První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
katrin... :-D
Odpovědět
viem, že mu na mne záleží, ale stále sa neviem zbaviť pocitu, že mne na ňom záleží...chcela by som ho vymazať....aspoň na chvíľu :-(
Odpovědět
Profilova fotka
no tak to sa ti tak rychlo vymazat nepodari... este dlho nie.... ale zalezi aj od povahy aku mas...
Odpovědět
jarulik neber vsetko osobne - to bolo k teme, nikto nenapisal, ze ty taka si!
Odpovědět
katrin...tak skoro asi nie, vlastne nikdy...lebo ja mam taku povahu, že nezabudnem na níč...niekedy je to veru na škodu :-(
Odpovědět
ved neberem len som z toho vsetkeho uz znechutena. clovek tu pride s idealmi a nadejou, ale zivot je taky, to je realita... :-(
Odpovědět
Ja som dospela do stadia, ze toho svojho sledujem a ked je unaveny a nechce sa mu komunikovat, uz si v hlave vykonstruujem, ze sa nieco deje... =-) Zacinam byt paranoidna...Clovek niekomu veri, lubi ho, uplne sa "odovzda do jeho ruk", celu svoju buducnost stavia na nom a zrazu...Ja viem, ze mna by to zlozilo...Neviem nieco robit tak napoly a nechavat si zadne dvierka...Janino, dufam, ze vsetko dobre dopadne. Skus sa ho naozaj opytat na to, co pisala Kveta...mozno v tom je to...najhorsie je, ze ti ani nepovedal preco ]-(
Odpovědět
sharlotta...až tak to neber, ja som tu tá, ktorá by mala byť paranoidná... :-D =-) ani ja som si nenechávala zadné dvierka, veď to by nebolo o láske, ale o využívaní, nie?
Odpovědět
No ved prave to, ze clovek si nenechava zadne dvierka a zrazu...z nicoho nic...
Odpovědět
najviac ma stve bývanie...ale čo to má kazdy mysliet na to, mat rezervny byt, ze keb ypolovicke preskocilo odidem si tam???? to mi tiez nepride celkom normalne...
Odpovědět
janino no ja poznam taky par co si manzelka nechavala rezervny byt (nezili v tom byte, ale ho prenajimali) keby daco a poviem ti sice spolu ziju cez 20 rokov stastne, ale aj tak z mojho pohladu mi to pripadalo dost rozumne. ;-) ja napr. mam tiez byt a chystam sa ho prepisat aj na manzela mozno to je naivne, ale ja mu verim :-N
Odpovědět
No, ved...Ja som chcela, aby sme byt kupovali uz ako manzelia, spolu a boli spoluvlastnici. Ale aj tak...keby nieco...nedajboze...komu ostane byt a kto sa vystahuje? :-N
Odpovědět
Článek se načítá
ja si taku moznost ani nepripustam, ze keby nieco.... :-D
Odpovědět
no môj manžel mal byt a vôbec sa ho nechystal na mňa prepísať...ani som to od neho nežiadala, veď som to brala ako "náš" byt, keďže sme manželia...a vidíš...teraz sa po rozvode ocitnem "na ulici" takže neviem, či by som to v budúcnosti riskla a prepisovala byt na mangela... |-| ale to je moja zlá skúsenosť... sharlotta...to je najlepšie...kúpiť ho spolu...ale poznám jedno manželstvo, kde ho kúpili spolu a teraz sa rozvádzajú a manželka žiada od muža presne taký istý byt...a na tom, čo mu ostane je hypotéka...nuž to už neviem ako by som riešila....nie je to veru sranda :-(
Odpovědět
jani ja to risknem :-D a prepisem na mangela ked budem mat casu, lebo su to vybavovacky :-D ja to beriem tak, ze budeme mat deti a ja napr. umriem a co bude s bytom radsej to mat v poriadku :-N to bol len krajny scenar :-D
Odpovědět
Co ti chlapi v tej hlave maju???? ]-( ]-( ]-( ]-( Nezodpovedne deti! Oni chcu motyle a ze by im vkuse.....nepoviem, co som chcela... ]-( A dosledky domysliet???A ohlad na toho druheho...
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte baby, janino, vcera vecer som sa tu tymto preklikavala a budem uz x-ta ktora poviem, ze je mi to luto, tiez som sem-tam ockom mrkala na vase pripravy a potom svadbu...v tomto stadiu drzim palce, nech to dopadne co najpozitivnejsie pre teba, hlavu hore, si mlada, pekna, inteligentna baba a myslim, ze sa v zivote nestrati - tak kop ho do rici a zivot ide dalej, blbo to mozno znie, ale asi to tak malo byt... a k tym zadnym dvierkam...ja mam svoj byt este pred manzelstvom - a priznan sa ze ma ani nenapadlo ho teraz prepisovat aj na muza, dom v ktorom byvame je pisany nanho a tiez necakam, ze ho teraz bude na mna prepisovat...su to pre kazdeho tie zadne dvierka, nie ze by sme s tym ratali, ale co ja viem, fakt nechceme jeden od druheho tie prepisy, ked si postavime/kupime svoj dom alebo byt, bude nas a to bude ok. Podla mna.
