Kdy mít první miminko po svatbě?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny nevěsty a maminky, zajímal by mě váš názor na to, kdy je dobré mít po svatbě první miminko. ;-) Co znám, tak po svatbě si spousta párů ještě užívá relativní klid bez větších starostí a miminko je často odkládáno. Má na to vliv kariéra, bytové podmínky ?... Jak to vidíte vy a jak jste na tom ? Radka (cicuvicka) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kaarina krásně shrnuto. prostě: žij a nech žít:) @mitote no ono je to dost diskutabilní, jestli 2 děti jsou šťastnější než jedno. Pokud mají odlišnou povahu, nebudou si rozumět ani jako děti a ani jako dospělí a pak mít sourozence není až taková výhoda. A finančně je to podle mě hodně problém - ono od soukromé školky, jazyků, sportů až po VŠ a pokud nechceš investovat všechno do dětí, tak příjem rodiny 100 tis. je na 2 děti málo.
Odpovědět
@minina ja som vzdy tvrdila to co sa tebe nepaci,ale neni myslene v zlom..ale zober si aj pri vychove deti, v mojom okoli som mala kamaratky ktore mali starsich rodicov, a ani za svet nevedeli pochopit mladych, ked mali kamosky 18 oni uz mali niektori az cez 60- kurnik ved to aby som sa bala aj umriet, ved chcem este zazit aj svoje vnucata, svadbu svojich deti, ako vyjdu skolu, a pod. nehovorim, o chorobach a pod.. vela kamaratok sa cuduje,ze ved si chcu uzit ,,mladi" hej uziju si,ale ja si to vsetko radsej uzijem so svojimi detmi, mozem ich zobrat k moru a pod. a nie sa schovavat pred slnkom lebo uz mam pomaly aj alergiu na slnko a vadi mi.. neviem ci to chapete.. ja jednoducho nemam pocit,ze mi v zivote nieco uslo tym,ze mam dieta skorej! tot moj nazor
Odpovědět
@minina proc by melo dite chodit do soukrome skolky? 100 tis na 2 deti malo me prijde dost prestrelene, pokud nepotrebujes bydlet v novem luxusnim byte nebo dome, jezdit dvema auty a kupovat znackove hadry. Protoze my byt i hypoteku mame, auto taky, znackove hadry taky, na dovolenou jezdime taky dvakrat rocne k mori a na hory a div se, ale vyzijeme ze 30 tis mesicne.
Odpovědět
@mitote cituji ".me proste rozciluje, kdyz nekdo pise, ze se na dite ted neciti, protoze nema dobrou praci a dobry prachy a dobre bydleni a necestoval vsude kde chtel a bla bla bla...a pak ve 35 letech zjisti ze chce dite ale tak yzjisti, ze uz to nejde a nebo jde velice tezce a jeste se tomu divi...ono mit dite neni samozrejmost a cim dal vice s vekem moznost deti klesa" Nemáš s tím problém? :) Tak proč Tě to teda štve? Pro někoho jsou děti v tom věku jaký píšeš lepší. Že to tak není pro Tebe neznamená, že je to jediná správná cesta. ;) Mimochodem, já jedináček nejsem a byla bych radši kdybych byla, tolik k tomu jak je veledůležité mít děti dvě. :D
Odpovědět
@mitote Necítit se na dítě taky někdy jednoduše znamená, že si neumí dotyčný představit dítě vychovávat, že na to není ještě zralý a nejde vůbec o peníze, bydlení ani kariéru. Prostě si člověk neumí představit, že se stane rodičem. To je psychycký stav.
Odpovědět
@kaarina ano to jsem dovysvetlovala predchozi jednu vetu. Ne nemam s tim problem, jen to pisu, at si to nekteri uvedomi, ze muzou odkladat tak dlouho, az nebude co odkladat. Tak to si to klidne s Tebou vymenim, ja jedinacek jsem, rodice prachy mely a co jsem z toho mela? leda tak ty prachy, ktere vydelavali od rana do vecera v praci. Kdybych mela sourozence, nebyla bych aspon porad sama, mohla bych mit v rodine nejakeho spojence a kamarada.
