Kdy mít první miminko po svatbě?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny nevěsty a maminky, zajímal by mě váš názor na to, kdy je dobré mít po svatbě první miminko. ;-) Co znám, tak po svatbě si spousta párů ještě užívá relativní klid bez větších starostí a miminko je často odkládáno. Má na to vliv kariéra, bytové podmínky ?... Jak to vidíte vy a jak jste na tom ? Radka (cicuvicka) :-)
Odpovědět
@smallinka Taky beru prášky už dlouho, vím, že to není nic dobrého pro tělo, ale co může dneska člověk dělat. Jsem zvědavá, jak na mě jejich vysazení zapůsobí. Doufám, že to nebude moc zlé. Taky se samozřejmě bojím, že nebudu moct otěhotnět, ale snažím se nepřipouštět si vůbec takové myšlenky, nejsem ještě stará a taky si myslím, že čím víc na to člověk myslí, tím hůř se daří. Proto u nás nebude žádné "snažení" o miminko, ale pokusíme se užívat si každou volnou chvilku ve dvou a těšit se, až budeme tři...a čtyři :-)
Odpovědět
@smallinka spatne mi bylo docela dost, a hlavne zadny RANNI nevolnosti, ale celodenni... :-D. Ale dalo se to, do prace jsem chodila, sice trpela, ale ono kdyz vis, ze trpis, protoze v tobe roste novej zivot, tak se to hned snasi lip. Navic se rika, ze to ze ti je spatne je v podstate znamka toho, ze je vse v poradku... Musis tomu samozrejme prizpusobit zivot - nemohla jsem vubec chodit nikam do restauraci, smrad (vune) jidla mi nedelal dobre, nesnasela jsem vsechny kuraky, bezdomovce a potici se lidi.... pak musis porad u sebe nosit igelitovy pytliky.... to jdes po ulici a najednou musis zvracet :-D (jednou jsem se takhle vyzvracela nejakejm chudakum do predzahradky) atd.... :-D Hlavne me prekvapilo, ze mi bylo opravdu spatne uz od uplnyho zacatku. Ale jak rika @hanyzka.zel, ne kazdymu je spatne a u tebe to muze byt uplne jinak... @veli ted uz je mi paradne, po tech 4 mesicich se to zlomilo a svet je opet krasny :-D
Odpovědět
@smallinka jeste ohledne vysazeni HA - uz o tom tady nekde debata je - nekteri doktori doporucuji pauzu, nekteri ne... to asi fakt zalezi ... my jsme otehotneli IHNED - pry mas dokonce "vetsi sanci" hned po vysazeni (ne ze bychom to teda planovali :-D). A co jsem teda po vysazeni zaznamenala vyrazne bylo zhorseni pleti - ale neskutecne! A mnohem vetsi chut na sex, to je fakt... Jinak s menstruacnim cyklem jsem nemela vuuubec zadne problemy - a to jsem brala HA s mensima pauzama 10 let. Ale to je urcite individualni....
Odpovědět
@marketnieuw Teda, chudáku, to sis musela užít s tím zvracením všude, ještěže ti to miminko pak bohatě vynahradí :-) Já právě mám jednu kamarádku, která po vysazení HA otěhotněla taky prakticky hned, druhá ale až po dvou letech, menstruace jí nechtěla vůbec chodit. Taky už beru prášky cca 10 let. No jo, ale studujte vysokou s rizikem otěhotnění nebo zkuste otěhotnět s úplně "holým zadkem", když nemáte kam jít a z čeho miminko živit... To až teď můžeme s klidem pomýšlet na miminko. Je to smutné.
