Nechuť k sexu

20. úno 2020480

Ahoj. Mám takový problém,dotaz...vždycky jsem sex moc milovala, klidně dvakrát denně. Ale teď dva roky po svatbě jako když utne, a já bez toho můžu být klidně týden. Samozřejmě když manžel chce,tak předstírám jaké mám chutě,někdy ho vyprovokuju i sama, ale vždy se v koutku duše modlím ať už je po všem. A druhý problém- bude to znít blbě,ale jsem "alergická" na jeho sperma. Vždycky jsem odsuzovala ženy,co říkají že pro chlapa nejsou popelnice,a jedině s kondomem. Nikdy mě to nevadilo,spíš naopak. Ale teď mi to je odporný,nesnáším když od toho je mokrá postel,když jsem od toho ulepená já,když mi to teče po stehnech...samozřejmě se jdu vždycky osprchovat,ale ještě druhý den ze sebe cítím ten divný zápach spermatu. Jasně že bych to mohla jednoduše vyřešit kondomem,ale to jaksi nejde,s manželem se snažíme o miminko,které ne a ne přijít😞 Jinak ale svého muže moc miluji,a o těchto problémech mu říkat nechci,nechci mu ublížit. Myslíte že se zas všechno spraví do normálu?

 • No.myslím ze této je a asi tím jak nejde to.miminko

 • Tak já bych si s ním o tom rozhodně promluvila.. Snad jste si slíbili "v dobrém, i ve zlém",ne? A ať už je to jakkoli bolestivé nebo nepříjemné téma, tak bych si s ním určitě o tom promluvila a řekla bych mu, co mě trápí..

 • @beruskapm  Já bych s tou promluvou byla opatrná, tohle je hodně citlivé téma a nevhodně zvolená slova mohou nadělat víc škody než užitku...
  @tucnak87  Zkus zajít spíš k sexuologovi...

 • Sponzor fóra
 • @tucnak87  Velmi pochybuji, že se to spraví samo. Naopak, pokud budeš předstírat, jaké máš chutě, zablokuješ se ještě víc. Vyhledej odborníka, terapeuta.

 • Já si taky myslím, že to je tím, že se snažíte o miminko a nejde to. Možná bych na to tolik nestačila a nenutil se. Chtělo by to hodit se do pohody a pak to půjde (případy z okolí. Dva roky to nešlo, potom byly jiné starosti jak dítě a naráz mimčo na cestě☺)

 • @iviiiii  My se s manželem pokoušíme o mimi už tři roky,nedávno jsme zjistili že on je v pořádku,a chyba je u mě😞 Doktorka mě chtěla poslat na zjištění jestli jsou průchodný vejcovody,ale manžel to odmítl s tím že to ještě rok budem zkoušet,že je dost možný že to nejde jen kvůli mé psychice-protože řešim jen a jen to dítě,a to jak známo může dělat paseku. Asi ta moje nenávist bude vážně v tom že mi nejde otěhotnět...

 • @beruskapm  O tomhle s ním mluvit nemůžu,on je takový citlivka že by to mohl vzít špatně...sice když byl na spermiogramu a zjistili jsme že on je v pořádku,zachovala jsem se hnusně-nejdřív jsem brečela jak želva,pak jsem mu řekla že se mi hnusí pomyšlení že bych s ním měla spát,nemohla jsem se ho ani dotknout,a pár dní jsem utíkala z domu,abych ho neměla na očích. Kupodivu to vzal dobře,řekl mi že to chápe a že mi dá času kolik budu potřebovat. Naštěstí jsem se z toho do týdne dostala,ale tohle co mě trápí teď,to je fakt moc intimní.

 • @tucnak87  Absolutně nechápu, proč nejít na to vyšetření a ztrácet další rok nějakými pokusy.

 • @zorro4  Nechci do sebe nechat řezat a být v nemocnici.

 • @tucnak87  V tom případě bych opravdu zvážila návštěvu sexuologa.. 😞

 • @tucnak87  A nesouvisí s tím vysazení HA? Kamarádka třeba po vysazení neměla vůbec chuť na sex (i když všude píší opak). A taky jsou různé výsledky studií, že při užívání HA si ženy vybírají jiné muže než bez ní a pak při vysazení je ten muž nepřitahuje a nevoní jim a někdy to vede bohužel až k rozchodům. Ale osobní zkušenosti s tím nemám...

