Kdy mít první miminko po svatbě?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny nevěsty a maminky, zajímal by mě váš názor na to, kdy je dobré mít po svatbě první miminko. ;-) Co znám, tak po svatbě si spousta párů ještě užívá relativní klid bez větších starostí a miminko je často odkládáno. Má na to vliv kariéra, bytové podmínky ?... Jak to vidíte vy a jak jste na tom ? Radka (cicuvicka) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
můžu mít jen otázku? Týdny se počítají od ovulace, vynechání MS nebo od kdy?
Odpovědět
Profilova fotka
@amadeuska týdny se počítají od poslední proběhlé menstruace. Takže jinými slovy první dva týdny není žena vůbec těhotná, na konci 2. týdne dojde k ovulaci, během 3. týdne se oplodní vajíčko a putuje asi 7 dní do dělohy a teprve 4. týden těhotenství se vajíčko uchycuje v děložní sliznici... Takže ač se píše, že normální těhotenství trvá 40 týdnů, žena je těhotná jen 38 týdnů:o) bordel co?.o)) Ale líp se to doktorům počítá.. Prostě je to počítaný od začátku "oplodněného" cyklu, nehledě na to, že fyzicky je žena těhotná až ten 4. týden.
Odpovědět
Profilova fotka
@civet hm, mám v tom zmatek:-D Takže kdyby teoreticky měla 14 dní po vynechání, tak je to 4 týdny od oplodnění, 2 od uhnízdění, ale doktoři počítají 6 týdnů? Nebo jsem to celé zmotala? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@amadeuska ano, přesně tak. 14 dní po vynechání MS jsi na konci 6. týdne:o)
Odpovědět
Profilova fotka
@amadeuska týdny se počítají od 1.dne poslední MS :)
Odpovědět
Profilova fotka
@civet @hani811 Díky za info;-)
Odpovědět
tak co těhulky, jak se máte?jak prcci rostou?
Odpovědět
Profilova fotka
Všem těhulkám moc gratuluji :-) 30.července máme svatbu a miminko rozhodně plánujeme. Je mi 19, přítel je o 10 let starší. Možná, že si někdo myslí, že jsem na mimi v tuhle dobu ještě moc mladá, ale chci být mladá maminka a moc po mimču toužíme, takže asi brzy po svatbě se začneme snažit :-)
Odpovědět
nam sa podarilo otehotniet asi 8 mesiacov po svadbe ... predpokladany datum narodenia babatka je tiez zaujimavy: 1.11.2011 :-) @ gabuli202 drzim palce, aby vam to vyslo :-)
Odpovědět
@denybobo jestli se vám mimouš narodí opravdu v tento den tak to bude mít krásné datum narození :-)
Odpovědět
já budu muset asi s manželem sednout a promluvit si s nim o mimi....
Odpovědět
@twigik Ja jsem musela uz dat muzi nuz na krk. Mame zachvili svatbu a miminko bych chtela stihnout do 30let. Jeste sice mam cas, ale stejne to nepujde hned a proto nechci stresovat a hned po svatbe na to vlitnem. A dokonce se zacal uz i tesit :-) Tak ti drzim palecky at taky souhlasi.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
já už bych taky nejraději hned, ale racionální důvody zatím převládají: momentálně jsme se pustili do rekonstrukce bytu a jsem v nové práci teprv 1/2 roku, tudíž by mi nepřišlo úplně fér hned po roce pláchnout na mateřskou. Sečteno, podtrženo - příští rok touhle dobou se na to vrhneme :-) - do té doby snad dáme hnízdečko do kupy a my budeme mít dobrý pocit. všem nastávajícím maminkám i snažilkám přeji hodně štěstí!!!!
Odpovědět
tak mě je 25 a je mu 26. takže zas tak časově mě to netíží ale prostě už se na to cítím mít své vlastní mimi. nůž na krk mu dávat nechci ale zkusím si s ním promluvit co by na to říkal kdybych ty tablety už vyhodila:-)
Odpovědět
Profilova fotka
@twigik jsme věkově stejně, mě bude v den svatby 26, příteli je ale 31, takže tak akorát, taky nechci, aby byl starej taťka :-) v poslední době mi nebylo moc dobře od žaludku a tak celkově jsem se cítila unavená a tak, a on pořád, jestli nejsem těhotná. no a když jsem to pak dostala, tak byl chudáček zklamaný :-)
Odpovědět
tak mě bylo oznámeno že není ten správný čas...kdy asi tak bude...
