Kdy mít první miminko po svatbě?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny nevěsty a maminky, zajímal by mě váš názor na to, kdy je dobré mít po svatbě první miminko. ;-) Co znám, tak po svatbě si spousta párů ještě užívá relativní klid bez větších starostí a miminko je často odkládáno. Má na to vliv kariéra, bytové podmínky ?... Jak to vidíte vy a jak jste na tom ? Radka (cicuvicka) :-)
Odpovědět
@mitote a já zase musím s Tebou souhlasit a oponovat těm druhým.Máš mé sympatie!
Odpovědět
@leiladelly nejsme proti planovani, uz jsme to tu psali nekolikrat, proste me prijde padle na hlavu neustale oddalovani ditete s tim, ze ted na to neni spravny cas, ze dite bdue az bude vic penez, lepsi kariera, lepsi bydlenik lepsi auto, atd atd atd...u Tebe je to trochu jine, smrt partnera neovlivnis, ale pokud mam partnera 10 let a furt neni spravny cas protoze to a to neni dokonale, tak to me prijde trochu prasteny. @ev30 zalozime nasi partu o dvou lidech :-D
Odpovědět
@mitote jsi mi sympatická,máme stejné názory a jsi stejně rozumná jak já!super!
Odpovědět
@bubbi myslim si, ze spousta zen ne
Odpovědět
Profilova fotka
@leiladelly Řeknu to asi takhle. Kdyby mi doktor řekl, že čekám postižené dítě, šla bych nejspíš na potrat. Vím o sobě, že jsem natolik sobecká, že bych se o takové dítě postarat nedokázala. Což ovšem nic nemění na faktu, že obdivuju lidi, kteří se rozhodnou to podstoupit. V mém okolí existuje několik lidí, kteří se pro to rozhodli. Je jich pět. A jediný pár spolu je dodnes. Jedné paní je přes 40, syn jí zemřel ve 14 letech a paní je teď sama. Manžel jí opustil, protože to neunesl, další děti už neměli. Paní je bez práce, protože se celý život starala jen o syna, mnoho známých taky nemá. Prostě nechci být taková. Je to sobecké, ale radši půjdu na potrat s tím, že se časem třeba zadaří a povede se porodit zdravé dítě a mít tak lepší start do života. Samo, že i během života se může stát spousta věcí. Ale když mi dá někdo možnost volby, tak si vyberu.
Odpovědět
@ev30 rozumna :-D to je desne relativni pojm :-D pojd do IP ;-)
Odpovědět
@kajovaevicka tak muzes cekat zdrave dite a muze se narodit brzy, kamaradka v 38letech cekala uplne zdravou holcicku a najednou v patem mesici porodila...v nemocnici ji rekli ze je tretina sance ze neprezije, tretina ze bude silne postizena a tretina ze bude slabe postizena. V tomhle pripade to neovlivnis. Nicmene se stal zazrak a holcicka je zdrava. Ale treba uz pro to si myslim, ze je dobre minimalizovat u deti jakekoliv rizikove faktory.
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote S tímhle plánováním souhlasím. Jak můžu vědět, že za pár let bude situace lepší? Může být taky horší. Tak proč, když se máme relativně dobře, oba jsme mladí a zdraví, proč to oddalovat z nějakých důvodů s tím, že za pár týdnů, měsíců, let to bude lepší? Jak to někdo může vědět? Nikdo přeci není sybila. Ano, můžou tomu okolnosti nasvědčovat, mám dobrou práci, je pravdě podobné, že mě třeba povýší... ale pak může přijít krize jako tenkrát, já o práci přijdu, nebudu moct najít další. Tak v čem to bude lepší?
Odpovědět
@mitote fakt máš mé sympatie a jsi rozumná mladá žena a víš narozdíl od některých kdy je zdravé a rozumné pořídit dítě.A pokud mám dlouhodobý vztah a fungující,tak proč početí dítěte oddalovat na stáří?
