První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
Sebeckí a nezodpovední sú dnes ľudia - v prvom rade!!! A ešte aj slabosi pri všetkej úcte-v ktorých nie je ani toľko úcty a chlapskosti, aby svojej partnerke (partnerovi) na rovinu povedali dôvod rozchodu - ľudia nedajú tomu druhému ani šancu k prípadnej oprave ...... ja som normálne pobúrená !!!!!!!
Odpovědět
luko - presne tak! radsej ten cas ktory venujete premyslaniu nad farbou servitok - venujte premyslaniu o tom, ci je vztah+priatel - pripadne ci vy ste - zrely na manzelstvo.
Odpovědět
Všetci všetko hneď riešia rozvodom - ako rýchlo sa zabúda na " budem ťa ľúbiť v dobrom i zlom, sľubujem pred Bohom" ... veď je to fraška !!!!
Odpovědět
veru pravdu mate vsetky... |-| a luko...to aj ja som mala dokonalú svadbu, len som si popritom všetkom asi nevšimla, ž enie som až taká dokonalá pre svojho manžela a terza mu nestojím ani za vysvetlenie.... nuž počkám, snáď sa raz dozviem...
Odpovědět
Profilova fotka
beju: aj ja! vies, ako tazko som prezivala, ze sa mam rozviest??? vzdy som tvrdila, ze to je hlupost, :-| aj nasi vselici preskakali, a vedeli si odpustat a ist dalej, viac tolerancie.. ale my ? mame vsetko a chceme vsetko a hned... a ked to nejde? tak ideme inde.. ved to je chore.... ludia nechapu, ze zamilovanost pominie, ze manzelstvo je na vychovu deti a ten cit - laska_ je aj o inom, nie len o buseni srdca ako prvy mesiac.... raz som niekde citala, ze ked mate chut s tym prastit, alebo sa Vam partner zda byt cudzi, iný, zlý.. spomente si, preco ste sa donho zamilovali, aký bol a prečo ste si ho vybrali... pomaha to schladit si hlavu... ale moralizujeme, co? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
jojo, luko - zlatá slova.... holky, my jsme měli svatbu ve 4, jen se vědkama, ani svatební šaty jsem neměla...takže láska asi fakt velká ne???? a po dvouletech jsem odešla.....a ta svatba mě mrzí doteď......takže asi je úplně jedno jaká ta svatba je, spíš ta co je "jakoby" dokonalá potom víc mrzí, když to nevydrží
Odpovědět
hm...aj to som mu navrhla, nech si spomenie na všetko co sm espolu zazili, aki sme boli stastni, ze sme stretli jeden druheho...nechce... :-(
Odpovědět
jani-ty si jedna sympatická, mladá sebavedomá žena - verím, že to všetko prekonáš. Asi sa vám aj to bábo nezadarilo z nejakého dôvodu. Ale to vie len ten hore .... Viem si predstaviť, že máš teraz zlomené, resp. roztriezkané srdce a ťažko ktorákoľvek z nás nájde vhodné slová útechy ..... Snáď sa pokús myslieť na to, že to je zrejme človek, s ktorým si nemala žiť.
Odpovědět
hela - nejde o velkost svadby - ale o vaznosti rozhdnutia - aj ked ludia sa menia...
Odpovědět
Profilova fotka
no beju, ne každý to slibuje před bohem, ale to není omluva samozřejmě......že když to není před bohem, tak pohoda, můžu se rozvádět každej rok.... jo, je jiná doba a hlavně je to o tom, že my ženy se dokážeme postaratz samy o sebe....dřív spolu vydrželi, i když nebyli štastní a děli se tam stejný věci jak dnes, ale ženy by se holt o sebe nedokázaly postarat....ted je to jiný, a nejsme kolikrát ochotné vydržet, to co si k nám chlapi dovolují.....předtím jsme musely držet hubu a krok, rpdit děti a vše schovávat pod zástěru
Odpovědět
Profilova fotka
inak k tej dokonalosti svadby :-) vcera som kukala nase DVD zo svadby a zrazu mi prislo divne, ze tam beham so zaclonou na hlave :-D normalne mi to prislo absurdne a smiesne a nie take "nezne a jemne" ako ked som sa vydavala :-D :-D cloveku sa veru meni uhol pohladu nielen na manzela :-D :-D a pritom som bola na 10% presvedcena, ze bez zavoja predsa sa nevydam.... :-D :-D to len na odlahcenie.... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
a k tomu sebectvo : ten moj, to aj priznal.. pamatam sa ako povedal... som prilis mlady na to ,aby som kvoli dietatu stravil zivot zo zenou, ktoru uz nemiluje.viem, ze je to moja vina........ cize sebecky pristup, ziadny ohlad na dieta, moje city.... nic .. LEN ON ...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
na 100% ;-)
Odpovědět
veď na to myslím po celý čas...ale načo potom tá svadba???? toto ma bude mrzieť do konca života, že už pred bohom nebudem môcť sľúbiť tomu pravému....ale asi nejde len o to...to vie len PB...a jemu verím, že mi ukáže správnu cestu, aj keď nechodím do kostola, modlím sa každý deň, nech nás vedie tak ako má byť bude
