Kdy mít první miminko po svatbě?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny nevěsty a maminky, zajímal by mě váš názor na to, kdy je dobré mít po svatbě první miminko. ;-) Co znám, tak po svatbě si spousta párů ještě užívá relativní klid bez větších starostí a miminko je často odkládáno. Má na to vliv kariéra, bytové podmínky ?... Jak to vidíte vy a jak jste na tom ? Radka (cicuvicka) :-)
Odpovědět
@gaudi moc pěkná zpráva a hezky napsaná.
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote zname Gutovku, ale na houby pocasi, ona by mi do ty vody skocila i ted...tak az bude hezky, tak se tam zase podivame ty jo, ja to nikdy nepocitala, kolik nas vyjde, myslim,ze to bude tak 5-6tisic minimalne
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote ne, nemame u baraku hriste a hlavne tady nebydli moc deti, resp. skoro zadne, takze by si stejne nemela s kym hrat....verejne hriste mam od domu v Riegrovych sadech, toje cca 500m
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote no,ja na rozdíl od tebe nemam porebu hodnotit jak zijou jiný lidí.je to jejich život.jen pro me je ra castka na spokojenej zivot s 1 ditetem adekvatni. A neresim kolik beres ty ani kdy budes mit nebo nemit deti,pac je mi to srdečně ukradený. Ale vadí mi,když mají lidi potrebu hodnotit život jinejch lidi a ty to jeste korenis tím,že mi vkladas nejaky pochybmy nazory...
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte dievcata, trosku vam vbehnem do diskusie, kedze ja uz mam po svatbe vyse 3 rokov a uz som aj maminka 2 rocneho syna x-) nase dietatko bolo vytuzene a chcene a mala som ho v 25tke, manzel mal 27....ja len svoj pohlad...skoro, ci neskoro?.....pre mna tak akurat, prve dieta som chcela urcite do 25tky, ak je k tomu spravny partner (ktory bol), tak sa to zvladnut da, so vsetkym, v 23 som skoncila VS, zamestanla sa, priatel uz robil, kupili sme si byt (jasne, ze na hypo), v 24 sme sa vzali a zacali plodit ;-) podarilo sa nam !az! po pol roku, ale vsetko je ok a amem doma dietatko:) ...ja len na margo toho, ze sa to neda, nie su vhodne podmienky, ked naozaj chcete, vsetko sa da, a to som ja do 25tky aj skoncila skolu, aj 2 roky porobila aj stihla dieta....jasne, mohla by som sa vyhovarat aj do 40tky, ze je malo penazi...ale to by som dieta enmala nikdy...a popravde radsej amt dieta skor ako nikdy! ;-) (moje starsie kamaratky, tak po 30tke, maju velke problemy, polovica z nich bud nemoze otehotniet, alebo donosit, alebo predcasne porodi...a 50:50je pre mna velke riziko ;-) ...pre niekoho mozno nie)....cize z cisto biologickeho hladiska je urcite vhodnejsie amt dieta sko (mozete si oponovat kolko chcete, ale povie vam to kazdy lekar)......a trosku ma tu zarazaju nazory 1, ci 2 deti....ja isto chcem okolo 30tky aj 2dieta.....podla mna by bolo sbeecke nedat dietatu surodenca!....to mu nikdy neurobim.....a financen ho nezvladnut?......nechem ani pisat z akych peanzi zijeme my! o 100 000mozeme snivat.....to by som z toho usetrila aj na novy dom...no hold, ale kazdy si potrpime iny luxus...pre mna je dolezita rodina a tu mam! nic dolezitejsieho pre mna neexistuje a teraz si aspon mozem povedat, ze som pre to vsetko urobila. Vsetkym vam zelam spravne rozhodnutia a hlavne nech vam to vyjde vtedy, ekd to naozaj budete chciet a citit! ! a aby ste svoje rozhodnutia nikdy nelutovali ;-) )
Odpovědět
@kristi to je dost na nic, ja bych rekla, ze v novostavbach jsou mlade rodiny a ze se vzdy i v blizkosti stavi hriste jako treba Na Harfe :-/ @minina pochybny nazory? @sorciera24 krasne jsi to napsala ;-) mluvis mi z duse
Odpovědět
Profilova fotka
@sorciera24 souhlas, ja mela malou v 26 a super :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote no,ale to jsou takovy ty hodne rodinny byty, bydleni pro mlade....tady to je spis pro business atd....ale ja si nestezuju, aspon me Mia vzdy vytahne nekam ven :-)
Odpovědět
@minina jo,to souhlasím,že ideální věk na dítě je tak v těch 32letech,tak bych si to přála i já,ale později už bych to nechtěla,starší rodiče už kolikrát na to dítě jak psychicky tak i fyzicky nestačí.Uvedu příklad-pořídíš si dítě např.po 35věku nebo jak tu některá kolegyně ze Slovenska uvedla i po 40věku a za pár let mu máš jít na třídní schůzky do školy,a učitelka se tě zeptá-a vy jste kdo?babička?a Ty odpovíš,že maminka-tak mi tato situace přijde značně nepříjemná a trapná jak pro tu maminku,tak pro tu učitelku.