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote Ale jo, to jo. Já mluvím o případu, kdy ženě řeknou, že dítě bude postižené a ona se rozhodne si ho nechat. Samozřejmě, že jsou věci, které neovlivníš. Ale já tu píšu o možnosti volby.
Odpovědět
@kajovaevicka presne tak..nebo jak psala uzivatelka vyse, prijdes o manzela...prijdes o praci, firma bankrotuje, atd atd atd...v dnesni dobe nema clovek nikdy jistotu
Odpovědět
@ev30 bacha, drazdis kobru bosou nohou :-D
Odpovědět
Článek se načítá
@kajovaevicka tak to bych sla na potrat i ja, jsem srab a nemam proste na to ;-)
Odpovědět
Tady ale podle mě nikdo nikomu neříkal, kdy má být matkou a mít děti. A ani se tu nemluvilo o tom, že by měla jít žena na potrat, nebo nemít postižené dítě. Tady jen padl lékařsky podložený fakt a to, že čím je pozdější věk potencionální maminky, tím více se snižuje možnost "přirozeného otěhotnění" a také to, že u těchto těhotenství v pozdějším věku stoupá riziko vývojových vad a podobně. Jsou to všeobecně známá fakta a nechápu, jak se nad nimi může ještě někdo rozčilovat. Prostě je to tak, přírodě neporučíš.....
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote ano, to máš pravdu, já to psala už o pár příspěvků výš, že dítko (pro mne) je vyšší priorita než třeba cestování, kariéra a že čekání na "až" - vhodnou dobu... , to také nemusím vůbec dopadnout dobře, ten faktor věk je limit. Určitě s Tebou v tomto souhlasím. A musím říci, že třeba tomu nerozumím, že někdo v mém okolí je dlouho vdaný, věk má už dost vysoký a dítě nechce. Nerozumím tomu, ze svého pohledu, ale tak snažím se to neposuzovat. Je určité procento lidí, kteří třeba děti nechtějí a možná ty "odsunovací důvody" jsou jen zástupné. Je to opravdu těžké, univerzální návod a názor neexistuje....
Odpovědět
@mischako vis proc se rozciluje nekdo? protoze mu rikas presne to, co nechce slyset ;-)
Odpovědět
@kajovaevicka Ano, zní to sobecky, ale je v tom kus pravdy. Naše dobrá známá má dceru, která se narodila s těžkou srdeční vadou. Teď už je to dospělá ženská a má vlastní rodinu, ale než prodělala operaci, která mohla být provedená v jejích 16 letech, užili si s ní opravdu svoje. A ta její matka, naše známá, sama řekla, že podruhé by do toho nešla. I když v tomto případě to dopadlo ještě dobře. Ale starat se o takové dítě vyžaduje strašně moc sil, odříkání a odvahy, na což nemá každý. A kdo to nezažil, nemá právo odsuzovat rodiče, kteří se rozhodnou, že takové dítě mít nechtějí.
Odpovědět
@mitote no mě je to jasný, ale tak je to vždy a všude....
Odpovědět
@leiladelly no jsou zastupne, kdyz clovek dite chce, nehledi na to jak to je, je spokojeny ze bydli, ze ma milujiciho manzela a praci. Ja treba mela stesti, ze jsem ve svem veku potkala manzela a proto asi budu mlada maminka, ale vim, ze treba dalsi tri roky bych asi nevydrzela bez mimi, protoze je to to nejkrasnejsi, co s manzelem muzeme mit ;-) Jinak nedavno jsem cetla jeden psychologicky vyzkum, ktery zjistil, ze manzele by si meli dite poridit do peti let, pak hrozi prechzeni vztahu a jeho rozpad daleko vice. Vztah pry potrebuje dlouhodoby projekt, na kterym muze pracovat a dite je pry idealni :-D
Odpovědět
@kajovaevicka Tvůj příspěvek má taký mé sympatie a mluvíš mi z duše!
