První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jani, naozaj ťa všetky ženy môžu len obdivovať a fandiť ti, ako to zvládaš. Každá tu píšeme, čo by sme urobili, ako by sme sa zachovali a cítili, ale skutočne to môžu vedieť len tie, ktoré to zažili. Naozaj neviem, čo by som robila ja, ale základ je, zachovať si hrdosť a neponižovať sa. A ty to zvládaš skvele ;-) Chlapi sú vraj síce rozumovo 3 roky pozadu za ženami, ale ten tvoj už je dosť starý na to, aby mohol vedieť čo chce a konať zodpovedne ]-( Podľa toho, čo píšeš, sa mi javí, že u neho nastala nejaká zmena, možno si začína uvedomovať, čo urobil... Každopádne sa drž tvojho motta, ktoré máš v pase a veľmi veľmi držím palce. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
to janino: cmuk a bojuj! ;-)
Odpovědět
bojujem...veď na každého raz príde.... ;-) ;-) moncuska...vieš, tiež som si myslela, že sa mi to nikdy nemôže stať... ale odteraz už skutočne na nič nemôžem povedať "NIKDY"....čo ja viem????? uvidím, ako sa to u neho pohne...ale u mňa to bude ťažké spraviť krok späť... |-| |-|
Odpovědět
Profilova fotka
;-) moja zlatá janino, len kvöli tebe sa loginujem kazdý den, uz mi z tej webky trosky prihrieva :-S, aleeee sak podpora & opora musí byt! ;-) ako ta sledujem, musím uznat, ze: "good girl goes NOT bad" ja som vzdy hovorila o opaku, ale klobúk dolu! ;-) janino, aj keby ta rezali, ty zostanes korektná a dobre vychovaná. (-neviem, ci by som mu este gratulovala k meninám :-S |-| ) si zlatá baba, zaslúzis si toho naj-chlapa, z KE neutekaj nikam (más pravdu!), mozno sa práve tam nájde ten dream guy!! myslíme na teba! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
janino, nie si jedina ;-) To len aby si vedela, ze v tom nie si sama.. x-)
Odpovědět
alexandra...ojoj, to ja veľmi dobre viem.... |-| |-| (a len dúfam, že nie som v "tom") =-) =-) slavi...ď x-)
Odpovědět
Mas nejake priznaky? ;-) Janino drzime Ti palce, verim, ze cas vela vyriesi
Odpovědět
ale nie... :-) :-) :-) len ako sa vraví...čert nikdy nespí ... :-D :-D včera mi rozprával, ako sa pohádal s kolegyňou v práci a že sa rozhodol, že k nej bude sviňa, ale nebude sviňa k žene s ktorou býva....no ....pokročili sme 8-) 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
jani a to je len obycajna kolegyna alebo "kolegyna"....
Odpovědět
veď práve...on asi nemá usporiadané celkom v hlave, akú hodnotu má človek...a akú hodnotu má žena ako taká...ale to mu mali vysvetliť rodičia.... |-| |-|
Odpovědět
janka neber to v zlom co sa opytam ale to si pred svadbou nevedela ake ma clovek ktoreho si chces zobrat hodnoty a priority? alebo sa za tak kratky cas zmenil? rozpavali ste sa o takych to veciach pred svadbou alebo ste to nechali az na manzelstvo?
Odpovědět
Profilova fotka
a hlavne akú hodnotu má jeho vlastná žena...no skoda reci - ale podla toho co tu pises - on za to nestoji..
