První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
hela Rafikova je taka postavicka zo slovenskej literatury, kt. sa do vsetkeho miesala a stale si vyhladavala temy na ohovaranie a pletkovanie Tak sa u nas hovori, ze je ako p. Rafikova - to znamena, ze sa do vsetkeho pletie a klebeti ;-)
Odpovědět
ahojte kocky, zalozila som v auguste 2007 temu "Nelubim svojho manzela". Momentalne som "stastne" rozvedena a moje exmanzel "stastne" zenaty. jani, hlavne sa nenechaj citovo vydierat, mne bol ex tiez velmi luto a nedokazala som si ani len predstavit ako trpi preto ze ho uz nelubim, a dnes je uz dva mesiace zenaty z inou, takze az tak velmi ho to nebolelo ak ta ma rad, nech ti to dokaze a pyka za svoje spravanie, kazdy robime chyby, vela veci co povieme je v navale zurivosti, afekte, ... mozno ked ta urazal a tvoju rodinu neuvedomoval si ze ti ublizuje ak ta miluje, nech o teba bojuje, dllllho a silno ak ty milujes jeho, takisto bojuj o vas vztah vasu lasku ak co i len troska pochybujes o tvojej laske, posli ho docerta!
Odpovědět
hela: mňa by také reči vôbec nevytáčali a hlavne, my máme okolo seba ľudí, ktorí takéto reči nemajú a keď tak sa na tom zasmejeme... :-) čo sa týka straty jasu...nemám pocit, že by som ho stratila...ja chcem byť krásna pre svojho manžela...a nie pre druhých clapov...tí sú mi ukradnutí... :-) jarulik, zodpovednosť je "veľký" pocit...je to však iné za slobodna ako za vydata...aspoň pre mňa... :-) Viem, že prídu aj horšie časy...o tom je život...ale dúfam, že vzájomnou láskou, spoločnými kompromismi všetko prekonáme...ja som jednoducho šťastná... :-)
Odpovědět
macabi no to som presne myslela .ze ked sa vydam tak to uz bude iny pocit zodpovednosti. a to asi viac ludi to tak berie. to len na objasnenie toho co sa zmeni po svadbe pre tych co neveria ze sa nieco zmeni :-x viete ja som naozaj nechela niekoho urazit tou stratou jasu ;-) ale u nas v praci to pozorujem a najnovsie som si vsimla aj to ze jedna moja kolegyna bola pred svadbou klbko radosti a dobrej nalady a tyzden po svadbe zacala chodit so skolonenou hlavou, zamyslena a tak... tak predpokladam ze pred svadbou spolu nebyvali :-.
Odpovědět
Profilova fotka
chcete poznat nazory vydatych...tak tod moj :-) >som vydata nieco vyse mesiaca...cize este to nemozem tak posudit...lebo vela toho este len prezijem...ale takto>chodili sme spolu s manzelom 5 pol roka....to chodenie si preskakalo kadeco....vacsinou sme boli dennodenne spolu na intraku, ale bolo take rocne obdobie, kde sme boli od seba vzdialeni 500km a videli sme sa tak kazde 2-3 tyzdne, no a posledny rok sme spolu byvali...cize sme skusili dost, ze ci to zvladame z kazdej strany a teraz ked sa ma ludia pytaju, ze ako sa citim po svadbe.....zienky, uplne rovnako, nic sa nezmenilo, sme stastni a nejak ani nevnimame, ze nejaka svadba uz bola...apropo...neviem, co ma caka, preto si nedovolim tvrdit, ze bude to tak vzdy, ale mozemem sa o to pokusit, je to o dovere, o tolerancii, o laske, o kompromisoch a hlavne o chceni vas oboch :-) drzim palce vam aj sebe, aby tie manzelsvta boli stastne...
Odpovědět
jarulik, no ale to je o tom, akého muža si daná žena vyberie...možno vedela o jeho chybách a myslela si, že po svadbe sa zmení...bohužiaľ omyl...a veľký!!!!!!!!!!!!!!!!! :-| no samozrejme ide aj o to, aké závažné sú to chyby...ja si aj myslím, že je dobré, aby pred svadbou dvaja spolu žili v jednej domácnosti... ...no ale počkaj, to sa nedá brať tak, že sa určite niečo zmení...pre niekoho áno a pre niekoho nie...ja si myslím, že zovšeobecňovať sa to nedá...
Odpovědět
ano mas pravdu. ale naco sa potom ludia beru ked sa nic nezmeni? ;-)
Odpovědět
jarulik, práve preto, aby už neboli "ja a ty" ale "my"... ;-) môj názor... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ja som nepovedala, ze neverim ze sa nieco zmeni, u niekoho sa zmeni uplne vsetko, len si neviem predstavit co sa zmeni v nasom pripade.. myslim, ze ked sme minuly rok vo februari podpisovali spolocnu hypoteku na 30 rokov, velmi dobre sme si uvedomovali aka velka je to zodpovednost.. vtedy sme si povedali, ze v zdravi aj v chorobe, v šťastí aj v nešťastí.. budeme sa milovať a ctiť.. hoci "len" pred sebou, ale uvedomujeme si velmi dobre co to znamena..