Odpovědět
@sorciera24 super krásný příklad toho,aby si některé kolegyně přečetly tento pžíspěvek.Hovoří za vše a palec nahoru!
Odpovědět
@kristi ale mate u bytu zahradku ne? :-) to je blby no, to ja ted kdyz hledame pozemek porad cucim jak je to s detmi a mladymi pary v lokalite :-) protoze tady na sidlisti i kdyz tu hriste je, tak teda zadna slava :-/ @ev30 no to jo :-D kamaradka mela taktoholcicku ve 32 letech a jeji manzel mel 62 let. Bomba. A to se snazili o dite 7 let.
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote a??? zahradka neni nase, je spolecna, takze domek nebo stan ji tam postavit nemuzu, natoz treba bazenek atd...kdyz chces bydlet v centru,nemuzes mit vsechno
Odpovědět
Článek se načítá
@kristi aha ja myslela ze to mate u bytu misto terasy jen svoje :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote nase to neni, ale nikdo jinej tam nema pristup ;-)
Odpovědět
@kristi aha...blby :-D tady je to ted hodne in, ze prizemni byty maji zahradku vlastni a vlastni i ten pozemek 8-)
Odpovědět
@weel já s Tebou souhlasím.Jen mě tady jedna slovenská kolegyně nedokáže pochopit,že mi nepřijde rozumné mít dítě nad 35let a více,už ze zdravot.důvodů,já často vídávám v práci starší rodiče s postiženým dítětem no a upřímně..není to hezký pohled.Já si sama nedokážu představit,že bych měla mít postižené dítě,radši na to nemyslet.Takže určitě nebránit si pořídit dítě,když se na to cítíte,ale v rozumném věku...a takový extrém jako 42let apod.to je fakt nerozumné a proti přírodě.
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote ano názory o tom,kdo je ci.není žebrák nebo chudak.ale koncím,tahle diskuse je nekde jinde nez jr její ucel. Ať si každý rozhodne sám,kdy.mit dite a necpe nic ostatnim. Ono stejně pochybuju,ze se dá někdo poradit:)
Odpovědět
@ev30 myslim ze jsou lide, kterym to nevysvetlis :-/ @minina me spise hodne nadzvedlo to, ze dite neni dostatecne financne zajisteno pokud neni jedinacek v rodine s prijem 100 tisic... myslim si, ze spousta lidi dokaze dite zaezpecit i s mene penezi...
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote prosím tě neres to:)navíc takhle to mam proste ja a kolik staci tobe je tvoje věc. Já to mám spočítaný na misto kde zijem a plany které máme.toť vse.a nevim,proč by to tebe melo nadzvedavat,není to žádný utok na tebe.
Odpovědět
@minina ale ono to tak dost vyznelo, ze clovek, ktery to nema tak nemuze mit dve deti
Odpovědět
Profilova fotka
len skoda, ze potom tie deti aj tak vypadaju....som ucitelka (moj plat je jasny :-D ) na SS a poviem vam, ze presne viem, ktore dieta je rozmaznany jedinacik ;-) bohuzial.....je ich viac nez dost...a uz sa to dostava az do skolok, co ma dost zaraza :-S aby malo 2-3 rocne ci aj mensie dieta znackove veci, proste nema NIke, tak je bedac....potom tie deti su aj tak vychvavane a prejavia sa neskor....ako vravim, vidim to medzi mojimi studentami.....ja svojim detom dam vsetko, co potrebuju...od zdravej stravy az po vzdelanie.....ale aby z mojho decka vyrastol rozmaznany fracek.....tak to nie.....ale nie nadarmo sa hovori, ze co dieta vidi doma, tak sa aj sprava......a az teraz to vidim, ze to tak aj fakticky funguje..... :-| ludstvo asi fakt potrebuje riadny preplesk,inak sa nespamata...bez urazky...plodte si co chcete a kedy chcete (a ja to potom budem ucit a snazit sa vychovat) :-D
Odpovědět
@sorciera24 dobry, tak za rok dva se neco narodi, ze 7 let do zakladky, pak za devet let na stredni a k Tobe jo :-D zeby prvni rozumna ucitelka? :D
Odpovědět
Profilova fotka
