První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
tinikaaaa citujem teba: "...ako nanho, lebo uz neviem či ho mam otravovať, vyvolavať či ignorovať a niekam odísť aby si uvedomil čo môže stratiť. A či o mna stojí vôbec." nie nie nie!!! neignorovat, neodchadzat, neotravovat, ale: aby si uvedomil, co doma ma, musis byt zrazu ta najmilsia, najsexy, najspravnejsia, najneznejsia, najtolerantnejsia zena... a ked uz bude uplne hotovy, ze koho si to vzal, tak potom mozes nieco vyzadovat v zmysle ja ti davam toto, ty mi daj tamto... ked budes protivna, nebude sa mu chciet nic riesit. fakt ako s malym deckom. ak chces nieco dosiahnut, aby posluchalo, alebo aby nerobilo dobre, treba zaujat. pritiahnut pozornost, motivovat, a potom nenapadko vydierat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
zelinka svokra urobila svagrine oslavu a nič sa nestarala ci ju pozve nabuduce, a nepozala ani nas. Ja som ich chcela pozvat, ale mali sme svadbu, dovolenku a potom som musela v robote sedieť od vidim do nevidim aby som stihla terminy, takže sa to posunulo, a uz sa ku mne spravali o ničom tak som ani chut nemala, ked mi ani smsm neposlali. To ty si zvyknuta, že ti nikto ani ruku nepoda ked nie je oslava? Lebo ja nie. my si gratulujeme aj tak s bratom a rodinou a oslava sa robi ked vyjde víkend,
Odpovědět
zelinka_v ahaaaaa, tak uz chapem :) sory a tinika odpovedala? lebo fakt je to dost dolezite... alebo nam tinika cakala, ze len tak jej usporiadaju birthday surprise? :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
shaarka svagrovej frajerke urobili oslavu a to este ani zasnubeny neboli a nevesta pre nich je nic, ani telefon nezdvihli tak prepačte mi že som ich nepohostila. Na vianoce som prichystala a oni tu boli 10 minut pozriet na nove radiatori ani sa neponukli tak sa mi nečudujte ok??
Odpovědět
pardon, si robim prcu. este raz, pardon, uz budem :-x
Odpovědět
Profilova fotka
sharka ja vam neberiem vase nazory, ved som tu kvoli tomu ale pochopte aj mna
Odpovědět
jaaaaaaaaaaaj boze ale zas v auguste spominat na vianocne pohostenie... to sa mi zda dost davno.- ale ok, fakt asi nikto nevie, ze si sa snazila, ale mne osobne subjektivne tu nieco nesedi, ja neviem, ze co - skratka sa mi zda, ze tinika - mas na nich tazke srdce, tam sa probley zacali a moje tusenie pokracuje - ze si vytvorila tabor protim nim a chcela si, aby v tom bol manzel s tebou.. a nejako sa to cele pomotalo a teraz by si uz aj chcela pokoj, ale neda sato vratit sprat... asi by bolo vhodne vypocut vsetky strany. len skoda ze sa to neda... :-(
Odpovědět
som zvedava na ten rozhovor o svokrou. co keby si ju poprosila o pomoc? nechces sa predsa rozvadzat a tvoj muz o tom hovori... hm?
Odpovědět
Profilova fotka
ja som to chcela riešiť hned, len môj muž to stale nejak pretočil. takže maš pravdu že sa to vo mne hromadilo, ale nikdy som od neho nechcela aby sa postavil na moju stranu a na nich kaslal, len aby sa ma zastal, ked ... no v niektorých prípadoch byy jeho brat na jeho mieste vraždil, aj vlastnym rodičom by povedal, len aby si svoju ženu branil a to si neviete predstaviť ako s nim zameta. Tak si asi kupim metlu a budem sa učiť od nej, lebo to vie fakt dobre. A idem, lebo tu to aj tak nevyriešim nech sa tu stažujem koľko chcem. Len som chcela počuť názor nestranných. A shaarka, ja si viem priznať svoju vinu, aj teraz by som to urobila, ale niekto to nechce ani počuť, ked mi telefon nezvihne, nepríde a stale len mna zo všetkeho viní
Odpovědět
Profilova fotka
sharka a co myslis preco som volala svokru , aby sme si kavu vypili?
Odpovědět
tak nevolaj, ale chod, doliezaj, ospravedln sa, pis listy a odkazy do topanok a do vrecak... neviem. drzim ti palce so svokrynou a daj vediet :)
Odpovědět
ok tak to je nasa posledna nadej, ta svokruska. a nech sa opovazia dosniest zlu kavu!!! :-D :-D :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
a s tym vianocnym pohostením sharka, oni tu odvtedy neboli, takže som ani nemala možnost niečo iné robiť
Odpovědět
no ved to som tym myslela... ze preco od vianoc neboli? ze mozno si ich nevolala. tak nejako uprimne - aby nemali moznost odmietnut. ale to su len moje dohady.
