Kdy mít první miminko po svatbě?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny nevěsty a maminky, zajímal by mě váš názor na to, kdy je dobré mít po svatbě první miminko. ;-) Co znám, tak po svatbě si spousta párů ještě užívá relativní klid bez větších starostí a miminko je často odkládáno. Má na to vliv kariéra, bytové podmínky ?... Jak to vidíte vy a jak jste na tom ? Radka (cicuvicka) :-)
Odpovědět
@zuznana tak schválně za jak dlouho to bude, ale mě říká že po novém roce tak jsem zvědavá:-)
Odpovědět
@twigik jste jeste oba pomerne mlady. Treba ja ani muj manzel jsme si nedokazali predstavit ve vasem veku mit deti. Ted uz nam je obema kolem 30, ale predstava deti je pro nas oba vzdalena porad stejne. Treba tveho manzela desi predstava takove zodpovednosti a zavazku, precejen je to do znacne miry ztrata 'svobody'. Ja jsem rada, ze mame v tomhle s muzem stejny nazor a snad se to nezmeni. Je to asi pro vztah zkouska, kdyz jeden dite opravdu hodne chce, ale ten druhy s nim jeho touhu nesdili.
Odpovědět
@amet tak mě přijde mít dítě ve 30 značně pozdě a naštěstí vtomhle se s manželem schodnem! neříkám že jsme staří, otom jsem tu neřekla slovo, ale oto, že já to začínám tak cítít víš:-) ale děkuji za názor, ale asi to každá vidíme krapet jinak:-)))
Odpovědět
ahoj holky,já se vdávala letos v březnu a za dva dny po svatbě jsem měla 30let,a na mimčo se necítím.I když si hodně lidí myslí,že jsem se vdávala jen proto,že chci mít hned po svatbě dítě,tak jsem je musela vyvést z omylu,že jsem se kvůli timu nevdávala a že mi to nic neříká,abych se teď stala matkou,zatím to tak necítím.Ale jsem zastáncem toho pořídit si dítě do rozumně zralého věku-tak nejpozději do 33let,protože mě přijde nenormální a značně nebezpečné i ze zdrav.důvodů pořizovat si dítě nad 35let a více!U mě v práci vídávám zákaznice jak jsou těhotné a je jim tak 35-45let.Jsou praštěné!
Odpovědět
@ev30 ja to mela se svatbou stejne. Brali jsme se pred rokem a vyslechla jsem si hodne ohledne meho "tehotenstvi" :-D . Souhlasim s tim, ze by se to nemelo odkladat do nekonecna. Byt prvorodicka kolem 35 je uz rizikove a stve me, ze jsem limitovana vekem. Nekdy si taky rikam, jestli jsme si nemeli poridit deti hned na zacatku, ted uz by chodily do skoly a ja nebyla postavena pred takovy rozhodnuti ted :-D .
Odpovědět
Profilova fotka
@twigik Budu držet palce.my máme svatbu pristi rok,tak doufám,že potom se do toho pustíme...;)
Odpovědět
Profilova fotka
@ev30 a keby sa ti to (teoreticky) nepodarilo do 33, tak uz dieta mat nebudes, lebo po 35 je to "prastene"? 8-(
Odpovědět
@amet já od zítřka nastupuju do nové práce,a málem mě nevzali jen kvůli tomu,že jsem se vdávala,a tak si mysleli,že budu hned po svatbě těhotné,tak jsem je vyvedla z omylu,že děti určitě v nejbližších měsících neplánuju.Beru to i jako takovou diskriminaci nás čerstvých nevěst.Nepřipadá mi normální už z psycholog.a zdravot.hlediska pořizovat si dítě nad 35let tzn.na stará kolena.A čím dál víc žen je právě těhotných ve zralém věku a to není dobré,pak se jim můžou narodit postižené děti a co pak s tím?nebudou je chtít a odloží je do ústavu.V práci jsem vídávala rodiče s postiženýma dětma a byli to starší rodiče.
Odpovědět
@laleeta pokud se mi to nepodaří do 33let si mimino pořídit,tak bych hodně přemýšlela co dál.Mám manžela o 8let staršího a kdybych si měla pořídit dítě ještě v pozdějším věku než ve 33letech,tak mu bude po 40věku a dítě už asi chtít nebude.Můj gynekolog je zásadně proti pořizování mimina ve zralém věku už ze zdravot.důvodů.
Odpovědět
@laleeta mně osobně přijde POZDĚ mít mimčo nad 35let!Zatím mám čas,ale přemýšlím o tom,kdy je ten správný čas počít mimčo,ale určitě chci být na něj zdravotně a psychicky připravená a nemít hi pak skoro ve stáří.
