První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak potom neviem, nesledovala som tvoje príspevky :-N, len sa mi tvoja reakcia zdala trošku ostrá =-) Každý tu má právo vyjadriť sa k čomu chce a kedy chce ;-)
Odpovědět
moncuska: aj ja som si tu zažila ostré reakcie na moje príspevky a tiež som len vyjadrovala svoj názor ;-) ale nechaj tak, odbočujeme :-D
Odpovědět
orinka ty teraz sa tes co najviac z toho co ta caka a na toto forum ani nechod podla mna,lebo clovek by mal prezivat urcite veci naplno. My sem poniektore , ako aj ja, chodime preto ze este nez svadba stihla dozniet objavili sa nam v zivotoch tazkosti. To neznamena, ze sa to musi stat kazdemu, ale zase tí, co sa im to stane, maju pravo si porovnat skusenosti a niekto je mozno teraz prave na pochybach o parnerovi, hlada nejake indicie, tak bu mu toto mohlo posluzit. A ty, sup spat na radostnejsie temy a prajem ti, aby si sem nikdy nemusla chodit..
Odpovědět
Profilova fotka
orinka ;-)
Odpovědět
orinka...prajem ti, aby si nikdy nemusela navšíviť túto tému x-) x-) ja tu tiež nie som z roztopaše :-| a k tej dôvere pridám už len toľko: jasné, že musím dôverovať a viem, že raz príde ten, ktorému zas uverím(možno to nie je to správne slovo)....len snáď budem opatrnejšia...a práve o tom sú aj takéto skúsenosti...aj táto moja ma niečo (dosť veľa) naučila |-|
Odpovědět
janino, mozno ten niekto pride skor, ako sa nazdas ;-)
Odpovědět
anitka tomu verím...veď nádej umiera posledná x-)
Odpovědět
janino.. tichucko sledujem tuto diskusiu a tvoju situaciu, dlho si sa neozvala tak dufam, ze si v poriadku .... drzim prsteky, aby vsetko prebehlo tak ako ma....
Odpovědět
som ok, klapinka...len uz nemam co dodat... ;-) uz len cakam na rozvod... 8-) nech mozem zacat svoj zivot nanovo x-) x-)
Odpovědět
janino: kukuk IP
Odpovědět
hm, ja som sa teraz dozvedela, ze kamaratka sa mi rozviedla..je mi to luto... kam sa len obzriem tam vidim /pre mna/ znamych ludi ako si po svadbe nerozumeju a rozvadzaju sa :-( ale zivot ide dalej, a vsetko zle je na nieco dobre... tak vam, mile prispievatelky do tejto temy, prajem, aby sa vam darilo a aby ste boli opat stastne a usmievave..drzim palce... ;-)
Odpovědět
ahoj janka, co nove u teba? nejaka debata bola s manzelom, ci zbytocna otazka :-S
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ahojte kočky, dlho som tu nebola, aj u mna sa nejaké veci pomenili. My sme včera boli na svadbe švagrovi a keďže sa mi s mužom stále hádame kvôli svokrovcom a švagrovi, tak som na tú svadbu išla len kvôli nemu. A tam robil sluhu, aj keď jeho brat na našej svadbe sa ešte aj obsluhovať nechal, a je toho veľa ale v skratke ide o to, že môj muž sa hodinu rozpraval s ocom, že prečo sa nebaví a tak, a ja som jak debil sama sedela pri stole. Som ho asi 5 krát prosila nech už príde dnu, že mne je vonku zima a on nič. Tak som sa už v dôsledku všetkého naštvala a povedala, že idem domov, nech mi dá kľúče od bytu a auta. A on celý urazený mi ich dal. Ale ja som sa tam nakonice po pol hodine vrátila a on sa tváril že tam nie som, potom niekde išiel a asi dvadsať krát som mu volala a on mi nedvíhal telefon, neodpovedal na sms. Ráno nebol doma, ostal u tety (tu je tá irónia, že sa stále zastáva rodičov, ja som nič, ale aj keď ich má tak "rád" neisiel k nim ale ke tete. A keĎ som tam rano bola , žak sa spýtal že čo hľadám, ja že svojho muža a on že kde a ked som sa ho spýtala, či to takto chce riešiť, tak povedla že hej a ingoruje ma doteray, neviem kde je, ja som odišla z domu. Jeho teta mi v noci volala , že sa nemám báť, že je u nej a ráno ho dovezie ale nič. A teraz je na jeho strane aj ona, všetci sú proti mne a ja vyzerám jak debil. Muž povedal, že už nechce dookola počúvať to isté. Ale to nevidí, že vždy sa yastane rodičov a ja som nikto. A keby som vedela že takto dopadnem.... Najhoršie je že pred svadbou sa pohadal s mamou, ja som mu dohovarala, že nech sa ukludni, že je to jeho mama a tak , a všetko sa obratilo proti mne, svokra to hodila na mna, že to ja za všetko môžem a aj ked jej muz povedal, že to z jeho hlavy bolo, aj tak sa ku mne sprava akoby to ja som za všetko mohla. Baby ja už neviem čo mam robiť aby sa to raz a navždy vyriešilo, ale ustupovala som už dosť, nenecham si stale zasahovať do manželstva niečím, čo nemôžem ovplyvniť a asi nie je nadej že ray príde ya mnou on a sa ospravedlni a podrži mna a ne jeho rodičov. Ja to vidim žu veľmi blede. Prosím o názor.
