Kdy mít první miminko po svatbě?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny nevěsty a maminky, zajímal by mě váš názor na to, kdy je dobré mít po svatbě první miminko. ;-) Co znám, tak po svatbě si spousta párů ještě užívá relativní klid bez větších starostí a miminko je často odkládáno. Má na to vliv kariéra, bytové podmínky ?... Jak to vidíte vy a jak jste na tom ? Radka (cicuvicka) :-)
Odpovědět
Fakt nevím, na jednu stranu si nechci zkazit dovolenou, ale na druhou: co když bude všechno v pohodě? A na dovolený je člověk uvolněný a bez stresu, ideální pro to začít těhotnět :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@terezka312 @mendie Ahoj, tak jsem chvilku pročítala tuto diskuzi a ráda bych se zapojila. My s přítelem plánujeme miminko už minimálně 2 roky. Když jsem to poprvé nadhodila, čekala jsem, že mi řekne že jsem se zbláznila. Oba jsme byli studenti, bez peněz...On mě ale mile překvapil, protože řekl, že nad tím už také dlouho přemýšlí, ale že teď není ten vhodný čas. Tak jsme si dali odklad. Dokončili školu, máme práci, vlastní byt, cestovali jsme. Prášky jsem vysadila před rokem a půl kvůli pročištění organismu a můžu vám říct, díky bohu za to. Kdybych je vysadila až v době, kdy se budeme chtít pokoušet o miminko, asi bych z toho byla dost nervózní. Když pominu, že pleť jsem měla půl roku jak puberťák, tak s pravidelnou menstruací to bylo horší. Řešila jsem to s doktorem skoro rok, protože jsem jí měla po 50 - 60 dnech, což jednak není vůbec dobré a jednak člověk nemůže moc počítat s ovulkou...Takže na zadělávání to není moc vhodné. Jinak špatně mi nebylo vůbec. Je pravda, že mě trochu pobolívá břicho den před menstruací, ale na druhou stranu aspoň poznám, kdy to dostanu. A taky jsem začala cítit ovulku, takže to je myslím obrovské plus... :) Takže za mě: vysadit prášky co nejdřív. Samozřejmě před svatbou ani svatební cestou bych to nedělala. Nikdy nevíte co příjde. Ale myslím, že možnost početí hned po vysazení přášků je hrozně malá. Tělo je zblbnuté a chvilku mu to potrvá, než se srovná.. :) Každopádně přeju hodně úspěchů při zadělávání a ať se povede co nejdříve. :)
Odpovědět
Profilova fotka
@terezka312 Teda neznám úplně kontext, o jaké dovolené mluvíš, ale určitě bych se vysazení prášků v posledním cyklu před ní nebála. Já žádné problémy, nálady a bůhvíco po vysazení neměla - aspoň ty první tři týdny, no a pak už nejsem kompetentní mluvit, jak je to s cyklem, náladami a pocity bez prášků potom, protože jsem byla hned těhu :-N Vzala jsem si poslední prášek na svatební cestě (kde jsem ještě otěhotnět nechtěla, kvůli hrozbě tropických nemocí), tam jsem měla i poslední MS (ono když je tam člověk 3 týdny, tak je těžké se netrefit - ale já s tím neměla problém), vše jsem si skvěle užila a po příjezdu jsme se trošku zasnažili a teď už mám půlku těhotenství za sebou ;-) A je to nádhera, tak přeju hodně štěstí!!!
Odpovědět
Profilova fotka
:-N no než jsem to odeslala, tak koukám, že už jsem se stačila neshodnout s olikolou ;-) tohle byla zkušenost moje a i mých dvou kamarádek - otěhotnění hned při první možnosti po vysazení prášků. má teorie je, že je tělo navyklé na ten 28denní rytmus a obvykle i první MS po vysazení přicházívá načas a až pak se to totálně rozhodí... taky mě překvapilo, že se do toho navyklého rytmu hned připletla i ovulka, což umožnilo otěhotnění, ale holt je to tak. věřím, že kdyby se nám to hned po vysazení nepovedlo, tak bych se zařadila do toho houfu dlouhodobějších snažilek a čekatelek na MS, že pak to trvá déle, než se tělo dá přirozenou cestou dohromady. takže je to buď hned využít uměle navozeného rytmu, nebo vysadit a pak čekat, až se tělo dostane do rytmu samo...
Odpovědět
@kackabk Strašně si přeju, aby mi to vyšlo taky takhle rychle. Gratuluju, přeju a tiše závidim :-) S těma práškama je to těžký no, každý to má jinak a každý úplně jinak reaguje. Někdo ani neví, že vysadil a jiný to prožívá šíleně. Těžko odhadnout, jaký to kdo bude mít a jaký to budu mít já. Proto počítám i s tím, že by to náhodou mohlo být blbý.
