Kdy mít první miminko po svatbě?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny nevěsty a maminky, zajímal by mě váš názor na to, kdy je dobré mít po svatbě první miminko. ;-) Co znám, tak po svatbě si spousta párů ještě užívá relativní klid bez větších starostí a miminko je často odkládáno. Má na to vliv kariéra, bytové podmínky ?... Jak to vidíte vy a jak jste na tom ? Radka (cicuvicka) :-)
Odpovědět
@cherokee86 Aha :-D :-D Hm, tak to je jasné. Pak je trochu větší riziko komplikací. Ve 30-ti ještě asi tak moc ne, ale každým rokem to pak dost narůstá. Na gyndě jsem viděla na to i nějakou tabulku s procenty. No jo, ale pokud nemáš toho pravého partnera, tak se to pak těžko plánuje..
Odpovědět
@anysek85 Tak se tak nerozčiluj. Já přece netvrdím, že kouřit v těhu, kojení nebo celkově před dětmi je v pořádku. Taky to nesnáším. A jsou bohužel i horší. Chodí k nám do obchodu paní, nevím tak asi 50-ti letá s malým klukem, který je psych. postižený - zaostalý. Je to jeho babička a vychovává ho. Její syn a jeho přítelkyně berou drogy a taky celé těhu je brala, nebyli schopní se o dítě starat, babičce zakázali přístup a celkově se s ní nechtěli stýkat, protože samozdřejmě s tím vším nesouhlasila a snažila se, prosila, vyhrožovala, ať to nebere aspoň v tom těhu a pak se snažila dostat dítě do péče. Hrůza. A malej bere spoustu léků mezi nimi i silné léky na uklidnění, protože má často z ničeho nic agresivní amoky. pak dokáže rozbít všechno, co se mu připlete pod nohy. Kdyby jste ho viděli, chtělo by se vám brečet, vypadá jak andílek... Kdyby to šlo takovým lidem zakázat mít děti...
Odpovědět
Jakýkoliv drogy jsou prostě svinstvo.
Odpovědět
@arilas no, tak pravidlo to být nemusí, však ono i bez toho kouření děcko může mít dítě špatnou imunitu, narodit se s vadama atd., a tak proč tomu ještě chodit naproti kouřením, kouřící ženská v těhotenství je prostě sobec a nezodpovědná a lituju děti, který žijou v kuřáckým prostředí, tem rodičům bych nejradši odebrala přídavky a dávky, pokud je berou. Ono to dítě může dostat astma třeba v až v 10, nebo v pubertě,netvrdím, že je to pravidlo, ale to riziko je tu prostě zvýšený.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
@aemmi přídavky a dávky? to v dnešní době ještě někdo krom romů dostává jo? :-D
Odpovědět
@pep.e jo, tzv. "bílí romové" :-D
Odpovědět
@pep.e dostává, a dokonce jim je před Vánocemi o 3 000 zvýšili. JEdna známá si nechává psát nejnižší možnou mzdu, aby jí jako matce samoživitelce připadly nějaké ty dávky, co dostávají i Romové. A říkala mi to.
Odpovědět
Holky, když to tady tak čtu, tak co člověk, to názor, ale musím se přidat k těm holkám, který odsuzujou kouření a alkohol. V životě jsem nekouřila a nesnáším to. Netvrdím, že jsem si občas nesedla do zakouřený hospody, ale teď už to opravdu nedělám vzhledem k mému těhu (končím 3. měsíc) a kouřící matky bych profackovala. Celý I. trimestr jsem prozvracela, bylo mi fakt blbě, ale teď už je to naštěstí na ústupu, takže jsem taky nějaké ty vitamíny brala, ale nepřeháněla jsem to ani tak. Dlabala jsem kys. listovou a asi od 2. měsíce mi k tomu gynďák doporučil nějaký vitamín DHA 500 mg. Jde o přípravek FolGravid. Samozřejmě se snažím jíst hodně ovoce a zeleniny, to je jasný, ale to jsem naštěstí jedla i před početím. K tomu věku, kdy mít dítě: gynekologové tvrdí, že nejlépe je otěhotnět kolem 20. roku, ale všechny víme, že ve 20 víme prdlajs o životě a málokterá ženská je takhle brzy připravená. Mně je 26, manželovi 30, takže si myslím, že nám