Odpovědět
@mendie smutne to neniiiiii, jsou to krasny starosti. Myslim, ze je fajn si trochu pockat, cestovat a stravit cas jen ve dvou, mit na co vzpominat a co vypravet detem (teda jestli o to budou stat :-D ) atd. Taky bych do toho driv nesla - bydleni, finance atd... Nemoct otehotnet 2 roky musi byt narocne, mam kamaradku, ktera se snazi uz 6 let a je mi v podstate trapne, ze u nas to slo tak rychle. Jsem za to ale rada, ze u nas to bylo takove "prekvapeni". Byl to mily sok ... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, ráda bych se přidala do vaší diskuze...svatbu mám až v červenci, ale ráda bych otěhotněla začátkem dubna-ne dřív abych se nevdávala s viditelným břichem, ale nerada bych i pozdějc..už se nemůžu dočkat a vím, že jestli to nepůjde hned, tak mě to znervózní, většina kamarádek otěhotněla hned po vysazení a doufám, že i já na tom budu stejně
Odpovědět
@marketnieuw Taky chci takový milý šok... tak za necelý rok :-D
Odpovědět
@smallinka děkuju :-) taky jsem brala prášky tak 7-8 let a fakt jsem měla obavy, jak to po vysazení bude všechno fungovat...alespoň částečný štěstí bylo to, že jsem nemusela lítat na vyvolávačky a podobně jako se to občas stává. jasně tak se svatbou jsou stresy...mě to soustředění na svatbu spíš uvolnilo v tom, že to vyšlo...poslední měsíc jsem přemýšlela jen a jen o svatbě a na mimčo jsem vůbec nemyslela...a ani nebyl moc čas na nějaký tulení a i tak to vyšlo...beru to prostě jako obrovský zázrak a že to tak mělo být :-) Hlavně, aby Ti tělo nastartovalo po vysazení samo dobře a bez problémů...a pak děj se vůle osudu :-) @marketnieuw teda to jsi měla teda dost krušný první 4 měsíce...tak, ať se Tobě i miminku dobře daří a žádný nevolnosti už Tě netrápí ;-) Někde jsem dokonce četla, že po vysazení HA je větší šance na dvojčata a vícerčata, protože se může objevit hyperovulace...
Odpovědět
Děkuji všem za odpovědi - marketnieuw - To tě lituju, ale hlavně že teď už to máš za sebou, kamarádce taky bývalo hodně špatně ale myslím fakt že jak si tělo zvykne na změnu tak se stav zlepší a máš pravdu, že nevolnosti jsou znakem zdravého těhotenství. No už se fakt moc těším :-) říkám si že to bude brzo ale i tak se nemůžu dočkat :-) zlom nastal když jsme spolu s přítelem začly bydlet takovej pocit zodpovědnosti nebo co, že bych prostě už chtěla toho prcka :-) No když si představím, že po tom miminku toužím tak asi půl roku ale ještě jsme na tom nezačly pracovat :-) a už se nemůžu dočkat. Musí to být hrozný pro páry, který se snaží třeba těch 6 let jak tu někdo psal nebo i více. Nejhorší když vám řekne doktor že děti nemůžete mít nikdy. Musí to být fakt strašný. Naštěstí jsou tu adopce, ale i tak, nosit svoje "bejby" je krásný a je to vlastně dar........ kterýho je třeba si vážit i přes všechny nevolnosti, problémy a tak. Všem maminám tu přeji krásné těhotenství a rychlý porod :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mendie jeeej to sa ti aj rymuje :-) xi xi xi xi xi xi dnes sme mali s robote take posedenie "vianocne" a kedze som tam najmladsia (24) tak prisla tema aj na tehotenstvo, veduci mi pohrozil, ze som mu nieco slubila, xi xi xi ale ja si uz ani nepamatam, ze ako som nastupila do roboty, boli tomu uz tri roky, tak som mu povedala, ze babo bude riesit az za 5 rokov, ale ja si na to fakt nepamatam, ale teraz by som ho riesila uz aj za rok,.... ale to bolo vsetko v ramci srandy, s veducim si tykame :-) je to srandista,..... nedavno ked som prisla domkov, tak som drahemu oznamila, ze musime cakat do 2012, lebo mi to tak v praci veduci nariadil :-) a vedenie treba posluchat xi xi xi bola to sranda ...... vsak to vsetko je este vo hviezdach, aj by som to uz chcela, ale az po svadbe, lebo jedna znama bola na svadbe tehotna a o pol desiatej vecer prisla sanitka, odniesla ju do nemocnice a potratila, ale od tej doby presiel myslim ze vyse roka a dva tyzdne dozadu sa im narodilo mimco, zdrave, krasne chlapciatko :-) ale muselo to byt neprijemne..... veru do svadby bude stresov dost a potom uvidime :-) mozno si budeme chciet, ako ste pisali, este uzit vo dvojici, mozno nieco "zamiesime" aj ja prajem vsetkym tehulkam na tejto stranke krasne tehotentvo plne krasny a jedinecnych zazitkov, nech vam to vsetkym pekne odsypa.....