Odpovědět
Článek se načítá
ja si myslim ze mozno aj stoji. netreba sa hned vzdavat. mozno len urobili chybu obidvaja ze si taketo veci neujasnili pred svadbou a maju len manzelsku krizu. ja neviek ako dlho predtym spolu chodili a ci spolu byvali ale myslim si ze takymto niecim prechadzaju mnohe pari aj ked nie su zosobaseni a byvaju spolu. obzvast ke su obidvaja este mladi. a hlavne muz ktory ma 28 rokov sa mi zda velmi mlady.....mozno este nie je pripraveny zit takym usadlym mamzelskym zivotom , mozno sa neciti byt pripraveny mat deti.... viete svadba je taky osial, vsetko je super clovek sa tesi , je v jednom kole a potom po case pride vytriezvenia a clovek si uvedomi ze este asi nie je na niektore veci pripraveny. len po svadbe je uz neskoro nieco menit. a tento pocit je dost stiesnujuci a niekey cloveka asi prepadne aj panika. ja si yslim ze by si mali dat este cas a nic nesurit....proste aj take veci sa stavaju. a nemozno zas len hovorit ze si to mal uvedomit pred svadbou. no tak si to proste neuvedomil ale myslim si ze zachranit sa to este da. len to chce vela sily.... moj nazor.. dufam ze na za neho neukamenujete :-D
Odpovědět
Hmmm, asi bude trošku pravdy v poslednom príspevku od jarulik
Odpovědět
ja si myslim ze chlap nie je nikdy pripraveny na nic>na dieta,ani na manzelsky zivot...kedykolvek by ho vymenil,a ktorikolvek z chlapov,ni su sebci a egoisti na entu,ale bohuzial za to ani nemozu...je to jednoducho v nich,ze nasjkor som ja...a potom to ostatne...a potom zalezi na vela veciach ako beru partnersky zivot,manzelstvo...vela je vo vychove,v tom aky vzor mali doma,v hodnotach ake preferuju,v povahe,ale to icj "ja" maju zakodovane v sebe,s tym nik nic neurobi... a potom je tu druha vec,ktora ich ovlada..hormony a ich "nohavicovy rozum"...a to je tusim aj vedecky dokazane,ze ak nastane nejaka reakcia tam,tam bokom milovana zena,bokom laska,ktoru k nej citim...proste v tej chvili chcu a musia mat,bez toho aby dokazali uvazovat nad tym ake to moze mat nasledky...a je len velmi,velmi malo chlapov ktori dokazu rozmyslat najkor hlavou a az potom "ich rozumom"... no a zas na druhej strane,ruku na srdce baby,my zas mame jedno "plus"!ked chcem tak dokazeme chlapa dost dobre pomotat...takze by som sa tiez niecudovala,keby janino-manzela pomotala nejaka "prajna" zena...to uz sa tu asi tiez rozoberalo,ze niektorym chyba aj kusok chrbtovej kosti a obrucku beru ako kus plechu... kazde manzelstvo prechadza krizami,hlavne v prvych rokoch je to dost divoke,je len na dvoch ako to prehryzu...a tiez asi dokaze zavazit ake su tie krizi....ci je to momentalne pocit ze -lubim ho[ju este vobec?alebo ci sa priplietla do vztahu tretia osoba?... je na dvoch ludoch ako sa s cim popasuju,a cez co su ochotny sa prehryst...ja osobne by som pocit" uz ho ai nelubim" nejak skusila prejst,snazila by som sa cez to dostat,hladat znovu to pekne....teda ak by snaha bola aj na druhej strane!ale cez dalsiu osobu by som uz ani nesla...to uz je moja hranica,ale vravim moja!niekto to mozno vie prekusnut....
Odpovědět
jarulik...aby ste mali obraz.... :-) my sme žili spolu dá sa povedať od začiatku nášho vzťahu...obaja sme z východu a obaja sme robili v Nitre...tam sme sa aj zoznámili...manžel prišiel do Nitry za mnou...dá sa povedať...lebo som bola tá, ktorú celý život hľadal a nechce ma stratiť... po takmer roku spoločného bývania v NR sme sa dohodli, že pohľadáme prácu pre mňa v KE (keďže mangel je odtialto a mal tu už kúpený byt...veď nebudeme platiť podnájom v NR, keď môžme bývať vo vlastnom v KE) asi po mesiaci spoločného života tvrdil, že si ma chce vziať...že som tá pravá a jediná, s ktorou chce mať deti...a blablabla...teraz už vidím, že to bolo len blablabla :-p :-p :-p takže sm esa dohodli, že svadba bude 7.7.07 na manželovo želanie (ja som veľmi nechcela svadbu, keďže som mala dosť dlhý nevydarený vzťah za sebou) ale chcel silou mocou, nemá nad čím rozmýšlať...tvrdil ;-( 7.7.07 sa nevydarilo, tak vybral 5.5. nevadí, že o dva mesiace skôr, veď je to už jedno, no nie????? a po svadbe detičky a tak...aj som vysadila HA, začali sme na tom pracovať a vtom prišla rana.... |-| zistili mi melanóm na ruke...operácia, nekonečné vyšetrenia, cestovanie...atď. bol pri mne, nariekal, že keď mu umriem, tak život pre neho nemá zmysel... ;-( ;-( ;-( neumrela som. po všetkých peripetiách sme konečne v novembri boli na poslednom vyšetrení, kde nám oznámili, že aj lymfatický systém mám čistý, koža ok...a povolili nám snažilkovanie :-) :-) tak sme v decembri začali snažilkovať... a každému vykladal, že už sa snažíme založiť si rodinku a ako sa tešíme na detičky...a tak...všetko fungovalo ako malo (veľa práce, málo času...samozrejmosť v dnešnom svete) a v tom prišiel osudný 9.6.08 a on prišiel z práce domov a oznámil mi toto...a ďalej už viete.... s tým, že hneď v ten deň, keď povedal, že sa chce rozviesť a ja som sa ho spýtala, že čo naša snaha o dieťa mi povedal, že on vie, že nebude dobrý otec a že on vlastne dieťa ani nechce...