to hezky vyšlo :-). Ono po 30 letech je to asi opravdu těžší a takové ty kariéristky pak pláčou, když to najednou nejde, a ono jim je 30, 35 nebo i víc. Znám pár takových případů :-| , na druhou stranu je těžké, pokud se takto vyzrálá ženská opravdu necítí na to mít dítě anebo ještě hold nemá po boku toho správného partnera a jenom kvůli tomu, že je "stará", měla by do toho praštit, protože statistiky jsou neúprosné... No je to vážně moc těžký a složitý :-. . Nesoudím nikoho, protože neznám jejich nitro a okolní problémy, jen jsem ráda, že nám to vyšlo, jak jsme chtěli. Moje matka byla (a koneckonců je) silná kuřačka a nebála se i většího množství alkoholu - to dokonce i v těhotenství a má nás 4 děti. Starší sourozenci měli už od samého počátku zdravotní problémy, které se s nimi táhly, a já přitom nic. Byla jsem zdravá jako řípa (až na pár nachlazení), pak přišla kolem puberty alergie a po 20 další zdravotní obtíže a ty už nebyly zanedbatelné. Píšu to tady hlavně pro tu dámu, která si myslí, že dítě její sestry kuřačky bude už pořád zdravé, protože jí do teď nic není :-S Jinak vám slečny a ženy přeji úspěšné těhotenství bez komplikací a těm, které už svoje ratolesti doma mají, ať jsou v pořádku a zdraví ;-)
Odpovědět
@lydusak Myslím, že kouření nebo braní drog v těhotenství nemůže žádná rozumná ženská schvalovat, natož praktikovat. Takovým lidem chybí pocit zodpovědnosti a je jim úplně fuk, že tím systematicky ničí sebe i svoje dítě. Chudáci děti, fakt. Co se týká toho věku, je to už trochu složitější. Pokud dneska chce mít někdo vysokou školu, tak z ní vyleze v 25 a nemá nic. Práci, bydlení.. to se pak těžko rovnou "skáče" zodpovědným lidem do těhotenství, když nemají pro budoucí děti zázemí. No a 30 je na krku než se nadějeme. Je to nějak špatně zařízené nebo co :-)
Odpovědět
@mendie Hmm, na tom taky něco je, co se týče tvého posledního odstavce :-(
Odpovědět
@lydusak To bych řekla, vím o čem mluvím. My jsme se s manželem seznámili na vysoké, promovali jsme společně a pak co? Ani jeden z nás nemáme žádné dědictví po majetných příbuzných, bydleli jsme rok u mojí babičky než jsme si získali nějaké postavení v práci a pak jsme si koupili byt na hypotéku. Ono s holým zadkem si pořizovat děti, to fakt ne. Dneska už máme byt relativně pěkně zařízený, hlavně manžel má dobrou práci (já tedy moc ne, ale práci mám), takže už miminko zvládneme. Ale je mi hm, no vlastně už 29. Ale dřív to nešlo. A to mám tu výhodu, že mám toho chlapa, s kterým chci děti mít. Co ženské, které to štěstí nemají? Mít děti s dárcem spermatu jen aby to bylo do 30let? No, nevím... :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@mendie Mendie, jsem rada, ze to sem nekdo napsal. Strasne mne rozcilil jeden zdejsi prispevek, o nezodpovednosti zen rodicich po 30... nechtela jsem psat, obcas se tu diskuze zvrtnou... Ten prispevek mi prisel strasne zly, slecnu vubec nenapadlo, ze to neni jen o vlastnim rozhodnuti (nebo karieristkach), ale i o tech objektivnich podminkach a zazemi a to proste dneska clovek s VS (vzhledem k veku, kdy konci skolu) bez bohatych pribuznych jen tak nema, pokud ma +- prumerne placenou praci (prace - penize - spravny chlap - byt - a ejhle, neco vam nevyjde hned napoprve a je vam 30). Mne bude 33 a nemame ani ten byt (ale snad uz se zadari), nic moc penez, a s hypo na byt (bydlim v ph kvuli praci, pocitala jsem s bytem kvuli cene ne v ph, ale vsi pobliz a stejne bud hypo nebo dite, ale bez bytu mit dite v pronajmu taky nejde... zacarovany kruh...)
