Kdy mít první miminko po svatbě?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny nevěsty a maminky, zajímal by mě váš názor na to, kdy je dobré mít po svatbě první miminko. ;-) Co znám, tak po svatbě si spousta párů ještě užívá relativní klid bez větších starostí a miminko je často odkládáno. Má na to vliv kariéra, bytové podmínky ?... Jak to vidíte vy a jak jste na tom ? Radka (cicuvicka) :-)
Odpovědět
U nás teda miminko aktuální ještě není, asi to ani nebude tak jednoduché, vzhledem k mým zdravotním potížím...ale zaznamenala jsem už změnu ve svém postoji - už si sama sebe dokážu představit s bříškem a snad i jako maminku...:-D O manžela starost nemám, ten je naprosto úžasnej a na miminko se už teď moc těší a vymýšlí jména a že s ním od malička bude chodit na golf (prý mu pořídí malý hole :-D) a další sporty (to totiž není moc moje parketa, snad akorát ten golf :-D) a že ho bude i přebalovat a budeme s ním chodit na procházky a tak...no prostě krásně růžově si to představujeme...:-D :-D :-D Už se těším, jak pak budeme nadávat, že jsme unavení a tak, haha...:-P Každopádně, padlo tu něco o miminku před svatbou nebo po svatbě...ono je to asi jedno, ale já za sebe jsem ráda, že už máme po svatbě a miminko tím pádem bude až do "naší nové rodiny", až nějaké přijde a všichni budeme mít stejné příjmení a tak...ale je mi jasné, že to vůbec nemusí být tak, že si vzpomene a ono to hned vyjde...kór u mě si to ani nemyslím, jsem smířená, že to asi nebude jen tak...no, ale uvidíme, třeba budeme příjemně překvapení...;-) S miminkem nebo dítětem vlastním má svatba určitě jiný charakter, ale já teda nelituju, jak jsme to měli...přinejmenším byla výhoda to, že jsme nemuseli řešit žádné hlídání a mohli jsme si to užít fakt po svém a naplno...Teď ještě musíme oba dokončit nějak tu školu, taky bysme si dopředělali rádi byteček a ještě se třeba někam podívali...ale výhledově bysme první miminko chtěli třeba tak za 3 roky, třeba... 8-) Však ono to nějak dopadne, na tohle je plánování asi nanic...:-) Ale určitě se těšíme, až nás bude jednou víc...;-)
Odpovědět
@vvia prvni :-D a ani to nebyl "pokus" :-D
Odpovědět
@nika_83 Taky je ten tvůj taková hračička ? :-D sporty a hračky, hlavně ty klučičí, na ty už se hrozně těší a slibuje, že plínek se taky nezalekne. To jsem zvědavá ;-) Ale je fakt, že se moc těšíme. Doufám, že bude miminko pohodové po nás :-) my jsme taky takoví celkem pohodáři. Co se týká toho, jestli miminko před svatbou nebo po svatbě, podle mě je to jedno, hlavní je, aby rodiče spolu byli šťastní, aby miminko měli rádi a měli ho proto, že to oba chtějí. Dneska jsou mnohem vyšší nároky na to "zabezpečit dítě" a taky je mnohem složitější toho dnešního standardu dosáhnout. Ono dřív bylo normální, že dvojice měla dítě a žila s rodiči /prarodiči miminka/ v jedné domácnosti. Dneska mladí chtějí mít zajištěné vlastní bydlení, dokončené vzdělání (což je taky mazec) a aspoň trochu nastartovanou kariéru, procestováno... a to je sakra těžké zvládnout do 30 let...Nicméně, já s tímhle postojem souhlasím. Vystudováno a vyřešené bydlení by být mělo, aby rodina měla zázemí a zbytečně nevznikaly třenice tří generací :-) Miluju svoje rodiče hrozně moc, jsou úžasní, ale pro svojí rodinu chci mít svoje zázemí a jsem ráda, že se nám to povedlo si ho zajistit. Pak je zase hrozně složité určit, kdy už si pár dostatečně užil, aby byl připravený mít miminko ;-) Já myslím, že to člověk prostě musí cítit. My jsme zjistili, že už to tak cítíme, ale donedávna