Kdy mít první miminko po svatbě?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny nevěsty a maminky, zajímal by mě váš názor na to, kdy je dobré mít po svatbě první miminko. ;-) Co znám, tak po svatbě si spousta párů ještě užívá relativní klid bez větších starostí a miminko je často odkládáno. Má na to vliv kariéra, bytové podmínky ?... Jak to vidíte vy a jak jste na tom ? Radka (cicuvicka) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@terezka312 já jsem po vysazení nazačala menstuovat, takže jsem pod hormona, pod nima to ještě tak nějak jde...a teď mi mají říct zda je ještě brát...
Odpovědět
@brindik Aha, to je smůla :-( Tak to Ti moc přeju, ať už dostanete povolenku :-) Jsem zvědavá, jak to pak budu mít já :-)
Odpovědět
@brindik To já právě taky nezačala, musela jsem na injekci a druhou jsem nepotřebovala, protože jsem už byla těhotná. Ale mě to zlobilo i před braním prášků, takže u mě to HA nezavinila.
Odpovědět
@maky1986 Protože je to prostě všechno v životě težký! Mladý holky mají zdravější těla, méně nemocí, většinou jsou hubenější a hlavně to neřeší- psychika taky hraje svoji roli...
Odpovědět
ahojky holky, já se přidávám do diskuze:-) jestli můžu:-) mám dva měsíce po svatbě skoro a zatím mimi naplánujeme. ale jak kolem mě jsou samá miminka tak to na mě nějak jde:-))) antíky beru 10let a doufám že s tim brzo seknu. jsem zdravotní sestřička a sama u nás vidím, jak každá třetí (?) má problém ihned otěhotnět:-(
Odpovědět
Profilova fotka
@maky1986 Mě doktor tohle nenapsal, tak nevím, jen jsem četla na netu, že v těhu se to bere vaginálně, jinak asi normálně, myslím, že když tam uvádějí 2 způsoby, tak že to je asi jedno, ne? A jak máš rozhozený cyklus, že ti tohle napsala? Ono to chce nějakou dobu počkat, pak se to srovná samo, vím z vlastní zkušenosti, já dostala poprvé od vysazení HA menstruaci až po půl roce, za tu dobu jsem dostala 2x vyvolávací injekci, po které jsem to do pár dnů dostala, ale pak zase nic, až přesně za 6 měsíců ta pravá, pak jsem dostala MS v jednom měsíci 2x, potom už jsem měla MS každý měsíc, ale nepravidelný cyklus, myslím, že je úspěch když vůbec máš MS, alespoň máš naději, že se můžete snažit, dobré je měřit si bazální teplotu, a koupit si ovulační test, ale ovulace se celkem špatně zjištuje u nepravidelné MS, zkusit to můžeš, akorát jich vyplítváš víc, ale poradím ti jednu věc, mít sex každé 2-3 dny, tím nic nezkazíte a těhu může brzo přijít..... řekla bych že lepší než do sebe cpát další hormony, oni doktoři toho kolikrát napovídají, že ženská nemůže otěhotnět a pak se to povede ani nevíš jak.
Odpovědět
Profilova fotka
@radunda: HA jsem nebrala, MS mám nepravidelný od té doby, co se snažíme, cyklus nejprve 44dní, pak 38, pak 23, pak 41, ovu testy jsem si dělala, ale protože jsem tak byla ještě víc ve stresu (mám ovu, byl sex, tak jak to, že to neklaplo-prostě myšlenky, který sami od sebe přijdou), tak jsem si je přestala dělat-mimochodem, tu druhou čárku jsem měla vždy jen naznačenou, nikoli silnou. Utrogestan obsahuje ženský hormon, který by měl cyklus srovnat. Taky se používá v prvním trimestru k udržení těhu. Co jsem tak četla na jiných diskuzích, většinou se to s Utrošem do 3 měsíců povede. Ovšem já to neočekávám. Je však natolik spolehlivý, že pokud to po vysazení Utroše nedostanu, jsem těhu-kdežto v jiných případech může jít jen o zpoždění.
Odpovědět
Profilova fotka
@miuskas: no, myslím, že na 25 let na tom nejsem zas tak hrozně, zdraví v pohodě, váha dobrý (samozřejmě by mohla být lepší, ale ještě se k těm štíhlým řadím) ale ta psychika....snažím se, ale ovlivnit to nejde, včera jsem strávila celý den se spoustou maminek a dětí....a to opravdu nebylo dobrý!
