Kdy mít první miminko po svatbě?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny nevěsty a maminky, zajímal by mě váš názor na to, kdy je dobré mít po svatbě první miminko. ;-) Co znám, tak po svatbě si spousta párů ještě užívá relativní klid bez větších starostí a miminko je často odkládáno. Má na to vliv kariéra, bytové podmínky ?... Jak to vidíte vy a jak jste na tom ? Radka (cicuvicka) :-)
Odpovědět
@lenulka25 a ty jsi už těhu? máš pravdu, nikdy není vhodná doba na mimi....tak my se domluvili že od vánoc vyhodím prášky a uvidíme...a jak mi to řekl jsem taková spokojená a neřeším to:-) jeho vyjádření mi stačí, horší je, když furt by říkal nevím, nevím, nevím...
Odpovědět
Profilova fotka
My se domluvili, že začnem příští rok, ale včera večer mi řekl, že by měl radost, kdyby to bylo hned ... úplně mě to dojalo k slzám x-)
Odpovědět
Profilova fotka
@ev30 stupila som ti na kurie oko? polozila si otazku "kolik je v dnešní době zdravých 43letých žen,které ještě plánují mimčo?" a ja som ti na nu odpovedala, ze to neviem a ani ma to nezaujima, je to informacia, bez ktorej dokazem zit ;-) tak sa zbytocne necil, do diskusie sa budem zapajat, ako uznam za vhodne x-) papa
Odpovědět
@twigik Ne jeste nejsem. Prasky uz neberu pul roku a sem tam to zkousime na ostro :-) Ale jeste mame cas tak to neresime. Az to prijde tak to prijde. Za to me pochvalil i doktor, ze nestresujem a neplasime :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Víte co mě vždycky dostane? Jak militantní jsou ty, co děti mají nebo se o ně snaží nebo co nevidět budou snažit. neustále budou ty bezdětné přesvědčovat, jakou dělají chybu a že by to třeba později jít nemuselo atd. Moje kamarádka mi dokonce řekla, když jsem jí řekla, že dítě tak za 2-3 roky, abych už začala přemýšlet o adopci. Ehh?? Je mi 29... Kdo nemá děti, jako kdyby byl v orčité věku méněcenný.... A ty co čekají děti v "pozdějším" věku, tak jsou kritizované, že povedou dítě do školy v důchodu... Ale co je komu do toho? Každý ať se rozhodne, jak uzná za vhodné, taky nechodím a neříkám kamarádkám, že neměly mít dítě a že si měly užívat/budovat kariéru... Tak proč ty "rodící" mají pocit, že získaly patent na rozum :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@minina Souhlasim, akorat bych to nedelila na ty s detma a na ty bez.... Ja zacnu brzy patrit do skupiny planovaci a cela tahle diskuze mi prijde uplne uhozena. Obcas si j ictu, ale po prad prispevcich se vzdycky rozcilim :-) Ty militantni nechapu. Pokud nekdo planuje v pozdejsim veku, tak ma asi urcite duvody a nechapu, ze ho za to nekdo kritizuje. Ano, zenske telo je nejlepe pripravene kolem 20 let, ale ne kazdy ma ve 20 (praveho) partnera, bydleni, penize, praci (skola).... Kazda zena vi, jak to s tim vekem je, ale jenom proto, ze je mi treba 25, vim, ze brzy bude 30 a uvedomuji si, jak to pak je s plodnosti a vyvojem, si neudelam dite, kdyz studuju, bydlim u rodicu, nemam pritele nebo tak.... To jsou veci, ktere clovek objektivne nemusi ovlivnit, takze nechapu, proc se tu tak kritituje. Je to kazdeho vec, navic ji nemusi sam ovlivnit.
Odpovědět
Profilova fotka
@kh souhlasím s Tebou..... Je to každého věc. Já svoje děti miluji, ale neumím si představit, že bych bývala nestudovala, nestála nohama pevně na zemi. Jsem vděčná, že jsem mohla vystudovat dvě vysoké školy, profesně dosáhnout , co jsem chtěla a pak jsem mohla mít děti. Že jsem nemusela řešit volbu, zda jedno , nebo druhé. A také jsem ráda, že nikoho v mém okolí nenapadlo mi připomínat tikot hodin. A jiný to má třeba úplně jinak, touží po dětech od mladého věku, nepotřebuje studovat, věnuje se něčemu jinému... A také je to dobře. Každý má svou cestu a vše má svůj čas. I děti.