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, jen sem chci připsat vlastní zkušenost s vysazením HA po 6 letech, kdy se po těch posledních menses žádné další nedostavily, protože už bylo založeno na mimčo ;-) Takže možná na tom "hned po" opravdu něco bude. Samotnou mě to překvapilo, že se tělo hned nakoplo a vajíčko dozrálo. Jo a doufám, že zdravé těhotenství nevolnosti nepotřebuje, protože žádné nemám a teda nijak mi to nevadí :-D
Odpovědět
Ahojky holky, občas to není lehké otěhotnět - zdraví, psychika ... ale až se to podaří, tak je to nejjjjj krásnější :-D. My jsme vysadili prášky po 10 letech hned po svatbě. Také jsem měla strach, zda to půjde. Po menším problému s první MS - kdy mi dala pěkně zabrat, tak jsem jinak měla normální cykly. Po celou dobu mi hráli jsem byla napnutá, zda to tento měsíc opravdu výjde :-), po třetím nezdárném pokusu už to i na mne trošku dolehlo - psychika. Ale potom jsem to vzdala - buď to výjde nebo nevýjde a další měsíc se to povedlo - Huuuurááááá. Až jsem dostala těhotenskou průkazku, tak jsem si oddychla na půl. (měla stále strach, zda se udrží ...) A dneska - jsem byla zkontrolovat na ultrazvuku, zda se vše vyvíjí dobře. Výsledek - vše OK. Jsem dneska v 13tt+2 (dny) a jsem šťastná, že testy ohledně vývoje jsou v normě :-). A teď už si úplně oddychla! A můžu se naplno radovat s narůstajícím bříškem a dělat starosti, kde seženu padnoucí těhotenské rifle či kalhoty. Přeji všem snažilkám i těhulkám hodně zdravíčka a hlavně žádný stres!!!!! ;-) ;-) ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
tak s tým stresom to je pravda :-S :-S :-S veľa spať a žiadne nervy no to si prízvukujem aspon dvadsať krát za den :-D :-D :-D ale poviem vám to je sranda ked sa búria hormony a všetko okolo :-D :-D :-D rozrevem sa snád pri všetkom :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, taky přidávám svojí zkušenost :-) Svatbu jsme měli 11/9/10 a 5/11/10 mi potvrdil lékař těhotenství (6+4) Předtím jsem brala asi 3 roky antikoncepci, ale jak tady čtu tak hodně holkám se to povedlo hned po vysazení :-) Takže žádné stresy jen si užívat ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky. Čtu tady vaše názory, spokojený těhulky:-) Už mě to taky drží, už tak půl roku přemýšlíme nad tím, že by jsme chtěli miminko a i na mě padne takovej smutek když tu vidím svatební album holek co se vdávaly loni a teď už přidávájí fotky z ultrazvuku nebo už narozených miminek. Samozřejmě jim to přeju;-) jen vím, že u nás to bohužel hned tak nebude.:-( Svatbu máme v červnu. Žijeme spolu s přítelem v 1+1 a sem opravdu není vhodný přivést miminko. O to jde - není pořádný bydlení a dnešní doba je opravdu těžká. Teď budeme čekat na září kdy máme dostat v práci smlouvu na neurčito - konečně a pak se půjdeme poptat na hypotéku. No a pak ještě počkat než postavíme dům, takže tak dva roky ještě?? Asi.:-(:-( No a co se týká HA tak ji beru desátým rokem, takže taky doufám, že kvůli tomu pak nebudu mít problémy....
