První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Sharka, no rozvedu sa, ale pred Bohom su manzelmi stale...tak som to myslela...ten rozvod prebieha len v uradnej rovine, myslim teda...
Odpovědět
danula fakt chod na temu o viere nabozenstve a cirkvach a tam ti urcite poradia. tam su ludia co tym ziju...
Odpovědět
chcela som cosi napisat, ale zdrzim sa, do tejto temy to nepatriiiii :-D
Odpovědět
danula myslela si anulovanie manzelstva je to dost zdlhavy a zlozity proces, jednoducho je nutne dokazat, ze manzelstvo bolo neplatne uzavrete, ako napr. ked jeden z nich nevedel poriadne o zdrav. stave toho druheho (casto psych. choroba), alebo ak niekto klamal pred oltarom - napr. bol zenaty a zenil sa, atd. vybavuje sa to na cirkevnom sude, kt. treba kontaktovat...
Odpovědět
danula, napis nam, ze co sa deje, sme zvedave. minimalne zelinka a ja :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Chyba Ti rypanie Shaarka, cooo ? :-D :-D :-D
Odpovědět
shaarka ja uz nie ;-) ale ked napise precitam x-)
Odpovědět
tak akoze pradon. pisat nemusim, okrem toho to bola ironia, vtip, sarkazmus, nieco z toho. :-D :-D a je pravda, ze by som si s tymto forom asi mala dat pokoj, lebo mi trosku sibe, ze ano? (ale marya ma sleduje, to je iste... :-x )
Odpovědět
Profilova fotka
Shaarka, ved sa nejesit, aj to moje bola len ironia ;-) :-N ved aj ja mozem pbcas, nie ? :-D Praveze Tvoje prispevky su vzdy take vesele ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
shaarka ked to chces vediet moj ex sa druhykrat do pol roka ozenil, jeho momentalne manzelka sniva o tom, ze budu mat svadbu aj v kostole uz maju na oktober zajdnanu miestnost, ona vybrate saty, pozvanych hosti podal na anulaciu manzelstva, mam ist na vysluch, odmietam sa toho zucastnit, neviem ani dovod, zmenili sudcu, sefa toho tribunalu ci co, vybavuje to jeho kamarat - farar nabralo to dost rychly spat, obavam sa ze si to zaplatil, ako sa mam branit
Odpovědět
marya, tak ved ja som pochopila, vdaka tym trom rehotajucim sa smajlikom. a zakazdym ma velmi pobavi tvoje slusne velke T v osloveni, ked mi tykas :) inak chcela by som vediet, aka je statistika co sa tyka rozvodov u rodicov neviest a ich snubencov, zeniochov... ze ci to nahodou nie je tak, ze baby, ktore nad rozvodom uvazuju, alebo sa uz rozviedli, maju tiez rozvedenych rodicov... ze ci sa to nahodou tak nejak nie ze dedi, ale berie normalnejsie, prirodzenejsie - rozviest sa. viem, ze ja si to predstavit neviem, nasi takisto nie, aj ked sa vravi, ze nikdy nehovor nikdy. len sa mi zda, ze tie, ti, ktori to maju v rodine uz zoparkrat odzite, do rozvodu skocia skor nez ostatne. hm? debata:
Odpovědět
danula - prece te nikdo k nejakemu vyslechu nemuze nutit :-S
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
shaarka moji rodicia nikdy v zivote neprekusnu ze som sa rozviedla tiez mali problemy ale nikdy v zivote ich nenapadlo sa rozviest, moja mamicka je typ zeny ktora sa dokaze obetovat vsetko pre zachranu manzelstva ja by som to nezniesla
Odpovědět
velmi do toho nevidim, ale co mi moje skusenosti dovoluju povedat, tak to je fakt, ze ked sa uz raz ozenil v kostole, tak to tak lahko nezanuluje, ak vobec, dost pochybujem. a preto ten akt, ktory bude mat teraz s dalsou manzelkou bude len taky neoficialny, - budu sa musiet vziat legitimne na matrike a kostol bude len tak do poctu. ak sa mylim, opravte ma. teba do nicoho nutit nemoze, ja by som sa mu vykaslala na hlavu. (inak akoze nechapem, ako sa mu podarilo stihnut tolko "TYCH PRAVYCH" za tak kratky cas)
Odpovědět
sharka: asi pravdepodobne nie, moji rodicia maju perfektne manzelstvo a rovnako tak moji ex-svokrovci a predsa sme sa s manzelom rozviedli :-S v tom to asi nebude...
