První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
takze tym rozvodom prisiel nielen o manzelku,ale aj o mamicku..kedze sa mu uz nechce prilis miesat do zivota :-D
Odpovědět
a tak to zase nie je až také zlé :-D ...Aaaale napr. dnes ma informoval o tom,že by sa dokázal aj rodičov zriecť,keby vedel,že bude všetko v poriadku medzi nami!!! No chápeš už toto? To už je niečo....
Odpovědět
ja to už proste neriešim...tých rečíííí a sľubov bolo už milión a to prestane človeka baviť :-p
Odpovědět
no riadne dlho mu teda trvalo uvedomit si,co stratil..ale ja verim,ze ty strtnes niekoho lepsieho,s ktorym budes stastna..a on si bude do konca zivota buchat hlavu o stenu =-)
Odpovědět
hlavne to on neprežije,keď by som si niekoho našla...aj o tom ma informoval 8-)
Odpovědět
no ty si uz svoj zivot ;-) co to zariadenie do bytu..uz ho mas kompletne?
Odpovědět
už mám všetko ;-)
Odpovědět
tak to je super..a inac..co tvoja rodina..ako beru momentalny stav?
Odpovědět
janino: je mi to velmi luto, tiez si velmi dobre pamatam na tvoje minulorocne pripravy aj svadbicku, mali ste nadherne fotky... janka uprimne ti prajem vela sil, bude to tvrde, ale myslim, ze si dost silna a zvladnes to...a hlavu hore si krasna zena, a posobis velmi inteligentne, takych sa chlapi boja, asi sa zlakol aj tvoj manzel...ale to nic, isto najdes takeho, ktory to len a len oceni a nezdupka ako soplave decko...drzim palceky ;-) anita
Odpovědět
jeej anitka ďakujem...za povzbudivé písmenká :-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
janino a ty ako vychádzaš s jeho mamičkou? Žeby si s ňou hodila reč, nech ťa aspoň ona informuje o skutočnom dôvode jeho prečudesných rozumových pochodov =-) Naozaj to vyzerá, že je to nevyzretý rozmaznanec, ktorý nevie čo chce. Chlapcovi asi mamička dostatočne nevysvetlila, že vstup do manželstva je rozhodujúci krok, ktorý si treba dobre premyslieť, pretože by to malo byť na celý život. To nie je ako kúpiť si bábiku a keď ma omrzí, vyhodím ju a kúpim druhú ]-(
Odpovědět
moncuska...skúšali sme to s jeho rodičmi...s nimi sa o tom nebaví vôbec...povedal, že ich do toho nič... =-) =-) tak keby že je to môj syn, asi s ním neprehovorím... ]-( ]-( pre mňa to bolo na celý život...hm... |-|
Odpovědět
Článek se načítá
Ahoj janino, neviem, nechcem ti pridávať starosti, ale nemá náhodou niekoho iného? =-) A ozaj, koľko ste spolu chodili predtým ako ste sa zobrali?
Odpovědět
Ahojte kocky, ako tak citam vase pribehy a pozorujem vlastnu manzelsku story, my vieme, co treba robit a ako na tom vztahu pracovat, aby bol taky, aky ma byt a dalej sa rozvijal, len ti chlapi nam to kazia... Bohuzial, je vela takych, ktori sa napriek tomu, ze su vo veku, kedy by sa od nich uz ocakavala aka-taka zrelost a zodpovednost, v krizovych situaciach prejavia ako najvacsie deti... :-( Janino, ten tvoj je bez urazky len rozmaznany chrapun, ktory nevie, co chce a rozvod je to najlepsie, co sa ti v manzelstve s takym clovekom mohlo stat a dobre, ze teraz a nie o niekolko rokov, kedy by ste mali uz aj deti...
Odpovědět
nemas za co janka... tiez som si prednedavnom presla rozvodom, viem, ako ti asi je...i ked u nas som bola iniciatorom ja, moj exmanzel trosku inak pochopil manzelsky slub, myslel si, ze ozenit sa znamena zaistit si sluzku, ktora sa onho bude starat po cely zivot resp. clpoveka, ktory bude robit len to, co on chce a ako chce a len vtedy, ked on chce...a tiez som si myslela, ze je to do konca zivota, milovala som ho, verila mu, vkladala donho vsetko, bol mojou prvou ozajstnou laskou, boli sme spolu desat rokov predtym, ako sme sa vzali...a predsa, zmenil sa na nepoznanie, zo dna na den, asi ako tvoj manzel... ale nicoho nelutujem, som slobodna a konecne mozem volne dychat...a tiez som stretla cloveka, ktory ma miluje aj napriek tomu, ze som rozvedena a planuje so mnou buducnost a ja pomaly ale isto po pol roku od rozvodu uvazujem, ze by som sa mohla este niekedy vydat, takze hlavu hore, hlavne sa nevzdavaj, zvladnes to ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
príde mi čudné, že napriek tomu, že rodičom nechce nič povedať, mamička s ním ide k advokátovi =-) Vlastne vôbec nepozná dôvod, ale podporuje ho v tom? A nestačila by mu trebárs len dočasná odluka, napr. na pol roka, na rok, aby ste si to mohli obaja premyslieť a rozhodnúť sa po určitom časovom odstupe, či chcete alebo nechcete ten rozvod? Janino naozaj ti niet čo závidieť a veľmi ti držím palce, aby si to zvládla.