Odpovědět
@mendie ty jsi na to přesně kápla...tohle řeším pořád dokola - taky jsme oba s přítelem promovali společně, vylezli jsme ze školy a nemáme nic...a teď mít dítě? ano chceme ho, protože odkládat ho nehodlám a radši se nějak uskromním, ale rozumné to asi úplně není (i když v případě nouze by jsme se mohli obrátit na rodiče)....skoro teď lituju, že jsem na VŠ šla, protože holky co pracujou od 18 si můžou dovolit dítě třebave 23, mají už trochu praxi, něco našetřeno, takže pokud mají chlapa, tak proč ne.. pokaždý když jdeme s kamarádama na pivo, tak tohle řešíme - každý by chtěl dítě co nejdřív, ale copak může??? ale zase nehodlám kvůli blbý politický a jiný situaci odkládat dítě, ale sakra co to je za dobu, kdy se dva vysokoškoláci bojí mít dítě, aby ho vůbec uživili?
Odpovědět
@kh proč nejde mít díě v pronájmu? Myslíš, že všichni lidi s dětma mají svoje bydlení? Ono je to spíš o tom, že spousta lidí má přehnaný nároky...to ale necjhci říct, že je to tvůj případ :-)
Odpovědět
Dík za příspěvky o věku. To mě vždycky pobaví. Nevím, jestli jen já mám na to štěstí, ale mě o tom, že po "třicítce ti začíná ujíždět vlak" káže holčina se zřetelnou nadváhou, cigaretou v jedné ruce a dortíkem ve druhé. Jejich "bytový problém" je jejich záležitost, ale nechtěla bych být v jejich kůži. No, tak mi možná ujíždí vlak, ale nikdy jsem nekouřila, nepila, neměla nadváhu, jím zdravě odjakživa a (ťuk ťuk ťuk) nikdy jsem neměla zdravotní problémy, což teda není moje zásluha. Chtěla jsem vystudovat, něco projet (kam bych s dítětem opravdu nemohla), nasbírat zkušenosti jiného druhu-přiznávám, že bez toho bych se cítila "ošizená" a pořád bych na to myslela. Nejsem zastánce extrémně pozdního rodičovství, to rozhodně ne. Ale třeba zrovna já o sobě na 100 % vím, že v dřívějším věku (u mě např. v těch 25) bych nebyla tak dobrý rodič, jako bych dokázala být teď. Zdůrazňuju, že píšu výhradně o sobě a není to můj obecný názor. Tak měla jsem poslechnout "biologické rady" jen proto, aby na mě někdo v porodnici nekoukal jako na starší prvorodičku, nebo prostě počkat, až fakt budu připravená? Jsem snad proto horší, že si to uvědomuju a chovám se podle toho?
Odpovědět
Profilova fotka
@aemmi Protoze te majitel muze kdykoliv vyhodit - to hlavne... bydlet v najmu napr. v mestskem ci statnim byte, neresim to. Ale ten je jiz nyni nedostupny a u trzniho najmu nemas jistotu, i kdyz treba v zahranici je to take obvykle, ze tak lide ziji. Navic za mesicni najem dam totez, co mesicni splatka hypo, majitel v byte nic nezrenovuje ( a nevymyslim si prehnanosti, jen bych rada napr. v zime funkcni radiator nebo aspon strzeni jeho opravy z najemneho :-) ) a do ciziho fakt cpat penize nebudu (renovace). Smula je, ze ackoliv mas na najem (= splatka hypo), hypo uz nedostanes (v takove vysi, aby to vyslo jako ten najem). Tabulky...
