Kdy mít první miminko po svatbě?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny nevěsty a maminky, zajímal by mě váš názor na to, kdy je dobré mít po svatbě první miminko. ;-) Co znám, tak po svatbě si spousta párů ještě užívá relativní klid bez větších starostí a miminko je často odkládáno. Má na to vliv kariéra, bytové podmínky ?... Jak to vidíte vy a jak jste na tom ? Radka (cicuvicka) :-)
Odpovědět
@mitote ...vychovny prfky... Promiň, ale chtělo by to dávat si větší pozor na češtinu. @alkione Dvě děti co nejdřív po sobě a třetí až později - aby to třetí dítě nebylo takový jedináček - není lepší mít všechny děti v intervalu např. 3 let?
Odpovědět
Profilova fotka
@pavlovasandra proc by to melo byt lepsi??? kolik mas nervu? casu? penez? tri deti tri roky po sobe, no chudak chlap, kterej se bude muset v praci dost otacet, nedejboze aby o ni prisel. deti se nedelaji proto, aby byli sourozenci a vyhrali si tak spolu, a tim padem daly rodicum pokoj, ale delame si je pro nas, pro rodice.. za me vetsi odestupy. Mie bude 5 let a ja to druhe hodlam oddalovat co nejdele
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote no a jídlo je dost zasadni polozka,plus nejake sporeni,zábava,kadekarnik,kosmetika,jazykovy kurzy,dovolená atd. a ono je to pryč snadno.:) A pak si vem takovy veci jako nový věci do domacnosti a kde jsi...
Odpovědět
@pavlovasandra Může se to tak zdát. Ale nám se ta představa líbí a nejedni starší páry, co se jim to takto povedlo, nám to doporučují :-D. Jako že si to poslední dítko více užijí. Jen ho nerozmazit moc ;-). A je to tak trochu i můj případ a myslím si, že rozmazlená opravdu nejsem. Tři děti po sobě má teď moje sestra a když vidím jaký má fofr, tak se budeme po sobe snažit jen o dvě :-). Když přijde třetí neplánovaně po nich, budeme ho mít rádi i tak, ne že bychom ho nechtěli. Ale jak jsem psala výše, jsou to jen naše sny a plány...
Odpovědět
Profilova fotka
@alkione mne se tato predstava taky libi, starneme pomaleji, dozivame se vyssiho veku, takze pohoda ditko ve 401 neni problem... @minina a nechtejte vedet kolik stojej krouzky
Odpovědět
no tak na jazykove kurzy nejezdis kazdy mesic ze. Na kosmetiku, ke kadernikovi chodis jednou mesicne, dovolena taky neni mesicne, ze, ale dvakrat trikrat do roka. Veci do domacnosti? Pokd mas byt-dum vybaveneny, tak kolik toho mesicne nakoupis - drobnosti do kuchyne a tak? To asi taky nebue 10 tisic mesicne ze. Kino ve ctyrech vyjde na tisicovku, chodite snad nekolikrat tydne? Takze porad se nejak nemohu dopocitat :-D
Odpovědět
@kristi zalezi jake krouzky ;-) me stal zpev 1000Kc mesicne, tanec 900Kc a herectvi 2 tisice. A to jsem chodila k tem nejdrazsim a nejlepsim v Brne na individualni hodiny. Porad me nejak nevychazi ze 100 tisic je strasne malo na rodinu se dvema detmi :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote o tom ja nemluvim, nehodnotim, jen rikam, ze treba Mii golf stoji 3500 jarni kurz, podzimni 3000, pak tancovani u Kvasnicovy je 3000 za pololeti, pak ma jeste aerobik, to je 1800 za pololeti
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote @minina nevím, jestli jsem to pochytila správně, ale tos myslela 100000 měsíčně? Asi máte dobře placené práce, nebo jste se "dobře" vdaly, ale né každá rodina má sto tisíc, mnohé nemají zdaleka ani 35 000 za oba, a přesto mají děti a po finanční stránce bez problémů vyjdou. Je to pak o prioritách.