Odpovědět
Profilova fotka
zuziiiiicek: Já to mateřství taky pořád odkládala, kvůli bydlení pak práci a penězům atd. pak najednou jsem řekla, že prostě už nebudu na nic čekat pokaždé bude něco a ve finále bych nerada zjistila, že už miminko třeba vůbec nemůžu mít (takhle mě totiž jednu dobu strašili v nemocnici, že bude mít problém otěhotnět) a co já tůdle :-p hned po vysazení se nám překvapivě povedlo :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Taky bysme chtěli miminko hned po svatbě, ale uvidíme zda to vyjde... Bojím se vysadit před svatbou, co kdyby to vyšlo a mě třebas mohlo být špatně a svatbu ještě prozvracela, asi vysadíme HA, jak to výjde, max týden před nebo až po, abych na to nemyslela a byla větší pravděpodobnost :-)
Odpovědět
Profilova fotka
smanet: Smanet já to měla jak vypočítaný ale byla to náhoda :-D Svatba byla 11/9 a 12/9 jsem fakt dobírala poslední platíčko poslední prášek a pro nový už jsem nešla. Pak byla klasicky menzes no a pak jenom manželské radovánky a další potvora se už nedostavila místo toho pozitivní test :-) Hodně lidí si myslí, že jsem už byla asi těhu na svatbu, ale co nikomu to vyvracet nebudu a navíc jsme svatbu chystali už od prosimce 09 ;-)
Odpovědět
my sa planujeme snazit az niekedy v lete 2012,to budu skoro dva roky po svadbe.zial stale nemame hotove byvanie.ale nejak velmi sa zase neplasime myslim,ze je cas.aj ked vtedy uz budem mat 30. uz ma ludia strasia ,ze to bude neskoro ale nemyslim,idelany cas pre mna a aj tak sa bojim sem tam,ze na to este nebudem dost zrela:) je tu vobec niekto kto sa za mimcom tak nezenie hned po svadbe?alebo este pred?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, taky se k vam pripojim. My musime cekat minimalne do jara 2012 a i potom kdo vi co bude. Chceme se totiz prestehovat zpatky do Ceska a postavit si domecek a pritel si musi najit praci, snad to pujde - je anglican. A je toho vubec nejak moc. Kdyby bylo na me, necekala bych vubec na nic. Byvala jsem au-pair a s malou to bylo strasne fajn, i kdyz byla nehorazne rozmazlena a protivna. :-D S pritelem uz bydlim druhym rokem a citim se pripravena, ale on ne. Vlastne kdyz jsme se potkali nechtel se ani zenit, ani mit deti. Kdyby nezmenil nazor, byla bych uz davno zase v Cesku. Ale nastesti rikal, ze deti chce - ale ne hned. Takze jsem zvedava na kdy to nakonec vyjde. Protoze to porad oddaluje a vymlouva se. Chjo jo, a zrovna ja jsem takova netrpeliva a nejradeji bych vsechno mela hned. :-| Jinak vsem co jsou tehotne, nebo se snazi o miminko preju moc a moc stesti a hlavne zdrave miminko a snadny porod! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte holky pridavam sa aj ja k vam, my planujeme mimco tiez po svadbe a ked sa nam podari tak mozno uz budem aj nasej svadbe tehu a je mi to aj trochu jedno ze mi bude zle, aj ked mam obavy aby sa daco nepokazilo ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@aluskaasimon ahojky, taky se pridavam do diskuse :) muzu se zeptat kolik tomu tvemu chlapakovi je roku? Ja jsem byla v podobne situaci (shodou okolnosti taky s anglicanem) :) jsme uz spolu skoro 5 let a kdyz jsme spolu zacali chodit, tak byl proti svatbe a detem. Ale jak ten cas sel, tak postupne zacal menit nazor, budeme se brat letos v cervnu. Nedavno se me zeptal, jak brzy po svatbe zacneme s miminama, tak jsem se ho zeptala, kdy tak mysli, ze by bylo vhodne a on na to ze na svatebni ceste a pak se hned opravil, ze pry hned o svatebni noci :-D No a ted je mu 35 roku. Takze jestli je ten tvuj nejakej cerstvej tricatnik, tak se neboj, brzy to prijde :-) Kamaradka taky vdana uz asi 8 let, je jim obema 30 a taky nejdriv, ze deti ne a ted uz jsou at it like rabbitts :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@babsiegirl Muj chlapak, to ho presne vystihuje :-D Bude mu 33 ted v breznu, tak nevim jestli je porad jeste cerstvy tricatnik ;-) Kazdopadne, ja jsem vdecna za to, ze se vubec rozhodl pro. Jenom si budu muset pockat, coz je pro me ta nejhorsi cinnost. Budeme se brat v srpnu a puvodni plan byl taky hned o svatebni noci, ale pak jsme z toho slevili, protoze se rok na to chceme stehovat a ja nechci mimi v Anglii. :-( Ani se stehovat tehotna, ani tehotna letat. Takze budu muset pockat, ale nerada! :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@aluskaasimon tak to potom chapu. Stehovani, cestovani, komu by se chtelo s bubnem. Takhle si vsechno v klidku pripravite a pak uvidis, jak to bude fajn :) Jinak s tim mym jsme si jednoho krasneho dne sedli a vicemene jsem mu sdelila, ze pokud nechce rodinu, pak nema smysl, abysme spolu byli. A on hned na to, ze rodinu ano, ale presne jak ten tvuj - ne hned. No a vida, o par roku pozdeji a uz se nemuze dockat :)
