Kdy mít první miminko po svatbě?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny nevěsty a maminky, zajímal by mě váš názor na to, kdy je dobré mít po svatbě první miminko. ;-) Co znám, tak po svatbě si spousta párů ještě užívá relativní klid bez větších starostí a miminko je často odkládáno. Má na to vliv kariéra, bytové podmínky ?... Jak to vidíte vy a jak jste na tom ? Radka (cicuvicka) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@simcab Preeeesne taaaaaaaaaaak... :-D
Odpovědět
Ahoj holky, to je téma které právě s manželem řešíme. Brali jsme se před třemi měsíci, miminko už moc chceme, také nám ale přátelé nabídli, abychom s nimi jeli ještě příští rok na 3 týdny do Ameriky, což nás oba ohromně láká také z toho důvodu, že je to poslední šance s eněkam takhle daleko dostat. Proto zatím - koukám asi jako jedni z mála - odkládáme. Nicméně už se na miminko hrozně těším, biologické hodiny tikají jako splašené. Takže teď nevím, na co se mám těšit víc - jestli na zajímavou cestu nebo na mimi. Kdyby tohohle plánu nebylo, jdem do toho okamžitě.
Odpovědět
@gita My máme půlroční miminko, hypotéku a svatba bude nejspíš do roka. Specializační studium jsem musela kvůli těhotenství přerušit, ale to nevadí miminko jsme si moc přáli. Jsem jen zvědavá, jak to zvládnu s miminkem. Musím se do roka znovu zařadit, jinak mi propadne první část.
Odpovědět
@mendie nevim, kolik ti je, ale myslim, ze ta cesta do USA je urcite super napad. My jsme s manzelem planovali jet na libanky na Kubu a trochu cestovat, ale uz jsme to nejak nestihli (miminko prislo necekane HNED) :-D . Samozrejme nas to nemrzi, ale peknou svatebni cestu bychom byvali uvitali...
Odpovědět
mendie, marketnieuw ma asi pravdu, cesta do USA je super napad a hlavne kam pojdete s dietatom ak nezarabate neviem kolko? tak autom do chorvatska... my tiez planujeme USA - hawaii a potom mozno NYC, uvidime ako vyjdeme s peniazmi, chceme buducu jesen, do tej doby snad budem mat po statniciach, dom bude spolovice postaveny a mimi poriesime podla toho ako nam pojde financovanie domu...ak dobre a hypo nebude strasna tak by sme kludne aj pocas svadbonej cesty poriesili, ale ak by nam to moc nevychadzalo tak radsej este rok pockame, lebo ist s mesacnym prijmom o tolko dole nie je sranda tak chceme mat nieco nasetrene....
Odpovědět
Profilova fotka
Caute koceny, neviem co sa tu vsetko rozoberalo, ale napisem nasu situaciu :-) my s priatelom chodime uz 7,5 roka z toho 3 roky spolu byvame, sice u svokrovcov, ale nestazujem si, je to tam super, mame dost miesta a este aj navyse,.... tento rok z jari si to ideme poprerabat, zobrali sme uverik aby sa nam lepsie a hlavne rychlesie pracovalo, svadbicku sme si naplanovali na 11.6.2011 :-) dovtedy poprerabame, aspon teda dufam ze nam to pojde odruky :-). Priatel by uz aj babinko chcel, lebo mame v rodine, tak sa vytesujeme, ale ja som chcela najprv svadbu, aby sme boli uz rodinka, aj menej papierov okolo vydatej mamicky ako slobodnej :-) .... tak som ho takto "prinutila" ku svadbe, .... cize ak vsetko dobre pojde tak po svadbe by sme zacali "pracovat" aj na babatku :-)
Odpovědět