Odpovědět
@kristi no tak to vychazi na 1400Kc mesicne. A obavam se, ze zas tolik deti nehraje golf ;-)
Odpovědět
@finezuza ano bavime se o 100 tisic mesicne, me totiz 100 tisic na ctyrclenou rodinu prijde prehnane, ale evidentne jsem strasnej chudak kdyz si myslim, ze to je az az :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote no, nascita se to.....ted o prazdninach kdyz neni ve skolce to mas kazdej den vymyslet nejaky programy....jedno zatim staci...s dvema to bude masakr, nejen financne
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@kristi já právě vím,kolik děti a vše kolem nich stojí a jsou to palky.a tohle neni místo na kterym bych chtela setrit @mitote hele,to mas fuk.prostě to nejsou zadny extra penize,pokud clovek slušně zije v peknym byte,dobře se obleka,nestravuje se v bufikach atd.nicméně na dovolenou si.musis trochu usetrit,resp.my ji z jedne vyplaty.nezaplatime,jen kurzy jazyků jsou mesicne. nekolik tisíc a to nemluvim o dalsich kurzech.
Odpovědět
@kristi My tři děti neplánueme, jen dvě a chtěli bysme dva až tři roky mezi sebou, max. 4 - přírodě neporučíme. Já mám se sestrou 3 roky rozdíl a moc si rozumíme, manžel se sourozenci 2 a 3 roky a taky jsou dobrá parta, moje nej kamarádka má 6 let rozdíl, sestřenice 5 a už je to znát. Moje kolegyně v práci má 17ti letého a 10ti letou a nidy si spolu nehráli. Ale to je jedno, nechť si každý žije jak si přeje, mně to jen tak napadlo. Je fakt, že 3 děti takto po sobě musí být záhul. Zažít bych to nechtěla, ale tchýně když o tom mluví, tak to zvládala na jedničku! :-) Jo děti si pořizujeme hlavně pro sebe, ale my chceme, aby ti sourozenci byli parťáci a ne každý svým způsobem jedináček. Prostě jsme se shodli, že jsme oba měli krásné dětství a tak to chceme praktikovat i u našich dětí. S tím, že ve 40ti mít dítě, není dnes takový problém, souhlasím.
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote prosim te,kdo rekl,ze jsi.chudak? Ty spis rada veci zbytečně hrotis
Odpovědět
Profilova fotka
@pavlovasandra vidis to, tchyne ma dva kluky po sobe a pak po 10-ti letech manzela a taky prej dobry...tenhle model mi sedi vic. I kdyz u nas to bude po cca 6-7 druhe a pak mozna treti ve stejnym odstupu. Ja na ty sour. vztahy moc neverim, asi proto, ze sjem s brachou o 14 let
Odpovědět
Profilova fotka
@kristi myslím,že kdybys spocitala vydaje s 1 dítětem ty,koukala bych mozna i ja.dítě je drahej spas:)
Odpovědět
@minina tak pak nevim jak to delaji ctyrclene rodiny, co maji celkem 20 tis mesicne. To jsou podle tebe zebraci, nebo co? Jako jo, my jezdime kazde leto k mori, v zime do tater, v zime jsme byli na Maledivach, obleceni mame normalni Hilfegera, Huga Bosse, Armaniho. Jezdime malym autickem mestskym a zijeme v kompletne zrekonstruovanem byte a platime hypo. A nemam pocit, ze bychom se nejak sidili a to mame prijem 40tis mesicne, 10 usetrime a 30 spotrebujeme.