Odpovědět
maky1986: jsme stejný ročník:-) neboj se, ono to přijde. u někoho hned, u jiných za rok a víc bohužel:-( kamarádky kolem mě už taky mají mimi a já nic. no asi proto, že manžel se na to ještě necítí....a já to nechci uspěchat...
Odpovědět
Profilova fotka
@eyre Taky jsem brala HA jako temer kazda holka dnes, ale pred dvema lety jsem prestala a je mi vyrazne lip. Pouzivame jinou ochranu a jde to bez problemu :) Diky za tvoje prispevky, jsou zajimave a souhlasim s nima beze zbytku. Jo a kdyby ten osviceny gynekolog byl z Prahy, tak bych si rada nechala doporucit kontakt :))
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsem Utrogestan 10.5. dobrala a prý se do 4 dnů dostaví MS, vždy den dopředu cítím dost výrazně, že se MS blíží, což bych teoreticky dneska měla a nic. Koukám tedy na diskuze a dočetla jsem se, že dost holek MS dostali klidně po 10 dnech, pak po 11, pak po 8 - co mě zaráží-bere se na srovnání cyklu, tak jak to, že potom je cyklus stejně nepravidelný? Já ho brala teď první cyklus. Včera se mi zvedl žaludek, ale nic ze mě nevylezlo a dnes je mi tak nějak divně od žaludku. Říkám si, že si to jen vsugerovávám, ale něco mě nutí udělat si těhu test....tak nevím, mám po práci skočit do lékárny? Když si ho neudělám, budu na vážkách a nervózní, když si ho udělám a nevyjde, budu pěkně bulet!! tak co, holky?
Odpovědět
držím ti pěsti. já sem radši když vím na čem jsem...ale to je na každém
Odpovědět
Článek se načítá
@maky1986 @twigik Já souhlasím.. nevydržela bych ten pocit.. :-)
Odpovědět
Ahoj holky, tak jsem byla dneska na kontrole u doktorky a už mi nechtěla napsat antikoncepci že jsem měla špatný jaterní testy, miminko moc chceme ale mám strach aby se mi do svatby nezkazila pleť svatba je za 2 měsíce ach jo.... :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@chanellka nestresuj :) papaj vitaminy a bude to ok!
Odpovědět
Profilova fotka
@eyre treba ale uznat, ze to co kupene v obchodoch za zeleninu / ovocko je casto krat tak tiez iba shit a horsie nez vitaminove doplnky (vid ehec a ine crevne ochorenia).
Odpovědět
chanelka: bude to určitě ok! o plet pěkně pečuj a žádný stres!!!! bude to v poho!
Odpovědět
@twigik @vianocnystromcek díky holky snad máte pravdu, já papám chlorelu a ječmen, tak snad to bude stačit uvidíme :-)
Odpovědět
Profilova fotka
chlorela ti nepomoze, ani jacmen ;) to len tak pre info ze je to len farmaceuticky kseft :-p pomoze ti jedine zdrava, pravidelna strava, ovsene vlocky na crevnu floru a ovocie zelenina o ktorom vies ze nebolo geneticky upravovane (ono to totiz aj inak chuti:) ked si v mladosti hresila a mas teraz zdravotne trable, tak tym ze budes do seba cpat chlorelu nic nezmenis
Odpovědět
@vianocnystromcek musím s tebou nesouhlasit :-) trpěla jsem na záněty močového měchýře, zelené potraviny užívám dva roky a tak rok jsem neměla žádné antibiotika ani příznaky :-) takže si myslím že mi to hodně pomáhá :-) Asi je to na každém jak se k tomu postaví :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@chanellka urcite je to na tom ako sa k tomu postavi a co mimo toho pre to spravi. ale samotna chlorela nerobi zazraky :-D
Odpovědět
@vianocnystromcek to určitě ne upravila jsem jídelníček a vyloučila naprosto všechny sladkosti :-D člověk tomu musí pomoct ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@chanellka tak tak :) ja som vysadila vsetky lieky, aj proti bolestiam a od vtedy mi netreba ani atb ani nic. ale jasne sport, zelenina, ovocko, neprezierat sa do nepricetnosti a dobri ludia pri tebe :) robi svoje
Odpovědět
@vianocnystromcek to je přesně ono.... já už jsme rezignovala a léky, protože to nikam nevedlo :-) a taď jsem spokojená :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@chanellka to je potom super :)))) drzim palce a nech sa ti dari!!