Odpovědět
@scvrcek Přesně. Já třeba dneska lituju, že jsem školu nedělala dálkově nebo při studiu víc necestovala. Takhle jsem mazala ze školy do práce nebo z práce do školy, studentská léta byl jeden velký stres, studovali jsme s bráchou oba a museli jsme si na sebe trochu přivydělávat, když jsme chtěli něco navíc, protože naši sice dělají práci, kterou milují, ale moc za ni nemají. Tedy práci jsem sice při škole dělala, ne že ne, ale bohužel nebyla v oboru, takže zatímco se nestudenti nebo dálkaři už zapracovali ve firmách, já jsem dřela a chodila do školy. Tohle si nikdy neodpustím. Ale bohužel, pozdě bycha honit, nepůjdu si hodit, že :-N Potom to dopadá tak, jako s námi :-D Zase na druhou stranu jsem ráda, že jsem už trochu něčeho dosáhla, že jsem si i něco užila a myslím, že se těším na miminko víc, než bych se těšila ve dvaceti. Každá jsme na mateřství zralá a připravená v jiném věku a já jsem ráda, že to u mě přišlo až teď, kdy už vlastně "můžu". Je fakt, že rozumný pár chce dítěti dopřát nějaký ten standart, takže jediní, kdo se v tomhle státě nemusí bát mít děti, nemusí mít strach, že ho uživí, jsou paradoxně ti, kteří nemakají, protože žijí z našich daní. Takže kdybychom nebyly blbé, holky, tak nestudujeme, nemakáme a jen si užíváme z daní těch, kteří studovali a makají :-D to je samozřejmě fór. Ale bohužel, doba, vláda a ten náš super český sociální systém mladým rodinám hází klacky pod nohy, podporuje lenochy a brzo asi vymřeme, protože se rodí jen samí potomci nepracujících bez vzoru, takže skoro si říkám - chudáci naše děti. :-p
Odpovědět
@veli Souhlas Veli, rozhodně je lepší být na miminko psychicky připravená osobně než poslouchat rádoby moudré rady bůhví odkud. Musíš to prostě cítit. ;-)
Odpovědět
@mendie ale nikdy nevíš. podle mě nemáš čeho litovat: naopak-dokázala sis, že se umíš o sebe postarat, něco ses o sobě dozvěděla a sama píšeš, že se teď těšíš daleko víc. Kdybys studovala dálkově a při tom na fulltime pracovala, tak bys to třeba ještě teď neměla hotově. Podle mě to máš ideální: škola hotová, práci máš, zkušenosti taky (tudíž i praxi pro případná návrat z mateřské)-podle mě fakt nemáš čeho litovat :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tohle mě vždycky dostane, jak ty, které mají děti v mladém věku, případně jsou těhotné kážou těm, jejichž věk se blížítřicítce, jak nedobře dělají. Nikdy jsem neslyšela, že by nějaká bezdětná třicítka kritizovala mladší holky, že mají děti moc brzo. Ale každej, kdo děti má to považuje za životní výkon hodný okamžitého následování. Ať si to přece každý udělá po svém. Navíc si myslím, že pokud budu mít problém otěhotnět ve 32, měla bych ho i 25. Já bych si třeba dítě do podnájmu nikdy nepořídila, stejně jako bych si ho nepořídila, pokud bych mu nemohla zaplatit slušnou školku, školu, kroužky, jazyky atd. Jako mít milující rodinu je super, ale pokud chybí finanční zabezpečení, je to trochu na prd a málokdo je schopen dítě zabezpečit v 25, zvlášť pokud v té době končí VŠ. Takže za mě respekt rozhodnutí každého :-) A mít miminko je děsně snadný, ale připravit mu dobré životní podmínky je kapku jinej level.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@kh Kdykoliv vyhodit? Tak sned existujou smlouvy ne, nevím, nemám špatný zkušenosti, městské byty jsou dostupné asi jak kde, tady jsou, chtěli jsme, ale ten konkrétní byl to hnus k zblití :-p ale jo, jasně, že je lepší splácet vlastrní, než cpát peníze cizím lidem, ale i tak se dá nějakej čas žít, pro nás teda přechodně a na vlastní dům se strááášně těším, jen ještě nevíme, jestli se tu usadímee, takže tohle je pro nás nejlepší řešení, ikdyž peníze se kutálí pryč, že :-p
Odpovědět
Za sebe říkám, že jsem šťastná, že se ve mně "hormony začaly probouzet" až teď, kdy je mi 28...když pominu zdravotní problémy, které by mi miminko stejně nedovolily dřív, pak jsem na to nebyla určitě psychicky připravená a neužila bych si ani těhotentství, ani mateřství...a jak někdo někde psal, proč si v současnosti musí všichni všechno užívat - a proč ne? Přijdou horší dny i tak, to je jasný, ale teď už máme s manželem zcela jasné, co od života chceme, leccos jsme si zažili, viděli, procestovali, končíme školu, manžel už i pracuje, vybudovali jsme si krásný vztah, měli jsme krásnou svatbu...prožili jsme si spolu chvíle nádherné, i ty složitější a pomalu jsme se dostali z fáze, kdy jsme ještě jakoby sami byli děti, do fáze, kdy si oba přejeme být rodiče...jestli se to podaří hned nebo ne, to nevím...ale až to přijde, určitě nebudeme mít pocit, že jsme v životě něco promeškali, o něco byli ochuzeni nebo podobně...tohle je podle mě zodpovědný přístup...pokud se na dítě necítím už v 25 (ať už z jakýchkoli důvodů), raději počkám, než nebýt pořádný rodič...žena je kolem 30 psychicky nejvyrovnanější, většinou má už i nějaké to vlastní zázemí a partnera...pokud si hlídá životní styl, nemusí nastat žádné problémy, oproti např. nějaké dvacítce, která pije, kouří, ponocuje a dohání s dítětem své mládí...ale jak už jsem psala - každý dozrává jindy a má jiné priority, takže každého věc...
