První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
maky84 - já ti to neberu, někdy je ten rozvod jediný řešení, ale já osobně bych to považovala za prohru, tj.nejdřív bych zkusila opravdu všechny možnosti a kdyby sehhali pak bych se teprve rozvedla. U vás vidim spíš problém v tom, že jste opravdu příliš mladí (je-li 84 rok tvého narození). Kolik ti bylo když jste se brali a jak dlouho jste před svatbou spolu byli a žili?
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
maky a opravdu už nejde nic dělat? Mně teda fakt přijde divné rozvádět se kvůli tomu, že opadla vášeň. Manželství není jen o sexu a navíc do této fáze se podle mě dostane každý vztah, jen některý dříve a jiný později... :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, já myslim že to moc paušalizujete a nebude to tou svatbou. Svatba je jen potvrzení vašeho vztahu před úřady, nic víc, nic víc. Nevid´te v tom spásu, že všechno budfe jinak atpod. Nebude, bud to funguje nebo to nefunguje. Když to má fungovat, tak je jedno jestli se vezmete po 1, 2, 3, 5 či 10-ti letech nebo vůbec (což asi nakonec bude i můj případ :-D ). anitka: problémy ste museli mít i před svatbou, proč ste se teda brali? Nebylo to právě proto, že ste oba čekali zázraky? Ale každopádně je třeba aby spolu pár před svatbou bydlel, ono totiž ani tak nezálěží na tom, jak se milujete, jak si to dáváte najevo atpod., ale zda spolu dokážete žít, tolerovat a respektovat se !!!! Tak si to přeberte :-) já odcházím od kompu vyvětrat se s malym ven a všem přeju, at´ něcxo jako rozvod či rozchod nemusí řešit. Prostě všem krásně a štastné partnerství.
Odpovědět
Profilova fotka
maky.. ak je to "len" o vasni.. tak.. skus na tom este zapracovat... Viem, o com pisem.. tiez som mala histerie z toho, ze ten moj po mne netuzi.. a podobne.. Nakoniec sa to vsetko urovnalo.. alebo skor.. ja som si urovnala vsetko v hlave.. ze musim si aj ja co to povedat.. a neuzatvarat sa do seba.. a naozaj.. aj ked je to otrepane.. komunikovat.. a ak Ti za to manzel stoji.. urcite sa nevzdavaj tak lahko... keep smiling :-)
Odpovědět
Profilova fotka
p.s. - a na to nejdůležitější sem zapomněla - KOMUNIKACE - ve vztahu nejdůležitější je mluvit o problémech a snažit se je vyřešit, někdy ovšem je lepší neřešit (ale to je případ od případu :-) nocturno - také znám pár případů, kdy to byla výhra, ale upřímně ti chlapi byli takový i před svatbou (např.děvkaři, alkoholici apod.) a nechápu proč si je dotyčná brala - většinou jen proto, že jí řekla jak je krásná, sluší jí to a jestli si ho nevezme - jako holky měli bysme především používat mozek a když ho budem používat, pak to může fungovat :-) Hodně štěstí všem.
Odpovědět
Profilova fotka
Nelze paušalizovat, společné bydlení před svatbou taky nic neřeší ;-) ...
Odpovědět
Profilova fotka
consti - možná ne, ale lze jím předejít mnoha zklamáním, včetně toho, když najednou zjisatíš, že tvůj princ je pro život naprosto nepoužitelnej - neni lepší tohle zjistit před svatbou než po svatbě?