Odpovědět
pre mna mala svadba velikansky vyznam z hladiska toho, ze sme nasu lasku specatili pred Bohom, ale nechcem to tu viac rozoberat, lebo to asi s prvym rozvodom nema nic spolocne :-D
Odpovědět
Profilova fotka
My sme tiez pred svadbou spolu zili skoro 2 roky....doporucujem
Odpovědět
ale ved pocit ,,my,, nie je pocit ,,ja,, a to si podla mojho nazoru mnohi neuvedomuju a potom preve z toho vznikaju konflikty. ze jeden ocakava pocit ,,my,, a ten druhy ma stale pocit ,,ja,,a ,,ty,, pomoooooc uz strasne filozofujeme :-D :-D :-D
Odpovědět
Článek se načítá
tak ja som pocit my mala uz pred manzelstvom :-D
Odpovědět
Profilova fotka
no každopádně......bych to shrnula tak, že nikdy není nic jisté, a že každý vztah záleží na těch dvou.... a držím palce všem, co jsou i nejsou spolu....at jim to vydrží nebo ať si brzo najdou někoho s kým jim to yvdrží
Odpovědět
Profilova fotka
podla mna ale v kazdom manzelstve ma ostat isty kus slobody, sme uz sice my :-) , ale tu svoju identitu so samym sebou si uvedomujeme a potrebujeme, kazdy z nas potrebuje aj xvilku samoty.... ;-)
Odpovědět
amen
Odpovědět
jjjjj :-) suhlasim
Odpovědět
Prečo amen jarulik, myslíš, že sú to len frázy od sociera24?
Odpovědět
Profilova fotka
Ako som uz pisala ja ja som za aby mladí ludia ktory sa chcu zosobášiť aby spolu najprv zacali zit iba tak vies spoznat toho druheho a nie tak ze sa 2x do týždna stretnu,ano ja viem vtedy je to ine lebo sa navzájom chybaju,preto je fajn vyskušať to tak že budu spolu kazdy deň.
Odpovědět
Veľmi induviduálne a ťažko určiteľné je to, aký je optimálny čas spolužitia dvoch ľudí pred svadbou. Dievčence či chcete, alebo nechcete manželstvo je jedna veľká lotéria. Pozrite sa na janino-žila so svojim partnerom skoro 2 roky a predsta jej manželstvo stroskotalo. Ľudia sa niekedy nespoznajú ani po 20 ročnom spolužití... takže tak
Odpovědět
beju preto lebo kazda z nas ma v niecom pravdu a zalezi to od kazdeho ako to citi a aky ma nazor. a kedze my si tu svoje nazory respektujeme ;-) x-) tak sme sa zhodli na tom ze vsetky mame v necom pravdu :-) a mozme tu o tom filozofovat cely den a aj tak na nic nove neprideme
Odpovědět
jarulik, mám pocit, že chceš silou mocou dať poučku na niečo, na čo nejde dať poučka...manželstvo, vzťahy, láska...to všetko je individuálne a naozaj záleží od každého jedinca, ako k tomu pristupuje, čo si myslí, či sa zmenil, nezmenil...myslím, že každý pár vstupuje do manželstva s vierou, že je to navždy...no bohužiaľ nie každému sa to pošťastí...a to je život...nikto nevie, čo bude zajtra...a naozaj je to na tých dvoch, čo si z manželstvom urobia...
Odpovědět
a ešte si dovolím súhlasiť s príspevkom macabi o pocite zodpovednosti po svadbe
Odpovědět
Profilova fotka
presne tak.....cloveka spoznavas po cely zivot, a rada by som videla niekoho, kto moze tvrdit, ze dokonale spoznal svojho partnera....pred svadbou napr. :-)
Odpovědět
opava nie "z" ale "s"... |-|
Odpovědět
Profilova fotka
beju - len loteriou by som to urcite nenazyvala - pretoze loteria je len a len o stasti - nemozes to vlatnym pricinenim ovplyvnit .. kdezto partnera - manzela si vyberas vlastnym rozumom a svoje konanie mozes korigovat a mozes sa aspon snazit aby to vyslo.... ;-)
Odpovědět
a ešte hlavne chcem dodať, aby ste tie, čo máte pred svadbou neočakávali od partnera, že sa zmení podľa vašej predstavy, že sa bude správať tak, ako si to predstavujete a ako to očakávate od seba. Veľký omyl !!!
Odpovědět
macabi ty si vobec citala co som pisala? asi nie? co? no nevadi. uz sa mi tu nechce opet vsetko vysvetlovat tak len v skratke. kazda ma v niecom pravdu to znamena ze ziadna poucka na to ako si udrzat manzelstvo neexistuje vzhladom na to z kazdy clovek to preziva inak a po svojom. a to amen bol suhlas so vsetkym co ste napisali. papa pre dnesok vidim ze to nema vyznam
Odpovědět
Profilova fotka
my sme manzelia kratko..ale zijeme spolu uz par rokov pod jednou strechou a mna sa ludia pytaju ako sa citim ako vydata - a odpovedam - ze rovnako .... a pytala som sa manzela ci citi nieco inak - a odpovedal ze nie... ze si to co mame cenil aj predtym aj teraz..obaja sme z rozvedenych rodin a velmi si vazime,ze mame jeden druheho... a casto sme sa pocas vztahu aj bavili o tom - ze ludia ziskavaju castou sobasnym listom falosny pocit istoty a prestavaju sa snazit vo vztahu...no ja to nepocitujem...staram sa o seba rovnako - ak nie viac :-D aby som sa sebe a manzelovi pacila a staram sa aj o jeho pocity a potreby... rovnako ako aj predtym... a k tomu jasu v ociach - no ja neviem asi som nejaka podivna vynimka - ale mne vela ludi povedalo - ze ako dobre po svadbe vyzeram, ze mi to svedci a ze som taka "jasna-svietim" alebo co ... :-D takze...... ??? neexistuje ziadne zovseobecnenie asi :) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
suhlasim s beju...partner sa po svadbe nezmeni....a poznam mnoho parov, ktore sa rozviedli prave preto, ze zena ocakavala od muza, ze zmeni svoje chyby.....ale to sa nestane.....to len pre ponaucenie a vystrahu ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?