Kdy mít první miminko po svatbě?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny nevěsty a maminky, zajímal by mě váš názor na to, kdy je dobré mít po svatbě první miminko. ;-) Co znám, tak po svatbě si spousta párů ještě užívá relativní klid bez větších starostí a miminko je často odkládáno. Má na to vliv kariéra, bytové podmínky ?... Jak to vidíte vy a jak jste na tom ? Radka (cicuvicka) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jancip samozřejmě, že potrat nezůstává bez následků. můžu tě ubezpečit, že i samovolný potrat nechává v ženě šílenou díru, výčitky svědomí.... je to složitý rozhodování a nikomu ho nepřeju a doufám, že se mi jednou vyhne... ale jak říkám a jak jsem psala v jednou z těch příspěvků, na který reaguješ /protože první zmínka o potratu při postižení je ode mně/, asi bych to nezvládla a na interrupci šla.
Odpovědět
@kajovaevicka Opravdu jsem jen napsala, jak to na mě působilo, nic víc, nic míň...
Odpovědět
Nechapu smysl tehle diskuse :) Vzdyt zalezi na kazdem, kdy si to naplanuje nebo se jen tak zadari :) Prijde mi to, ze obcas je tady snad nekdo i nesvepravny a neumi premyslet vlastni hlavou, tahle diskuse dle tematu mi do toho supliku zapada :) A prosim, nemusite mne kamenovat - neni to na nikoho konkretniho osobne ;) pouze vyjadruji svuj subjektivni nazor :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@jancip však v pohodě, mně nejde o to, jaký na to máš názor, jak jsem již mnohokrát psala, každý má nějaký. Spíš mi vadilo to slovo s lehkostí. To je vše
Odpovědět
@kajovaevicka Jaký mám na to názor? Abych řekla pravdu, tak nevím. Nevím, jak bych se rozhodla. Záleží na mnoha okolnostech. Ale on si člověk vždy něco myslí, a když se pak do takové situace dostane, tak reaguje mnohdy úplně jinak. Proto jsem psala, že by to pro mě bylo jedno z nejhorších období života, protože vím, že bych si furt kladla otázky a co by, kdyby...apod...ale člověk nemá myslet na takové věci...
Odpovědět
Profilova fotka
@gepe však tahle diskuse nemá žádný smysl :-D resp. dokud si tu holky psaly, kdy se chystají těhotnět a jak se jim to daří, tak OK, ale pak se tu objevují holky, co ostatní přesvědčují, jak to mají dělat a nakonec se to zvrhne v diskusi o potratech :-) Což zavání vždycky pěkným průšvihem, prtože se to tu zhádá a admini to zamknou :-)
Odpovědět
@gepe Něco v tomhle smyslu už jsem se tady snažila taky napsat, ale asi je tu hodně studentů medicíny- rádi pitvají ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jancip Tak tak... je fakt, že dokud to nepřijde, nevíme, jak se rozhodneme.
Odpovědět
@minina :-D je fakt, ze tady byly uz ruzne diskuse, ktere mely smysl, ale nektere prispevatelky nepochopily nazory druhych, taky se to zvrhlo a nakonec bylo uzamceno ;-) @bubbi tak ted jsi me fakt dostala a pobavila ;-) :-D
Odpovědět
@gepe Ona v podstatě žádná diskuse nemá smysl. Protože diskuse je jen výměna názorů a nelze předpokládat, že něco vyřeší, protože co člověk, to názor. Ale člověk se při nich může mnohé naučit, ujistit se ve svém názoru, přeorientovat se jinam....