Odpovědět
Profilova fotka
@weel to už je zas kapku extrém:) já taky chci dítě tak ve 32, což mi přijde ideál. jo po 40 je to pro mě trochu pozdě, ale taky záleží na povaze člověka. Někdo je povahou důchodce už ve 40 a jiný jsou v 60 letech čilí jak rybičky. rozhodně tvůj komentář neberu ve zlém - máš určitě pravdu, že při opravdu starých rodičích to dítko moc zábavy s nimi nemá, ale to jsou fakt krajní případy :-)
Odpovědět
hlavne je ked je dieta stastne, ja som v zivote nemala rodicov neviem akych bohatych,ale zili sme cisto, malis me co jest,chidli sme na dovolenky, ked som potrebovala nieco kupili mi.. nebolo to samozrejme tak,ze co som si piskla to som mala, ale v zivote som nemala pocit,ze by mi nieco chybalo.. az ked som bola vacsia pochopila som ako su moji rodicia na tom financne,( netvrdim,ze tru biedu,ale su aj ,,bohatsi") mam sestru.. a v zivote by som nechcela byt jedinacik.. raz ked sa nedajboze rodicia pominu kto mi ostane?
Odpovědět
@terezka312 otazka je, proc se na to psychicky neciti ;-) nic neni bezduvodu :-)
Odpovědět
Já nevim, já jsem si až do 27 neuměla představit, že budu mít dítě. A zaostale si opravdu nepřipadám a zabezpečená finančně i s bydlením jsem, jsem vdaná, manžel se na děti těší. Teď se mi blíží 28 a už se na dítě těším. Prostě se v člověku něco zlomí. V někom ve 20 a v někom v 27. To je individální. Někdo chce dítě od 20, někdo od 30. Ale to je asi už marná diskuze.
Odpovědět
@minina ja len,ze co sa stretavam s mamickami, vek ktori sa pohybuje je od 35 vyssie..v porodnici som lezala s prvorodickou ktora mala 43 rokov.. ved aj zdravotne je to uz o inom..
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote protože chci dítě připravit, aby mělo jednou dobré vzdělání a dobrou práci, třeba proto. a jestli s 30 měsíčně splácíte hypotéku, máte značkové oblačení, auto a několik dovolených, tak to smekám hluboce... ale ono je to i o nárocích - kde a jak člověk žije, co jí a kde nakupuje atd.
Odpovědět
Článek se načítá
@terezka312 ja som tuzila mat dieta uz v 18tich, mozno pre niekoho chore, ale ja som to tak citila..keby to vtedy prislo vobec by som sa nebranila.. vysku si i tak robim externe, maturitu som uz mala..
Odpovědět
Profilova fotka
@terezka312 přesně tak jsem to měla já, ale podle mě člověk pořád přemýšlí, jestli to zvládne a jestli to dítě nebude v jakémkoli směru strádat. a fakt se to zlomí, ale člověk na to musí být vyzrálej :-)
Odpovědět
@weel To je přesně o tom, že každý to má uvnitř nastavené jinak a neovlivní to. Já to naprosto chápu, ale chápu i ty, které se cítí až ve 35. Prostě to je diskuze o ničem.
Odpovědět
@minina no promin, ale priprava ditete na dobrou praci neni jen o penezich, ale i tom, jestli na to dite ma a jestli to sami chce, jak se samo uci...nemam pocit, ze by v dnesni dobe byl problem studovat vysokou skolu, kdyz to clovek chces. A nevsimla jsem si, ze by me skola neco uctovala za to, ze ji studuji :-D myslim, ze naroky mame dost velke, jen proste nenakupujeme kazdou kravinu, kterou vidime, ale podstatne veci. A nemyslim si, ze by ziti v Brne bylo levne. Obavam se, ze dite nebude stastnejsi kdyz bude mit desatery rifle, padesat tricek a kazdy den novou hracku.
Odpovědět
@minina Přesně, přemýšlet budeš vždycky, ale jednou dojde ke zlomu, kdy už se sice budeš bát, ale půjdeš do toho a budeš se těšit.
Odpovědět
@terezka312 ale kdyz chces dite ve 28 je to naprosto normalni, ale kdyz ho chces ve 35 nebo 45 a divis se, ze to nejde, tak to moc normalni neni :-D
Odpovědět
@mitote Asi sis nevšimla toho, že se plánuje placení školného na VŠ, co? Tak to je aspoň nová informace pro Tebe, abys věděla, že to studium stát pravděpodobně něco bude. ;)
Odpovědět
@kaarina planuje planuje, vis kolik se toho planuje? a vis kolik se toho bude rusit a menit a planovat jinak az bude vladnout zase jina strana? A vis kolik tech stran se ve vlade u moci vymeni, nez nase deti pujou do skoly? Jestli skolne bude za 20 let placene nebo je jen ve hvezdach. To nevi ted ani samotni panove politici.
