Kdy mít první miminko po svatbě?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny nevěsty a maminky, zajímal by mě váš názor na to, kdy je dobré mít po svatbě první miminko. ;-) Co znám, tak po svatbě si spousta párů ještě užívá relativní klid bez větších starostí a miminko je často odkládáno. Má na to vliv kariéra, bytové podmínky ?... Jak to vidíte vy a jak jste na tom ? Radka (cicuvicka) :-)
Odpovědět
@zuznana myuž máme po svatbě, letos v dubnu:-)
Odpovědět
@xpila ale jde, ja studuji vysokou, pracuji, jsem vdana, byt mame, auto taky, manzel taky pracuje a studuje.
Odpovědět
Profilova fotka
No, my se chceme začít pokoušet na Nový rok, takže taky pár měsíců po svatbě. :-) První část vysoké jsem dala, tak státnice na Mgr. prostě budu buď dělat s břichem nebo s mímem. :-) Už jsme spolu nějakou tu dobu, máme dva pejsky, pohodový vztah, tak proč do toho nejít, myslím, že je ten správný čas... :-)
Odpovědět
@misulka83 vidim to stejne, taky me statnice asi budou cekat s brichem nebo mimcem :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote souhlasím s tebou, že to jde, já si taky nemůžu stěžovat, je mi 29, v září svatba, teď jsem první měsíc bez HA, takže uvidíme. Jsme s přítelem rok, kdybych měla chlapa, s kterým bych chtěla mít dítě dřív, určitě bych ho měla. Ale vím, že né každý si to může dovolit, pokud nemají dobrou práci, kde bydlet, příjde mi nefér do dluhů, hádek a neschopnosti přivést dítě. Asi ale záleží na prioritách, kdo chce, stíhá všechno a jde to. Vím co to je dělat tolik věcí najednou, fandím vám a přeju vám hodně štěstí.
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote Každopádně bych řekla, že to dáme v poho. Už jsem takových viděla... třeba jedna moje spolužačka, co se mnou dělala státnice teď, měla 14 dní do porodu... :-)
Odpovědět
@finezuza tak je to o tech prioritach ze, my treba mame taky hypo na byt, ale jinak to dnes nejde. A prace na polovicni uvazek se ve meste da najit, nebo na plny a studovat dalkove, ze. Tak to mam ja, studuji prezencne a mam praci na polovicak a manzel studuje dalkove a pracuje. Ale meli jsme proste stejne, ze jsme se nasli. Navic jemu je 28let uz. @misulka83 i tady jich je hromada. Treba to uhrajem na velky bricho :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ja suhlasim s tym, co napisala @alisa_ je to tak strasne individualne, ze sa na tom tazko vsetky zhodneme. ani ja nechcem dieta "do zalohy" ako pise @amet , s tym, ze co keby to neskor neslo. Mame svoje dovody, preco este dieta nemame (tri roky po svadbe, obom nam je 31) a tie nemusia nikoho zaujimat. Mozno pre niekoho by neboli dostatocne, ale podla mna su dostatocne vazne. A moj zivot za mna nikto nezije, cize nakoniec je to rozhodnutie len a len na mne/nas. @ev30 ja hovorim zo srandy, ze co sa tyka dotieravych otazok, "najhorsie" su prve dva roky po svadbe... potom uz to ludi prestane bavit ;-) a k tomu tvojmu vyroku "zo starej skoly"... clovek je tak mlady, ako sa citi ;-) a ja sa citim velmi mlada a (tuk-tuk) som aj zdrava... a este ma napadlo, keby moja prababicka nebola dostatocne "posahana", tak by sa jej v 43 rokoch nenarodila moja babicka a dnes tu nie som ani ja 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote To si piš! :-D Obr břichům zdar! ;-)
Odpovědět
@misulka83 to nam proste dat musi, prece si nevezmou na triko ze nas rozrusi a zacnem rodit :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote Tak, tak... :-D Hele, švagrová takhle dala maturu... :-D
Odpovědět
@misulka83 kruta :-D no my na gymplu o rok vys mely 3 matky :-D :-D :-D podle me je lepsi odrodit pri studiu a materskou odbyt a pak hura do prace a uz ji neprerusovat materskou :-D :-D :-D
Odpovědět
Článek se načítá
@laleeta takový věk na dítě jako je 43let je nejen i podle mě,ale i pro více lidí dost vysoký věk pořizovat si dítě a trošku nerozumné!!