Odpovědět
tady se ta kritika tedy rozjela:-)))
Odpovědět
Profilova fotka
@kh Díky. Jasně, vím, že je spousta ženských, co mají děti a nechávají bezdětné žít. Třeba švagrová má 2 a v životě mi nic v tomhle ohledu neradila ani nekritizovala. Takže beru částečně zpět, ale ono je to i o tom, že ty holky jako ty tu moc nepřispívají. To jsi napsala i ty sama :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@minina tak tak, ne všechny těhotné, rodící, či dětné jsou militantní a mají potřebu ostatní osočovat:o) My jsme se s manželem domluvili, že bychom chtěli dítě přivést do úředně zajištěné rodiny - takže po svatbě a ideálně před mojí 30. Takže jsme se loni vzali a od svatby se snažili o dítě. Akutálně jsem v 6. měsíci a je mi 28 let. Pro někoho jsem na první dítě stará, pro někoho mladá. Neodsuzuju ani holky, co mají dítě ve dvaceti, ani ty, co si pořídí dítě po 35. Každá ta ženská si musí být vědoma rizik, které podstupuje (i já si byla vědoma toho, že dítě po 25. roku života už s sebou nese nějaký obtíže a možný komplikace) a hlavně! musí to dítě pak s láskou a zodpovědně vychovávat. Není nic horšího než si pořídit dítě kvůli tlaku okolí a pak ho nesnášet, protože tý ženký údajně "zničilo život". Trpí tím hlavně to dítě, který ale nemělo možnost volby. Takže holky, které dítě zatím nechcete, ať pro to máte jakékoliv důvody (i kdyby to mělo být to procestování světa, koupě bytu), stůjte si za tím a nenechte se zviklat. Je to váš život a nikdo ho za vás neodžije a jestli jednou budete litovat, že jste si to dítě do 30 nepořídily, opět je jen a jen vaše věc. Ať se rozhodnete jakkoliv, s rozhodnutím se budete potýkat jen vy a ne ti, co sýčkovali, poučovali a dávali "dobré rady".
Odpovědět
Výborný je ten příspěvek, že si jednou budem vyčítat, že jsme se na dítě necítily dřív. Ví ta dotyčná, co znamená se na dítě cítit? To je prostě pocit, který člověk neovlivní a znamená to, že ho vlastně ani nenapadne mít dítě. To se prostě pak nějak přihodí, že se to změní, ale do té doby nejde říct si, sice dítě nechci a necítím se na něj, ale rozhodně si ho hned pořídim. Ať má každý dítě, kdy sám uzná, ať už z jakéhokoliv důvodu, za vhodné!!!
Odpovědět
Profilova fotka
@minina @kh Holky, nenechte se rozmrzet těmi, co to s vámi myslí "dobře". Je to Váš život a Vaše volby. Nikdo ho za Vás žít nebude...Nechápu tyhle žabomyší války. Osočení za kariéristku mi přijde úsměvné, protože sama z vlastní zkušenosti vím, že jsem dítě chtěla brzo, ale jaksi nebylo s kým (jasně, mohla jsem popadnout nějakýho ňoumu v baru a prvoplánově otěhotnět, ale nějak mi to nepřišlo jako dobrý nápad a ani teď nepřijde..). Nikde není napsáno, co je v životě přesně správně. Někdo si studuje, jinej cestuje, jinej utužuje rodinný vztahy, jinej pracuje do úmoru...ale nikde Vám nikdo neposoudí, co je a co není to nejlepší. To bychom museli prožít životy všech lidí na světě, abychom pak byli oprávněni je hodnotit. Obávám se však, že to není reálné ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@terezka312 Souhlasím s Tebou..... Celkem nechápu, proč tu má někdo potřebu mentorovat......Asi má sám/sama nějaký mindrák.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak hlavně tahle diskuze se alespoň názvem týká trochu něčeho jiného. A to jak dlouho čekat po svatbě s mimčem. My jsme s přítelem spolu 6 let, za 14 dni je svatba. Mimčo chceme oba.. Ja jen teď řeším jestli vysadit prášky hned a nebo nám dát ještě chvilku prostor jako manželům..