Odpovědět
Profilova fotka
@babsiegirl Zajimave, presne takhle to probihalo u nas. Me koncila smlouva coby au-pair a prodluzovat jsem nechtela. Tak jsem mu rekla, ze pokud opravdu nechce rodinu, pro me nema smysl s nim zustavat. A dala jsem mu 2 mesice na rozmyslenou. Nakonec kyvl. :-) Mam teda ale pocit, ze ho do vseho tlacim. I kdyz mi vsichni rikaji, ze on proste popostrcit potrebuje. :-S Moc ti to preju a zavidim, ze se nemuze dockat! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak to můj muž na mé řeči o miminku taky nejdřív koukal, jak kdybych spadla z měsíce. Pak ale přišel na to, že by možná chtěl být taťkou a to už v 29 - je to čech, tak že by češi byli v tomhle rychlejší? ;-) No a já určitě chtěla být těhu až po svatbě - holky, co říkáte, že by vám to nevadilo, dobře porozmýšlejte. Já třeba měla první trimestr úplně v pohodě, neměla nevolnosti, sportovala jak drak...Jenže holky, s kterýma jsem si psala v diskuzi, byly strašně unavené - chodily spát třeba v 19h večer, nevolnosti, že jim některé hodiny ani nestálo za to opouštět wc. Nemůžete pít, neměly byste poskakovat při tanci a stresovat se. Já vím, že to mnohé zvládly a opravdu si to moc užily, ale možná by užily i víc, kdyby těhu ještě nebyly.. Ale je to samozřejmě vaše rozhodnutí ;-) Mně vyšel poslední prášek na svatební noc, pak jsem se ale rozhodla je brát o měsíc dýl, protože jsem jeli na svatební cestu do thajska a já se bála, aby se ten drobek náhodou nemusel hned zezačátku potýkat s nějakou tropickou nemocí. Takže vysazeno na svatební cestě a protože mi po příjezdu domů nic nebylo, šupsli jsme do postýlky a vyrobili mrně, s kterým teď jdem do 15tt :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky já vám tak závidím, že vám to jde tak hladce. My už skoro rok jedeme bez pililek a ono stále nic. Od pana doktora vím, že chyba je u mně, o skoromanžovi ještě nevíme jak na tom je. Pan doktor mi řikal, že čím dřív otěhotním tím líp, nebo pak už to taky nemusí jít vubec. Jenže skoromanže nechce jít moc do asistované reprodukce, říká že buď přirozeně nebo nikdy. No snad nám to jednou klapne. Teď by mi ani nevadilo, že bych byla těhu na svatbu, kdyby to konečně klaplo.
Odpovědět
@kackabk No tak moj je tiez Cech a on chce mimco uz teraz, aj minuly rok chcel :-). A to je mu 26!!! :-D Gratulujem, ze Vam to tak vyslo, radsej tuto diskusiu asi nebudem citat, lebo tolko bab co caka a nedari sa im, je to tak smutne :-(((
Odpovědět
Profilova fotka
@kackabk Moc gratuluju! A v Cesku je to proste jinak, s pritelem jsme spolu dva a pul roku a doma v CR se nas vsichni ptaji, proc se bereme az ted, kdezto tady v Anglii na nas hledi jak na blazny, ze co nas zene, aby jsme se hned brali. 8-( @kucirlib Preju moc a moc stesti, urcite to vyjde! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@aluskaasimon tak my spolu byli na svatbě přes 6let, takže zas tak rychlý to nebylo :-D ale věkem dřív, no... a jinak nezáviďte, začátek u nás byl hladký, první trimestr taky a teď přišla nějaká podpásovka, musím ležet a doufat (teda já pevně věřím), že se vše dá do pořádku..(proto taky straším na všech diskuzích, protože se dooost nudím :-D) @kucirlib tak to je mi jasný, že to pak člověk chce, aby to vyšlo kdykoliv, to chápu. a neboj, ono to vyjde, až to budeš nejmíň čekat ;-) zrovna teď máme u nás v diskuzi čerstvý případ, kde vše vzdali a upínali se k laparoskopické operaci vaječníků a ejhle, nedočkali se jí, na UTZ na ně vykoukla zdravá bublinka :-N
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?