Kdy mít první miminko po svatbě?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny nevěsty a maminky, zajímal by mě váš názor na to, kdy je dobré mít po svatbě první miminko. ;-) Co znám, tak po svatbě si spousta párů ještě užívá relativní klid bez větších starostí a miminko je často odkládáno. Má na to vliv kariéra, bytové podmínky ?... Jak to vidíte vy a jak jste na tom ? Radka (cicuvicka) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@aemmi Tak je to uz zavazek, ale treba pronajmete nebo prodate :-) Kamaradka zije kvuli praci v Dansku, firma pusobi sice i v CR, ale vysvihla se k nim "na ustredi". Takze predtim tu koupili byt a resi to ted pronajmem znamym. "Strejda" je zase v Norsku, uz asi 3x dele nez planoval a to Norsko me docela laka. Ale je tam zima :-) a asi bych nedokazala zit jinde, i kdyz zdejsi pomery jsou jake jsou. Norsko si moc chvali - uzasny lidi, socialni system, politickou kulturu...
Odpovědět
@kh jo v nejhorším snad jo, s bytem by to bylo v pohodě, ale chceme domek a to už by se asi pronajímalo hůř...a taky je fakt, že už chci být někde doma a usadit se a ne každých 5 let pendlovat jinam...já bych do ciziny nešla, max na 1/2 - 2 roky, ale na stálo ne, já si tu nestěžuju :-N
Odpovědět
Profilova fotka
@aemmi Domek asi ano. Tak to citime podobne (coz se neni cemu divit v diskuzi o planovani mimi :-) ), jinak by mi ten najem nevadil, ja uz si tam tak zvykla, ze mi bude lito odchazet.... Mne docela vadi chovani politiku, vsechna ta korupce, afery, naznacene pozadi, co vim od znamych, co se v politice pohybuji... Ale mozna je to vsude... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsem byla na dnes na gyndě. Vše v pořádku, vajíčko dozrává, takže jsem před ovu. Dostala jsem Utrogestan na úpravu cyklu, tak uvidíme...... Jen jsem nějak nepochytila, jestli ho mám polykat, nebo zavádět.... x-)
Odpovědět
Já jsem dneska zjistila, že jsem si špatně spočítala prášky a že si kvůli dovolené musím koupit ještě jedno balení. A to mi chybí prášky jen na týden. No není tohle smůla? :-( a já si minule tak libovala, že už si je kupuju naposled :-(
Odpovědět
Ahojky Holky chtěla bych se zeptat na váš názor, mám už poslední platíčko antikoncepce a chtěli bychom s přítem pracovat na miminku ale v srpnu máme svatbu tak přemýšlím jestli si mám nechat napsat ještě jedno balení, protože mám strach že se mi povysazení vyrazí akné na obličeji... Co myslíte?? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@chanellka počkej s vysazením až po svatbě... Stát se může cokoliv od vyražení akné všude možně, přes zhubnutí nebo naopak přibrání na váze. Kdybys hned teď otěhotněla, hrozí, že ti na vlastní svatbě bude dost zle..
Odpovědět
@chanellka My máme v červenci, ale pro jistotu jsem si taky ještě nechala napsat.. Člověk nikdy neví, jak to na něj bude působit.
Odpovědět
@petinkas @civet Holky já si to taky říkám že by bylo lepší si ještě jedno balení nechat napsat :-) díky za vaše názory :-) Ale přítel ten už by mimčo chtěl nejraději hend :-)
Odpovědět
Já nechci být rýpal, každý si může říkat co chce, faktorů které určují v kolika, kdo bude mít dítě je mnoho, ale genetika je mrcha. Studuji medinu a faktem je, že když jsem viděla grafy přímé úměrnosti nárůstu gen. chorob s věkem, tak mě polévalo horko. :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@chanellka já bych si radši nechala ještě to jedno balení napsat,nikdy nevíš co po vysazení antikoncepce bude,je možné,že nic,ale co kdyby ;-) otěhotnět můžeš taky hned a nebo taky za rok to nikdo neví,ale jak už tady psala civet taky by ti mohlo být špatně kdyby jsi byla těhotná.