Tak já se přidávám do diskuze. Je mi 27 let, s přítelem jsme přes 7 let a příští rok snad klapne už ta svatba :-) Chtěla bych mimi, přítel je mladší o necelý 2 roky, takže s miminkem určitě nepřišel on ale já. Nejdřív to tak trochu nebral vážně, ale když jsem mu asi cca před 2 roky řekla ať počítá s tím, že do 2 let bych chtěla mimčo tak zvážněl :-) Víte je to taková změna po letech soužití ve dvou najednou TO příšlo. Cítím, že mi chybí pořádný smysl v životě, už mě nebaví nakupovat hadříky na sebe tolik jako dřív, pařit do 5 hodin do rána každý víkend a prostě si užívat. Je to supr relaxovat ale cítím že potřebuji smysl, který mi přinese vlastní dítě. Když vidím kamarádky nebo v rodině když se narodí miminko jsem z toho hrozně dojata, až mi vyhrknou slzy z té radosti :-) Pěkně se mnou cloumají hormony. Přítel mi řekl, že souhlasí a že mi věří, že vím co je pro nás dobrý :-) Moc mu věřím, že bude ten nejlepší taťka na světě ;-) Je prostě skvělej, pro mě ideální muž. Chci s ním dítě, kluk nebo holka, je mi to jedno hlavně ať je zdravé. Představuju si, jaké asi bude mít oči, po kom bude mít pusinku a povahu atd. Je to hrozně krásná představa a moc se na TO celé kolem toho těším. Mám obavy jasně z porodu a jestli mi nebude moc špatně atd. Jsem drobné postavy, přítel je opak takže i z toho porodu mám strach, ale pořád převládá ten teplý pocit z miminka. No takže jsem se dohodly na svatbě v létě 2011 asi červenec a miminko snad hned po svatbě. Nejdřív jsem si říkala, že prášky vysadím v dubnu, počkáme tak ty 2-3 měsíce i dle mého doktora (říkal, že se antik. vyplaví první menstruací všechno jde ven), ale tak nějak asi vysadím už na nový rok, teda v lednu. Ještě si chci užít pocitu volnosti, že nemusím brát pilulku na nic myslet, jen si dát pozor při sexu. Antikoncepce prý snižuji i chuť na sex, což se přiznám že někdy pociťuju, ikdyž teď poslední měsíce nám to s přítelem v posteli hodně klape :-) ale i tak chci si užít ten pocit bez antikoncepčních zábran, věřím, že to určitě chuť na sex snižuje, no a za půl roku můžeme pracovat na miminku. Hrozně si přeji, aby to tak vyšlo. Přeji si hlavně zdraví celé rodiny a miminko :-) to je mé momentální přání !!!
Odpovědět
marketnieuw: No, je mi už 28, takže už mám docela na čase. Ale zase si říkám, že půlrok už vydržím a budu se o to víc těšit. Zase, pokud si teď seženeme s předstihem levné letenky, tak nemůžu vysadit prášky, abych do odletu neměla bříško jako balon, to bych si té turistiky po národních parcích moc neužila. Takže šetříme a těšíme se, když nevyjde amerika, tak aspoň budeme mít slušný finanční základ pro miminko. Zase si říkám, že až tak stará ještě nejsem a ta krásná příroda Grand Canyonu, Yelowstonu byla pro mě tak vzdálený sen už dávno a je to poslední možnost si ten sen splnit...je úplně neuvěřitelné, že ho mám teď na dosah
Odpovědět
mendie: to je náhodou výborný, ta možnost, co máte. Každej pěknej zážitek, co obohatí vztah, je moc důležitej a na tu cestu budete ještě určitě dlouho vzpomínat. Rozhodně bych do toho šla. Máš super věk, tak já bych nepřemýšlela a strašně bych se těšila. My s manželem taky rádi cestujem, tak už asi rok a půl vozíme z cest drobnosti "do dětského pokoje", i když miminko na cestě ještě ani není ;-) Tak mu třeba už z cesty taky něco přivezte ;-)
Odpovědět
mendie, ja hlasujem za USA...keby si napisala ze mas 35 tak ok, ale 28? tu ameriku urcite stihnes bez toho aby to tvoje biologicke hodiny nejako pocitili...
Odpovědět
no tak moj manzel roprava o babatku kazdy den:)zvlast teraz ked sa blizia vianoce uz tolkokrat povedal,ze ako sa tesi ked uz budeme na vianoce rodinka,ze ake to bude ine s malickym:)on by uz velmi chcel ale zatial neni vhodna doba,mna to tiez niekedy chyti a si poviem, no a co ked zvladli iny zvladneme aj my ale naozaj chcem najprv dostavat dom a od januara zacinam novu pracu a potom mam este jeden velky plan,takze sa este mozno na rok -dva budeme stahovat do dubaja. a s babatkom by sa uz nic z toho neudialo tak zatial sa snazim na to nemysliet aj ked niekedy mi uz z toho sibe a manzelovi este viac. ;-) takze ja aj ked mam 28 babo planujeme az tak za 3 roky.