Odpovědět
tinika: presne viem,čo prežívaš a je veľmi ťažké ustáť takúto situáciu,kedy sa cítiš ako posledné h...o. Tu sa ťažko radí...ale ja osobne si myslím,že treba čím skôr EXITUS takéhoto nevzťahu/nemanželstva kde si ty na 30-tom mieste. ]-( Obe sme šlápli vedľa a dúfali sme,že po svadbe si to tí naši trubirohovia uvedomia,kde je ich miesto...ale niektorí nevyzretí jedinci zostanú pod mamičkinými sukňami do smrti a ver mi,že lepšie teraz ho kopnúť do toho nezrelého,nechlapského zadku,ako keď by boli deti... ;-) držím palčekya želám veeeeľa sily ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Marianna u mna je to v tom, že on predtým taký nebol. To sa vyhrotilo týždeň pred svadbou kedy sa pohádal s rodičmi, tý za to vinili mna a teraz som stále ja tá zlá. A on nemieni ustúpiť. Od včera sa mi neozval. Ja som u kámošky. V stredu máme ísť na dovolenku a neviem čo bude. či ísť, či čo, lebo stornovať sa to už nedá.
Odpovědět
Profilova fotka
Každých 5 minút pozerám na telefón a nič. A ja som mu volala asi 30-krát. Najhoršie, že ho stále ľúbim, nechcem sa rozviesť, lebo vo všetkom ostatnom je to super, len keď príde na rodinu, tak je to v háji, lebo som na tom 30-mieste.
Odpovědět
To je docela dobrý, nemít vyřízenou tu anulaci círk. sňatku, ale mít naplánovanej datum svatby ... =-) Něco podobného se stalo mýmu bývalýmu: Náš rozvod se docela vlekl, jak už to u nás bývá 8-( , ale on měl už termín další svatby, nakonec to nestihli - nejdřív mi děsně nadával (jako bych mohla ovlivnit rychlost našich soudů ]-( ) ale pak se zklidnil, během 14 dní se rozešli :-D , to byla asi láska jako trám :-D Perlička na závěr - měl i vybraného svědka - MOJI MATKU :-D Dodnes si s ním moje drahá matinka strašně dobře rozumí a hrozně se diví, že já ne ..... ]-( :-S 8-(
Odpovědět
Omlouvám se za opožděný příspěvek, mělo to být asi o dvě stránky zpět .... :-) Blbnul mi pc :-N
Odpovědět
to ciri: to ako z mojho zivota vystrihnute, moja maminka je s mojim exmanzelom castejsie, ako so mnou :-S to tinika: velmi dobre viem, co prexivas a ako sa citis, u nas to bolo rovnake...a najvacsi problem, moj exmanzel to nevidel resp. nechcel vidiet a ani nemal zaujem to zmenit a bol to jeden z najhlavnejsich dovodov nasho rozvodu...
Odpovědět
Profilova fotka
Baby, včera večer som mu volala a dvihol a som sa pýtala, či mám ísť spať domov abo ne a on povedal, že mu to je jedno. Ja že či ma tak ľubi že mu to je jedno a on že po tom čo som spravila hej. A dnes ked som rano prišla domov mi povedal, že či mu chcem dačo povedať a ja že ako čo? A on že bud sa ospravedlnim jeho mame abo mu mam poslat rozvodove papiere. Ja že rozvadzat sa nechcem že nech on posle papiere ak chce ale ja to nepodpisem. Ked som mu volala do prace že prečo si nevzal voľno aby sme to vyriešili tak povedal, že musi dačo urobiť. Ale pred pol hodinou to bol po papiere od dovolenky a dal ich bratovi a svagrine. Som sa ho spytala, že na mna si si nemohol vziat voľno a na nich hej? Ta povedal že ked sa budem spravat normalne tak sa možme baviť a že si to mam vyriešiť s jeho rodičmi. Reku že JA???? Ved to su jeho rodičia, a ja jeho žena, že je to aj v jeho zaujme. On je taky zbabelec, nech sa rieši bez neho ne šak čo? Som voala svokre, (čo už je veľľmi zúfalý krok( a ona že je v práci aby som za nou prišla, ja že ne bol som splakana že nech príde po práci. Tak že príde. A mala taky hlas divny akoby ju to tiež trápilo. ja jej len chcem povedať aj moju verziu a potom nech sa deje čo sa deje...