Odpovědět
@chanellka já to riskla, vysadila jsem v květnu, svatbu mám v červenci. Pleť zatím dobrý, přinejhorším se dá všechno zamaskovat :) a pokud nechceš do svatby otěhotnět, tak není problém dávat si pozor ;)
Odpovědět
Článek se načítá
@janca74 @eupha jsem si říkala že bych to mohla vyzkoušet i tak že bych si nechala napsat nové balení a brala jen v červnu a červenci a od srpna už ne no nevím, 14.6 jdu k doktorce tak se s ní poradím a uvidím, každopádně moc děkuji za názory :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@chanellka zvaž i to, že po vysazení můžeš mít rozhozený cyklus a nebudeš vědět,kdy přijde menstruace.. a ona třeba jako na potvoru přijde v den svatby... Práškama můžeš termín MS ovlivnit, takže bych to už raději neriskovala..
Odpovědět
@civet jééé to jsou problémy, tak to asi necháme tak že budu zobat pilulky až do svatby a bud pokoj, já budu mít klid a ebudu se muset stresovat nad tím jestli to na svatbu dostanu nebo ne :-) ale bylo to dilema :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@chanellka - podľa mňa ešte vydrž do svadby a užívaj tabletky a po svadbe vysaď... :-) nemusíš sa potom báť že pred svadbou dostaneš menzes a ani že sa vyhádžeš... ;-) No a už mesiac po svadbe sa môžte snažiť :-D
Odpovědět
@leila13 jupíííí :-) asi jo, asi to tak udělám bude to asi nejpohodlnější :-)
Odpovědět
@chanellka Ptala jsem si doktora, za jak dlouho po vysazení bychom se mohli začít "snažit" :-). Říkal, že hned první měsíc po vysazení je největší šance. Takže my vysazujeme po svatbě :-).
Odpovědět
@petinkas taky to tak uděláme :-) mě doktorka říkal aprvní tři měsíce :-)
Odpovědět
Profilova fotka
:-D tak vám držím palčeky kočky. Nech sa to podarí ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@chanellka Já být tebou, tak rozhodně počkám :-) Třeba otěhotníš hned a může ti být hodně špatně, nebo to můžeš dostat v den svatby...Zahoď prášky v den svatby, alespoň budeš vědět přesný datum, od kterého se budete snažit o mimčo :-)
Odpovědět
@a.n.d.y a myslíš že se to může přestat brat třeba v půlce platíčka?? myslím teda abych to třeba druhej den nedostala nebo tak....
Odpovědět
Profilova fotka
@chanellka No, tak to ti asi moc neporadím, nemám zkušenosti :-) Ale já si myslím, že to můžeš klidně přestat brát, kdy budeš chtít. Když jsem si zapomněla vzít jeden den prášek, tak druhý den jsem to nedostala...Ty hormony v těle ještě chvilku účinkují, takže bys to druhý den dostat neměla, ale říkám, nemám s tím zkušenosti, tak si nejsem 100% jistá :-N
Odpovědět
@a.n.d.y to nevadí tak aspoň nějaká rada :-) já si teoreticky taky myslím že by se nemělo nic stát, asi budu muset trošku zapátrat :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@chanellka ahoj, zaručeně když to vynecháš v půlce platíčka tak za pár dní to dostaneš. Tělo si bude myslet, že jsi dobrala, teda aspoň moje zkušenost a logicky si myslím, že je to normální, že to tak funguje ;-) .
Odpovědět
Profilova fotka
@chanellka to je otázka, jak ti vychází třeba svatba - na kolikátý den plata... Kdyby třeba na 3. den, tak bych vůbec nový plato nezačínala, pokud na 17., tak už bych to dobrala... Ale nekončila bych uprostřed plata, to si jen rozházíš cyklus.
Odpovědět
@civet tak jsem to zkoumala a v den svatby budu mít 5 tabeltek do konce, tak to už by šlo....
Odpovědět
@mendie Jéé, to asi naštve :-| Já jsem měla taky strašnou radost, když jsem si minulý týden vyzvedávala poslední balení. A navíc ho mám na 3 měsíce, ale brát budu už jen dva :-) V srpnu na dovolený se do toho pustíme :-D Akorát že už teď se tak moc těším na mimčo, že bych nejradši, aby to vyšlo hned, jinak začnu být nervozní a budu to moc sledovat a spíš si tím uškodím. Jenže komu to vyjde napoprvé, že jo :-)
Odpovědět
@terezka312 Nám to s manželem vyšlo hned druhý měsíc :-)
Odpovědět
@lydusak To je super, to vám přeju, aspoň jste se nemuseli stresovat :-) Jenže já beru antikoncepci už strašně dlouho a před braním jsem měla s menstruací dost problémy. Tak se toho trochu bojim.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?