Odpovědět
Profilova fotka
@minina No protoze mne to tu rozciluje, navic to povazuji nekdy az za zle - co treba holky, ktere deti davno chtely, ale nemohly... tem musi pak byt strasne lito, ze se do nich nekdo navazi, ze to nestihly... navic kdyz pak treba fakt kolem te 30 jim to moc nejde...
Odpovědět
Profilova fotka
Přesně holky :-) Mě přijde, že ta diskuse chvílí běží pohodově, holky si tu píšou, kdy která a tak a já se občas taky mrknu. A pak se objeví vždycky nějaký rejpal, co bude ostatní přesvědčovat, že čekají moc dlouho a že se jim to vymstí atd. Podle mě to má něco do sebe mít dítě v každém věku. Mladí rodiče s dětma asi víc blbou, jsou jim věkem bližší, tak s nima pak absolvují různé akce. Starší rodiče mají zas víc nadhled, občas je o i o finančním zajištění... (neplatí určitě u všech). My už bychom teoreticky nemuseli na nic čekat, ale chceme se ještě podívat trochu po světě a užít si sami sebe a pak teprve miminko. Navíc já chci dítě finančně zcela zabezpečit, zajistit mu kroužky, jazyky a aby v ničem nestrádalo a dřív by to bylo docela problematické.
Odpovědět
Už jsem měla strach, že jsem se svými názory jediná....Asi takhle: ono je moc pěkné si to hezky naplánovat, jako že tehdy a tehdy se vdám, tehdy a tehdy dítě. Jenže život se většinou nedá takhle nalajnovat. Jak už tu zaznělo, je to čistě každého věc, kdy do to toho půjde a v životě bych si nedovolila někoho mentorovat, že se rozhodne pro dítě v jiném věku, než já pokládám za správný. Je mi už hoodně přes 30, zatím dítě nemám a jsem si vědoma všech rizik, ale určitě si nepřipadám praštěná. Holt mi to v životě taky všechno nevyšlo podle plánů...mám se jít kvůli tomu zahrabat? Možná jsem po babičce, můj táta se jí narodil když jí bylo 38. A nebo jsme byli divná třída na základce- letos porodily čtyři moje spolužačky ;-) Buď jak buď, každý ať si žije svůj život a nemíchá se do něj ostatním.
Odpovědět
Profilova fotka
@kh mě to rozčiluje taky :-) Hlavně mi to dost často přijde, že ty dotyčné si myslí, že mají patent na rozum. Většinous e to vyskytuje na koníkovi, ale občas se objeví i tady :-) Stejně to nezměníme, se budemě vždycky rozčilovat a za pár dní je tu zas nějaká rejpalka maminka :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@bubbi Píšeš to správně a praštěná určitě nejsi ;-) A zásadní věci naplánovat nejdou. Ověřeno životem :-)
Odpovědět
@veru_m máš pravdu, že i manželství samo o sobě (tedy ještě ne rodičovství) je jistá změna a čas na takové to užívání si jeden druhého je fajn :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@bubbi : "Anebo jsme byli divná třída na základce :-D :-D :-D " Nevím jak ostatní, ale já jsem smíchy skoro ležela pod stolem. Muhahahahahaha !!!!!