Odpovědět
Profilova fotka
@terezka312 Děkuji za gratulaci :-) Taky se dočkáš ;-) No nevím, co by řekla třeba olikola, jak to měla ten první měsíc po. Vážně jsem slyšela i od holek, kterým se to pak rozhodilo, že první měsíc byl prostě jak kdyby ty prášky braly... Proto jsem mluvila právě o vysazení před tou dovolenou tak, aby ses do toho prvního měsíce vlezla. Jo a nevolnosti v těhu přicházejí až kolem pátého týdne, takže toho se taky nemusíš bát, že po otěhotnění následující dny dovolené problinkáš ;-) (třeba já žila s představou, že když se zadaří večer, tak druhý den ráno už budu objímat wc :-N ale třeba jsem tak blbá sama a píšu to tu zbytečně ;-) )
Odpovědět
@kackabk No vidiš, taky dobrá informace. To nevim, jak jsem si to myslela já. Asi jsem si nic nemyslela, tak je dobrý to vědět, asi že budu zvracet hned druhý den, to jsem si nemyslela, ale že až za 5 týdnů, to by mě taky nenapadlo :-)
Odpovědět
@kackabk @terezka312 tak me teda zaclo byt spatne uz cca 2 tydny po ... sice polehounku, pak se to zhorsovalo - ale bylo :-p (no ale to by bylo na 2-tydenni dovolenou akorat :-D)
Odpovědět
Profilova fotka
@marketnieuw nj, měla jsem napsat kolem 5tt, takže to znamená asi 3týdny po oplodnění, když se tt počítají od začátku poslední MS. takže to přibližně sedí. a navíc zase píšu ze zkušenosti ostatních holek, protože já nakonec těhotenskou nevolnost nepoznala vůbec 8-) to taky není špatná varianta, ale je spíš asi vzácná, takže se na ni rozhodně spoléhat nedá.
Odpovědět
Profilova fotka
@mendie: ;-) 30 týden, vysadila jsem v květnu a září bylo zaděláno....nějak jsme to neřešili, stavěli jsme domeček, bylo plno práce a nebyl čas na to myslet :-) .... tak i trošku překvápko ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@terezka312 @marketnieuw Mě bylo špatně cca od 7 týdne, asi je to fakt individuální. Někdy jsme měla stavy jako při kocovině :-D. Někomu není špatně vůbec, někdo se ráno probudí a letí na záchod ;-), já ty nevolnosti měla jen tak symbolicky...ale druhý trimestr je super že Makret.... ty máš teď někdy termín??
Odpovědět
@sarulinda To je krásný :-) já už chci taky, moc se těšim :-)
Odpovědět
Článek se načítá
@mendie Musíme se hlavně inspirovat, aby nám to šlo taky takhle rychle jako holkám :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@newyorkgirl Nám se stala úplně stejná situace :D ale svatbu jsme posunuli o rok dozadu ;) říkali jsme si že to bude pěkné s miminečkem na svateb. fotečkách :) svatba nás čeká v srpnu a malá bude mít 9 měsíců, moc se na to těšíme, protože je to naše největší zlatíčko... budu držet palce na dostudovaní -USPĚŠNÉ. v NY.
Odpovědět
viete co je na to vsetkom najhorsie? je mi smiene teraz z toho, ako sa vsetky do isteho casu snazime neotehotniet a pritom otehotniet je niekedy hotova veda :) (plodne dni, neplodne dni, bazalna teplota, ovulacia, ovulacne testy, tehotenske testy...) :)
Odpovědět
@sarulinda jojo, 2. trimestr byl naprosto bezproblemovy - brisko tak akorat, zadne velke zdravotni problemy, dobra nalada atd. 1. termin mam 15. dubna - tak doufam, ze to uz nebude dlouho trvat... je to ted fakt mazec :-p
Odpovědět
Profilova fotka
@kackabk Ahoj, tak popravdě jsem musela chvilku přemýšlet, jak to bylo ten první měsíc po vynechání. Přeci jen je to už nějaká doba...myslím ale, že ti musím dát za pravdu. Nemůžu to říct na 100%, ale myslím si, že jsem to dostala naprosto normálně jako bych ty prášky brala. Takže na té tvojí teorii asi něco bude.. :) A moc gratuluji, že se vám takhle hezky zadařilo a měli jste to bez starostí. :)
Odpovědět
Profilova fotka
@marketnieuw: ty jo, já jsem 30 tt...tak se mám na co těšit ;-) ;-) ...už tak si připadám jako velryba, tak držím palce!!!