Odpovědět
Profilova fotka
@kajovaevicka souhlasím s Tebou, ta cesta je určitě složitější po všech stránkách. Na druhé straně, když se tak někdo rozhodne ( a jsou lidé, kteří akceptují dítě zdravé, nemocné, nerozlišují to), okolí to musí akceptovat. Okolí by je nemělo soudit. Tak to vidím já. A jinak, díky Bohu za moje zdravé děti.... V roli maminky dítěte vážně nemocného jsem nebyla a myslím, že stejně jako porod, je to zkušenost těžko sdělitelná.
Odpovědět
@mitote já jsem asi taky srab a kdybycj věděla,že čšekám postižené dítě,hned bych šla na potrat.Kdybych to nechala dojít tak daleko,že bych postižené poradila,asi bych to psychicky nevydržela.Vždyť ten postižený tvoreček bude mít zkažený život a Ty taky a Tvoje rodina,a chlapi to nevydrží a většinou tu ženu s tím postižencem pak nechají ve srabu,takže díky nechci!
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote Ano, souhlasím. Se vším , co píšeš. Když člověk dítko chce, je to tak velká touha, že ostatní věci jdou do určité míry bokem. A ten výzkum měl také pravdu... Vystudovala jsem jako druhou školu psychologii na FF, takže potvrzuji :-) Dítě je velmi pevné pouto. Je sice pravda, že dítkem se špatným vztah nespojí, ale v dobrém vztahu radost z dítěte určitě napomůže překonat takové ty každodenní trable, které nese život, každý vztah.... Moc Ti přeji, ať máš brzy miminko a vše jde podle Tvých představ :-)
Odpovědět
@leiladelly diky. Ja prave taky studuju obor pribuzny psychologii a navic psychoterapii, tak tyhle veci sleduju a pak tlumocim manzelovi :-D Kdyby kazdy premyslel nad ditetem jako nekteri zde, tak uz nas narod vymrel :-D @ev30 my mame tady v dome take samotnou maminku s klukem, ktery ma "Downa". A pohled pekny to neni. I kdyz je krasna, jak ona to dite miluje a ten syn ji.
Odpovědět
@laleeta český národ stárne a víš proč?i když Ty jsi ze Slovenska,tak tebe se to netýká.Rodí se čím dál míň dětí,početí potomka se odkládá na neurčito nebo pomalu na stáří a přibývá důchodců.
Odpovědět
Profilova fotka
@ev30 Prosím tě ale tohle- ty jsi slovenka, my češi, to bys mohla vynechat. Hned by se mi tvoje příspěvky četly líp, kdybys do toho tak nepíchala....
Odpovědět
Takže asi takhle, je mi 22, chodím do školy.... S přítele jsme už 4 roky, on pracuje, vydělává, řekla bych, že naprosto průměrně... Dům si opravujeme a za rok 100pro nebude opravený celý.... Po škole jdu do práce, ale déle než rok (náš úžasný soc. systém) mě tam nikdo neuvidí (teda člověk míní a život mění, ale doufám, že bude vše v pořádku) a já vypadnu na mateřskou....Doufám, že za jednu mateřskou zvládneme dvě děti..... A jedno pak možná ještě doděláme.... Ale přísahám, že kdyby sme nebyli pošahanej stát a mladé rodiny z dětmi se tu OPRAVDU podporovali a né se o tom jen kecalo, tak už se do školy dávno učím při tlačení kočáru..... A ano chápu, možná vypadám, jako sebevrah, když máme v podstatě ho... nemáme nic moc.... ale mě je to jedno, já na to nemyslím, za prvé bych se z toho zbláznila a za druhé bych skončila jako bezdětná.....
Odpovědět
@mitote však já taky narážím na ty chudáky děcka postižené "Downem" a pohled nic moc na ně příjemný,že?Obdivuju ty ženy,které to ustojí,chlapi jim většinou utečou,ale ženská to musí ustát.
Odpovědět
@kajovaevicka já vím,to jsem nechtěla,ale jsem fakt už vytočená,ona si začala.
Odpovědět
@mischako tak ja jsem si to makani odbyla a odbivam pri studiu Bc a pri Mgr uz budu sprtat pri tlaceni kocaru - jak pises :-D Bydlet mate kde, pritel vydelava, co vic chtit?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?