Odpovědět
Profilova fotka
@ev30 ja som to pochopila, vyjadrujes sa celkom zrozumitelne... len zo svojho okolia viem, ze plany "od-do" nie vzdy vychadzaju a potom su dotycne vdacne za dieta napriklad v 37... ;-) a veci ako "stara - zrela" vobec neriesia...
Odpovědět
@ev30 a bohuzel to nemusi byt kvuli svatbe. Stejne starou kamaradku odmitli jenom kvuli veku. Protoze ocekavaji, ze v nejblizsi dobe pujde na materskou a ona pritom nema ani zadny trvaly vztah. Ja ted chci taky hledat novou praci, takze to nejspis zaziju na vlastni kuzi.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ono je to pekné čakať, že kým sa na to nebudete cítiť... ale z vlastnej skúsenosti poviem, že ja som tiež neriešila dieťa,ale hne´d ako som sa dozvedela, že bude problém otehotnieť som po dieťati zatúžila...a to som mala 25 rokov!!! Takže čím staršie, tým vačší problém otehotnieť... a nehnevajte sa, ale potom budete ľutovať ... že ste sa na to ešte necítili.... Neberte to zle, to hovorím len o osobnej skúsenosti...a verte mi, že čakať na finančné zabezpečenie sa aj tak neoplatí, lebo vždy budete mať pocit, že nie ste dostatočne pripravení..
Odpovědět
@ev30 pulka tveho prispevku se mi libila,druha uz mene:-) jako nevim,mozna neni nejlepsi vek na prvni dite 35,protoze jste vice starostliva a uzkostliva,ale prastene? Ja myslim,ze dnes mame predevsim u nas v CR,ac vsichni nadavaji, perfektni porodnickou peci a I peci o matku a dite,ze mit dite v 35 neni vubec zadny problem.. Myslim,ze ta priroda si to zaridi,aby I takhle stara zena dite zdrave donosila,i ona sama bude zdrava.. A ano,s vekem se genetika mozna zhorsi,ale myslim,ze stejne tak matka co ma vadu genetickou ci zdravotni bude mit potize at ve 25 nebo ve 33. Nemyslite ze v tom pripade by priroda nikomu po 30 (nebo az po 33) dala stopku a nikdo po tomhle limitu nemohl mit deti? Prastene nebo ne,je to jejich volba, a jak psala @laleeta pak jsou vdecne I ve 37 coz je pripad I me svagrove,ktere se to uz 7 let nedari a bude ji 38.. Prastena rozhodne neni!
Odpovědět
Na otazku ktera tuhle diskuzi zacala - myslim, ze neexistuje spravna odpoved kdy mit po svatbe mimino... Je to tak strasne individualni, ze neni nic "nespravne". Spravne je, nenechat se tlacit do tohodle rozhodnuti svym okolim a mit ho jen proto,ze se to slusi,ma, nebo je spravne do 30 mit prvni dite.. :-)
Odpovědět
@martinkatinka já Ti rozumím,mám zdravotní důvody proč mít dítě čím dřív tím líp-mám poruchu štítné žlázi a gynekolog mě kdysi řekl,že odkládání mateřství na pozdější věk není moudré a až budu sama toužit být mamčou,tak to prostě nepůjde.
Odpovědět
@martinkatinka ano, schopnost pocit s vekem opravdu klesa, ale je to dost individualni. Nektere zeny s tim nemaji problem ani ve 40, ale lhala bych, kdybych tvrdila, ze jsem o tom nepremyslela. A jsou zde dve moznosti, bud si poridi dite tzv. "do zalohy", protoze existuje riziko, ze pozdeji uz ho nebudu moct mit, nebo pockat az si ho opravdu prat. Osobne jsem ochotna prijmout riziko obtiznejsiho otehotneni, ale aspon budu vedet, ze to dite opravdu chci.
Odpovědět
jeste dodatek .... samozrejme zdravi matky je asi take nutne uvazit. Ale pokud zdrava zena chce pockat, nevidim v nicem problem.
Odpovědět
@alisa_ tak to s Tebou musím taky souhlasit,protože jsem i trošku tlačena mým okolím,jak mamčou,která chce být už babičkou,tak i známýma,kteří se furt ptají,kdy plánujeme mimčo,protože si všimli,že jsem mlakou paní,tak odpovídám,že se na to ještě necítím.A pak jen slyším ty řeči,jak mi ty biolog.hodiny tikají.
Odpovědět
Profilova fotka
Aby ste ma pochopili.... ja neodsudzujem tie, ktoré chcú čakať, len ich nechápem... ja by som proste nečakala, len kvoli veku, že si poviem až po 30... je to individuálne... niektoré ženy nemajú problém otehotnieť aj v40, niektoré majú problém aj v 20. To je rozne... ako aj dovody.... len som napísala, že potom tieto svoje "dovody" možu ľutovať....