Odpovědět
@balli-mudro,ved sme este take mlade :-D
Odpovědět
Článek se načítá
veli, balli - holky, dík, docela jste mě potěšily, aspoň vím, že se na to nedívám špatně. Já jsem hrozně ráda, že se v tomhle shodnu hlavně s manželem - společné cestování moc milujeme, hodně to náš vztah obohacuje a z každé cesty, třeba i na Karlštejn máme příjemné společné zážitky. Vím, že to tak bude i až budeme mít děti. Ale Amerika už to nebude, leda tak ta česká u toho Karlštejna :-) Když vidím, jak se i manžel postupně začíná "otrkávat" a už se nebojí pochovat miminko od kamarádů nebo si s dětmi známých pohrát, je to hrozně hezké. Důležité je, abychom se měli pořád z čeho a na co těšit a hrozně si vážím toho, že na tyhle důležité otázky máme stejný názor. Já ho asi miluju ;-)
Odpovědět
@mofa No jo, mladé, krásné, perspektivní :-D
Odpovědět
mendie: to je fajn, když už jste se jednou vzali :-D Já teda musím přiznat, že bych za cestování hlasovala, i kdyby mi bylo 35 ;-) Pokud se jedná o odložení o půl toku, tak proč ne. Všechno je hrozně individuální, dokonce i věk :-)
Odpovědět
@veli Že jo? Taky si myslím ;-) Máš pravdu, já se cítím ještě mladá. I když je fakt, že teď už se mnou pohled na mimino dělá jiné divy než před pár lety, kdy jsem si říkala "ne, rozhodně, ještě ne, děkuji pěkně". Máme v plánu jet buď v květnu nebo v září, podle toho, jak se nám podaří dostat dovolenou. Je to dost komplikované, aby se 4 pracující lidi (a hlavně jejich šéfové) shodli, že si zaslouží třítýdenní dovolenou. Ale já hrozně doufám, že to vyjde. A když ne, tak pojedem jinam, ale někam určitě. A pak snad bude i to mimčo. Hlavně se mi nelíbí ládovat se dál antikoncepcí, ale zase se hormonálně rozhodit před tou cestou, to by taky nebylo ideální. Tak asi nezbývá než čekat....a těšit se :-)
Odpovědět
@mendie urcite jedte, ale hlavne prosimte nevysazuj prasky pred cestou! :-D kdyz si vzpomenu, jak mi bylo prvni 4 mesice tehotenstvi blbe.... to by me nikdo nikam nedostal ani zadarmo :-p
Odpovědět
Profilova fotka
jej kocky, ako tu tak citam, je to krasna tema, mat miminko je asi to najkrajsie co moze byt, ja mam este len 24, no kym ho budeme mat, tak mozno pokroci cas,.... doteraz sme vobec tuto temu neriesili, lebo sme nemali sajnu, co ako kde kedy.... ale teraz ako mame uz prve babo v rodine (brat ma malu dcerku) tak uz sa nam slinky zbiehaju na take nieco krasne :-) je to velmi rozkosne :-) a teraz aj kamaratky okolo mna maju deticky, celkovo vela deticiek je okolo a aj tehotnych maminiek :-) neviem ci som si to len teraz zacala vsimat, alebo co .... sice sa toho vsetkeho velmi bojim, ale tak isto sa na to aj velmi tesim..... moje dve veci v zivote coho sa bojim je vodicky a babatko :-) vodicak som uz zvladla, soferujem dva roky, tak a teraz je cas aj to druhe prekonat :-)
Odpovědět
no a nebo vysaď antikoncepci před cestou a zabijete na místě dvě mouchy jednou ranou :-D Jako myslím, že si z cesty přivezete drobka ;-)
Odpovědět
@veli a nebo tak, ale TESNE .... ja zacla zvracet uz necele 2 tydny po oplodneni :-D
Odpovědět
@veli Haha, malýho američánka :-D až budeme mít letenky, tak si vypočítám, jak my to vyjde a děj se vůle hormonů :-N
Odpovědět
Já si hlavně pamatuju, že jsem někde četla diskuzi, která pro mě byla dost zásadní. Byla to diskuze o "plánování" rodiny (hroznej obrat). Ty holky psaly, jak si strašně času zazdily např. tím, že "teď si vysněnou dovolenou nemůžu dohadovat, protože třeba za 7 měsíců budu těhotná" nebo třeba některá toužila po seskoku padákem, měla možnost za pár měsíců a odřekla to, protože "co kdyby". No a pak to nevyšlo hned podle plánu, místo dovolené seděli doma, mrzelo je to a plno věcí, po kterých toužily, se neplnilo. To mi přijde lepší s rozvahou si život užívat (tzn. nezaplatím si cestu po Asii na půl roku v momentě, kdy přemýšlíme o rodině) a řešit spíš věci operativně. Prostě člověk se musí pořád na něco těšit, pak je šance,že přijde ještě lepšího :-)
Odpovědět
