První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
tym bozkom a zaroven podanym papierom a tomu nerozpravaniu sa o podstate problemu tiez nerozumiem :-| on je fakt divny... :-|
Odpovědět
hm...uvidim, čo bude po víkende zas...
Odpovědět
Profilova fotka
2-3r. je na spoznanie cudzieho cloveka velmi malo! nevieme este o vs. jeho charakt. vlastnostiach a chybách....hoci chémia sedí ako uliata ;-) kazdej babe radím, najprv si ho "vyskúsat" a to min. 3r. po nich sa ukáze, ako ten chlap zmýsla, plánuje spoloc. budúcnost, pokukuje po babách....Az potom si povedat "áno"- trpezlivost ruze prinása a ja som si to vyskúsala, konkr. 7 dlhých rokov.! fácit: chlapov si treba pred svadbou vyskúsat, ci stoja zato, ci sú schopní zostat verní, ci plánujú do budúcna....téma deti(!).....ak je vám súdený, tak bude cakat dovtedy, pokial vy nepoviete áno. Nikdy sa do nicoho netreba nahlit, nic vam neujde! (len tí nepraví :-D a to je predsa dövod tesit sa zo zivota! janino: chlapov je vela a s tv. intuíciou a nostekom, neprejde vela casu a ty nájdes tú pravú, nefalsovanú lásku! Ale uz je na case, aby si sa aj Ty rozhodla, ci ho chces alebo ides sv. cestou a nenechás sa zblbnút jeho bozkami-zeby manipuloval, lebo tá super woman uz zdúchla?? :-|
Odpovědět
Profilova fotka
nemyslim ze dva az tri roky je malo.........to se tak neda rict v nekterych pripadech ano ale v nekterych urcite ne..... Jani ale jak sem tak cetla rozvod neni jeste uplne jisty??????
Odpovědět
ahmon, chodit spolu 7 rokov.... no áno, ked niekto zacne spolu v 18 alebo 20, tak je to pochopitelné, myslím, že ludia sa medzi 20 - 25 rokom velmi menia, dospievajú a zistujú, co chcú (obvykle :-D ) preto som toho názoru, za ktorý ma tu ukamenujete, ze manzelstvá uzatvárané v mladom veku (hoci aj po dlhej znánosti), sú rizikové, cest výnimkám. Vela mladuckých báb tu hovorí, ze im vyhovuje byt s jednym clovekom, ze im nechybaju "stratene roky" a su si iste, ze si nebudu nic vynahradzat... a ja verim, ze tomu naozaj uprimne veria, nepresviedcam ich o opaku, kiez by to bola pravda, ale v 30-ke sa clovek na veci pozera inak a triezvejsie. takze ano, ahmon, pravda je v tom, ze cloveka treba spoznat, ale myslim, ze cim blizsie k 30-ke, najma u muza, tym je osobnost stabilizovanejsia a vies si urobit mienku rychlejsie ako u 23 rocneho, ktory nikdy nebol sam na seba odkazany, nevie, co chce a zisti to za 5 rokov, ked bude zenaty a bude mat dieta. zaver: myslim, ze to je o dusevnej vyspelosti jedinca a nie o tom, ako dlho trva vztah pred svadbou.
Odpovědět
suhlasim s tebou, pelemele. niekedy staci aj pol roka na to, aby si spoznala cloveka. a niekedy ani tych 7rokov pred svadbou nepomozu :-(
Odpovědět
no teraz suhlasim s pelemele poznam jeden vztah, kde chodili malo spolu, ale mali jasne vyjasnene hodnoty a vsetko a su velmi stastni a uz maju 2 deti
Odpovědět
Profilova fotka
ja si take myslim ze je to o dusevni vyspelosti.....a pred jake zivotni zkousky je zivot postavi a jak oni je spolecne vyresi.........tak myslim zjisti jestli je vhodne svuj vztah zpecetit...
Odpovědět
no ale už teraz môžem skúšať aj celý život.... :-D :-D :-D :-D rozvod nie je istý až kým nie je právoplatný...aspoň podľa mňa...čo ja viem, čo ešte skrsne v jeho hlavičke... =-)
Odpovědět
Profilova fotka
a zkousite mluvit spolu o tom vsem ????????? nebo proste nechce..... pokud kazde rano prichazi da ti pusu chytne za ruku a rekne,,davej na sebe pozor,, nemuze myslet na to ze za chvily misto vedle nej bude prazdne ,on sam nevi co chce a nemuzou to byt jen starosti v jeho praci ve kterych nemuze najit vychodisko a nechce tebe tim zatezovat ale jeho uziraj????