Odpovědět
Profilova fotka
víc spousta lidí se rozvádí nebo rozchází kvůli kravinám nebo lépe řečeno oni si něco představovali a ted´ta představa se jim nevyplnila a ani nevyplní, tak se hned rozvádí, protože u té jiné to třeba vyjde. bohužel mi to kolikrát tak přijde, že lidi hledej ideální vztah, ideálního partnera a neumí se smířit s tim, že toto prostě je nereálné !!! a vážně už jjdu ven, sztejně to nevyřešímě :-)
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
2 Brumdinka - u toho roku budu odporovat - mí rodiče spolu chodili rok než se vzali a sou spolu 33 let manželé. Myslím, že záruka spokojeného a šťastného manželství rozhodně nespočívá v tom, jestli jsem s dotyčným před svatbou 5, 10 a někdy i více let, z okolí vim, že je to spíš na škodu, konce "přechozených" vztahů sou výživný. Jinak 2 maky ad rozvod: je předevšim důležitý, jak dlouho jste spolu byli, kde jste se brali a kde bylo místo Vašeho posledního společnýho bydlení (jestli v ČR nebo FR). V ČR je to v případě, kdy manželství trvá aspoň rok jednoduchý, rozvedou Vás (na základě návrhu ke kterýmu je připojená dohoda o vypořádání majetku a práv společného bydlení - možná se to jmenuje trochu jinak, ale nechci to teď lovit v zákoně o rodině) na jedno jednání a klidně i bez Vaší přítomnosti. Je tam ještě podmínka, že musíte alespoň půl roku spolu nežít, ale vykládá se to tak, že nevedete společnou domácnost, navíc soud tohle ani nijak nezkoumá, stačí prostě do návrhu na rozvod manželství uvést, že spolu od nějaký doby (aby to odpovídalo půl roku) nežijete i kdyby to bylo stokrát jinak :-) . Kdyby cokoliv písni do IP.
Odpovědět
Profilova fotka
já se nestačím některým názorům divit ]-(
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
michalapickova - příště si to pořádně přečti :-) nikde jsem nepsala, že spočívá záruka štástného a spokojeného manželství v tom, že s někym žiju. Jen že se tim předejde mnohým katastrofám. Jinak nic jako přechozenej vztah neexistuje - bud´to funguje nebo to nefunguje. Svádět to na nějaký přechozování je jenom výmluva. (a když sem cpeš rodiče, tak ty mý spolu žijou už 38 let, nikdy se nevzali a asi ani nevezmou, funguje jim to perfektně a maji snad dle tvýho mustru "přechozenej vztah"!? K tomu rozvodu - je tam podmínka 1 roku nežití ve společný domácnosti, pokud se na všem dohodnou, rozvedou je bez problémů (v ČR)
Odpovědět
Profilova fotka
jasně,my se zasnobili po 8měsících a na svatbě jsme byli spolu rok a 5měs,není to o době,celou dobu jsme spolu řili,ale znám spoustu lidí,cospolu byli deset let a i žili ,vzali se a ani ne rok na to se rozvedli,jiní po 7letech svatba a po t3měs,rozvod:-S
Odpovědět
Profilova fotka
2 brumdinka: Když už děláš rozvodovýho experta, přečti si aspoň zákon o rodině. Vim, že to moc poutavý čtení neni, ale je to poučný - "Manželé spolu nejméně šest měsíců nežijí". Šest měsíců je půl roku nemýlím-li se. § 24a (1) Jestliže manželství trvalo alespoň jeden rok, manželé spolu nejméně šest měsíců nežijí a k návrhu na rozvod se druhý manžel připojí, má se za to, že podmínky uvedené v ustanovení § 24 odst. 1 jsou splněny. Soud nezjišťuje příčiny rozvratu a manželství rozvede, jsou-li předloženy a) písemné smlouvy s úředně ověřenými podpisy účastníků upravující pro dobu po tomto rozvodu vypořádání vzájemných majetkových vztahů, práva a povinnosti společného bydlení a případnou vyživovací povinnost, a b) pravomocné rozhodnutí soudu o schválení dohody o úpravě poměrů nezletilých dětí pro dobu po rozvodu.
Odpovědět
Profilova fotka
;-)
Odpovědět
Profilova fotka
mích.: tak se hned nerozčiluj :-) nikdo tu experta nedělá, jen jsem slyšela že spolu nesmí rok žít, a sorry číst to teda nebudu a přeju všem tady, aby nemuseli. Neděláěš náhodou právničinu, že seš tak děsně chytrá :-D
Odpovědět
Profilova fotka
A ještě doplním - reagovala jsem na Tvou hlášku o minimu tří let, co z Tvých předchozích příspěvků vyplynulo. Jinak samozřejmě existujou přechozený vztahy, je jich docela hodně, může jim bejt spolu celkem dobře, ale je to hlavně proto, že sou na sebe zvyklý až moc. Takže pak to de dost často do kytek hodně dlouho.