Odpovědět
Já mám podobný názor jako minina v tom, že pokud bych holt nemohla mít dítě ve 32, tak bych asi měla problémy s otěhotněním i ve 25. Můžete namítnout: "tak bys měla víc času je vyřešit", ale na to mám jiný názor, který je možná až příliš radikální, tak si ho s dovolením nechám pro sebe :-) Jinak souhlas-ať si každý dělá, jak chce. Podle mě nejdůležitější pro dítě je zdravý a dobře naladěný rodič, pokud toho někdo dosáhne v 18 a jiný ve 40, tak fajn. Podle mě je to do jisté míry i diskuze o ničem: někde jsem četla, že z biologického hlediska by bylo vhodné rodit opravdu v raném věku, dokonce od dvacet. Tudíž z tohohle hlediska jsme to už, dámy, stejně asi projely všechny :-)
Odpovědět
Tak se tu, ženský, do sebe pořád tak nenavážejte :-p . Každý má hold trochu jiný pohled na věc. Já přeju všem těm holkám VŠ, aby měly vedle sebe pořádnýho chlapa, s kterým chtějí sdílet svůj život a aby byla brzy možnost založit si rodinu. Vážně vám to, holky, nezávidím. Já VŠ nemám, vystudovala jsem jen SŠ, pak rok jazykovku, pak jsem chvíli cestovala, pár let pracovala a je tomu teprve 3 roky, co jsem poznala svého manžela :-) . Musím uznat, že to máte opravdu o něco těžší než my, co jsme VŠ vzdaly nebo jí prostě nestudovaly z jakéhokoliv jiného důvodu. Takže hodně štěstí, ať vyjde bydlení, vztah a nakonec i to mimčo ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@aemmi Njn, smlouvy :-) Kdyz bude najednou potrebovat byt, jde to zaridit i s ni. Ne ze by nas domaci nebyl slusny, ale je mu jedno, v jakem stavu je byt a opravy z najmu nestrhne. A jednou bude potrebovat byt pro sve deti. Chci mit jistotu a domov, ne nevedet, jak dlouho v byte budu a stehovat se a nemoci zarizovat (teda muzu, ale zas to neco stoji a pak se to treba nebude hodit jinam), kdyz budeme v provozoriu.Ja uz jsem zvelebila nekolik pronajatych bytu a uz mne to neba :-) Teda pokud se nam podari otehotnet, tak jeste budeme v pronajmu, pocitame tehu i po porodu, ale snad nam do roka vyjde zacit rekonstruovat domecek, sice to bude chtit komplet rekonstrukci, ale porad lepsi, nez 2 - 3 mil. hypo na cely byt a zivot. To bychom fakt tezko zvladli mit jeste rodinu.
Odpovědět
Profilova fotka
@anysek85 hmm, tak presne proto jsem nechtela komentovat tvuj prispevek ,na ktery jsem nakonec reagovala pres mendi... jenom zasnu, kolik hypotez jsem tady o tobe napsala a co m ivsechno vadi... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ještě bych ráda podotkla, že ne každý má cíl mít dítě v těch 25. i kdyby to nakrásně šlo a člověk byl zabezpečený a měl partnera a všechno kolem. Některé z nás si chtějí něco užít, něco vidět a ne mít děti hned jak to situace dovolí. A nejsme z toho důvodu nějaké chudinky, které je třeba litovat :-)
Odpovědět
@kh jo, já to spíš myslela tak, že jsme neřešila, to, ještli budeme mít prvně hypotéku, nebo dítě, prostě dřív bude dítě a za rok se uvidí, jeslti tu zůstaneme, tak koupíme domek, rozhlížíme se už ted, taky bych nechtěla být dlouhodobě v nájmu (ikdyž spousta lidí to tak má) jenže jakmile něco koupíme, jsme tu uvázaný nejspíš na doživotí a to se ještě musí pořešit ;-) my tu v podstatě nemuseli hnout prstem, byt je jakž takž pěknej, co jsem si sem koupili, si taky odneseme :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?