Odpovědět
Profilova fotka
danula ak chce on silou mocou anulovat vase manzelstvo...tak kasli na neho..ja by som nestalo o to byt manzelkou pred bohom s niekym kto o to tiez nestoji... akoze nech si trhne... shaarka - to je spravna otazka - ale vies co? ja mam okolo seba zase presny opak.... ze v mojom okolo su vsetci "stary rodicia" cely zivot spolu a vychovali svoje deti -a vsetky tieto deti su bohuzial uz minimalne raz rozvedene - ale deti tychto deti sa zase trochu viac drzia a zatial rozvedeni nie su... skor mi to v mojom okoli prislo take - ze ti co videli tie problemy svojich nerozvedenych rodicov cely zivot si celkom neuvedomili to ake je bolestive pre deti rozvedenych rodicov a lahkovazne sa pozenili,vydali a potom to nezvladli (a alebo si povedali -ze nechcu zit tak ako ich rodicia a dajme tomu "tolerovat" jedneho partnera cely zivot aj s jeho chybami) - ale deti tychto si zase viac cenia celistvost rodiny ako takej - lebo vedia ake bolestive je byt len s jednym rodicom a preto su tolerantnejsie aj voci svojim partnerom a snazia sa udrzat vztah za kazdu cenu a tieto manzelstva vyzeraju zatial stabilnejsie...klop klop klop...v mojom okoli je to aspon zatial takto - "generacne na striedacku".... sranda,ze?
Odpovědět
danula ja by som isla po potvrdenie k psychyatrovi ze som ok lebo on by sa mohol chytit prave toho co tu pisali baby ze mas nejaku psychycku poruchu o kotrej nevedel, alebo by som tam isla a suhlasila z rozvodom. ved aj tak ho z naspet nezyskas a az sa raz budes chciet opet tak budes mat len problemi. a aby to nebolo tak ze kto druhemu jamu kope sam do nej spadne a ty doplatis prave na to ze si mu nechela odsuhlasit anulaciu manzelstva
Odpovědět
Profilova fotka
ale predsa nenecham zo seba robit blazna???? on ma obvinuje od nevery az po to, ze som s nim nechcela plodit deti v zivote nebol v kostole, ani jeho mater ani jeho celu rodinu nikdy nikto nevidel v kostole a takyto clovek chce anulovat manzelstvo? ved on ani nevie co to je boh ]-(
Odpovědět
no tak rob co chces. ak chces pred bohom ostat zosobasena s takym clovekom ako je on tak potom neviem co tu riesit? :-p
Odpovědět
tiez mi pripadas trochu cudna
Odpovědět
jooooj, anulovat a rozviest sa - to je rozdiel. kludne sa s nim rozved, ale anulovat nieco, co slubil pred bohom? tak to nie. raz to slubil, a teraz nech si slubuje uz len pred starostom, alebo skratka na civilnom sobasi. veriaca nie som, opakujem, ale nemam rada takych tych ..... co pred bohom cosi slubia a ked im to nevyhovuje, tak sa zrazu obracaju na zakony. takze rozvod ano, ale anulovat sobas, tak to nie. tfuj! danula, a co sa vlastne stalo? nasiel si inu? hned po svadbe??? daj, nech si (aspon v duchu) zanadavame.
Odpovědět
Profilova fotka
Danula - a s někým takovým chceš být před Bohem spojena? :-N Já bych to šla s úsměvem na rtech anulovat a ještě bych se to snažila uspíšit. Když už pro nic jiného, tak Tvůj ex z toho bude hezky vyvalený :-D A jak píšou holky, až Ty najdeš toho pravého, se kterým budeš chtít být před Bohem spojena, nic Vám nebude stát v cestě.... ;-)
Odpovědět
hehe, zatial je to 2:1
Odpovědět
Profilova fotka
Shaarka :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
jak 2:1 ? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ja uz som rozvedena a on zenaty na urade len chce mat este cirkevny sobas s manzelkou preco by som mala byt divna?
Odpovědět
no si divna lebo nechapem o co ti ide...ci len chces byt pomstychtiva a chces im prekazit aby mali sobas v kostole? no pochybujem ze by toto bolo podla krestanskych zasad ked uz sa hras na taku krestanku.....
Odpovědět
Profilova fotka
zelinka asi nevies dobre citat vid vyssie ex je navrhovatel, tvrdi ze som nevernica, ktora mala pominutie zmysle ked prisahala pred bohom a pod. mam s tymto suhlasit? asi by som bola v tomto pripade divna, nie? ty by si suhlasila? a znova ako je vyssie uvedene, je VYSMECH CIRKVI ak takito ludia prisahaju pred bohom
Odpovědět
tak ho zazaluj na normalnom sude a obvin ho z ohovarania a poskodzovania dobreho mena a mozte sa vlacit po sudoch kolko chcete. neviem co by sme ti mali poradit. ak mas peniaze tak si najmi pravnika a ak nemas tak nechaj to vase manzelstvo anulovat a nech si mysli kto chce co chce..... asi ti tazko poradi niekto nieco ine. a citat viem, preto som ti navrhovala aby si si zabespecila papier o tom ze si po psychickej stranke v poriadku.
Odpovědět
Profilova fotka
na to aby to uznali ako psychycku poruchu zatajenu pred sobasom by potreboval potrvdenie o realnom problem - teda diagnoze... a to nie je take jednoduche...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?