Odpovědět
tinika, asi neviem, o co presne ide, ale zdate sa mi obaja ako urazene male deti. co tak si sadnut na dobru veceru, chytit si ruky, pozriet sa do oci a povedat si, ze sa lubite a uz sa nechcete hadat? najlepsie by bolo zabudnut na vsetky natahovanice, ved to je zabomysia vojna... normalne mi je z toho smiesne (volala som mu, on dvihol, ja som sa spytala, ci mam prist spat domov, on povedal, ze mu to je jedno... atd....) tinika, ty si mu slubila lasku, vernost, neutekaj, neurazaj sa a nebud prchka, a on ti slubil vernost, ze ostane s tebou v dobrom aj zlom, a tak preco ta nepodporuje? povedzte si, ze zacinate od znova a nehrajte sa na spravodlivost... a hlavne, - kazdy by mal zacat od seba. ak budes dobra ty, myslim, ze on sa "prisposobi" :-D mozno som nemala reagovat, ale take natahovacky, ako si doteraz pisala, tak to sa mi ani nechce verit, ze ste dvaja dospeli ludia, ktori sa rozhodli zalozit rodinu...
Odpovědět
Profilova fotka
shaarka, ide o to, že on nič riešiť nechce, a ja som už urobila dosť, stale mu volam, išla som za nim a on nič. Čo ešte chce?? A to ide o to, že ja som vždy ta čo príde, a nemienim to robiť celý život. A čo s toho že ho ľúbim, keď jeho láska ku mne nestojí ani za zdvihnutie telefonu? Vôbec ho netrabilo kde som spala v noci. .. Ale dakujem ti za názor. Vieš on to tak nafukol, že teraz už neviem čo si mam myslieť, cela rodina mu hovori že takto sa veci neriešia a on im na to že si to vyrieši sam a to v preklade znamena že to mam riešiť ja s jeho rodičmi bez neho. Ale šak som jeho žena a aj v jeho zaujme je to aby bolo dobre ne? Tha prečo ja to mam sama riešiť?
Odpovědět
urazeny je. normalne je ofucany, jeho ego utrpelo, alebo si na koni a on sa sprava jesitne, aby ti ublizil. neverim, ze mu nezalezalo na tom, kde si spala... ale myslis si, ze on je ten typ, co ti zavola a da ti najavo, ze mu zalezalo? a mozno on vie, ze ty vies... a mozno ty vies, ze on to vsetko vie a zaroven on vie, ze takto ta rozzuri a mozno to chcel dosiahnut a ty pokracujes dalej... to je smiesny suboj. musis nanho urobit divadlo, zahrat, skusit manipulovat, citaj jeho myslienky a podla toho ssa spravaj. neber to tak, ze ty budes stale ta, co stale pride... neber to ako prehru. chod za nim, zavolaj ho domov, urob veceru a povedz, ze ho nechces stratit a ze toto je posledny krok, ktory si urobila z lasky k nemu. ze chces zabudnut, neriesit, povedz, ze ti na nom zalezi a ze chces byt s nim. nehovor nieco, co si nemyslis, len preto, ze chces pocut jeho opacne uistenie... rozumies? zahrajte sa na pravdu a ked citis, ze by si ho rada potrestala za nieco, tak mu to povedz, ale netrestaj... neviem to dobre vysvetlit... ber do uvahy len fakty a ked uz nic ine nepomoze, tak to vsetko obratte na srandu. normalne si urobte z celej tej kauzy srandu, ved nie je normalne, aby sa ludia, co sa maju radi, strasili rozvodom kvoli NICOMU!!! drzim palce.
Odpovědět
Profilova fotka
shaarka normalne si ma rozosmiala s tym on vie ja viem. ale ja neviem ako s nim ešte môžem manipulovať, skúšala som ignorovať, odísť, volať, rozprávať a stále márne. a teraz už plačem. :-D a volala som mu nech si vezme voľno aby sme to vyriešili a on že nemôže min. doobedu lebo musi niečo urobiť a na to po hodine prišiel po papiere z dovolenky. A už včera ked som videla jeho kamennu tvar som vedela, že to slovo rozvod povie. On jednoducho nikdy neustupi. a na manželstvo treba kompromisy a na tie dvoch nie jedneho. a on slovo kompromis asi nepozna. to ja vzdy som ustupila, ale to boli male hadky len to s jeho rodinou sa taha už od svadby a nič sa nezmenilo.
Odpovědět
Profilova fotka
A ja mam pocit ze na koni je on a on to vie, byt je jeho takže nie je čo riešiť, len to čo sme do neho vrazili a môžem si hladat svoje.
Odpovědět
Profilova fotka
ale to tu nevyriešim ani nikde inde ak on nechce riešiť :-(
Odpovědět
Profilova fotka
shaarka aj keby som tu večeru či obed urobila a odpustila a zabudla, nič sa asi nezmení v jeho prístupe že jeho rodičia sú vždy vyššie ako ja, a s tým ja žiť nedokážem aby som o muža bojovala s jeho mamou. To nikdy nevyhrám
Odpovědět
no to nevyhráš a hlavne,keď si on myslí,že je to len a len tvoj problém...
Odpovědět
Profilova fotka
presne ako vraví marianna
Odpovědět
a poprosila si ho o pomoc? ze ty chces vychadzat so svokrou, ze ju chces lubit, ze si si to vysnivala... ale ze to BEZ NEHO nedokazes? co keby sa pokusil ti pomoct? ja nechapem... a musim to napisat: to si nevedela predpokladat, pred svadbou, tento problem,??
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?