Odpovědět
j...to som tu už s babmi rozoberala...momentálne to nechávam na čas :-) :-) a užívam si chvíle bez neho...inak by som sa zbláznila... |-|
Odpovědět
Profilova fotka
to jeho chování, pusinky, a řeči o tom jak se máš opatrovat jsou jen výčitky svědomí.....a nemusí znamenat to, že toho lituje....prostě se jen potřebuje sám před sebou ospravedlnit však se ho zeptej, co to jako má znamenat??? a že se o tebe nemusí tak trapně bát.....
Odpovědět
Článek se načítá
hela...ja už nehovorím nič...ale tiež to tak vidím ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
znam podobny pribeh ale tam ho uzirala prace...kdyz se tak zamyslim okolo kazdeho z nas je asi sposty pribehu podobneho charakteru,nejhorsi je ta bolest z ktere clovek sili......je mi lito co prozivas ted neco podobnehho resi kamaradka ale ta nema po svatbe on ji ignoruje a ona jeho miluje...
Odpovědět
jani, a kedy letis do BA? Alebo uz si tam?
Odpovědět
Profilova fotka
já vím, že už nemáš náladu nic mluvit, ale bylo by to dobré nastavení zrcadla, že se chová jako pokrytec - na jednu stranu rozvod, na druhou pusinky a kecy....
Odpovědět
letím o 19.40 takže ešte kus pokecám a potom zdrhám...joj jak sa teškáááám x-) x-) heli...to máš pravdu...tak v utorok to skúsim ;-) j... ak by ma ignoroval pred svadbou, tak by som ho nechala...hm...teraz to už nie je také jednoduché |-| 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
však si užij hezký víkend, určitě se ti spousta věcí urovná, až nebudeš přímo u něj a uvidíš s čím se budeš vracet....třeba i jemu se něco urovná
Odpovědět
Profilova fotka
hlavne si to uzij a zkus vipnout ikdyz to tak lehke neni :-(
Odpovědět
prajem vám pekný week holky ;-)
Odpovědět
jani, oddychni si a uzite si to :-)
Odpovědět
ď x-)
Odpovědět
Profilova fotka
docela hustý téma...hlavně, když člověk čtě na začátku tématu holky, které by se nikdy nerozvedly a už mají po...
Odpovědět
Profilova fotka
reakcia na pelemele & co príspevok: hej, hej aj po roku sa dá sobásit, to nie je ziaden problém, len ci ten vztah za rok dozreje alebo si tí zalúbenci uz tak netrúfajú na spolocnú budúcnost....otvorit oci!! s niekym mözes rozprávat hodinu a dozpejes k záveru a s niekym sa mözes bavit celé roky a nepochopís ako si mohla s nou/ s ním zit, ved má totálne rozdielny pohlad na zivot (co vo dvojici alebo vseobecne). pelemele: boli sme zasnúbenú v 23r. hned po roku chodenia, samozrejme, ze sa naskytol nejeden problém, pri ktorom riesení sme zbadali, ze sa vieme a chceme podporita to som si /aj on overavali, az sme si boli istí, ze spolu chceme íst az na veky vekúce. zatial sa drzíme ;-) missy: práve som docítala bulvár (in touch), v ktorom sa objavili "zasa-zalúbenci" kylie & olivier, takze happy sme vsetci a u janino to takto mozno bude tiez, pevne verím! PS: kazdý clovek cíti, kedy je cas na dieta, na vydaj, na smrt :-S (sorry).....a kazdá by mala vediet s kým zije, to sa nedá zistit len-tak pri malom pive, cím dlhsie si s clovekom, tým viac o nom vies....ci uz od neho samého alebo od ludí okolo ;-) ako aj cas vylieci vs. rany, tak aj cas ukáze, kto sa ako vyfarbí!!!!!!!!!!!!!! preco pre pána krála sa nemöze písat velk. písmenami, to co má za logiku?? dakujem za info.