Odpovědět
@jancip To ano, jsou i takove diskuse :) bohuzel cim dal vice prevlada pocet diskusi, ktere mi jako verejne diskuse prijdou minimalne zvlastni, napr. diskuse typu - cim se holite? depilujete se a kde vsude? kdy mate ovulaci, mate ji pravidelne? Je mi jasne, ze kazdy ma pravo na svuj nazor, mozna jsem divna ja, kdyz napr. intimni veci neventiluju verejne. Obcas i u jinych temat mi prijde, ze zeny tady si radsi zalozi diskusi, nebo zalozi otazku, aby nemusely samy premyslet, pripadne se podivat do jiz zalozenych skupin na tema, ktere je zajima. Obcas mi to tady prijde jak s prominutim jak nemyslici stado - je to pochopitelne s ohledem na velkou kumulaci lidi, o to vic zarazejici :)
Odpovědět
Profilova fotka
drbny :-) kdo to ma docitat
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@gepe no mě upřímně trochu děsí, co všechno se na některých diskusích řeší. zejména, pokud tam dotyčné mají fotku a řeší věci kolem rodiny, partnera, sexu.... Možná jsem paranoidní, ale nikdy bych sem nepsala, kolik vydělávám, kde pracuju, kde bydlím... Například na modré střeše nejsou výjimkou alba s tím, co si kdo koupil do bytu skoro i s uvedneím adresy. to mi přijde jako pozvánka pro zloděje :-) A ty fotky tady se zvěřejňováním intimních věcí mě taky zařážejí, protože přece člověk nikdy neví, kdo sem chodí a když tu budu psát, jak mám strašnou tchýni, tak musím počítat s tím, že se jí to jednou přece může donést. Totéž, když budu řešit partnerské vztahy... Tohle mi fakt hlava moc nebere :-)
Odpovědět
@kristi ta hlavni se ozvala? ;-) nikdo nikoho cokoliv docitat nenuti 8-) @minina sepsala a vystihla jsi to naprosto presne! Nejedna uz taky na to verejne psani doplatila :)
Odpovědět
Tedy, to jsou věci, za chvíli se tu napsalo asi 12 stránek, které fakt nemám čas číst :-) tedy omlouvám se a vrátím se k tomu, co jsem tu řešila naposledy. Je mi 29 a asi tak posledního půl roku cítím, že jsme s manželem připraveni mít dítě. Konečně jsme dostudovali, máme práci, sice ne bůhvíjak placenou, ale máme se celkem dobře, vzali jsme se, viděli jsme hezký kus světa víme, že i po osmi letech se milujeme a chceme spolu rodinu mít. Sice není jak někteří říkají ta "nejvhodnější doba", mám problémy v zaměstnání a je to teď trochu riskantní, ale já se na to prostě cítím, takže tomu necháme volný průběh a uvidíme, jak nám to život namíchá. Ono se moc plánovat nedá, vím to proto, že nejdřív jsem chtěla dítě po dvacítce (to jsem byla na ZŠ :-D), pak v pětadvaceti (to na SŠ) a když jsem v 25 vylezla z VŠ s titulem a praxí z několika částečných úvazků, ale s holým zadkem (manžel na tom byl stejně), tak to prostě nešlo. Nehledě na to, že jsme neměli kde bydlet. Zřejmě i to přispělo k tomu, že jsem zatím "ten pocit" neměla. Ale teď ho mám, proto si myslím, že vhodná doba je teď. Každé z nás se tyhle všechny faktory namíchají jinak a v jinou dobu, proto zobecňovat, kdy ano a kdy ne, nelze. Každá máme také jiné hodnoty. Holky, které v 18 vylezou po maturitě ze školy těhotné, přemýšlí úplně jinak než ženská před 30. Ta už ví, co je pro dítě důležité, jaké asi zázemí je nutně a jaké je luxusní a má na vybranou co dítěti poskytne. Co mu může nabídnout 18ti letá holka, která do to ho "spadla ani neví jak" a neví nic o životě? Lidé mají opravdu různá měřítka a zobecňovat je nemožné.