 • @tucnak87  Tak pokud se pokoušíte 3 roky marně (a navíc s takto devastujícím vlivem na sexualitu), tak je vysoce pravděpodobné, že nějaký zdravotní problém máš. nevím, kolik ti je, ale ztrácet další rok mi přijde hodně zbytečný. Samozřejmě pokud problém není zdravotní, tak to bylo zbytečné řezání, to máš pravdu, ale pokud to je problém zdravotní, tak se sám nevyřeší, řezat do tebe budou stejně a ztratíš rok času. Ale samozřejmě dělej, jak uznáš za vhodné.

 • @tucnak87  Koukám, že než jsem napsala příspěvek pokračuje diskuze dál, takže HA to asi nebude. Asi spíš jak zu píší holky... Ta psychika! 3 roky je fakt dlouho... To je obrovský nápor.

 • @tucnak87
  Hele a vadí Ti vyloženě jen sex nebo i mazlení apod.? Možná se Ti z toho prostě stala povinnost a když se mimi nedaří, tak tě to už ani nebaví. Možná by pomohlo dát si prostě oraz, na nějakou dobu sex úplně vynechat a třeba se Ti po něm začne stýskat 🙂 Jinak bych taky doporučovala případně psychologa/sexuologa a potom zvážit ta další vyšetření kvůli neschopnosti otěhotnět......

 • Ona ta operace, v případě zjišťování průchodnosti vejcovodů, žádná velká řezničina není - pokud vím dělá se laparoskopicky a je to opravdu velmi šetrný zákrok.
  Kromě toho - tuším, že cca 25% porodů dnes končí CS, což je tedy řezničina nepoměrně větší a pravděpodobnost, že se to stane docela velká....
   Možná je problém jinde - v jednom odstavci píšeš, že do sebe nechceš nechat řezat a v jiném odstavci zase zmiňuješ, že to vlastně odmítl manžel...tak jak to vlastně je? Kdo to ve skutečnosti rozhodl? Není to spíš tak, že Ty by ses už ráda posunula směrem k nějakému řešení, ale manžel rozhodl ještě počkat - za vás oba?

 • Sponzor fóra
 • @strelenka  No já manželovi říkala že tu operaci nechci,aspoň zatím ne,a že kdyžtak v létě,až budu řešit s doktorkou co dál.Ale že chci vědět jeho názor. A on mi říkal že počkáme ještě ten rok.

 • @tucnak87  Určitě bych neztrácela další rok..

 • @alca666  Mně vadí sex,mám teď radši jen když se můžu k manželovi schoulit do náruče a jentak se k němu tisknout,cítit u něj bezpečí. Ten sex mě dost přestal bavit kvůli tomu zkoušení o mimi,poslední dobou se ve mně melou i myšlenky,jestli dítě vůbec chci. V koutku duše samozřejmě chci,ale...

 • @tucnak87
  Jo, to jsem si myslela. Potřebovala by jsi prostě pauzu, ze sexus e Ti evidentně stala povinnost. Zkus to manželovi vysvětlit - neříkej mu, že se Ti hnusí sperma atd., ale řekni mu, že máš pocit, že se ze sexu stala povinnost, že si možná potřebujete prostě od toho snažení se odpočinout, jen se mazlit a najít zase v sexu tu radost....... I sexuologové někdy doporučují dát si třeba závazek, že měsíc sex nebude a on se na to pak leckdy člověk o to víc těší 🙂
  Bohužel, tohle se nedá řešit bez toho, abys byla k manželovi upřímná.
  Ono by Ti i pomohlo mít další čas přemýšlet o dítěti. Holky sice radí neztrácet další rok, ale pokud jsi ve stavu v jakém jsi, tak bych nejdřív zkusila dát pohov sobě, svému tělu a své psychice.

 • Zacala bych na tvem miste uprimnosti a sverila se muzi. Kdyz svuj problem budes tajit, bude to jen horsi jak sexualne, tak ve vztahu. Nasledne bych navrhla psychologa.