Odpovědět
Profilova fotka
a este 1 dotaz mám a to: ;-) som si toho vedomá, ze clovek nemá byt márnivý, co sa citov týka, ale usadit sa s tým prvým chlapom, to je prílis nereálne a nie velmi rozvázne a kazdej co sa zabuchne do toho prvého chlapa poviem kriticky (ak to pocut chce), ze nech si ho uzije, ale hned si ho vziat je :-S -po istom case to möze (a casto aj je) velký omyl! takze ako aj ja, tak aj ostatné sme si uzili a rozhodli sme sa pre jedného a problémy sa riesia vo dvojici, vtedy je chlap, chlapom a nie padavka co ide kade lahsie, len nie domov k manzelke! takze rozvody nie su len o klamaní, pomste, podvádzaní, ci nepochopení, tu ide aj o döveru a chut sa "pobit" so spolocným problémom a ak to chlap dokáze, tak je möj, tod moja logika ;-) nooooo a musí byt fesák a vzdelaný s dobrým dzobom... :-D |-| ved aj ja som. janino & co ak ste zvládli to, zvládnete aj single-zivot a vs. ostatné! rozviest sa nie je koniec sveta, len koniec vztahu, s niekym kto si to necení. ste super baby, bojujte! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
co poviete na toto? rada by som písala velkými písmenami, ale nedá sa, takze len-tak skaredo a obycajne |-| ******je to tá najtvrdsia práca, udrzat si vo vztahu mágiu******* (svätá pravda) takze manzelky a aj "uz-zasa-slecny" dnes len tolko odomna, ciao v pondelok, krásny we vám.
Odpovědět
Hej, a ja by som este pridala overeny recept, ktory casto pocuvam na svadobnych kaznach a zivot ukazuje, ze je pravdou: pred svadbou sa aspon raz poriadne pohadat. Dnes som sa pytala jednej znamej, kt. je rozvedena, ci sa aspon raz poriadne pohadali pred svadbou a ona povedala, ze nie. Tak som jej povedala, ze vas knaz mal poslat nazad z nauky, aby ste sa pohadali. Lebo to je tak, ze prisiel jeden mlady par za knazom, ze sa chcu sobasit a on sa ich spytal, ci sa uz pohadali, a oni ze nie. Tak im povedal, aby sa poriadne pohadali a potom prisli za nim. Proste v tom vztahu musi aspon min. raz prehrmiet poriadna burka a blyskavica, a potom sa ukaze, ci ten vztah proste vydrzi alebo krachne! Ale samozrejme ani to nie je zarukou vecneho trvania, len je predpokladom, ze viac otvorime oci... snad...
Odpovědět
suhlasim s emkou a slavkou kriza resp. hadka a problemy podla mna ten vztah viac upevnia a ukazu kto sa ako zachova a ci stojite pri sebe a sa podporujete :-) ja som zasa rada, ze sme pred svadbou boli spolu dlhsie t.j. 5 rokov myslim, ze sme sa dobre spoznali :-) aspon dufam :-D
Odpovědět
Profilova fotka
emily to je sice pekne ze im knaz kazal sa pohadat ale uprimne si dost dobre neviem predstavit ako si tu umelu hadku vyvolali -ak boli taky ze jeden z nich bol asi tak velmi submisivny ze sa nehadal a preto ziadna hadka do svadby nebola - nedokazem si predstavit ze sa pohadaju " na povel" ;-) osobne si dost neviem predstavit ani dvojicu - ktora sa nepohadala - asi zijem v inom svete a normalny ludia z masa a kosti sa hadaju bezne - hlavne koli malickostiam co je dane tym ze sme absolutne rozdielny ...asi len s "klonom" by sa clovek nepohadal - alebo len uplny svatec.... a bohvie ci knazovi neklamali ze sa nepohadali - len preto aby vyzerali ako "dokonaly par" :-D zase si nemyslim ze existuje "jednoduchy recept" na stastne spoluzitie - ci uz manzelstvo alebo partnerstvo - je to dennodenna makacka na sebe precovat a udrziavat vztah je to suhra vela faktorov - ako komunikacia,dovera,laska,snaha o pochopenie,vernost,ohladuplnost a milion dalsich...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, zatial som len tuto temu citala, ale musim sa pridat. Tak najprv jani ty sa drz - je to blbo takto vraviet ale cas vsetko vyriesi, - ale znova opakujem drzim palce a bud silna :-) a neda sa mi neoponovat ahmon: my sme sa s manzelom vzali po 10 mesacnom chodeni - nevravim, ze sa nam nic nemoze stat a nemozeme sa prestat mat radi a pod. ale neda sa povedat, ze je to predom odsudene na zanik, lebo sme sa poznali len tak kratku dobu. Su pary, ktore sa poznaju 7 rokov, a vlastna sa ani nepoznaju, travia spolu furt len chvilu. my s manzelom sme boli celych tych 10m spolu - mame jednu pracu, do ktorej sme jazdili jednym autom, podobne aj z prace a v praci sme mali jeden kancel. Mozem povedat ze mne ani jemu to nevadilo, dokazeme sa obaja nastastie odputat a sustredit sa, ked je potreba. Takze si myslim ze v mnohom sa to nase chodenie vyrovnalo chodeniu 7 rokov napr.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?