Odpovědět
@finezuza přesně,mluvíš mi z duše.Taky kdybych našla chlapa,který by mě měl rád tak moc,že by chtěl mít se mnou mimčo,tak už jsem pár let maminou.Ale neměla jsem to štěstí,děti jsem chtěla už od 25let,ale tenkrát jsem měla 4letý vztah s o 19let starším mužem,který jedno dítě měl z předchoz.manželství a už se nechtěl vázat a další dítě nechtěl,bohužel jsem to poznala až v 27letech a opustila ho,nechtěl se ani ženit a hlavně žádné závazky.Teď jsem 4měsíce vdaná a budou to 2roky co jsme se s manželem seznámili,takže řešíme bydlení,protože mi připadá nerozumné otěhotnět v podnájmu a nemít vyřešenou bytovou situaci,ale jinak bych mimčo už mooc chtěla a neodkládala to až na 35let a více!!ťuk ťuk na čelo.
Odpovědět
@misulka83 fandím Ti a držím pěsti.
Odpovědět
@mitote jo,přesně,u starších žen co si chtějí pořídit mimčo jsou na tom nejhorší ty zdravotní rizika a některé si to ani neuvědomují,vždyť gynekologové radí pořídit si dítě co nejdřív,protože po 30věku je těhotenství rizikové a to nemluvím ještě po 40věku,kdo si nedá poradit...
Odpovědět
Profilova fotka
@ev30 ja to neudavam ako nejaky benchmark, je to proste priklad zo zivota... a myslim, ze v roku 1933 to az tak neriesili ;-)
Odpovědět
@mitote A byt jste si kupovali sami? Těžko bych z mateřské splácela hypotéku. Alespoň ne v Praze. A dítě bych do podnájmu rozhodně nechtěla. Navíc mít dítě při studiu a pak jít do práce úplně bez praxe a ještě ke všemu s dítětem taky není zrovna ideální, alespoň ne pro mě. Ale chápu, že třeba někde na vesnici to je naprosto o něčem jiném.
Odpovědět
Profilova fotka
@ev30 souhlasím s tebou, přeju hodně štěstí. Já vztahy měla, ale nikdy to nedošlo až do stádia plánování mimina, v 19 jsem odjela do Anglie, dělala au-pair u 10 měsíčních dvojčat, a na to že jsem neměla žádné zkušenosti, tak jsem je zvládala líp než jejich matka. Vždy jsem tvrdila, že chci mít první dítě nejpozději do 30, to je za rok, tak doufáme, že to stihnem :)))
Odpovědět
@finezuza tobě taky přeju hodně štěstí a přeji Ti ať máš mimčo tak jak si přeješ.
Odpovědět
@xpila byt je psan na me rodice, ale platime ho my...a rekla bych, ze nemovitosti v Brne zacinaji byt i drazsi nez v Praze :-( ale tak zalezi na prioritach ze, nam staci panelak, nemusime mit novostavbu. Tak ja praxi mam ted pri studiu ze, navic delam k profesi jeste nejake vycviky akreditovane, takze si myslim ze bude urco lepsi jit po skole po materske do prace s vycviky a certifikaty s tim, ze uz praci neprerusim, nez jit po skole makat a pak na materskou @ev30 jojo bohuzel dost lidi stavi pred rodinu karieru a prachy a vse ostatni...a deti az budou zabezpeceni, vycestovani a ja nevim co vse...otazka je, co je to az budou mit prachy, jestli jim staci panelovy byt nebo musi mit vilu za 10 milionu
Odpovědět
@laleeta kolik je v dnešní době zdravých 43letých žen,které ještě plánují mimčo?některé ve 40věku řeší už gynekolog.zdravotní problémy s dělohou,vaječníky apod.Každý gynekolog ti řekne,že pořizovat si dítě ve zralém věku je nerozumné!a v roce 1933 neřešili věcí..splácení hypotéky,placení alimentů,jisté zaměstnání,finanční pomoc rodičů apod.