 • @alca666  Jo asi máš pravdu. Naši mi taky říkají ať si dám na čas pohov s dítětem,je mi 28,tak bych si ten rok navíc mohla dovolit. Už jsem se s tím teď trápila tak dlouho že jsem z toho začla magořit,pořád hlídání plodných dnů,mít sex i když není chuť,atd.,i prášky na uklidnění jsem užívala,protože jsem z toho byla na dně. Asi si dám teď čas na to abych si dala tělo i duši do pořádku,a nechám to ten rok osudu. Protože teď si stejně nejsem jistá,jestli by dítě bylo dobré,když mám psychiku tak rozkolísanou. Každopádně děkuju za radu a vyslechnutí,moc mi to pomohlo🙂

 • @tucnak87
  uvidíš, třeba to pomůže 🙂 Každopádně to chce být v manželství otevřená, protože když se jen budeš snažit tomu druhému vyhovět tak se Ti to znechutí o to víc..... Já měla sem tam podobné problémy při braní HA a tak jsem partnerovi naznačila, že má počkat až já začnu a pomohlo to......
  Jinak psychika je mocná a může ovlivňovat i otěhotnění - když se moc stresuješ, tak tělo samo ví, že by nebylo dobré otěhotnět......

 • Chtěla bych říct, že za lékařský zákrok nijak "nelobbuji" 😃 Nicméně, pokud má zakladatelka neprůchozí vejcovody, tak k čemu přesně jí bude, když se nakrásně uklidní a harmonizuje, když otěhotnění nebude objektivně možné? Nevím, no, já bych se asi primárně snažila se pokusit najít a odstranit zdravotní příčinu, protože pokud je důvod zdravotní, tak on je příčinu současného neblahého psychického stavu a zároveň bude úplně k ničemu se psychicky srovnat, pokud je příčina zdravotní.
  Mně to trochu přijde, jako když někdo nejde s bolavým zubem k zubaři, protože se ho bojí...

 • @zorro4  Zase když je na tom evidentně v psychické sféře dost špatně,tak by se měla zklidnit a dát do pohody...

 • @zorro4
  tak samozřejmě, že důvod může být fyziologický, příčin může být fůra. Ale řešit to ve chvíli, kdy je z toho na nervy až na prášky mi prostě nepřijde optimální. Navíc ten problém s nechutí k sexu to prostě nevyřeší.
  Já si myslím, že teď je prostě na místě hlavně zachránit partnerský/manželský vztah (protože nefungující sex prostě může být problém) a až tohle bude ok tak začít řešit dítě.
  Mě prostě přijde, že tu sice je primární problém že se nedaří otěhotnět, ale už to prosáklo i do partnerského vztahu a jen vyřešení problému s otěhotněním situaci zakladatelky nevyřeší. fakt pochybuji, že když půjde na laparo a najdou jí neprůchozí vejcovody, tak se pak na sex najednou vrhne s gustem.
  Navíc nikdo říká, že se to nemůže kombinovat....

 • @alca666
  Já bych naopak v okamžiku, kdy je podezřívána fyzická říčina, řešila právě ji. A pak se házela do pohody jak po zákroku, tak celkově. Nebo se tu tucnak bude házet rok do pohody a pak zjistí, že ty vejcovody jsou fakt neprůchodné a bude nutný zákrok... a zase tu je stres. Navíc bych si k té pohodě pomohla sexuologem.

 • zjisteni pruchodnosti vejcovodu zadna operace neni... a je to dost casty problem u zen kolem 30 ... http://www.ivfbrno.cz/pruchodnost-vejcovodu-hsg-hysterosalpingografie-sonohsg/t1137

  Zkus taky nejake prirodni doplnky stravy, podle toho co popisujes Ti mozna kolisaji hormony. Dobra je Maca a nebo si doprej palacinky se skorici 😉 ... Pomaha to.

