První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
simonko, tak pokial je to o nudy, to este peknych par rokov u nas nehrozi, bo moj workoholic pomaly uz nema cas ani na mna nie este na milenky :-|
Odpovědět
veru veru suhlasim , chlapa treba poriadne zamestnat. ked sa chlap nudi tak potom len vymysla somariny. zoberte si takych chlapov na dedine co chodia do prace a potom pridu domov pochodia po dvore , urobia co treba a ked pridu vecer k zenicke tak su radi ze ich ma kto pritulkat a polutovat a ani len neuvazuju nad tym ze by este utekali za nejakou milenkou. samozrejme ze zalezi aj na zene ako sa k manzelovi sprava. tak ako povedala tinika, terba si asi stale pripomynat tie prve tyzdne ked bol clovek zamilovany a chodilo sa do kina, na veceru, na prechadzky.... ked tak nad tym rozmyslam tak na vstahu treba pracovat neustale, len clovek na to iekedy zabuda. a tiez je dolezite uvedomit si ze laska ma mnoho podob a stale sa meni a to ze po niekolkych rokoch necitime motyle v bruchu je normelne len mnohi to beru tak ze uz sa nelubime tak naco ostavat spolu.
Odpovědět
ale o tom sa treba s muzom porozpravat a vysvetlit mu ze aj ked si najde inu zenu tak po case to bude rovnake, ze zamilovanost vyprcha a ostane len obycajna laska a sterotyp. podla mojho nazoru si mnohi muzi toto neuvedomuju a nevedia o tom. ale keby nad tam porozmyslali mozno by si rozmysleli ci od zeny odidu a budu riskovat alebo ostanu pri nej... neviem mozno sa mylim. co myslite?
Odpovědět
Profilova fotka
jarulik - suhlasim s tebou - presne si to vystihla..na vztahu treba pracovat stale...to je ako so vsetkym... a ak niekto caka po rokoch motyle v bruchu tak je este nevyzrety... ak si mysli ze to nie je vtedy uz laska...
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj kocky, tiez myslim,ze je dolezite pracovat na vztahu stale...urcite su dni kedy su obaja zaneprazdneni, unaveni ale prave preto treba potom ked je cas prist k tomu druhemu, pritulit sa,povedat,ze sa milujeme a len tak lezkat...tie spolocne chvile su dolezite
Odpovědět
Profilova fotka
suhlasim s jarkou.... ...ale je mi luto, ze janka si uz zrejme nepomoze, ked jej to manzel na rovinu povedal, ze uz nic...ja by som sa asi tiez nedokazala doprosovat, aj ked sme si uz "nejaky ten vztah" za 9,5 roka vybudovali a stale ho milujem,ale po takych slovach by som to asi ee... :-| :-(
Odpovědět
Ja si nemyslím, že starať sa o to, aby bol muž stále niečím zaneprázdnený je záruka trvalého vzťahu bez problémov. Ani mne by sa teda nepáčila takáto forma "stráženia". V prvom rade ide podľa mňa o zodpovednosť, svedomie a tiež trošku o to, ako si jeden druhého partneri vážia. A tiež schopnosť vedieť spolu otvorene hovoriť o všetkom. Ale to som tu už spomínala.
Odpovědět
ale beju ved vies ze som nemyslela ustvat ho jak kona :-) ;-) len ho zamestnat niecim aby nerozmyslal nad somarinami :-D
Odpovědět
to bol len priklad ;-)
Odpovědět
pracovať na vzťahu ale musia obaja a nie len jeden...a ten druhý už nepociťuje motýle, tak to zabalí... ja tiež nepociťujem motýle a napriek tomu, a po tom všetkom čo mi vykonal, ho "ľúbim"(?????) ani neviem, ako to momentálne charakterizovať... |-| mne stačili chvílky pritúlenia...ale tak ako píše katka...on je asi nevyzretý...myslím, že svojim spôsobom ho budem ľúbiť stále, tak ako som to sľúbila pred bohom, lebo pre mňa to nie sú prázdne slová....nuž uvidíme, ako sa to vyvinie ďalej... =-) =-) momentálne je obdobie ticha a pokoja...mám pocit, že začína aj on nad tým všetkým uvažovať... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
janino: jaaaaaaaj!!!!! ked niekto ocakava, ze bude vecne a navzdy citit motyle.. tak taky nech sa nikdy nezeni!!!! to je uz vopred odsudene na zanik, to je neraalne... ja napr. tie motyle uz citim tiez inak... nie pri pohlade na nom, alebo ako pri prvom bozku.. to sa po istom case neda.... ale napr. v niektorych situaciach, ked vas az tak hreje pri srdci, ked pre vas partner nieco urobi, ked ja mily k detom, ked ma prikryje dekou, aby mi nebolo zima, lne tka pohladi, alebo cosi podobne... drobne veci, podla ktorych vidite , ze mu na vas zalezí.. tak to je laska... nie prvotna zamilovanost a motyle...