Odpovědět
určitě máte pravdu všechny. je fakt, že k nám chodí paní, která dloooouho nemohla mít mimi a ted je jí 45 a konečně se jí to podařilo a my se radujeme s ní...tak nevím proč mi tady někdo píše že je mi 25 a jsem mladá! no a? jak píšete, na to se člověk musí cítit :-D ale nebudeme si kazit diskuzi ne?:-)
Odpovědět
my mame babatko pred svadbou :-)
Odpovědět
ahoj zeny, zajimave tema plne emoci tu mate. Ja mam par prikladu z rodiny: pred 30ti lety se brali moji rodice, mamince bylo 18 a byla tehotna. Na dite se tenkrat jeste necitila, chtela ale pryc z domu a toto byla skvela prilezitost. Tak to ale bylo pred 30ti lety, doba se zmenila... moje svagrova se vdavala pred 10ti lety, ji bylo 22, jemu 25, akorat dostudoval - brali se, protoze zjistili ze jsou pro sebe ti pravi a chteli ukazat svetu ze k sobe patri. Kdyz bylo svagrove 30 rozhodla se, ze uz je dost stara na to mit dite a vzhledem k tomu, ze to po vysazeni prasku bude trvat, vysadila prasky. Co cert nechtel, jeji telo se s tou zmenou srovnalo necekane rychle. Proto zacala brat prasky znovu - ve 30ti byt tehotna pro ni bylo proste moc brzo a jeste nebyla pripravena. Ted o 2 roky pozdeji uz je ale tak daleko, jsou tehotni, oba dva jsou stastni a na mimi se moc tesi. no a nakonec moje sestra. Ta se vdavala pred 5ti lety za muze sveho zivota. Oba cerstve po skole, karieru pred sebou. Proto se rozhodli nejdriv si vybudovat bydleni, nasetrit penize, uzit si karieru. Z prace byli 2 roky v cizine a protoze ta cizina byla hodne daleko, nechtela sestra mit dite tam. Ted jsou zpatky a i kdyz jim to rok trvalo nez se zadarilo, jsou taky tehotni, vsechno zatim probiha v poradku a tak doufam ze ze me brzo bude dvojnasobna teta:-) ja jsem zrovna 3/4 roku vdana, nejakou dobu uz pracuji, zrovna se snazime doresit otazku bydleni a tak premyslim, ze pristi rok mit mimi, by bylo taky super. Bude mi 30, citim se pripravena a dostatecne zajistena a to tak, ze bych po porodu nemusela hned po pul roce nastoupit do prace, protoze bysme celou situaci financne nezvladali... moje maminka s tatinkem byli spolu pred svatbou 1,5 roku a vztah jim klape dodnes, i kdyz tam samozrejme nekolik problemu bylo... chlapuv bratr se svagrovou spolu pred svatbou byli taky 5 let a tak se uz dostatecne znali a vedeli koho si berou. Sestra se svagrem byli spolu pred svatbou 8 let, takze meli taky uz dobre zazity vztah. Kazdy by mel mit dite ve chvili kdy se na to citi, kdy je na to pripraveny a kdy to dite opravdu chce. Myslim si ze to nesouvisi s datem svatby, a svatba automaticky neznamena - ted jsme svoji, musime mit rodinu. Protoze i vdavat a zenit by se mel clovek proto, ze toho druheho miluje a chce s nim stravit zbytek zivota a svatbou to dava najevo celemu svetu, ze se rozhodl/a pro toho jednoho, protoze veri, ze to je ten pravy/a. Vdavat se proto, ze na to mam vek, nebo chlap ktereho si beru je to nejmensi zlo co me potkalo, pro me neni spravny duvod... To je ale jen muj nazor. Nikoho tim nechci kritizovat nebo se nekoho dotknout...
Odpovědět
@bubbi uplne s tebou souhlasim:-)
Odpovědět
;-) @gaudi ;-) pěkně si to napsala, souhlasím!!!!!!!!
Odpovědět
takže můj názor na otázku-kdy mí první mimčo je-do 35let.Odborník ti řekne,že první dítě máš mít ve 24let a druhé v 26let a rozhodně je proti pořizovat dítě v pozdějším věku,a já s ním souhlasím.Chtěla jsem vědět,jestli má někdo stejný názor,a někdo má a někdo nemá.
Odpovědět
@laleeta nevstupila si mi na kurie oko.
Odpovědět
@ev30 ono ze zdravotního hlediska má určitě doktor pravdu. Bohužel, dneska je z hlediska zajištění pohodlí pro rodinu tenhle věk hrozně brzo. Mně bude 30 a doufám, že se nám zadaří brzo :-)
Odpovědět
Ahoj holky, tahle diskuze me zaujala a tak napisu neco z vlastni zkusenosti. Moje sestra se vdavala v 18 letech, protoze do toho vlitla, s otcem sveho prvniho ditete se rovedla po 4 letech. Za cca 3 roky se znovu vdala, manzel kvuli podnikani nadelal velke dluhy a do toho si poridili dite. U nas doma to samozrejne nikdo neschvaloval, ale byla to jejich vec. No a ja jsem se na mimco citila nekdy kolem 28 let, bohuzel v te dobe jeste pritel se na to necejtil, protoze byl cerstve po vysoke a chtel chvilku pracovat. Choutky na mimco ne presly a domluvili jsme se, ze na mimcu zacneme pracovat, az se na to budeme oba citit. V tuhle dobu uz na mimcu pracujeme, ale vim, ze jsme financne zajisteny, mame kde bydlet a ze budeme mimcu moct dat veskerou lasku a peci, kterou bohuzel svym detem nemohla dat moje sestra.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?