Odpovědět
*durbanbabe* to mas pravdu, ja som na nasom vztahu chcela pracovat, dokonca aj ked mi to oznámil, navrhla som mu, že necháme si čas a uvidíme... či má druhú??? asi mal nejaký zálusk, ale slečna to ukončila, lebo teraz je chudáčik úplne sám...mi povedal...a nič sa mu nedaríííí ]-( ]-( a moncuska...to príde čudné každému...najmä mojim rodičom to prišlo čudné, lebo oni by mi teda nepomohli ani gram, keby som nebola ochotná s nimi o tom hovoriť...ale vieš aké sú mamy chlapcov...i tak budem nakoniec ja vinná za všetko a to si uvedomujem už teraz ;-) anitka...držím palce, nech je už všetko v tvojom živote ok... my sme spolu žili 1,5 roka pred svadbou vo vlastnej domacnosti... :-|
Odpovědět
janka s tymi rodicmi mas pravdu...moji ex svokrovci so mnou dodnes nehovoria, hoci ma predtym mali "vraj" nadovsetko radi, teraz som pre nich uplne cudzia...udajne som mu znicila zivot...to by ma zaujimalo, ako ]-( chudacik, to skor moj zivot by bol zniceny, ak by som s nim ostala dlhsie, alebo s nim nebodaj mala deti :-S a dakujem pekne ;-)
Odpovědět
Hm, janino, tak on potom nevie čo je vernosť a je asi fakt lepšie, keď sa rozvediete, bo rozvádzať sa kvôli druhej, keď by si mala detičky, nie je dvakrát bohviečo...no samozrejme ani táto situácia ti nepridáva viem...stať sa môže všeličo...aj tá nevera...a dá sa aj vzťah udržať...ale vyzerá to tak, že on si asi nechcedať pokoj...
Odpovědět
niechcem to nazvať neverou...to asi nie...len nejaky flirt...ale riešiť to takto????? ]-( ]-( ]-( je to veľmi detské podľa mňa...tak uvidím, ako sa to ešte vyvŕbi =-)
Odpovědět
Jani, ja nechcem tvrdiť, že bol neverný...len si myslím, že sa mu baby páčia...
Odpovědět
janino, prec od neho a co najrychlejsie, casom by to bolo este horsie! a ak by si to s tym rozvodom aj rozmyslel a ty by si mu odpustila tu jeho detinskost, len mu tym das "suhlas" na to, aby to pokojne urobil znova, az to na neho pride, lebo uz sa mu to raz prepieklo... on to nebude brat ako tvoj kompromis a snahu o udrzanie manzelstva a pracovanie na vztahu, ale ako tvoju slabost a blbost. a ty mu to po sladkych recickach zhltnes aj s navijakom, lebo vsak my zeny sme take a mame tendenciu odpustat, ak vidime snahu z druhej strany a on sa ti bude v duchu smiat, ako ho zeres napriek tomu, ze sa k tebe sprava maximalne neuctivo a casom budete zase tam kde ste boli... on by potreboval riadnu facku od zivota, aby sa spamatal, ale ani to nezarucuje trvaly uspech...