Odpovědět
Profilova fotka
podle mě přechozenej vztah existuje-já ho zažila,a všichni mé kamarádky ho zažili.... :-o takže jsme asi divný.... deniska tak i za tebe se bude modlit abyste se nerozvedli,vítej do klubu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Holky řikejte si co chcete, třeba si tomu řikejte přechozenej vztah, ale neni to nic jinýho než zkrachovalej vztah, kterej nefungoval a už nešel zachránit. Bud to funguje nebo nefunguje - nic mezi tím není a říkejte si tomu jak chcete. Jedinej rozdíl je v tom, že místo rozvodu se rozešli, cchyběl tam jenom ten papír. Svatba o ničem jinym neni a to jestli Vám to fungovat bude nebo ne, nezáleží na tom jestli se vdáte nebo ne, ale nha úplně jinejch věcech, kterých je samozřejmě spousta. Pokud si myslíte, že Vás svatba zachrání, tak potom pánbůh s Vámi. p.s. - jdu radši dělat večeři, tohle nikam nevede, stejně na to má každej jinej názor
Odpovědět
Profilova fotka
tady si nikdo nemyslí že svatba něco zachrání panebože :-p myslím že tady každá nevěsta se vdávala z lásky a ne jestli se něco zachrání =-) aha takže moje kamarádka je asi divná protože se rozchází a zase schází... ano právě když s někým chodíš je to lehké odejít,se svatbou je to těžší ale žití na hromádce zase neuznávám já :-N když rodina tak rodina a jako celek to je můj názor... a vztah někdy zachránit opravdu jde...to mi věř...
Odpovědět
Profilova fotka
mury:-)díky:-)) přesně,tvůj poslední příspěvek je přesný-souhlasím!!!! já bych taky nechtěla mimi bez stejného jména a svazku a úplné rodiny:-)
Odpovědět
Profilova fotka
Někdy jo, ale když se slejzaj a zase rozlejzaj tak to bohužel v 99% de do riti a je to bolestivý pětkrát tak, ale určitě to neni vo tom, že by byl dotyčnej divnej....Měla sem "tu čest" to několikrá vidět "na vlastní bulvy" :-D Dycky je to sázka do loterie, půl na půl že to vyjde, a nic na tom nezmění jesli dotyčného/dotyčnou znam eště pomalu z doby kdy na dvorku v rodné vísce tahal kačera nebo jesli sem ho/jí potkala před rokem.
Odpovědět
holky muzu se zeptat, co presne nazyvate prechozenym vztahem?
Odpovědět
Profilova fotka
to nazývá jen jeden člověk:-))
Odpovědět
brumdinka: a ktorá múdra kniha píše, že až po TROCH rokoch spoločného bývania sa mladí môžu zobrať????? Niekoho spoznáš za týždeň, niekoho ani po desiatich rokoch dokonale nepoznáš... máš divné názory....
Odpovědět
Profilova fotka
:-D :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
mě také nepřijde moc rozumné toto tvrdit ale budiž je to její názor... ;-) já zase neuznávám se brát až když máš dítě a tak... já mám jiný žebříček a jsem ráda že jsem ho dodržela,svatba,bydlení,a pak miminko x-) přechozený vztah je když už s někým jsi dlouho a nic se neděje to je pro mě přechozený vztah... ale do toho nevkládám manželství ale chození...
Odpovědět
Profilova fotka
Přesně - přechozenej je prostě když se x let nic ve vztahu neděje a ten vztah stagnuje na jednom místě - nějakou dobu to lidem vyhovuje ale to procitnutí bejvá vostrý pro všechny zúčastněný. Já to mam taky hozený že dítě až po svatbě, respektive po svatbě a zajištěnym bydlení a většim finančnim polštáři abych to vyjádřila přesně. Samozřejmě čim víc člověk plánuje tim víc se to po...., ale tak doufejme, že to klapne, ne :-D ?!
Odpovědět
bože to je čo za názor,že brať sa min. po 3 rokoch chodenia? =-) :-o ja som s 1 mužom chodila 5 rokov a po roku manž. sme šli od seba,s terajším sme sa poznali asi rok a pol a sme spolu už 11 rokov ;-) a to spoločné bývanie? =-) majú všetci mladý peniaze na byty? =-) toť môj názor x-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?