První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
ja som to nemyslela, ze nam zavidia...v tom pravom slova zmysle...ale proste mali sme vsetko...obaja dobru pracu, zdravie, rodicov, ktori nam vsemozne pomahali, surodencov, priatelov...a hlavne jeden druheho a on to smahom ruky vsetko zmetie zo stola a ja neviem pricinu... ;-( ;-(
Odpovědět
a zabudla som doložiť...aj bývanie sami, bez hypotéky, bez úveru....no sveta žiť nám bolo... :-N ale od veľa dobra aj kone besnejú, nie????
Odpovědět
mala si mu nalozit par starosti aby mal co riesit a neriesil blbosti 8-(
Odpovědět
veru...est eaj odkupenie bytu do osobneho vlastnictva som jak trafena vybavovala a este som aj suhlasila s tym, ze by bol na neho napisany...ved sme manzelia...brala som to ako samozrejmost a dnes vydim, ze by ma bol odtial vylial hned na druhy den....bezstarostny zivot...praca, skola, kamarati, basket...to boli jeho starosti...este aj skolu som mu dohovorila nech si spravi ...vysku...ze to zvladneme...ach som ja sprosta... |-| :-p
Odpovědět
Profilova fotka
za dobrotu na zebrotu...fakt chlapovi treba navalit, ze nebude mat cas ani hlavu otocit....aj ja by som si mala bŕat priklad... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
janino: to ja som byvalemu manzelovi napisala celu diplomovku!!!! jaka krava som bola????? keby som chcela, tak mu teraz titul vezmu !!!! he he, ale nastastie mame teraz OK vztahy, a beriem to tak, ked sa ma on dobre, bue sa mat aj moja dcera dobre... inak tiez bo taky, len kamarati, karty ( mariasove turnaje) basketbal, pivko, tenis... a ja doma s malou... a on 7 mes. nezamestnaný... jáááj, ake sme my ohladuplne , ked si chceme udrzat chlapa, ktory mozno za to ani nestojí... ale buhozial som , alebo nastastie som zistila jedno.... cim viac strát - kríz v partnerstve prekonate, tým menej vas ta dalsia zdrví... poviete si, prezila som to raz, prezijem aj toto... lenze dnes mi priatel vycita, ze sa mu niekedy zda, ze mi na nasom vztahu tak nezalezí.. zalezí, len uz nemam chut sa niekomu vnucovat , alebo nasilu bojovat a prosit sa,... to nie!!!! a postavila som sa na vlastne nohy, mam dobru pracu, a som na seba hrdá!! ( s mojim muzom by som stagnovala... ale na to som prisla az po case....) tahala som to sama aj vtedy, aleb aj za neho... teraz to taham sama za seba, lepsie, neplatim jeho rozhadzovasnu povahu... a on sa tiez zbadal, ked zacal zit sam, viac zarabat a chcel si aj daco dopriat a mat strechu nad hlavou... takze pre oboch to bolo fajn...
Odpovědět
veru asi...a este mal tu drzost sa ma spytat, ze kym tam budem byvat, ci povediem domacnost tak ako predtym ... ]-( ]-( tak to nie :-(
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj katrin :-)
Odpovědět
mas krasne motto katrin... x-) x-) ved to aj ja som zacala mat pocit, ze stagnujem, respektive, ze taham aj jeho...len jak padne teraz na zadok, ked nebude mat tahuna...na to sa tesim a to mi vhana usmev do tvare... tak sa budem usmievat... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj , Haničko :-))
Odpovědět
Profilova fotka
janino : diky :-))) vsetko co som napisala, mam odzite.. bohuzial.... ale fakt je pravda aj toto: co ta nezabiej, to ta posilni... a este, ... mala som vzdy stastie na kamaratky, ale hlavne kamaratov... to mi tiez moj terajsi priatel niekedy vycita a nevie to pochopit, ale ja mam naozaj niekolko dobrych priatelov muzov, ktorí mi nezistne pomohli.. nestretavame sa , naopak, vidime sa zriedkakedy, lebo zijeme daleko od seba, ale kolko-krat som im plakala na pleci...a maju na vec iny pohlad, ako zeny... :-)
Odpovědět
janino , dufam ze mu nebudes teraz prat veci a varit vecere ]-( inac vazne , nie zeby ho mrzelo ze co sa deje ale jeho zaujima ci sa budes starat o domacnost
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
jeden znamy, ked prasklo, ze ma milenku, coho nasledkom bol aj rozpad manzelstva, mi hovoril, ze prva vec, co bola, ze sa musel odstahovat do obyvacky a prat/zehlit/varit sam...