že nevie čo chce... tak si spravte obraz, či sme sa o tom bavili pred svadbou alebo nie...myslím, že moje názory na vec poznal, nikdy som sa netajila tým, že rodina je pre mňa všetkým...on tvrdil to isté... a zrazu...180° takže uvidíme...jarulik, uťrčite nehádžem flintu do žita...veď len kým nás rozvedú, nebude to zajtra ani pozajtra...sa môžu udiať veci....tak mi len držte palce, nech to zvládnem...a nech to on zvládne ako chlap ;-)
Odpovědět
Ahoj janino, ja to tu citam, lebo som uviazla v praci kvoli velkej burke a krupobitiu, ale aj tak stale sledujem tuto temu, no teraz zasnem. Takze on bol ten, ktory chcel cim skor svadbu a teraz chce cim skor rozvod??? To je sila. A najma nerozumiem tomu, ze len tak jedneho dna pride domov a povie, ze sa chce rozviest... nepredchadzali tomu nejake nedorozumenia??? Sila. Velmi mi je luto, ze si sa kopla aj predtym a on o tom vie, a takto ti este ublizil. Neviem, co povedat, ale drzim palce, aby ste to prip. naspat dali do kopy, napravili, najma on teda, aby poprosil o odpustenie, lebo len odpustenie pomoze.... Myslim, ze je to maximalne nevyzreta osobnost
Odpovědět
budeme, to urcite. ale ja verim ze vsetko dobre dopadne.vidim ze toho mate za sebou dost. len tomu daj cas a ono sa vsetko vysvetli.a casom zistis co bolo vo veci. len to cakanie je hrozne. ale myslim ze cakat si sa uz naucila aj na horsie veci...vies kazdy v zivote moze spravit chybu a dufa ze mu bude odpustene. tak ked ten tvoj dostane rozum tak mu to prepac a pokaracujete kde ste skoncili. ved vo vstahoch sa ludia aj pobiju aj pohadaju a niekedy si aj dobre ponadavaju ale dokazu si aj odpustit a ist dalej :-)
Odpovědět
práve to som mu vravela, že vedel o mojom predchádzajúcom vzťahu všetko...a spravil mi ešte čosi horšie.... |-| |-| nedorozumenia typu...hádka uzmierenie hádka uzmierenie...klasika v každom vzťahu...myslím, že to nie je dôvod na rozvod...teda aspoň ja to nepokladám za dôvod...tak ako sa vadili vždy naši...jeho rodičia...moja sestra s mangelom...ja s ním...susedia...hádam každý sa tak vadí...a kto tvrdí, že nie...podľa mňa klame =-)
Odpovědět
emilyz ja si nemyslim ze je nevyzrety ked pri nej stal v takych tazkych chvilach ako hovori. ja by som sa asi zblaznila keby som mala toto prezivat. a mozno ze jej ho Boh poslal na to aby to s nou pezil a podrzal ju a dalej ma asi pokracovat v zivote s niekym inym (myslim Janka). ale to mi uz nevieme. nechem sa hadat len vyjadrujem svoj nazor a uvazujem. neber to prosim v zlom.
Odpovědět
No to vies ze hej, vsade su nedorozumenia a hadky, to je preto, lebo kazdy sme ini, nikto si nerozumie idealne
Odpovědět
jarulik, aj n ato som už myslela...ale ja už nemám chuť stále nieko iného nového...joj už ma to skutočne nebaví |-| ...nie som taký typ :-D :-D
Odpovědět
:-D to veriiim, motyle v bruchu dokazu narobit riadnu sarapatu :-D :-D
Odpovědět
veď vidím...už sa niekedy tomu aj smejem...že ja asi ani nemôžem mať pokojný život...toľkokrát som už hovorila, že sa už nebudem sťahovať...a je to tu zas... 8-( 8-(
Odpovědět
aaale co este sa nestahujes. este nic nie je stratene, len nepodliehaj ciernym myslienkam :-)
Odpovědět
to nie sú čierne myšlienky...to vôbec, ale realita blízkej budúcnosti :-D ...dnes mi mamina povedala : veď tvoj život sa ešte nekončí...to teda nie... :-D :-p
Odpovědět
tak to ti pravdu povedala, a ked mas dobrych a chapavych rodicov tak to je super. v nich budes mat stale istotu ze sa s tebou ani nerozvedu ani nepodvedu.... a to je dolezite. co tam nejaky chlap, tych po svete chodiiiii :-D :-)
Odpovědět
to určite...moji rodičia sú hlavne veeeľmi spravodliví...a keby som toto vykonala ja...tak by sa so mnou ani nebavili...a teraz sú mi veľkou oporou :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jani: nestiham sledovat komplet diskusiu, ale on si nasiel inu? :-.
Odpovědět
...neviem... :-| ale začínam mať pocit, že len chcel a dajak mu to neklaplo :-S :-S
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?