Odpovědět
Profilova fotka
@minina ale ne, zase tak sileny to neni, ovsem v pripade, ze na to mas......musi to byt dost tezky, kdyz si nektery veci proste nemuzes dovolit. Ale myslim, ze Mia rozmazlena neni a ja zse nejsem zbytecne rozhazovacna :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kristi zabavit děti se dá i zadarmo, a vím, o čem mluvím, není vše o penězích a penězmi lásku a pozornost dítěti nenahradíš. jasně, vše zdražuje a vzít děti na výlet třeba do ZOO, se zmrzlinou a nějakou tou hračkou výjde na dost, ale zase né na tisíce. dnešní děti jsou vychovávány v penězích a luxusu, vzpomeňte si na svoje dětství, jak jste si hrály hry venku v přírodě, a chybělo vám něco? Určitě příjemnější, než když sedí celý den u počítačových her.
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote přestan s tím osocovanim,bud tak laskava.slova jako chudaci a zebraci padaji jen od tebe.stejně jako papeni se nrjakyma znackama..
Odpovědět
Profilova fotka
@finezuza to jo, casto na to myslim, nicmene v Praze ji samotnou ven proste nepustim a zase na druhou stranu ji nehodlam stat za prdeli, az si bude hrat v blate, to je proste nesmysl... ono zase jit 3x v tydnu na stejny hriste asi neni i pro ty deti moc zabava....a nerikam, ze nas stoji moc, proste se snazime ji zabavit.
Odpovědět
@kristi Hm většinou si to každý plánuje tak, jak si myslí, že to bude pro něj i pro děti nejlepší nebo tak jak to sám zažil ve svém dětství. Ale víme jaké to plánování je... Teď koukám, že diskuze se jmenuje Kdy mít první miminko po svatbě, ale poslední 2 až 3 strany se tu mluví úplně o něčem jiným. :-D No nakoukla jsem sem jen náhodně, my mimi ještě nechceme, až to příjde tak to příjde. Já jen musela reagovat na ty prfky od @mitote :-D Tak hezký večer, jdu ještě trochu poklidit, v sobotu máme svatbu.
Odpovědět
Profilova fotka
@kristi ok to beru, v Praze je to trošku něco jiného, taky bych asi malé dítě sama na sídliště nepustila, jen je škoda, že se to vše točí okolo peněz, na druhou stranu, platy v Praze jsou trochu jiné než u nás na severu Moravy, bohužel :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@pavlovasandra tak at se dari a vse vam vyjde ;-)
Odpovědět
@minina tak me to rekni? kdyz je podle tebe takova castka mala tak co pak ti, co maji 20 tis? A to ma vetsina lidi 20, 30 tis na celou rodinu. Kolik lidi ma prijem 100 tisic mesicne? @kristi tak zkus hodit sumu, kolik v prumeru muze stat dite mesicne v Praze? :-) jinak znate hriste Gutovku? to je skvele :-)
Odpovědět
@mendie mas pravdu, taky vim ze ve 30 je polovina mojich pouzitelnych vajicek uz pryc, telo celkove uz na tom neni tak dobre jako ve dvaceti, ale hlava rika zas neco jinyho. Byt tehotna mlada a dite si neprat, protoze je na me moc brzo, hodne pusobi i na to miminko v brisku. Samozrejme ze je nejlepsi byt si jista a zalozit rodinu nekdy kolem 23, bohuzel se to v dnesni dobe uz moc casto nestava a to i diky celkove financni situaci a podpore rodin. Nejak mi pripada, jako by sme to meli cim dal tezsi...
Odpovědět
Profilova fotka
@finezuza tak na sidliste bych mozna pustila, kdybych sedela celou dobu na balkone a cumela na ni, ale my bydlime v centru, vsude auta atd.....uvidime, jak to bude az se snad pristi rok prestehujeme do domku, snad si zazije takovy kraviny jako ja kdyz byla mala :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kristi ať vám to vše vyjde :)
Odpovědět
@kristi a to tam nemate u baraku nejake hriste? ja jsem teda pred domem na hristi byvala porad a mela jsem zakaz jit pres silnici a zaroven na me mama z okna porad videla.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?