market: ale teď už je snad líp, když stíháš psát i příspěvky, ne :-D mendie: nic nepočítej, nech se překvapit ;-)
Odpovědět
@veli máš pravdu, překvapení mám ráda stejně jako užívání si života... ;-)
Odpovědět
@marketnieuw Ahoj fakt ti bylo tak špatně? achjo na to se moc teda netěším nebo spíš se bojím abych zvládala chodit do práce těhotná.............právě známé bylo taky dost špatně ale blíž jsem se s ní nebavila. Prý je to něco jako opice po alkoholu? je to tak nebo je to ještě horší? jakože pořád se musíš pohybovat blízko záchodu kdyby náhodou? asi to má každý jinak ale ve většině případů myslím že ta nevolnost je........no uff mám trochu obavy, ale tolik žen to zvládlo, musím taky :-) Ještě teda těhotná nejsem, ale pravděpodobně brzy budu.......Díky za odpověď Dana
Odpovědět
@mendie půl rok počkat s vysazením je v pohodě, když se můžeš jet podívat do Ameriky ;-) 28 není nijak hodně, ale svým způsobem už je dobře, že přemýšlíš i o miminku...dneska má hodně holek s početím problémy. My původně plánovali s manžou svatební cestu někam do Asie nebo Egypta a zároveň jsme nechávali volný průběh tomu, zda si miminko najde cestu...našlo a naše cesta se sice neuskutečnila, ale kdo říká, že se jednou nepodíváme někam i s naším prckem :-) @smallinka taky je mi 27 a miminko už máme na cestě...ten pocit volnosti po vysazení prášku je docela fajn...teda byl...akorát my si pozor nedávali ani první měsíc po vysazení, ale to byla stejně nejspíš bloknutá ovulka...každopádně se mimi usadilo až po 10 měsících po vysazení...některý holky mají i víc štěstí, že se povede dřív...každopádně porodu se bojím také...ale po tom, co jsem si všechno o porodu zjistila, se bojím o hodně méně :-) Antokoncepce určitě tlumí chuť na sex...taky jsem to tak měla ;-)
Odpovědět
@smallinka odpovím Ti taky...špatně v těhu je jak komu...mě třeba bylo...ale šlo to ukočírovat. Je fakt, že jsem nezvracela, ale absolutně jsem neměla chuť k jídlu a cokoliv jsem snědla, tak mi bylo zle...ale udrželo se to v žaludku. Jídlo jsem první 4 měsíce cpala do těla pod tlakem...jen proto, že jsem věděla, že jíst prostě musím. Ale neboj se předem...můžeš mít štěstí a bude Ti dobře a těhu na sobě ani nepoznáš ;-)
Odpovědět
@hanyzka.zel Určitě se někam podíváte i s prckem, my taky. Já myslím, že obě varianty jsou dobré, i kdybych teď otěhotněla, tak budu mít radost a tu cestu oželím. Ale vzhledem k povaze plánované cesty prášky zatím nevysadím. Uvidíme, jak na jaře zajistíme dovolenou a penízky. Každopádně máme se na co těšit, tak jako tak. Hurá. Mimochodem Hanyzka.zel, máš naprosto boží vlasy a měli jste krásnou svatbu. Úplná elfí královna :-) krásný
Odpovědět
@mendie přesně, ta radost z otěhotnění je nepopsatelná :-) Mě teda bylo ze začátku líto, že nakonec cesta nebyla, ale dneska už to vidím jinak, když zařizuju všechno pro mimčo a těším se, až tu s námi bude :-) Je prima se vždycky na něco těšit ;-) Jej, děkuju za pochvalu vlasů...už takový asi dlouho nebudou...před porodem je chci o něco zkrátit a pak se uvidí, až budu kojit, jak se změní jejich kvalita. A díky i za pochvalu naší svatby :-) Byl to krásný a nezapomenutelný den a vlastně den i dalšího štěstí, protože ten den měla přijít ms...a nepřišla, protože už tam s námi bylo i naše děťátko :-D Jukla jsem na Tvoje album a moc Vám to oběma slušelo a měla jsi hodně zajímavý šatky ;-) Moc hezká svatba x-)
Odpovědět
@hanyzka.zel Gratuluji! k miminku. Ať vše probíhá v pohodě :-) No já bych chtěla fakt tak půl roku počkat aspoň do té svatby, ale vysadit bych chtěla hned v lednu, tak mi nějak vychází i balení. Až po 10ti měsících jo? no je to různé, někdo otěhotní hned někdo za dýl. Já nebudu raději riskovat, se svatbou budou celkem stresy tak ať mi do toho ještě není třeba špatně z těhotensví tak raději počkáme......uvidíme, strašně se na mimi těším :-) a taky bez těch prášků 7 let braní určitě to vysazení na sobě nějakým způsobem poznám. Kdy máš termín?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?