Odpovědět
tak to mám aj ja, teda kamarátov (ktorí mu vadili) odišla som z nitry kvoli manzelovi, ale oni boli prví ludia po rodine co sa to dozvedeli...a i keď sme v kontakte poslabsie...podrzali ma...aj teraz...niektorí chlapi sú proste super x-)
Odpovědět
Profilova fotka
janino: predstav si situaciu: je august, mas dieta, co bude mat v septembri 2 roky, myslis si ze mas OK manzelstvo a zrazu ti manzelik oznami, ze miluje inu zenu.. najprv ho chces zdrzat, potom ho po par dnohc radesj sama zbalis, nech ide kade lahsie... za nou, alebo kdekolvek... prisiel s 1 taskou, odchadzal so 4... rodicia, u ktorých sme byvali ( to toez nebolo dobre) zufalí... ja hotova, mala place, mna nic nezaujima.. dokonca ani ta mala v tej chvili... nejes, nepijes... behom 2 tyzdov rapidne schudnes.... segry ti nosia knizky, ako prekonat taketo situacie.... ale to nepomaha... di doma na dedina,kde nic nie je ( !) cele dni len rozmyslas, okrem ineho ako vyzijes s materskej , vtedy tusim 3750 Sk, + 500 rodinne , + 2OO0 alimenty..... otrasne!!!! tak neviem, ale fakt mi zivot dal facku, ktori somk necakala, dodnes vlastne neviem, kde sa stala chyba, ale uz po tom davno nepatram.. proste to tak malo byt... prezijes to aj ty,,hlavne sa mu nedoprosuj !!!!!! ani neplac, s nejakymi scenymi lutosti, lebo ta bude mat za hysterku este aj s jeho pripadnou novou znamou.... viem, je to tazke, ale da sa to...
Odpovědět
Profilova fotka
sorry za preklepy... pisem moc rychlo ....
Odpovědět
katrin...ja ho neriesim, tiez som schudla 7 kil za dva tyzdne....vobec sa mu nedoprosujem...som mu povedala, ze mi za to nestoji a ze aj ja sa chcem rozviest, lebo s clovekom ktoremu neverim, nemozem zit...
Odpovědět
Profilova fotka
a posledna kvapka lasky, alebo co tam este zostalo vo mne bolo zmizla, ked cca, po roku a pol som za nim dosla s tym, ze nech sa konecne zacne so mnou normalne bavit, bez nadavok a tak... ze mne je to uz fakt jedno, ze nie je so mnou a ze mam svoj zivot... a on sa so mnou nechcel bavit a taku mi dvakrat po sebe vylepil, az mi vyletela a skocila spät sanka... tyzden som nemohla poriadne otvorit usta a jest... moj vtedajsi priatel ma donutil ist na pohotovot, kde sa to aj spisalo a jemu to doslo z poistovne na uhradu,.... povedala som, ze ak to spravi este raz pojdem na policiu... odvtedy mam od neho pokoj a po cca. po roku zacal co mnou normalne komunikovat... ale teda, cesta k tomu lahka nebola......
Odpovědět
uf...tak to už je sila...on našťastie zatial agresivny neni a verim, ze ani nebude...kym budeme spolu :-o :-o
Odpovědět
preco kazda hovorite o doprosovani...to s normalne tomu druhemu neda vysvetlit, ze ty ho nexces stratit a ze si ochotna robit pre nejaku zachranu vztahu ak je vola z jeho strany? janino ty pises, ze ti zato nestoji a ze aj ty sa chces rozviest? tak sorry, potom rusim svoje prispevky above - ked ani ty nemas volu - tak silit sa to nema! ale potom ta svadba bola nerozvaznost z oboch stran.