Odpovědět
@gepe Chápu, co Ti vadí. Sama jsem byla u zrodu jednoho cestovatelského webu a byla na něm několik let. Mnozí jsme se osobně znali a čerpali tam fakt mnoho praktických info...Pak došel vždy někdo nový a založil si nesmyslné téma, aniž by se napřed podíval, zda tam něco takového není. Strašně nám to vadilo, protože to pak bylo hrozně nepřehledné a už se nechtělo nikomu moc seriózně odpovídat. Tady je mi to tak nějak jedno, protože jsem si sem přišla pro inspiraci, nejsem nějak aktivní, ani nepředpokládám, že se to tady stane mým "koníčkem".
Odpovědět
@mendie 18ti letá holka mu může (nemusí) nabídnout klidně víc lásky a času jak nějaká třicítka. A ve 40ti může (nemusí) svému 20ti letému "dítěti" rozumět lépe jak v 50ti. Ani v tomto prostě nelze paušalizovat.
Odpovědět
@mendie s tim uplne nesouhlasim, me je 22let a nemam pocit, ze bych nemela diteti co poskytnout. Byt mame, budeme stavet dum, praci mame oba, oba studujeme, milujeme se a rodina to je hlavni...a rozhodne nemam pocit, ze bych musela resit, jestli diteti koupim takovy nebo makovy kocarek a muzu si vybirat dle libosti. Takze proc by 18ti leta holka nemela diteti to nabidnout?
Odpovědět
@jancip to je každopádně pravda. Souhlasím s tebou. I když vím, že tak mladí rodiče spolu v dnešní době málokdy vydrží, ale ani to samozřejmě nemusí být pravda. Jo, beru. Často i ta mladá maminka může být lepší, protože se víc zaměřuje na lásku k dítěti než na to, že mu nekoupí značkové věci. Máš pravdu. Jen jsem chtěla poznamenat, že v každém věku má člověk jiná měřítka a jiné hodnoty a tím nechci vyzdvihovat ani tu 18ti ani tu 30ti letou maminku :-) jen je potřeba si uvědomit, že je to prostě úplně jiné.
Odpovědět
@mitote asi špatně napsáno, vysvětlení viz výše, odpověď jancip :-D
Odpovědět
Profilova fotka
já myslím, že to je o tom, jak která holka žije, pokud někdo nejde na výšku a má střední nebo jen základnu, pak je podle mě přirozené, že má dítě o dost dřív než holky, co dělají 1 nebo i víc VŠ. Myslím, že málokdo se dneska pro dítě rozhodne v 18-ti,a le i takové případy asi budou. Většina lidí chce vybudovat nějaké zázemí a třeba si i něco užít než bude mít děti. Já jsem si na VŠ nedokázala ani představit, že bych měla mít dítě. A to jsem taky pracovala celou VŠ. Ale ten život byl prostě jiný - asi to většina zná - večírky a pařby do rána :-) Někoho to neláka, OK. Ale mě to přišlo přirozené a vím, že si neřeknu, že jsem o něco přišla :-) prostě každý je nějaký a že někdo může dítě zabezpečit ve 22, neznamená to, že to tak mají všichni a že to všcihni takhle chtějí.
Odpovědět
@mitote Co se týká tebe ve tvých 22 letech, je vidět, že platí, to, co jsem napsala, že každému se ty vhodné podmínky pro rodinu sejdou v jiném období života. Na tom záleží, kdy má kdo dítě. Jestli se na to cítí a jestli má na to vhodné podmínky podle svých měřítek a hodnot - pozor: ne podle měřítek a hodnot kohokoli jiného. Taky je rozdíl 18 let a 22 :-) To už člověk leccos o životě zjistí, už většinou nebydlí u maminky a taky začíná získávat vlastní životní rozhled a zkušenosti. Myslím, že na té střední škole má rozhled a utvořené hodnoty málokdo.