Odpovědět
tak len nech uvazuje. pozri marianin ex tiez bol chvilku sam a hned zmenil nazor na to ci ju lubi alebo nie ;-) asi treba vyskusat nechat ho aj sameho, neripat do neho, neprosit... ved vyskusaj, podla mna uz nemas co stratit. ale to je len moj nazor a ty musis sama vediet co chces
Odpovědět
Článek se načítá
:-) myslim ze dnes sa budu asi mnohe z nas viac tulkat a chlapi nebudu vediet co sa deje :-D :-D :-D
Odpovědět
och jarulik...keby si videla, ako sa menia ľudia v mojom okolí....tie páry....čo poznám :-D x-) x-) aspoň na niečo je tá moja situácia dobrá |-| |-|
Odpovědět
Profilova fotka
jani: a ty si mu vobec vyplachla zaludok recami typu: naco si sa zenil., ved uz vtedy si musel citit, ze to nie je ono, nech berie zodpovednost za svoje ciny a ze to sa moze zalubovat kazde dva roky, ak nepochopi, o com je trvaly vztah a nie nejake motyliky?? ze uza si zabudol na to, preco si ta bral? ze pri prvych problemoch sa clovek nema rozvadzat, niektore krizy trvaju aj mesiace... to by som mu povedala....ale zs nie dookola, raz a razne, aby si uvedomil, ze uteka z boja ako maly Jojo... a potom sa uz nevnucovat... radsej ho nechat tak a moznoa j odist.... ak vtom nie je ina,,.. tak sa pootm preberie, ked odides..... alebo aj nie, ak uz fakt nic neciti. a v tom pripade ,bude rada, ze sa to stalo ,kym nemate deti...... hovorim z vlastnej skusenoti ( rozvod po 2,5 roku., ina zena.....)
Odpovědět
katrin... ale vypláchla som mu žalúdok, hneď ako mi povedal, že sa chce rozviesť...a ešte ako...skonštatoval, že vtedy to tak cítil.... :-| aj to o krízach som mu povedala, hneď som mu navrhla, aby sme si od seba oddýchli a potom uvidíme...najprv súhlasil, a potom to zamietol...že nie, on sa chce rozviesť... ]-( ]-( neverim, že nič necíti...mám skôr pocit, že čakal, že budem prosíkať, ale ja som už momentálne zmierená so situáciou a už je len na ňom, ako sa zachová, či sa preberie... |-| a ak sa nepreberie, nemám čo ľutovať... 8-) vždy môžem začať odznovu bez neho 8-)
Odpovědět
aha...trochu nejasne som to napísala..... to že cítil pri svadbe, že si ma chce brať...som myslela v prvej vete ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
sorry, ale do manzelstva sa nevstupuje na zaklade momentalneho pocitu,ale dlheho rozmyslania a rozhodnutia!!! cize ziadne " vtedy som to tak citil".. vtedy mal mylsliet aj na " potom"...
Odpovědět
veď aj to som mu povedala...ale potom som zistila, že všetky moje názory neguje ako puberťák, tak som si povedala, že momentálne to nechám tak, lebo i tak to nemá zmysel :-|
Odpovědět
katrin ale to nemozes tak brat ze vsetci ludia to tak robia. kazdy je iny. a mozno sa fakt len zlakol ze uz to nie je ako na zaciatku a dolahol na neho stereotyp. ja neviem. ja len uvazujem.samozrejme ak nema inu zenu. ale to mi uz nevieme.