Odpovědět
@twigik promiňte holky, že vám kecám do diskuse, ale možná by nebyl špatný nápad jako kompromis vysadit ha, ať se tělo očistí a co se má stát, stane se.. ;-) ne, zní to divně ale ze zkušeností kamarádek vím, že hodně holek má po vysazení prášků problém hned otěhotnět, ten rok to třeba trvá... tak aspoň budeš připravená, když bude ten "správný" čas třeba za ten rok... ;-) Já HA neberu rok, nechceme mimčo, spoléháme na "přeruš" a zatím to bezpečně funguje. a kdyby se stalo, tak se taky zlobit nebudeme :-D . já osobně si myslím, že "správná" doba není nikdy... vždycky se najde něco, proč dítě zrovna teď nemít.
Odpovědět
Profilova fotka
@twigik ten správný čas určitě přijde :-) ale děláš dobře, že mu nechceš dávat nůž na krk, to hodně chlapů spíš ještě víc odradí :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@klaudina22 mám to stejně, HA jsem vysadila už v říjnu, ne proto, že bysme plánovali, ale jen tak, pro lepší pocit. Cítím se skvěle a kdyby to přišlo, svět se nezboří.....
Odpovědět
@denybobo a když se narodí 2. 11. 2011, tak to je taky dobré datum...:-) Hlavně ať je zdravé, datum nedatum...:-D
Odpovědět
Profilova fotka
Taky bychom chtěli miminko, ale říkáme si, že si ještě užijeme života bez starostí (dítě je samozřejmě i radost, ale co si budeme povídat, je to starost). Takže tak za 3 roky bychom to viděli, hlavně chceme dát zázemí a teď to ani finančně nejde ... :/ Ale těšíme se moc :)
Odpovědět
@chanellka tak to hej ... ale ak by sa narodilo 30 oktobra, tak budeme oslavovat spolu narodeniny :-D
Odpovědět
@tulipe vsak to, len aby bolo zdrave moje kindersurprise ... schovava sa a nechce ukazat, ci to bude chlapcek alebo dievcatko ... :-x
Odpovědět
tak já měla ještě večer vážnou diskuzi s manželem a řekl mi že o vánocích se do toho pustíme, ale že ted má hodně práce a je dost ve stresu (což je fakt, rozjíždí nějakou zakázku důležitou pro firmu).... tak to asi nebudu hrotit a naléhat a prostě počkám:-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak se taky přidávám.. moc bych mimi chtěla, ale díky tomu, že plánujeme svatební cestu na Safari, tak musím ještě počkat.. nerada bych, aby se mu kvůli mé nedočkavosti něco stalo :) Ale kdyby to bylo čistě na mě, tak hned teď a tady :) @twigik Určitě bych nenaléhala, nemá to smysl... Znám pár párů, které na to dojely :-( a souhlasím s @Mykolaapsi, taky jsem vysazovala HA v říjnu a od té doby je mi fakt nějak líp :)
Odpovědět
Profilova fotka
@mykolaapsi @martinan4 Taky jsem vysadila v říjnu:-D Ale já tedy žádnou změnu nepociťuju... Jinak my se pro mimi rozhodli před měsícem a už vím, že to tenhle měsíc nevyšlo...
Odpovědět
@mykolaapsi přesně, já to fakt na sobě úplně šíleně poznala, že sem bez antikoncepce- cítím se mnohem šťastnější, čistější a zdravější a sexuální apetit u mě vzrostl o 200% !! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@martinan4 @klaudina22 já taky přemýšlím o vysazení HA,ale bojím se,že mi bude blbě...takže Vaše zkušenosti se mi líbí :-)
Odpovědět
děkuji všem za radu a pomoc:-) je fajn když si otom můžete pokecat s někým:-) ještě mám platíčko a půl a asi pak...ale kolegyně v práci vysadila a po 1 cyklu je těhu...tak aby to pak manžel nebral jako podraz nebo tak... :-|
Odpovědět
Profilova fotka
baby mozem sa k vam pridat? my sa uz snazime dva mesiace o babo a zatial nic, som myslela ze nam to vyjde pred svadbou este ale uvidime ved do svadby mame este 2 mesiace necele
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?