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote no škola ti možná nic neúčtuje, ale já se naopak obávám toho, že než budeš mít dítě na VŠ, dávnos e bude platit školné. A ano, dostudovat dokáže takřka každý, ale uplatnění? to je pak trochu horší. A já si naopak nemyslím, že dítě bude šťastnější, když bude mít sourozence:)
Odpovědět
@mitote Pro mě je normální, že se někdo na dítě cítí prostě až pozdě. A nemyslím si, že když chce někdo otěhotnět po 35 a nejde to, že by se divil.
Odpovědět
@minina tak o uplatneni a o tom, co bude chtit v zivote tvoje dite delat stejne neovlivnis. Na studium se da nasetrit, me take rodice od narozeni setrili petistovku mesicne. Tak ja to vim od sebe a muj manzel taky, oba bychom dali cokoliv za to, kdybychom jako maly meli sourozence. Ono byt hyckany jedinacek neni zadne terno. @terezka312 no treba na konikovi se jich divi dost :-D a dost se tim trapi, takze jsou psychicky v haji a to pouze pomaha tomu, aby to dite skutecne nemely.
Odpovědět
@mitote Tvoje představa dokonale kamarádících sourozenců, kteří by bez sebe nedali ani ránu je trochu zromantizovaná. Většina lidí co znám se sourozencem sice vychází, ale že by to byli supr kamarádi, to opravdu ne. Každý si hledá kamarády svého věku a pohlaví. Spíš snad u všech co znám probíhala období "nenávisti" kdy se nebavili a podkopávali se. A někdy se to nezlepší ani v dospělosti a cestu k sobě si prostě nenajdou, ať už z jakéhokoli důvodu.
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote No proč by měl být jedináček nějaký mamánek nebo hýčkaný? Ty taková jsi? Mě přijde dneska naprosto běžné mát jen 1 dítě a u nikoho se tomu nedivím.
Odpovědět
@kaarina neni to jen o kamaradeni. Ma to i vychovny prfky, dite se daleko lepe nauci delit, prosadit se, respektovat druhe a i ty rvacky a hadky jsou ku prospechu. @minina tak kdyz ti 100 tis na rodinu se dvema detmi pripada malo, tak nevim...
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote no vidíš a zrovna teď jsem četla nějaký článek, že to že by se jedináčci neuměli dělit a byli rozmazlení, tak je pěknej přežitek a naopak dětí, co mají sourozence jsou většinou míň šťastný než jedináčci:) no ono jen když si vezmeš kolik dá člověk za blbý jídlo...
Odpovědět
My bychom chtěli miminko tak do dvou roků určitě. Mě je 23, manželovi 29. Zatím nemáme vlastní bydlení, procestováno toho také moc nemáme, ale čekat až toto všechno bude je nemožné :-). Práci zatím máme, já při ní studuji kombinovaně VŠ, ale plánujeme se přestěhovat kvůli stavění domečku a to pak bude s prací horší. Oba bychom chtěli mít dvě děti hodně po sobě a pak jedno "na stáří" později. Ale to jsou naše sny a kdoví jak to bude. Možná budeme rádi, že to utáhneme s jedním. Ala každopádně chceme tak 2-3 děti. Já pocházím z pěti a manžel ze tří dětí a ani jeden bychom neměnili. Sice jsme neměli všechno, ale zase jsme měli v něčem víc než ostatní. :-). Myslím si, že je důležité, aby se na to ti dva cítili, když už to plánujou a nemají dítě nečekaně. Já sama bych se ale už bála mít dítě po pětatřiceti. Každopádně to není nemožné, moje mamka mě pře 23 lety měla v 38 a bez problémů ;-). A to se mnou ještě prý skákala na valník a z něj s balikama slámy. :-D.
Odpovědět
@minina ja to vim, my na jidle nesetrime... ale tak nemusim si kazdy mesic kupovat nove rifle a kompletne cely outfit ze. Jako ja nechapu co chces u deti delat, kdyz podle tebe na ne takova castka nestaci. Dobre, bydleni 20 tis, auto 10 tis, benzin 5-10 tis, zbyva ti porad 60 tisic na jidlo a obleceni, to je malo pro 4 lidi?
Odpovědět
@alkione mam to podobne, dve deti brzo po sobe a treti na duchod :-D no proste podle ekonomicke a fyzicke situace :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?