jsem byla nejistá a asi tam byla i jistá dávka sobeckosti, že si chci užívat a mateřství ještě "odsunout". Teď si ale myslím, že už letos bude ten správný čas se začít těšit, že se nám třeba narodí miminko a je to děsně příjemné :-) Tohle se naplánovat nedá, bojím se, že budeme mít problémy s otěhotněním, ale toho se bojí asi každá žena, která do toho "nespadne" nečekaně a třeba nechtěně :-) Prostě musí přijít ten správný čas, oba budoucí rodiče by měli být naladěni na to samé, těšit se na miminko, mít pocit, že to nebude konec jejich "svobody a užívání si", ale naopak začátek něčeho jiného krásného. Pak je ten pravý čas a je jedno jak dlouho je to po svatbě nebo před. Uff, takový sloh :-) omlouvám se
Odpovědět
@mendie Určitě je hodně důležitý hlavně to, aby oba partneři byli stejně naladění...pak je asi opravdu jedno, jestli jsou svoji nebo ne...už pak záleží snad jen na názoru každého, jak on na to pohlíží... My právě už taky začínáme mít ten pocit, nebo spíš touhu, žít i pro něco víc než jen "svoje užívání si"...proto se teď už daleko víc bavíme o miminku...a už se těšíme...;-) Ještě sice chceme stihnout i pár věcí předtím, ale nic, co by se s dítětem snad nezvládlo...=)
Odpovědět
Já musim říct, že jak jsem se do nedávna spíš bála, tak teď už se zaíčínám spíš těšit. Donedávna jsem totiž řešila, kdy. Manžel už by chtěl, ale čeká až budu chtít i já. A najednou z ničeho nic jsme se dohodli, že ještě letos pojedem na dovolenou v létě, kterou už plánujem a ideálně tam už začnem na mimču pracovat. A jak se to tak najednou z ničeho nic rozhodlo, že to bude takhle, tak se už těšim, dokonce se nemůžu dočkat srpna. Fakt! vůbec bych to ještě před několika měsíci (možná i dny) neřekla. Ale jak se vyřešil ten zásadní problém: kdy?, tak je to hned pohoda. Fakt už chci, aby bylo léto :-) Ale to je asi u mě ten problém, že když už se k něčemu odhodlám (což většinou dost trvá), tak pak to musim mít hned. Hlavně doufám, že se nám to pak povede co nejdřív (myslím otěhotnět), jinak se zblázním :-)
Odpovědět
Profilova fotka
My mluvíme o miminku už od loňského léta, ale naštěstí jsme dokázali zkrotit hromony a naši nespoutanou energii vložit do přípravy svatby :-D Chvíli jsem si ještě říkala, že by mi nevadilo otěhotnět před ní, ale pak jsem si uvědomila, o kolik věcí bych tím přišla - že by se mi hůře dokončovala škola, že stres z ní by dítěti neprospěl... a že bych nemohla zapařit na rozlučce a na svatbě :-D Takže jsme se nakonec přirozeně rozhodli, že miminko až po svatbě, nejdříve na podzim. Tedy pokud si 21. května nezapomeneme přibalit do tašky kondomy - počítala jsem to a vyšla mi plodná svatební noc :-D
Odpovědět
@ivona83 to by byla romantika jak blazen :-) ale doporucuju si nedriv "odbyt" svatebni cestu - my jsme ji uz nestihli :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@marketnieuw Máš pravdu! :) A taky bych přes léto chtěla vypít ta maďarská vína, co se nám nahromadila v naší mini vinotéce :-D Btw: Kam jste plánovali jet?
Odpovědět
@ivona83 prave ze na Kubu v unoru ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@marketnieuw Aha, tak to jo! Mně bylo divné, že jste to nestihli, když jste ještě v létě mohli v pohodě cestovat :)
Odpovědět
@ivona83 no, to mohli, ale i stejne mi bylo temer okamzite spatne ... uz asi 2 tydny pote
Odpovědět
Profilova fotka
@marketnieuw To jsem zvědavá, jak bude mně... ale tuším, že hrozně, protože moje tělo si to rádo vsugeruje... bude se cítit děsně důležitě :-D Asi jako když stoná chlap!