Odpovědět
Profilova fotka
@ev30 neviem a popravde, ani ma to velmi nezaujima :-) ty sa stale ohanas tym co je "rozumne", ale keby sme sa v tejto veci riadili rozumom, tak by asi vacsina ludi deti vobec nemala ;-)
Odpovědět
no ja si mysim, ze @ev30 se spise ohani tim, co je nerozumne a to s ni plne souhlasim, ze deti po 40 letech jsou blaznovstvi...
Odpovědět
Profilova fotka
@ev30 Obecně zdravotní rizika související s vyšším věkem jsou, ale neplatí to paušálně. A také miminka se nerodí "na povel", občas někomu trvá, než se mu miminko podaří pořídit. A pak ho má holt v pozdějším věku. Druhá věc je miminko "odkládat" na "až...". Až bude po hypotéce, až se pocestuje svět. To je varianta, která podle mého moc ok není, podle mne dítě je vyšší priorita. Ale zase, je to jen můj subjektivní názor, mám kolegyně, co to cítí úplně jinak, věnují se kariéře, děti nemají, nevím, zda ještě budou mít, je pravda, že "faktor čas" je pro ženu limitující. Jen jsem chtěla říct, že je každého osobní věc, kdy bude dítko mít, pokud se někdo dobře cítí, ani věk kolem čtyřicítky není nijak v současné době výjimečný. Sama děti mám a měla jsem je v "normálním" věku, maminky čtyřicátnice nijak výrazně nehájím, ale dovedu to pochopit, když má někdo mimčo i ve středním věku.
Odpovědět
@mitote děkuji,že mě konečně někdo pochopil!jsi moje krevní skupina!
Odpovědět
@laleeta když tě to nezajímá,tak se nezapojuj do diskuse,já jsem napsala jen svůj názor,stejně jako ostatní,a mám stejný názor jak doktoři-pořizování dětí na zralý věk je nerozumné a říká to víc lidí.Nazdar!
Odpovědět
V tomto opravdu nelze odsuzovat jedny za to, že jsou příliš mladé, nezajištěné a chtějí děti, ani ty, co děti odkládají na pozdější věk. Je to o prioritách, možnostech, životních situací….Na co je ale potřeba pamatovat, že člověk si to může nějak naplánovat, ale ona příroda si to zajistí klidně úplně jinak. A čím dál víc, když to kolem sebe vidím, tak si říkám, že člověk k ní musí mít respekt a počítat s ní. A starší budoucí maminky (pro tyto účely myslím ženy nad 30 let) jsou v té nevýhodě, že když jim to nejde, tak jim hodně rychle utíká čas. Nějaký rok to zkouší, nejde to. Zkouší léčení, nejde to. Jdou několikrát na umělé, nejde to. Pak zvažují adopci, jenže mezi tím uplyne pár let a jim zbývá nějaký ten rok do 40. Jenže ouvej, to už mají zase hodně malou šanci, že se k nim dostane malé miminko. Já sama jsem si taky říkala, že je ideální mít dítě, až budeme mít postaveno, až to či ono, ale nejsem už úplně nejmladší, tak jsem to přehodnotila. Říkám si, že raději se vzdám nějakého pohodlí, než abych si jednou vyčítala, že jsem čekala a odkládala až příliš mnoho.
Odpovědět
Mně bude tento měsíc 27, manželovi je 31, takže věk už na to máme. Nejdřív jsme čekali, až dodělám školu, pak na svatbu, ale ono se vždycky něco najde, když se na to člověk ještě necítí. Navíc, stejně se většinou nezadaří hned. Máme hypotéku na byt, chceme stavět baráček, takže šetříme každou korunku, ale ono to nějak půjde :-)
Odpovědět
Muj pritel tak moc nechtel miminko, ale jak se tady pise nemusi to jit hned tak jsem ho premluvila ke svatbe a pak mimco. Uz se ted zacina tesit jak si budou hrat atd. Jsem rada, ze se vsim souhlasil a ted uz detem dela hracky :-) Je modelar a kdyz se mu model nepovede tak to bude pro mimco :-) Hypoteku mame oba dva, protoze mame kazdy druzstevni byt, ale urcite se to da zvladnout. Uz ted setrime a svatebni cestu si nechame na pristi rok podle financi. Clovek hlavne nesmi porad na mimco myslet a ze to nejde atd. Proto ja mam cas a nechavam tomu volny prubeh.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?