Odpovědět
Profilova fotka
marianka ahoj - no teda - ten tvoj ex je cislo cisiel - som myslela,ze za ten cas co uz ubehol uz mu dojde ze to pokaslal na dobro - ale on je extrapripad "na sobotu" tusim... on sa v tom patle a patle... trubadur... jani - drzim ti prstiky - nech to co najrychlejsie odozneje..aj ked je to urcite moc moc moc tazke... ale tiez sa priklanam k nazoru radsej teraz ako po 10 rokoch a dvoch detoch... i ked je to o tom ze je nevyrovnany a nezrely - pretoze nemoze cakat ze poblaznene zalubenie bude citit rovnako ako na zaciatku cely zivot...to ze nepocituje "burku citov" neznamena ze nema rad....pravda je - co odbornici hovoria - ze prava laska sa ukaze i po 5tich rokoch manzelstva - lebo vraj prvych 5 rokov konci najviac manzelstiev - preto lebo mladi ludia nevedia vyriesit spolu problemy a podcenia lasku - lebo cakaju "zamilovanost" a medzi tym je velky rozdiel...zamilovanost je na zaciatku vztahov - laska prichadza postupne casom,zazitkami,prekonavanim spolocnych problemov..a i hadok... a preto vraj je aj prvych 5 rokov v manzelstve najkritickejsich...clovek musi celit realite manzelstva v porovnani s predstavami - ktore ma samozrejme kazdy ine (vplyvom vychovy,okolia,rodiny,nazorov...) druha vec je - ak ide o partnera - ktory sa "odlaskoval" preto ze mu pred nosom 3x presla ina sukna - ktora je kvazi nedostupna a to je rajcovnejsie ako pekna - ale ista "sukna" ktoru ma doma... to je smutne - ale taky chlap nestoji za to :-|
Odpovědět
za kazdu cenu nema zmysel udrziavat vztah, ale su v zivote situacie, ktore sa daju uspesne prekonat, kazdy nex si urci hranice unosnosti sam ale niekedy je skoda vzdat sa bez boja |-| ale na druhej strane niekedy je asi skoda bojovat...kazdy sam musi citit silu ktoru je ochotny tomu komu obetovat...
Odpovědět
marianka - viem si predstavit ze ti je zadostucinenim jeho doliezanie 8-) vychutnaj si to :-D zasluzi si to... ...len pozor - ci to nie je tenky lad ;-) papa drzte sa
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, přidávám k tématu svojí zkušenost. Vdávala jsem se v březnu 06 a před 14 dni jsem absolvovala rozvodové stání. A jak to všechno začalo? Byli jsme štastní, všichni nám záviděli, jak se k sobě hodíme, pak mi nastaly gynekologické potíže, snažili jsme se o mimčo, ale dvakrát jsem potratila. Začali neústupné hádky ( oba dva jsme byli ve znamení Berana) a já to nakonec vyřešila odchodem a domluvou, že potřebuju čas. Manžel mě přemlouval, ale marně. Nemohla jsem koukat na to, jak se trápí a nechce čekat na mé rozhodnutí a tak jsem po pěti měsících podala žádost o rozvod. A jak je to teď? Já mám přítele, exmanžel má přítelkyni a ani jeden nejsme šťastni. Až teď mi konečně došlo, že to všechno byl obrovský omyl a že vše byla jen chyba komunikace a tak jsem nevydržela a napsala mu, jak bych to chtěla všechno vrátit. Ponaučte se z chyb druhých a hlavně spolu komunikujte. To je to nejdůležitější. A ještě něco, držte mi prosím palce, chci být zase šťastná a to s ním!!!!!!!!
Odpovědět
Držím Ti palce, nugeta. Pravdupovediac ani prípadná bezdetnosť podľa mňa nie je dôvod na rozvod. Áno, ťažko sa s tým človek /my s manželom bohužiaľ ostaneme bezdetní/ vyrovnáva. Je to smutný boj proti smútku a depresiám, ale ako pár nás to nezničí, lebo my dvaja sme tí najdôležitejší a bábätko malo byť bonus k nášmu vzťahu, teda niečo navyše, a nie dôvod na manželstvo. Takže Ti držím palce, aby Vám to vyšlo a ak by ste náhodou nemali bábätko, aby ste to zvládli spolu ako pár. Tak veľa šťastia.
Odpovědět
Profilova fotka
nuget-moc moc moc ti držím palce my jsme zachránili manželství, byl to boj, ale klape nám to a vážíme si víc jeden druhého co tvůj manžel, jaký na to má názor??
Odpovědět
Profilova fotka
nuget drzim ti paste aby si bola uz stasnta...a snad ze sa clovek z takychto omylov pouci a nauci sa veci rieist rozumne a nie radikalne... skoda len -ze ak vy budete spolu mozno tym ublizite momentalnym partnerom...mozno nie.... a suhlasim s kvetkou...babatko by malo byt "bonus" nieco navyse - ale zakladom su partneri...dolezite je byt stastny - ze mam toho druheho - milovaneho - rovnocenneho partnera - a teda domov kde mam druhu polovicku...
Odpovědět
janino ja som v soku...pamatam si ta este z MK na ktory som kratko chodila, vsetko bolo povedane, ja ti len moc moc drzim palceky, taka krasna a inteligenta zena nebude mat nudzu o skutocneho chlapa ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?