Odpovědět
@vianocnystromcek díky tobě taky :-) x-)
Odpovědět
Profilova fotka
@maky1986 Vim jak se citis. ale z vlastni zkusenosti ti radim at se snazis od toho odpoutat.. Jinak se zblaznis a psychika hraje velikou roli. Kdyz budes pozitivni a vice o sebe pecovat urcite se brzo dockate.. Ja jse taky vzdycky silela a hned si delala testy a nic.. a vzdycky jsem to dostala jeste ten den. Neco na tom bude. clovek na to ceka, pak vidi ze nic, mozek se uvolni a prijde ms. My jsme se snazili prez rok i stim, ze muj cyklus byval i 60 dni.. Mereni teploty, sledovani cipku, ovu testy na to uz vsechno s..u. Jen to cloveka nuti cely den myslet nad vysledkem a pak jak mas byt v pohode?? Nicmene se nam to potom povedlo po roce ale na zacatku 4m jsem potratila.. Takze zase nic.. Ted vlastne od listopadu beru hormony usto tak jak tady holky pisou, a doufam ze se to teda povede.. Planuju svatbu na dalsi rok, ale bude to ovlivneno mimim, to je pro nas dulezite.. Usto beru jen vaginalne, jinak je mi po nem nejak divne a tak mi vyhovuje beru ho 18 - 25 den cyklu 1-0-1 a muzu rict ms chodi na den presne. Takze snad to je na dobre strane. My mame taky hodne znamych, vsichni maji deti, nekterym to vyslo na poprve.. Ale co nadelas, Clovek se stim musi vyrovnat sam. Jak vnitrene budes klidna bude to fajn.. Radi se mi to dobre, ale sama taky takova nejsem :-) Jeste bych dala zminku o bylinkach.. Taky nejsou spatne a pomahaji,alespon mne. Jak bys chtela vedet vice dej vedet poslu ti info do ip. Jinak drzim pesti vsem co se moc snazi, snad to holky bude brzy pro nas pro vsechny.. Doba je zla, clovek jen maka aby mel penize, ovzdusi katastrofa, porad nove nemoci kolem a telo nevi co delat.. Drzte se :-) bude dobre ;-)
Odpovědět
Ahoj holky, tak toto téma také teď trochu řeším. Svatbu máme v září. Jsme spolu 5 let. Oba máme místo, musím zaťukat, docela slušně placené. Co je ale horší.. hypotéka na 30 let, měsíční výdaje cca 20000 . Z toho šetřte si něco bokem, taky byste možná měli už myslet na nějaký to placení na "důchod"... a teď si představit, že budu s miminem tři roky doma? To si dneska může dovolit opravdu jen málokdo. Takže jakmile se mimčo narodí, už teď vím, že si nebudu moct dovolit být doma déle jak rok. Je to smutné, ale je to realita. A to můžu být ráda, že maminka jasně řekla, že až se mi narodí dítě, končí v práci a pomůže mi. Což ale taky nejde u všech. No tento stát přímo nahrává pro zakládání rodin. Je mi z toho smutno. No a taky bych si přála mít dvě děti, ale v této zemi a v této době? NO taky trochu luxus. Radši dopřeju všechno jednomu, než pytlikovat mezi dvouma .
Odpovědět
@azeretv Je to o prioritách. O tom čemu kdo dá přednost. My měli první dítě v mých 24, oba těsně po škole, neměli jsme ani na kočárek. Fakt, neke, kočárek jsem kupovala když klukovi bylo 5 týdnů, postýlku jsme dostali darem --- ač oba vš, měli jsme prostě hodně nízké příjmy. Kdybych měla děti odkládat na dobu, až budou lepší příjmy, nemám ani jedno. / a každé dítě nám trvalo několik let, než se vůbec povedlo, přiroz. cestou, nechtělo se mi cpát lékama.../ Nyní máme 3, fakt to je o prioritách, myslím že lepší doba na děti nikdy nebyla, když vzpomenu na vzpomínky mé mámy, je ze 40 let, válečná generace, a bylo jich doma 5 dětí.....byli chudí jak kostelní myši.......nebo mé babičky....... :-)
Odpovědět
Takže kdy první ? Pokud mohu ze svých zkušeností, raději dříve než nikdy....u nás se povedlo 3 roky po svatbě, nějak moc rychle to nešlo, a to jsme přitom oba byli mladí.....neměnila bych, i když jsme známé s dětma předběhli, ale stejně.....přišlo mi to lepší než je mít "pozdě" nebo vůbec..... Kdybych je měla mít v době "až budem připraveni", " až budem mít dostatečné příjmy", nebo "až se budu cítit", fakt je nemám dodneška snad....... 8-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?