Odpovědět
ja teda neviem, ale cele mi to pride divne, hlavne ten sposob, ako ti to tvoja manzel cele podal jani...ved ste boli v pohode, stastni, ziadne velke problemy, chapala by som, keby prisiel a povedal, vies, citim, ze nieco nie je v poriadku, nie som stastny, podme a nejako to riesme, ale hned prist s rozvodom?! to je trochu silne kafe, keby aspon bol naznak, ze by si vedela, ze sa cosi udialo, ale on ta absolutne nechal v nevedomi, ze ani nevies, ci nieco vycitat sebe, ze by si bola vosi spravila zle, alebo je to v nom...toto musi byt myslim najtazsie, ze ti vlastne nedava absolutne ziadnu sancu cosi zmenit a nejako to prekonat...zasluzil by si poriadny vyprask, aby si otvoril oci a uvedomil si, co svojim spravanim sposobil a stale sposobuje...
Odpovědět
Profilova fotka
a urcite nema inu zenu? ja neviem no ... ale mne to proste pripada ze ma.... a bud ona mu povedala ze bud rozvod alebo ona...alebo ze je za tym este viac...boze ale ja neviem - to uz su katastroficke scenare - ale inak si neviem vysvetlit ze je on zrazu tak radikalny...
Odpovědět
katka...ja si tiež myslím že je za tým iná žena...preto to bolo také radikálne, lebo si mylsel, že jeden deň dá žiadosť a na druhý nás rozvedú...možno ona ani netušila (netuší) že je ženatý... :-| :-| a možno už tuší a preto ho poslala k vode...mám taký pocit...proste intuícia...lebo teraz chodí už týždeň ako zbitý pes....a vidím, že nemá odvahu sa ani ospravedlniť... |-| |-| |-| už sa až tak povýšenecky a na"koni" netvári.... |-|
Odpovědět
Profilova fotka
to: janino drz sa
Odpovědět
Profilova fotka
a co mu davalo ten pocit istoty - ze sa este aj pri rozbijani vztahu citil "na koni" sak ako zbity pes mal chodit aj pred tym - ci nie ? ved ked sa mi ruca manzelstvo - aj ked nelubim - je to predsa smutna vec nie ?? tym duplom ze ublizujem okoliu a hlavne tomu druhemu - ktory lubi - ako sa mohol ked on bol " ten zly" este aj zle spravat? tomu nerozumiem... ja som sa teda rozsila predtym po 4 rokoch - ale take vycitky svedomia som mala - ze som si taketo nieco nedovolila a rozchadzala som sa totalne korektne a len a len s ohladom na toho druheho...doteraz mame korektne vztahy vdaka tomu ... jani a tvoj manzel nenosil obrucku?
Odpovědět
tak by sa patrilo, keby konecne pozbieral odvahu a priznal sa a ospravedlnil...i ked to nebude ziadna polahcujuca okolnost pre neho, ale ty jani si zasluzis minimalne vysvetlenie a ospravedlnenie...
Odpovědět
Profilova fotka
jani, suhlas...ved inak tiez by si najprv mohol 3x rozmysliet, co povie a potom az hovorit a nie potom hladat odvahu na ospravedlnenie :-|
Odpovědět
ale hlavne jani nerob prvy krok ty, nech je on ten ktroy pride a vysvetli.uvidis ze pride a povie co je vo veci, len mu daj cas
Odpovědět
@janino: precitala som si Tvoj "pribeh" a uprimne, drzim Ti silno prsty. Vyzera to na taky zvlastny tvoj, ten tvoj manzel. Smutne je, ze ten druh sa zacina nejako rozsirovat... Dlho som bola v zahranici, pred tyzdnom som sa vratila, ale co badam je, ze niektori ludia, ak pride problem, radsej utecu akokeby sa zastavili a zacali riesit. Nieco sa pokazilo? nevadi, vyhodim, kupim nove. Tyka sa to vsetkeho - ale hlavne vztahov. Este raz pevne nervy a potom len spravne rozhodnutie, ktore Ta posilni a posunie na vyssi level. lebo aj taka situacia je len skuska. skus v nej obsat a zostat clovekom. obdivujem, vela stastia.
Odpovědět
dakujem baby :-) katka...obrúčku nosil, ale nie vždy...my obaja nosime viac ocel, ako zlato...a mali sme aj take ocelove prstienky...ale vieš, že dnešné dievčatá nehladia na obrúčku...a keď mal tú oceľovú, možno to brala...ako prsteň.... |-| |-| |-| a obrúčku nosil, keď mal zlaté šperky na sebe...tak ako ja.... a prvý krok ja neurobím, to určite nie :-p
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?