Odpovědět
@mendie no to ze mlade paru spolu malokdy vydrzi, to me prijde take jako blbost... jak rikalama ma ucitelka zpevu, ktere je asi 75 let: nikdo ti nezarucuji, ze ti manzelstvi vyjde ted ve dvaceti, ale uplne stejne ti to nezarucu ani ve triceti, ani ve ctyriceti. A co jsou to mlade pary? Myslim, ze muj muz mel v 28 letech uz nas na zeneni, to ze me bylo 21 je zase jine, takze co? Manzel kolem tricitky uz ma dost rozumu na rodinu a ja kolem dvacitky ne? :-D Neda se to pausalizovat, nekdy je dospelej ve dvaceti, nekdo neni ani v padesati.
Odpovědět
@mendie no co ja vim, tak vsichni mi vrstevnici teda u maminek bydli, pokud nebydli na kolejich ;-) @minina parby na vysoke neznam, ale vsichni spoluzaci ano, jen jsem v tom nejak nikdy nenasla zalibeni, to si radeji otevru lahev vina s manzelem doma ;-)
Odpovědět
@mendie Já nevím, jestli to mladým rodičům vydrží méně. Neřekla bych. Když se podívám kolem sebe, ti co jsou spolu od 16ti, se tak nějak vzájemně přizpůsobovali, dospívali spolu, "vychovávali" se. Ti, co se poznali ve 30ti, to mají mnohem těžší v tom, že už ví, co chtějí, mají nějaké ustálené představy od života, z některých požadavků nechtějí slevovat, jsou už tak nějak "udělaní". A takoví dva lidé mohou mnohem více narážet, než ti mladí, co se "dotvořovali" spolu...Vlastní zkušenost.
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote no nerada bych paušalizovala, ale neznám jediný pár z dnešních mladých lidí, kdy by ti lidé zůstalis e svou první láskou/partnerem. Takže podle mě pak je pravda co píše mendie, že ti mladí rodiče spolu často nezůstanou. Protože pokud se holka vdá ve 20-ti, kolik měla před tím vážnějších vztahů - moc asi ne.... Pochopitelně jsou výjimky, ale většinou to bývá tak, že člověk s prvním partnerem vyzraje a zůstane až s některým z těch dalších.
Odpovědět
@mitote však nepaušalizuju, říkám, že se to často stává, neříkám, že se to nestává starším, tak neryj, jo? Nesnažím se ti vnutit, že jsi moc mladá a s manželem se určitě rozejdete. My jsme spolu s manželem taky od 21 let a kdybychom nebyli oba na VŠ, tak má náš vztah asi taky jiný průběh. Já jsem psala o situaci, kdy holka cituji sama sebe: "Holky, které v 18 vylezou po maturitě ze školy těhotné" To asi není tvůj případ, tak nebud vztahovačná, je to jiná situace.
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote no a o tom právě mluvím :-) otevřít si láhev vína s manželem doma ve 22 pro mě byla absolutní sci-fi :-) a znamená to snad, že jsi nějaká divná? Nebo já? prostě každému vyhovuje něco jiného a vzájemně se nepřesvědčíme, že ta druhá to dělá líp :-D
Odpovědět
@minina A já právě takových znám dost :-) Neříkám, že se vůbec nepohádají, ale jsou celkem dost sehraní.
Odpovědět
@minina Záleží na tom, jestli jsou opravdu třeba pár od 16 a prožívají spolu spoustu let, tak věřím, že to vydrží. Uváděla jsem příklad holky, co v 18ti otěhotní. Proto má dítě a proto má partnera, se kterým se vezmou, protože budou mít dítě. Chtěla jsem dva protikladné příklady :-) Jinak znám 3 páry, které jsou mi blízké a které jsou spolu od 17ti let, tedy už 12 let. Ale ti jsou spolu a taky čekají nebo čekali až už budou na dítě zralí. Ne aby do toho vlítli po po půl roce vztahu bez ohledu na to, jestli jsou připravení nebo ne.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?