@weel My taky. Tři :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Už tady výše potrefené prosím přestaňte řešit, zda má někdo právo mít dítě ve vyšším věku, zda bude postižené, zda matka je zdravá , nebo nemocná, nebo na hlavu, že se tak rozhodne...... Každý má právo mít dítě, kdy chce, kdy se mu to podaří, má splněny všechny podmínky, které jsou nutné - dobrého partnera, určité zázemí, ne luxus, ale láskyplné prostředí, ke kterému patří i určité zajištění, aby člověk nemusel řešit velké ekonomické potíže, a tato konstalace se může naskytnout v různém věku. A pokud se někdo rozhodne porodit a vychovat dítě geneticky poškozené, protože to už se nyní ve většině případů (ne vždy, ale ve většině) dá zjistit screeningem, já před ním smekám, že to ustojí a dá dítěti lásku a veškerou mnohem větší péči, než jakou potřebuje dítě zdravé. Dítě nemocné není neplnohodnotné , je jen jiné. A jestli se někomu nelíbí pohled na "poškozené" dítě, jak tu výše zmíněná píše, tak ať si laskavě představí, že ona by byla defektní a okolí by se nelíbilo dívat se na ni. Podotýkám , že děti jsem měla v celkem normálním věku (adekvátně mé dlouhé přípravě na profesi) a mám děti zdravé. Tedy osobně se mne to nedotýká, ale dotýká se mne to za maminky, které mají děti nemocné a někdo by se na ně díval skrz prsty.
Odpovědět
Profilova fotka
@leiladelly dakujem za tvoj prispevok, a uplne sa poden podpisujem, hovoris mi z duse... to o tych postihnutych detoch, vidim to uplne rovnako... plus, vela krat sa stane, ze sa dieta vo vyssom veku proste "pritrafi" (a teraz je jedno, ci zdrave ci chore) a potom co? splachnut ho do zachoda len preto, ze uz mam (napriklad) 38? nonsens... ...predpokladam, ze ja som ta citovana "kolegyna ze Slovenska", tak aby bolo jasne, dokazem pochopit, ze niekto nechce mat dieta po 35, ale co nedokazem pochopit je to tvrdosijne pausalizovanie, ze ake je to zle a cosi kdesi. Keby to bolo tak strasne "proti prirode" tak by sme sa asi dostavali do prechodu okolo tej zmienovanej 35ky...
Odpovědět
@laleeta jsou zeny, ktere jsou v prechodu v 35 letech nebo 40 ;-) nerikam, ze to neni individualni, jen rikam, ze jsou tam vetsi rizika v tomhle veku
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote ani jedna z tychto informacii pre mna nie je nova ;-)
Odpovědět
@minina říct radši bych byla jedináček, vlastně může opravdu jen někdo kdo neví o čem mluví..... je to děs, nuda a pruda.... já chápu, že taky nevím co říkám, když říkám, že bych radši měla sourozence, ale když vidím přítele s jeho ségrou, tak jim doooost závidím....
Odpovědět
Profilova fotka
Holky - ifoun, kajovaevicka, laleeta, bubbi - díky za palce... :-) Myslím, že ke kultuře a kulturnosti patří tolerance. Přijetí názoru druhého bez posuzování a odsuzování. Svůj názor si můžeme ponechat, samozřejmě, názor druhého nás může ponouknout k zamyšlení. Tady se ta debata vyhrotila opravdu nepěkným směrem (viz. názor na defektní děti, raději bez komentáře). A co se týká věku a rození dětí, zásadní věci se naplánovat nedají.... Ty nejzásadnější vůbec ne. Když jsem dozrála k tomu, abych měla děti, když jsem dostudovala, vybudovala si profesi , měla dobrého partnera, tak mi takhle jednou v pátek 10. prosince hlas v telefonu oznámil, že Milan je mrtvej. Bylo mi 31 let. Než jsem se z toho dostala, trvalo to. Podle dam tady bych už asi měla složit zbraně, zapomenout na děti, protože bych skoro byla v přechodu. Já jsem nesložila, ze všeho se vyhrabala, bylo to těžké pohřbít tatínka a partnera v krátké době po sobě, ale nakonec jsem to ustála. Mám nového partnera a zdravé děti. Takže tolik k "plánování"....... Život občas zamíchá kartami a rozhodne za nás. Přeji každému , aby šel svou cestou a té věřil a za ní si stál!
Odpovědět
@mitote Tyhle rizika si určitě každá uvědomuje a s tím do toho taky jde. Tohle fakt nemá smysl řešit, vede to jen k takovýmto debatám o ničem. Přesvědčené stejně nejde přesvědčit.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?