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
My sme mali svadbu 12.9.2009. Zhodli sme sa, ze najprv byt, praca a potom az babo...Teraz v januari mi manzel naznacil, ze by uz aj chcel babo, no ja este nemam pracu istu na 100% ...Prave prerabame byt a mame sa velmi radi....no a vcera mi doktor potvrdil, ze som 5. tyzden tehotna....... Najprv som mala zmiesane pocity (este stale mam), ale Patrik to skomentoval, ze to tak proste musi byt...a asi to tak ozaj ma byt......A pritom to bola len hlupa nahoda, ktoru sme sa snazili vyzehlit...ale naco?.....:-D Takze u nas,ak vsetko pojde v poriadku, tak bocian prileti 2 roky po svadbe.... ;-)
Odpovědět
@preshibana gratuluju a preju pohodove tehotenstvi, to urcite zvladnete - my taky stale renovujeme... napr. koupelna jeste neni uplne hotova a miminko tu bude kazdym dnem :-D ... no, co se da delat? taky jsme to vzali tak, ze to asi melo byt ... a nakonec jsem radsi, ze to bylo takove prekvapeni, nez kdybychom se dlouho snazili a nedarilo se - to musi byt psychicky narocne @ivona83 treba nebude... ale muzu te uklidnit - 2. trimestr byl super :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@marketnieuw Překvapení je vždycky lepší :)
Odpovědět
Profilova fotka
@marketnieuw ved toho som sa aj ja obavala....aby som neskoncila ako nmoja znama, ked sa snazili ako na maratone, ale stale nic..... dufam, ze vsetko bude prebiehat ok, kedze mam aj ine zdravotne komplikacie....ale uz sa velmi tesime:-) Aj tebe prajem prijemne tehotenstvo, uzi si to :-)
Odpovědět
@preshibana no ja uz si to moc neuzivam 8-( , mam to opravdu za par a tech poslednich par dni je fakt "peklo" :-D, no ale uz se blizi konec, pak nastanou jine starosti :-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak potom drzim palce vo finale:-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj nevesty :) i my s pritelem planujem zacit po svatbe, v podstate bych byvala prasky uz vysadila, ale bala jsem se zhorseni pleti a i doktorka rikala, at pockam az po svatbe..4.6. je svatba a pak 15.6. jedem na svatebni cestu. Mam ted trochu strach, aby kdyz vysadim HA, tak abych nemela na dovce menses, to by se to blbe zadelavalo :-D Co myslite? Jak to udelat, aby to vse vyslo?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, přidávám se znovu do diskuze. Prášky jsem vysadila jak jsem plánovala v listopadu po dobrání poslední tabletky z balení. Co se od té doby změnilo: obličej horší jak v pubertě a hlavně týden před menstruací, záda ani nemluvím a ty jsou permanentní, obecně nemůžu říct že bych se cítila nějak líp nebo co...menses mi chodí po více jak 50-ti dnech, trvá 4 dny a je to dost slabý oproti předtím. Naše líbánky byly úplně úžasný, začli jsme pracovat na mimču ale zatím se to nepovedlo :o/ Je to sice první měsíc ale trochu jsem doufala...no nic nevzdáváme to a budem se poctivě snažit i dál :o)
Odpovědět
To je to, nad čim přemýšlím. Jestli jet na dovolenou už bez prášků, protože manželovi přijde hezký začít se snažit právě tam. Ale bojím se, aby mi spíš nebylo špatně nebo jsem neměla menstruaci a dovolenou jsem neprotrpěla, jestli teda radši nepočkat, až se vrátíme. Jenže zas na dovolený je člověk tak v pohodě, že si myslím, že by to mohla být dobrá příležitost. No nevim, asi uvidim, jak mi vyjdou prášky a kdy přesně ta dovolená bude. Když mi vyjde dobrat prášky před, tak už asi další brát nebudu.
Odpovědět
@terezka312 Já se bojím, co se mnou vysazení prášků udělá, přece jen je budu vysazovat po hodně letech, takže já jsem se rozhodla vysadit až po dovolené, právě proto, že si ji nechci kazit, nechci, aby mi bylo špatně, abych byla nějak protivná nebo se necítila jakkoli mizerně.
Odpovědět
no, tak u nás se bude "vysazovat" tak maximálně kondom, neb já prášky neberu...:-D
Odpovědět
Profilova fotka
Já jsem snad poprvé v životě po vysazení prášků cítila ovulaci - bylo to tak silné (bolest v prsou, píchání v podbřišku), že se to dá snadno zaměnit za první příznaky těhotenství :)
Odpovědět
@ivona83 Ježkovi oči, to mi na dovolenou nesmí :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mendie No hlavně to v člověku i vyvolá naději, že čeká dítě, a ono prd - teprv se rozjíždí cyklus :-D Ale nakonec jsem byla hodně ráda i za tu ovulaci, hodně holek s tím má problém. Mají sice menstruaci, ale nemají ovulaci.
Odpovědět
@ivona83 to jo no, ty prášky jsou svinstvo, už se taky těším, až se jich zbavím, člověka to hrozně fozhodí a pak tělo pořádně nefunguje. mám z toho strach...
Odpovědět
Profilova fotka
@mendie: nebo já vysadila po 10 letech, první měsíc v pohodě a pak jsem měla trošku rozhozený cyklus. Zhoršila se mi pleť, jinak bez problémů, takže do toho ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mendie: nebo já vysadila po 10 letech, první měsíc v pohodě a pak jsem měla trošku rozhozený cyklus. Zhoršila se mi pleť, jinak bez problémů, takže do toho ;-)
Odpovědět
@sarulinda Tak to je dobře. A už čekáte mimi?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?