Odpovědět
@martinkatinka ja si nemyslim, ze chces nekoho odsuzovat :-) . Jenom ses rozhodla na zaklade vznikle situace a kdybych byla na tvem miste, tak se rozhodnu uplne stejne.
Odpovědět
@alisa_ já to vidím asi jako ze staré školy,že dítě má mít zdravá a mladá žena.Ve svém věku se na mimčo necítím,a třeba za 5let se nebudu už cítit na to vůbec.Bohužel je to i tou dobou,naše maminky nás měly taky v mladém věku po 20roku života-moje mě měla ve 22letech a sestru v 23letech.A pokud jsi v té době neměla dítě,tak jsi byla považována za divnou.A mám i špatnou vztahovou zkušenost,proč si nepořídit dítě ve zralém věku-můj bývalý partner mi na začátku vztahu řekl,že se mamince narodil v jejích 41letech,kdy už s tím nepočítala,mu bylo při našem seznámení 35let a bydlel a stále bydlí u maminky-je nesamostatný,bez maminky si ani neuvaři,ani nevypere a ani nevyžehlí-je jí teď přes 75let a vše mu vyřizuje,chvíli jsem u nich bydlela a po čase jsem zjistila jaký je to mamiňáček,a nakonec na její popud mě dal kopačky 6měsíců před svatbou,prostě bych se o jejího synáčka neuměla tak postarat jak ona.Proto nesouhlasím s tím mít dítě až ve zralém věku a mít doma mamiňáka.
Odpovědět
@martinkatinka jo,přesně,já taky nechápu,proč to některé ženské a zdravé ženské odkládají až tak pozdě.
Odpovědět
@ev30 @martinkatinka Odkladaji ze svych duvodu, ktere by se nemely odsuzovat... Pozde pro nekoho, brzo pro nekoho....
Odpovědět
@ev30 Vidis, tlaci te okoli, rid se svymi pocity...:) Drzim ti palce, bude to asi boj, a trocha asertivity a trpelivosti nikomu neuskodi...;)
Odpovědět
Profilova fotka
my bychom si přáli mimino příští rok, takže hned po svatbě, mi je 29, příteli 33 a myslím si, že je to ideální věk. Vím, že je to ten pravý partner a bude dobrý táta, žila jsem v zahraničí, procestovala celý svět, mám co jsem chtěla, a vím, že teď můžu dát všechnu péči a v dnešní době i peníze dítěti a nemusím si vyčítat, jak jsem to slýchala jinde, my máme dítě, to je překážka, nemůžeme to nebo ono.
Odpovědět
Profilova fotka
@alisa_ - ja som napísala, že nikoho za to neodsudzujem, len to proste nechápem....
Odpovědět
Profilova fotka
Letos jsme se brali, žijeme ve společné domácnosti 4 roky, takže svatba bylo spíš takové formální zpečetění našeho vztahu. Máme společného pejska, takže víme co od druhého ohledně výchovy a tak čekat. Nic víc se po svatbě nezměnilo kromě toho, že vím, že teď už nám v cestě k početí nic nestojí. Mě je 28 a přítel bude letos slavit 30 let. Naši kamarádi mají skoro všichni dětičky, takže si dokážeme představit co to obnáší. Oba jsme pro to to za cca dva měsice zkusit. Už nemáme na co čekat, já to tak cítím...oba máme práci, já mám školu za sebou, žádné cestovatelské ambice nebo tak nemáme... Myslím, že jsme oba vybouření, nemusíme každý víkend někde kalit abychom byli spokojení. Je to o prioritách. Navíc, pokud nebudete úzkostliví rodiče, tak můžete spoustu věcí podnikat i s malými dětmi.
Odpovědět
ahoj tak my planujeme prvni ditko urcite do mych 25 let. Ale spise to bude uz ve 24 letech. Myslim, ze je to idelani, pokud ma clovek kvalitni vztah a je zabezpecen. Po 30 letech vidim prvni tehotenstvi jako dost rizikove. Ano, klesa schopnost otehotneni, nekdo otehotni i ve 40 letech, ale tech moznych rizik. Kamaradka otehotnela cca ve 38 letech a holcicka se narodila v 5 mesici se 670g. Neumite si predstvit, co pak zazivala nekolik mesicu nebo let, nez bylo jiste, ze bude holcicka ok. A to ji ani nedavali sanci na preziti. A techto pozdnich tehotenstvi a extremne predcasnych porodu pribyva jako hub v lese. Podle me se da kariera budovat i s detmi. A vam po 30ti doporucuji navstivit na modrem konikovi diskusi miminko po 35 letech, vetsina zen se take na to necitila a ted, kdyz ho chce, tak uz to vetsinou nejde.
Odpovědět
@mitote Jenže pokud člověk chce vystudovat vysokou a vybudovat zázemí, tak to jinak nejde. Hlavně pokud nemá rodiče, kteří ho dotují, koupí mu byt apod.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?