  Co se tyce problemu se spermatem...hele ja bych doporucila se s manzelem domluvit, ze budete chvili pouzivat kondom (jestli s nim nemuzes mluvit, sved to na kvasinkovou infekci a ze by se zbytecne prenasela z jednoho na druheho a tehu by to neprospelo 😉 ) ... dej tomu dva tri mesice a uvidis, treba se pak pri nejake krasne prilezitosti na sebe radi vrhnete nechraneni 😉 Drzim pesti

 • Já se přikláním od trochy ke všemu co napsaly holky. Pokud víš, že to manžel nedá, natvrdo bych mu to neříkala. Ale řekla mu, že si potřebuješ odpočinout, že on si to možná neuvědomuje, ale že sex na povel v plodných dnech je prostě na palici a že by ses potřebovala uklidnit a dát si klidně měsíc až dva úplnou pauzu. Zároveň bych ale šla co nejdřív na tu prohlídku, manželovi řekni, že to, že budete vědět na čem jsi se s případným řešením problému a odložením řešení nijak nebije. Klidně si můžete dát rok pauzu, ale budeš vědět. Pokud zjistíš, že jsi úplně bez fyzických problémů, nechala bych měsíc až dva půst, v mezičase se nějak vnitřně ladila - nějaká erotická knížka, film, články, třeba vyrazit spolu na tantrické masáže apod.
  Pokud nechodíš, zační cvičit - jógu, pilates - věci co procvičují střed těla - ale ne s vědomím, že to děláš kvůli otěhotnění, ale pro sebe, střed těla je naprostý základ všeho pro tělo. Pokud u vás je někde možnost, zjisti si cvičení podle Mojžíšové, opravdu efektivní, ale opět nedělat to s vědomím čistě kvůli miminu, ale vše pro sebe.
  Leze slunko, začni chodit běhat, změn jídelníček. Prostě zační dělat něco jen a jen pro sebe. Uvidíš, že za ty dva měsíce si budeš připadat více atraktivní, v pohodě, fit, prostě celkově lépe a pak z ložnice během víkendu ani nevylezete 😉
  Pokud ti kontakt manžela jako takový nevadí a manžel ti není celkově fyzicky nepříjemný, tak si enmyslím, že je psycholog ještě úlně nutný.
  Vždy ale musíš pomoct první sama sobě, pak to půjde i se vším okolo.

 • @mayinka  Hele, to mě fakt zajímá. Že sexuální půst po nějakou dobu pravděpodobně povede ke zvýšení touhy, tomu věřím (i když psychika je mrcha). Ale fakt si myslíš, že sex s kondomem vede k tomu, že tam bude nějaké chtění k sexu bez kondomu? (teda kromě chlapa)
  Já mám teda sex ráda a když ho nějakou dobu nemám, tak ho samozřejmě víc chci. Ale že bych to samé mohla říct jen o semeni jako takovém, to teda ne 😃 😃

 • @zorro4  tak za mne teda k tomu prvnimu - s jidlem roste chut, takze sexualni abstinence neni dobra vubec k nicemu. Leda k psychickemu odcizeni. Naopak. Ti dva si maji najit k sobe cestu jinou, ale porad intimni a k tomu druhemu - tucnak87 psala, ze ji ted prijde nechutne jeho sperma, ze je na nej "alergicka", nesnese ho. Timhle tu nechut odstrani a znovu "to" bude treba delat rada...s kondomem. A nevim, jestli jsi nekdy zazila ten pocit, kdyz to delas dva mesice s kondomem a pak se najednou dole "dotknou" bez... je to uplne sileny pocit a vubec tu nejde o touhu "po semeni", ale po tom bezprostrednim dotyku kuze na kuzi... zbytek zaridi priroda 😉

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat
  Doporučení dodavatelé
  Na Mauriciu slevy pro nevěstu i 100% z pobytu (i výročí). Svatby na Seychelách i Mauriciu. Réunion, Vietnam, Malajsie, safari, Maledivy, Srí Lanka...
  Články od našich partnerů
  Obálky na svatbě jsou minulostí – Svatební inovativní aplikace Modrá stužka
  Na jazz a swing se dá tančit až do rána! Nikdo nezůstane sedět!
  Nesmrtelná klasika v moderním kabátku - snubní prsteny z bílého zlata
  Archiv článků od partnerů