Odpovědět
Profilova fotka
My planujeme po svadbe aspon rok-dva uzivat si este jeden druheho a este aspon na nejake dovolenky pochodit a tak tiez mam vybornu pracu kde som bola povysena...tak chceme este pockat aj kvoli materskej ktora je velmi biedna...
Odpovědět
Profilova fotka
@olikola Dík za gratulace, jen si myslím, že bez starostí není asi nic ;-) Početím to jen začíná, mám pocit, že snad každý si někdy něco vyžere - někdo při snažilkování, někdo při nevolnostech, někdo potom. Ale hlavní je, když to vše dopadne dobře :-) Což všem moc přeju!!! Jo a jsem ráda, že jsme se shodly, jak jsem psala, mluvila jsem o zkušenostech z okolí, ne o vlastních, které jsem nestačila získat ;-)
Odpovědět
@kackabk Je mi to jasný, je třeba otěhotnět na první pokus :-)
Odpovědět
A jak jste se trefovali do ovulace? Jenom výpočtem, nebo i třeba ovulačníma testama?
Odpovědět
@terezka312: nam nase prekvapeni vyslo hned na prvni pokus, bez vypoctu - stacilo pozorovani zervixe (nevim jestli se to v cestine tak pise). Kdyz mas relativne stejnomerny cyklus, tak se to podle toho da krasne poznat kdy je ovulace... Ale po vysazeni antikoncepce mi to trvalo 6 mesicu nez se mi uhladil cyklus a nez jsem mohla bez ovulacnich testu jiste poznat vhodne dny! Samozdrejme ze to neni garant, patri k tomu take trocha stesti....Druhe mimi planujeme 2 mesice po svatbe, ale buh vy jak dlouho nam to bude trvat....ono na prvni pokus hned se trefit je trosku jako vyhra (a nas cipisek je vice jak vyhra v loterii :-D )
Odpovědět
Profilova fotka
@terezka312 No to já ani nevěděla, že nějaké ovulační testy existují, prostě jsem si zadala do kalendáře pro výpočet plodných dní datum poslední MS a délku cyklu 28dní, tak, jak to bylo s prášky, vyhodilo to nějakých pět dní no a kolem nich jsme se (tak obden) zasnažili. Nejpravděpodobnější den početí byl podle kalendáře 13.den po prvním dni poslední MS a podle termínu porodu vypočítaného z velikosti miminka ve 12.tt mi početí vychází na 16. den. No a možné je vše, netuším, který den se zadařilo ;-) Možná by ty ovulační testy mohly pomoct...
Odpovědět
@vendulinecka1307 Myslíš děložní hrdlo? A to jsi pozorovala podle hustoty hlenu nebo jak? To jsou věci, co se tady člověk dozví :-)
Odpovědět
@kackabk Teda já budu tak chytrá :-D To by bylo, aby to nevyšlo :-D Ne, je mi jasný, že to je všechno strašně individální, ale přeci jen není od věci si o tom něco zjistit, no ne? :-)
Odpovědět
@terezka312, ano myslim ze delozni hrdlo odpovida (v latine to je Cervix uteri). A ano, pozoruje se to podle konsistence hlenu. Patri to dohromady s merenim basalni teploty k relativne jistim znamenim ovulace. Akorat ze se to pri merenim teploty dozvis vzdy se spozdenim, ale cervixovou metodou dopredu (da se to celkem jednodusse pozorovat jak se telo pripravuje).
Odpovědět
@vendulinecka1307 Hmmm, díky za objasnění, zas je člověk chytřejší :-)
Odpovědět
@liska jojo ja souhlasim... taky jsem si myslela, ze to bude hned... uz je to 8 mesicu a stale nic :-( takze radim jit do toho okamzite
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, tak jak to tady pročítám, tak to, že neberu prášky 3 roky je obrovské +, ale musím uznat, že ze začátku mi trvalo se smířit s tím, že nemám věci pod kontrolou(přece jenom víme, jací jsou chlapi). Menzes se mi srovnala relativně brzy a chodí s pravidelností (max den, dva odchylka). Miminko plánujeme hned po svatbě, ovulaci poznám snad už i bez výpočtů, mám většinou obrovskou chuť na sex :-D :-D (tu mám sice i mimo ovulaci, ale v těchto dnech je to extrém:-))Svatbu máme v plánu příští rok v červnu(, tak doufám, že všchno klapne podle představ. A pokud jde o ty nevolnosti a pod. Ségra u prního miminka nevěděla ani že ho má a u druhého trpěla nevolnostma jako blázen...takže ono taky záleží na drobečkovi, jak vám to moc zavaří :-) :-) Chtěla bych vám všem popřát ať se vám zadaří vše, jak plánujete a ať ta příroda udělá to své kouzlo a dovolí přivést na svět ty očekávané a už teď milované drobečky :-) :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?