Odpovědět
hanka :-D si cislo....ja si napriklad tu zaclonu neviem na hlave predstavit, ale mozno si ju nakoniec tiez dam a potom sa budem na sebe dobre bavit, ze to co?! :-p :-D
Odpovědět
Profilova fotka
esprit, jasně, byla to ironie samozřejmě...... znovu říkám, že snad každá se vdává s tím, že je to nafurt, ne s tím, že se za chvíli rozvede....a jak to tady vidíš, kolikrát jsou spolu lidi 10 let a nevydrží takže kde je ta hranice, délka, kdy můžeme říct, že je to nafurt.....naši se rozvedli po 20 letech.....prostě jistotu nemáš nikdy
Odpovědět
hela...presne to mi povedala včera jeho babka... ja sa o seba viem postarať...mám o neho obavy...síce, on má mamku :-D hanka...to dvd teda nase si este dlho nepozriem... :-D
Odpovědět
A zase sme pri zodpovednosti .... kokso .... heli: samozrejme som nemyslela len na svadobný sľub v kostole, ale na obrade ako takom
Odpovědět
Profilova fotka
to ti verim, jani :-P
Odpovědět
prajem vám všetkým krásny víkend...ste super, veľmi mi to pomáha... x-) x-) x-)
Odpovědět
Profilova fotka
k tomu modleniu jani: tiez nechodim do kostola kazdy den ( ale to len odkedy som s mojim drahym, bo je ateista a nechce sa mi samej..) ale boli casy ked som chodila... tu v NOvakoch po ceste domov je kostol... boli casy, kedy som denno denne cez tyzden ( inak cca. 2 roky dozadu v maji) tam chodila a plakala a plakala v prazdom kostole... a modlila sa asi tak : dakuje ti boze, ze vsetko, za dceru, za strechu nad hlavou, za pracu, ktporu mam, za zdravie mojich blizkych, prosim, daj mi silu a riad moje kroky tak, aby som sa spravne rozhodla , co dalej, ... ak je ON pre mna ten pravy, nech vytrvam, ak nie, prosim, daj mi naň zabudnut !! cely mesiac som tam chodila plakat... vzdy sa mi tak straaasne ulavilo... az potom som sla domov.... nelutuje,.. vztah sa skoncil... uz bez mojich slz.... akratko na to som spoznala mojho Danulienka...
Odpovědět
jani-v každom prípade hlavu hore, nestrácať nádej, neponárať sa do depresíí. Veď zajtra ráno určite znova vyjde slniečko ....
Odpovědět
katrin...presne tak to robim aj ja a tiez sa mi ulavi...kazdy vecer a kazde rano... :-)
Odpovědět
neviem...ja som nevesta cakatelka...a sledujem to tu uz nejaky ten patek...ale co tu vela-krat baby nadristaju mi pripada ze nie vzdy ste si uplne uprimne pred tou svadbou - a to mozno ani sami k sebe - mnohokrat nexcete vidiet pravdu len preto aby ste sa mohli konecne vydat....nekonkretizujem - hovorim vseobecne - ale urcite to neplati pre vsetky! ide o to ze mam pocit ze vam to, ze mozte kracat pred oltar v bielych svadobnych satach pride to najpodstatnejsie na tomto svete..."vydat sa a umriet" ako nejaka telenovela... pr1: niekde som citala, ze baba normalne plakala, ze musela vratit svadobne saty a ze sa z toho uz neviem aky cas nevie spamatat :-p pr2: dalsia - nevedela ci su v kostole dost daleko od seba rady, ze ci jej bude kazdy dost vidiet ake ma saty :-p ....atd....
Odpovědět
beju...pali ma vola slniečko...joj ešte bude trvať, kým si od neho odvyknem... ;-( ;-( ale depresiu nemám, na to som ja neni...hlavne nie v lete... :-D :-D
Odpovědět
xapem, ze je to velky den - ale trochu viac rozvaznosti by to xcelo - urcite su aj nepredvidatelne veci, a jeden nic nezmoze...
Odpovědět
esprit... :-D :-D :-D ja som len chcela kludne žit a mať rodinu...to je pre mňa podstatnééééé :-S no s ním nevydalo... 8-(
Odpovědět
kasli nateraz nato vstko - teraz ide w/e - skus si ho nejak sprijemnit ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
esprit: ja stebou uplne suhlasim, minule som to pisala v inej diskusii, ze sa niekedy az cudujem , co su ochotne dat baby na svadbu a co je pre nich " zivotne" dolezité.... ja by som chcela len pekne saty a mozno kytku, a saty pre malú.. ostatne skromne... naco za 1 den otrieskat tolko penazi, a stastie to fakt nezaruci.. ani pri prvej svadbe som nesla do detailov... skor naopak... dokonca sme v rychlosti zabudli ozdobit stuzkami auto, ani neviem, ci tam vobec nieco bolo, ale asi hej.... aj by som si svadbu aj pozerla, ale mam len DVD a svadba je na kazete, musim si to dat pretocit... asi sa zasmejem, ale chcem to ukazat malej...
Odpovědět
tak pekny vikend vám ... a dakujem este raz za písmenkáááá :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?