Odpovědět
Profilova fotka
ani moj nikdy nebol ale potom uz ma nejak nemohol ani citit,ked bol s tou herečkou.... inak, dodnes vidim, ze so mnou jedna inak, ked je sam, aj ked mu volam a viem, ze neni s nou, je iny, ked je snou, je taky dzrejsi... akoby sa ona bala, aby sme nemali prilis dobry vztah... aj ked to je asi hovadina... neviem...
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky holky, moc všem držím palce....at to zvládnou v pohodě a je fakt, že z toho člověk vyjde posílený a má janěji než předtím.... já jsem taky rozvedená, po dvou letech od svatby, ale z mého popudu.....i když na lásku i rozchod jsou vždycky dva....že všichni mi pak říkali, proč jste se teda brali,když jste se hned rozváděli......no a to je i reakce na všechny co to prostě nechápou....holt věci se po svatbě opravdu změní, i když nejsou třeba vidět.,... a proč jsme se brali? no protože jsme se milovali, jinak by se lidi nebrali.....přijde mi to takové hloupé se ptát proč asi žádná z nás se nevdává proto, aby se za rok mohla rozvádět tak se jani, drž
Odpovědět
Profilova fotka
katka,asi si potrebuje nieco dokazat... :-S
Odpovědět
Profilova fotka
esprit, ale pokud jsi pochopila, tak janina se snažila řešit, její drahý jí akorát odbývá, že to řešit nebude a o nerozvážnosti, viz můj příspěvek
Odpovědět
dakujem hela...presne si to vystihla... :-) momentálne to nie som ochotná riešiť, lebo sa to nedá...ale v kútiku duše stále dúfam, že ho niečo osvieti... |-| |-|
Odpovědět
Ťažko súdiť túto situáciu ... fakt. Ja by som asi kapitulovala tiež po 3 týždňoch, keby mi nechcel povedať, kde je chyba, čo je dôvod jeho rozhodnutia rozviesť sa, keď jednoducho nie je vôľa ani chuť ani najmenší záujem komunikovať o probléme. Asi ti jani nevie, keď má takú zvláštnu výchovu (hore si to popisovala, že doma s rodičmi málo diskutujú o problémoch, vzťahoch)
Odpovědět
Profilova fotka
hanka : neviem..... mne uz nedokaze nic... mam ho totiz na haku... aj ked ja som taka divna povaha, co rychlo zabudne na vsetko zle.... ja by som s nim dnes uz po tolkych rokoch ( 6) dokazala byt aj kamaratka, aj on asi ... len neviem, ako by to niesla ona.... ale vzdy lepsie, nez mat taky vztah, nez ma Danko ( moj priatel) s byvalou zenou. len sa vadia a mne to dost vadi....ona mu hrozne ublizila, vlacili s apo sudoch, obvidnovali, klamala strasne o nom aj cela jej rodina, to uz dnes viem posudit... Na druhej strane, ja som sa uz dokonca minule bavila aj s ex- manzelovou uz manzelkou... o ich spolocnom synovi, Adamkovi... hovorila som jej, aky je krasny ( ale naozaj je) a ze uz sa nepodoba na neho , ale na nu... a ona , ze tak hovoria ludia... moj ex tam vtedy ani nebol.... ved co to male ze to moze?? a moja dcera ho lubi, braceka... pritom Danova zena mi nic nespravila, teda mna neopustila :-D , ale pritom nam robi zle inak, napriek, a nemozem ju ani citit.... zvlastne...
Odpovědět
suhlasim s tebou hela...tiez som si myslela, ze sa vydavam a bude to na cely zivot...a neubehol este ani rok od nasej svadby a uz som rozvedena :-( v zivote je to tak, nic sa neda naplanovat, nic nie je na sto percent a clovek nikdy nevie, co prinesie nasledujuci den...a ludia sa menia...kazducky jeden z nas...
Odpovědět
kocky ja teraz normalne rozmyslam, ake malichernosti clvoek (aj ja)vybavuje na svadbu, aby to bolo dokonale a pritom je to vsetko uplne o niecom inom, ani do detailov dokonala svadba predsa stastne manzelstvo nezaruci :-.
Odpovědět
Profilova fotka
ja ked to tu tak citam, ako sa ludia rozvadzaju do roka, tak ma chyta az strach niekedy.... uz by som chcela, aby mi to vyslo navzdy....
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?