis a mozes sa stazovat a nadavat a chces aby ta ludia lutovali a nadavali spolu s tebou. ano mi ta tu polutujeme povieme ti co by si mala robit ale aj tak si v tom sama a vidno ze si v jednom bludnom kruhu z ktoreho sa nevies a ani nechces vymotat. tak trp, zozieraj sa a znic si zvysok zivota, ludia ta polutuju a pojdu svojou cestou.... nikto ti tvoje problemi za teba nevyriesi....
Odpovědět
a ked sa toho pojednavania nechces zucastnit, tak napis vyjadrenie : ze s anulovanim manzelskeho zvazku nesuhlasis, kedze Ty si praktikujuci krestan, ktory do Chramu v den sobasa vstupoval s tym, ze to bude na cely zivot......a ze keby to tak citila i druha strana, tak nie je mozne, ze by vobec doslo k tomu, ze on si niekoho nasiel a zalozil si novu rodinu........ jednoducho, rozumne a strucne, bez zlosti a obvinovania..im das vsetkym najavo, ze je to pre Teba velke zivotne sklamanie ale ako veriaci clovek si si vedoma ,ze Vase manzelstvo bolo schvalene za Bozej ucasti a si pripravena na to, ze tento "kriz" budes zo sebou niest cely svoj zivot oni Vas bez Tvojej ucasti, Tvojho suhlasu rozviest nemozu! drzim palce!
Odpovědět
Profilova fotka
zelinka fakt nevies o com to pises? pozri si v slovniku vyznam slova forum a potom urazaj ja nepotrebujem lutovat, chcela som poradit ci tam mam ist, a ked si si nevsimla dnes sa ma opytali co nove? som len odpovedala
Odpovědět
zuzulik dobre si to napisala
Odpovědět
Profilova fotka
dakujem zuzulik prosim ukoncime tuto "moju temu" lebo niektori tu fakt asi su nato ze doma si nemozu otvorit usta tak si ich otvaraju na nespravnych miestach :-S
Odpovědět
ale danula naco sa tu pytas ci tam mas ist? ked ty vies ze nechces......jednak na to nemas odvahu a ani to nechces urobit lebo ti to tvoja zlost nedovoli. a potom ze krestanka. asi si nepocula o odpustani....tak sa len dalej hraj na strasne veriacu , ktora uz v zivote nebude nikoho lubit a bla bla.....ty to mas v hlave fakt popletene
Odpovědět
Myslím, že niekto iný to tu má v hlave popletené... =-)
Odpovědět
zelinka,myslim si,ze to uz prehanas...danula chcela radu, pohlad inych na vec...nie osocovanie ....Ty si asi jedna z tych, co maju patent na rozum, ze ? |-|
Odpovědět
nie nemam patent na rozum a doma si mozem otvorit usta, s tym problem nemam. len si precitajte par stran dozadu a aj temu nevera. ta baba tu uz dost dlho vyplakava a dookola stale o tom istom.... nic jej nie je dobre co jej clovek poradi... sa vam cudujem ze mate nervy este s nou nieco riesit ...lebo ja fakt nechapem co ona vlastne chce. keby ste trosku aj porozmyslali tak by ste prisli na to ze ona fakt nevie co a zbytocne jej budete radit ked si sama nedokaze spravit poriadok v hlave. a mozte ma uraazat aj pisat IP kolko chcete x-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?