Odpovědět
neviem preco mnohi ludia ked sa ozenia alebo vydaju cakaju ze budu so svokrovcami za dobre a rovnako ze sa spriatelia aj s novou rodinou. ja si myslim ze predsa len su to cudzi ludia a nie je nikde napisane ze si musite sadnut a musite sa mat radi. potom z toho vznikaju sklamania. j a to beriem tak ze svokrovci su pre mna cudzi ludia a vstahy riesim na oficialnej urovni ako sa na slusnych ludi slusi a patri. Ak mam sviatok tak ich oficialne pozvem na oslavu a poviem ze mi velmi zalezi na tom aby prisli... a tinika myslim si ze zatahovat svokru do riesenia vasho vstahu je nanajvys nerozumne a detinske. takze vycitat manzelovi ze sa sprava ako male decko nie je na mieste. ak sa ti nepaci co som napisala tak to ignoruj, kazdy sme ini a mame aj ine standardy v spravani ;-)
Odpovědět
tinika, ozaj drzim palce, tvoja situacia mi velmi pripomina mna a moje manzelstvo...byvale...radim jedno, najskor si usporiadaj svoje pocity a myslienky, aby si vedela, co vlastne chces a o co stojis...a hlavne skus si definovat problem, ci tu ide o teba a svokrovcov alebo o teba a tvojho manzela...a hlavne ho donut, aby sa on vyjadril, co vadi jemu, co ho trapi a co potrebuje a pokus sa mu vyhoviet....viem je to tazke, citis, ze si len ty ta, ktora musi podnikat kroky, ale tak to hold funguje, aj u nas to tak bolo, ale je to jedina a moznost a potom je to uz len o tom, aky ste vy dvaja a vas vztah silny a ci ozaj ste schopni a ochotni bojovat aj proti voli ostatnym... my sme neboli, bohuzial... drz sa
Odpovědět
Profilova fotka
anitka dakujem, jemu vadi, ked len chcem dostat zo seba to co ma škrie a mu poviem a on ze na nich nadavam, a ja že rpepač, ale to nemôžem ani svoj nazor povedať? a aj tak s tym nič neurobil, je toho viac, ale to už nebudem písať.
Odpovědět
zelinka - tak s tym absolutne nesuhlasim! svokrovci su rodicia tvojho manzela, cely zivot sa o neho starali a vychovavali. navyse, tvoje deti budu mat ich geny. svokrovci su pre mna nova rodina, a snazim sa s nimi vychadzat co najlepsie a som ochotna zatat zuby, drzat hubu a krok, kvoli manzelovi, nechcem, aby si musel vyberat medzi nami. ani svoju rodinu som si predsa nevybrala a mam ju rada, pre svokrovov plati to iste. a ked raz budem mat deti, nechcem sa voci ich babke a dedkovi tvarit ako cudzi clovek.
Odpovědět
ja viem tinika, presla som si tym a strasne to bolelo, tolko som si vytrpela nielen od svokrovcov ale aj od svagrovcov a vzdy som to preglga a sla dalej a snazila sa nebrat to velmi osobne a byt k nim mila aby bol moj manzel spokojny a oni tiez, ale nepomohlo...nas vztah to nenormalne naburalo, bol krehsi zo dna na den..az sme to nezvladli...myslela som si vtedy, ze je to normalne, ked muz chce mat perfektny vztah s rodicmi, ved to je predsa skvele, no nie? lenze ked uz som zistila, ze aj v pripade, ze nie oni ale ja mam pravdu a tak i tak stal pri nich, to uz bolo trosku privela...nikdy som pri nom nezazila pocit, ze ozaj som jeho zenou...bolo to len na papieri, no od skutocnosti to malo nenormalne daleko...
Odpovědět
Profilova fotka
zelinka to ako ja som tiez nečakala neviem aku zlatu svokru, ja som si brala svojho muža. Neviem ako by si ty riešila niečo podobné, ale to je zas iný prípad, lebo aj ty si iná ako ja a aj tvoj partner. A to akože sa ja mam všetkym ospravedlniť že prepačte že som s vami chcela vychadzať dobre, a prepačte že ste mi pokazili svadbu, že sta sa na mna vykašlai na môj sviatok, že nemate pre mna ani mile slovo a mimochodom pridte na kavu, som upiekla kolač. Sak čo ne?
Odpovědět
anitka1108: prene môj prípad tiež ;-)
Odpovědět
pelemele ako som napisal kazdy mame ine standardy.ale potom sa netreba cudovat ak sa rodina a svokrovci do vsetkeho miesaju. samozrejme pre moje deti to budu stari rodicia ale to neznamena ze ich to opravnuje zasahovat do nasho vstahu alebo do vychovy mojich deti. ale kazdy to ma ako si zariadi. ;-)
Odpovědět
aj ja chcem mat svokrovcooooooov! :-S
Odpovědět
tinika, neviem preco sa tak strasne upinas na rodinu svojho manzela. ty nemas svoju rodinu?
Odpovědět
Profilova fotka
ja sa na nich neupinam, len chcem nejak fungovať. anitka presne to som chcela aj ja a co z toho. sharka darujem ti svojich, kedy mas sviatok? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
všimnite si tie názory, tie čo zažili to čo ja su na mojej strane, tie čo nie na druhej. čím to bude?
Odpovědět
som toho nazoru, ze pokial je vztah funkcny a partneri dospeli a rozumni ludia, nemozu ho svokrovci narusit. tinika, probolem nie je v svokrovcoch, ale vo vasom vztahu a ten by ste mali riesit.
Odpovědět
Profilova fotka
jo mali. ale na to treba dvoch. a ten môj mi povedal, že si to mam vyriesit s jeho rodičmi. nie že to vyriesime, ze to ja mam vyriešiť.
Odpovědět
pelemele mas pravdu. tinika mam pocit ze ty chces fungovat predovsetkym s rodinou svojho manzela a nie so svojim manzelom. to ze ides riesit svoje manzelske problemi prostrednictvom svokry je toho dokazom.
Odpovědět
Profilova fotka
fakt nechapete ze som skusila všetko ? rozpravat s manzelom ktorý mi povedal čo som napísala vyššie???? čo mam ešte urobiť??? sa hodiť pod vlak??
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?