Odpovědět
witchka...hm...môj postoj...k tomu byvaniu je tak y ako tvoj...az na to, ze ja byt nemááááááááááááááááááám :-( :-(
Odpovědět
Profilova fotka
škoda, ale tak fotrovci to istia zatial, nee? a potom ked tak hypoteka aspon, aj ja mam - a este tusim aj nejakych 25 ci 26 rokov budem mat :-D
Odpovědět
no tak to si myslim, ze to kazdy ako citi s bytom ja to citim, ze cchem :-D
Odpovědět
Profilova fotka
yvetka, no ved jasne, kolko ludi, tolko chuti, chapem, ze niekomu sa zda moj pristup divny, mne to pride normalne, my sme nad tym ani nerozmyslali, akurat sme sa dnes rano po ceste na sluzobku o tom bavili...ja som ten svoj byt kupovala ked som mala nejakych 22, ze ved ako investicia alebo proste nieco do buducna nech mam keby sa hocico stalo...
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj janino, ako to tu citam tak mam pocit, ze ten tvoj ma krizy a pochybnosti u seba v hlave. Neviem ci to vystinem presne ale ja som pri mojom expriatelovi pocitovala nieco podobne...obcas som si nevedela bez neho predstavit zivot a potom inokedy som ho nemohla ani citit..nakoniec som to skoncila a teraz nemam pochybnosti vobec ziadne...rozdiel je,ze vy ste manzelia a preto sa k tomu treba stavat zodpovednejsie...to si mu urcite povedala uz x krat lenze on musi prist na to co chce....dlho by som asi ale necakala, ved ty tiez mas pravo byt stastna a nie cakat pokym sa jemu uraci rozhodnut..a ak sa aj rozhodne zostat vo vztahu tak niekde to stale bude visiet...v kazdom pripade drzim palce a nadalej to ries s hrdostou a triezvou hlavou ako teraz...ja by som to asi nedokazala..klobuk dolu... a ten byt...ja som vlastnikom bytu, ktory sme spolu prerabali...ten byt som dostala od maminy a nechystam sa ho prepisat na nikoho...ak sa mne nieco stane tak manzel zo zakona dedi cize v tomto problem nevidim...mam sice trochu obavy co bude ak sa nieco stane a my sa budeme rozvadzat kedze su v tom aj jeho peniaze ale urcite sa budem snazit mu jeho investicie vratit
Odpovědět
luci...ďakujem... ved aj on ma musí zo spoločných vecí vyplatiť...ale čo mám z toho...pár tisíc mi nezabezpečí bývanie... jedine risknúť to tou hypotékou...tak ako witchka a časom uvidím... :-)
Odpovědět
jani precitala som pozorne tvoj pribeh, bud silna,je to tazke ja viem,hlavne ked je to cerstve a ked este ti ludia aj byvaju spolu,ale ver mi,ze bude lepsie,ono je asi fakt vopred dane ako sa to vyriesi ono s tym byvanim je to fakt problem,clovek nikdy nemysli na zadne vratka,ja byvam tiez u priatela,ale mam aj svoj byt,takze vzdy sa mam,kde vratit,keby nieco......a hlavne mam rodicov;ktori by ma vzdy prichylili a pomohli chce to asi vsetko len cas,mozno je fakt pravda,co boli to preboli...........
Odpovědět
evi... :-)
Odpovědět
ja by som sa pobrala do Ameriky a bol by pokoj a sama by som sa od zaciatku zabezpecila
Odpovědět
ved co su to uz tie peniaze oproti zlomenemu srdcu? To je na tom horsie... Peniaze sa daju zohnat vzdy
Odpovědět
ja som tiez odisla do zahranicia a vela veci sa vyriesilo,ale zaciatky boli fakt hrozne ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
nechcem byt hnusná, ale co ten chlap chce? chcel rozvod a podal ho, na akého frasa tie BOZKY???ja som alebo pipi alebo nechápem vasu situáciu. ak sa clovek rozhodne, ze: " idem!", tak nerobím ziadne kompromisy! ze sa predsa len rozhodol s tebou bývat pod 1-ou strechou a správat sa k tebe ako k manzelke, tak to matesí, len co s tými podan. papiermi o rozvod?? co tým chcel? nech uz to zo seba "vypluje", alebo si stojí za slovom (t.j. rozchod) alebo si ta "mojká" a ospravední sa, respekt. vezme vs. spät! ale akosi nehovorís nic o pozitívnej zmene....??takze bud aspon ty origánal a spýtaj sa ho, co tými bozkami chce povedat! ved to je to najednoduchsie sa bozkami ospravednit a aj velmi pekné, len nech to uz povie....pre pána boha, chová sa ako malý- toto nepozná? "ALEBO- ALEBO; ALE RISKOVAT TO VIE, nerozu miem mu, len chcem, aby si TY jemu rozumela a dockala sa vysvetlenia, to ti este visí!?
Odpovědět
ja mám pocit, že sa sám chce ospravedlniť pred sebou...lebo mne sa ešte neospravedlnil... hm...možno si myslí, že sa mu uľaví, keď bude ku mne milý a možno je to len dôsledok užívania lexaurinu :-D :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?