Kdy mít první miminko po svatbě?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny nevěsty a maminky, zajímal by mě váš názor na to, kdy je dobré mít po svatbě první miminko. ;-) Co znám, tak po svatbě si spousta párů ještě užívá relativní klid bez větších starostí a miminko je často odkládáno. Má na to vliv kariéra, bytové podmínky ?... Jak to vidíte vy a jak jste na tom ? Radka (cicuvicka) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
madanko : pokud bereš Utrogestan, tak ti určitě pomůže, srovná cyklus a nahodí ovulaci ;-) já otěhotněla po jeho 4měsíčním užívání. hodně štěstí :-)
Odpovědět
dujinak: super info... děkuji, to hnedka člověka povzbudí :-) :-) nikdo kolem mě totiž utrogestan nebere... sice mám už osmiletou holčinu, ale chceme ještě jedno naše společné :-D
Odpovědět
Ahoj, jsem tu mezi Vámi nová, ale nějak jsem se začetla do Vaší diskuze ;-) . Tak já jsem před rokem a půl vysadila antikoncepci a řekla jsem si, že až to přijde, tak to přijde. Gynekoložka mi říkala, že žádnou pauzu dělat nemusíme a otěhotnět můžu klidně po další menstruaci. Bohužel po vysazení jsem na každou menstruaci čekala 80 dní, 1 vaječník vynechával. Doktorka mě pravidelně po 2 měsícech kontrolovala ultrazvukem a nabízela hormony pro růst sliznice a zvýšení produkce vajíček, atd. Když jsem šla 13. května na kontrolu opět mi nabízela pomoc, ale řekli jsme si, že to nebudeme lámat přes koleno a ještě půl roku vydržíme :-| . No a 20.července jsem šla opět , tentokrát se spožděním kvůli dovolené. Gynekoložka se mě ptala jestli jsem už měla menzes, ale já ho měla samozřejmě 6. května.Takže jsme přešli k ultrazvuku a já málem upadla. Na ultrazvuku nebyla cysta, ale malý miminko :-N . Teď jsem 13+6 tt. a užívám si to :-D . Přeju všem, ať Vám to vyjde a nestresujte se.
Odpovědět
Profilova fotka
Můžete mi prosím vysvětlit co znamená to "tt". Terrad píše 13+6tt, chápu to jako 13 týdnů a co je těch 6? Viděla jsem to už napsané různě několikrát, ale nikde jsem nenašla co to znamená, tak spíš jen pro zajímavost se ptám. Díky :-D
Odpovědět
tt. - týden těhotenství To znamená, že jsem 13 týdnů a 6 dní těhotná. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Napadlo mě to, ale říkala jsem si, že na dny se to asi nepočítá. No a je to tak, díky. :-)
Odpovědět
ahojky, my sme to mali trošku ťažšie, keďže ja od ukončenia strednej školy nežijem s rodičmi. Po škole som si našla prácu, odsťahovala sa, našla som si 1 izb. byt, ktorý som len horko ťažko platila a to nevravím ešte výdaje na stravu a bežné potreby, napr. hygienické ... Ale uskromnila som sa a asi po pol roku som si našla môjho terajšieho manžela, s ktorým sme začali spolu bývať v podnájme v mojom 1 izb. byte. Boli sme spolu 2,5 roka, žilo sa nám spolu dobre, cítili sme sa spolu fajn, ani jedeň deň sme neboli jeden bez druhého. Proste stále spolu. Peniažkov už bolo viac, keďže sme mali 2 príjmy. Nakoniec po 2,5 roku takzvaného chodenia a spolužitia sme si kúpili auto, sami sme si zorganizovali svadbu, zaplatili sme si všetky náklady na svadbu, našich rodičov sme pozvali len ako hostí, o všetko sme sa starali sami. Po svadbe sme chceli už trošku lepšie bývanie, tak sme si našli 3 izb. byt, ktorý sme si pomaly zariaďovali. Takže najprv sme sa trošku zabývali, venovali sa práci, užívali si výlety a našu lásku a potom sme sa rozhodli, že sme pripravení na rodinku. Zariadili sme si detskú izbičku, teraz čakáme chlapčeka a to už mám 24 rokov, takže od svadby uplynulo ďalších 2,5 roka. Sme spolu šťastní a tešíme sa na náš malinký pokladík :-)
Odpovědět
Profilova fotka
neverendinglove : hezky jsi to popsala, je pravda, že finanční stránka je také jedna z věcí, nad kterými v souvislosti s miminkem přemýšlím,... ale vždycky si nakonec říkám, že to zvládají jiní, zvládneme to taky. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ano, pekne napisane, akurat ma zarazilo to "a to už mám 24 rokov" :-o my sme s manzelom sme vo faze "najprv sme sa trošku zabývali, venovali sa práci, užívali si výlety a našu lásku" a to mame "len 30" myslim,ze vnimanie veku je u kazdeho velmi subjektivne ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
laleeta,my sme na tom podobne. ja mam s manzelom 31 ale tiez sme si predtym riesili byvanie...obaja mame vlastny byt, moj prenajimame a byvame v manzelovom. zobrali sme sa min.tyzden v piatok a tiez si myslim slusne uzivali zivot.
Odpovědět
Tak to my plánovali miminko už před svatbou. S manželem jsme spolu chodili skoro 7 let, před svatbou jsme spolu společně žili rok a půl. A hups, hned napoprvé se nám povedlo mimčo, takže hned po svatbě jsem otěhotněla. Podle mne nezáleží na věku, ale na tom, jestli se ti dva na mimi cítí a taky jsou schopni zajistit pro něj vše potřebné.
Odpovědět
bábo je podľa mna to najkrajšie čo môže pár dostat,mať , my čakáme už, vydávala som sa s bruškom , kopcoval ostošesť cez obrad, aj on je tu, :-) :-) :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ahoj holky, taky se tesim na miminko, prasky mam jeste na mesic a pak se dej vule bozi. Doktor mi poradil ze pokud opravdu nechci mit dvojacata, tak si mame dat tak 3 mesice pauzu a pak na to muzem vlitnout :o) Mam z toho na jednu stranu trosku obavu, ve 14 letech jsem prodelala tezkou operaci slepeho streva a tenkrat mi doktoka rekla, ze jsem tam mela srusty a ze by to mohlo mit vliv na schopnost otehotnet. Je to vic komplikovany i tim, ze nebydlime v Cechach, no je to jedna velka otazka...Treba se zbytecne trapim a vsechno bude ok :o) Vsem nastavajicim maminkam preji hodne zdravicka a pohody a tem co uz maji ditka na svete, at vam rostou jako z vody!
Odpovědět
veroussekto ti doktor správne poradil, a neboj mne tvrdili že nebudem mať bábo a mám krásne bruško s bábom,neboj bude dobre a ak nie teraz sa tomu dá aj pomôcť :-) :-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Já jsem zjistila, že jsem těhotná týden před svatbou :-)))) Bylo to 22.9. na naše 22 měsíční výročí ;-) Prostě osud ;-) Držím palce všem, které se o mimi snaží!
Odpovědět
Profilova fotka
marete99: dekuju za uklidneni, snad to dopadne dobre... dzejnysek: to byl fakt osud, at se ti dari :o)
Odpovědět
Ahoj holky, ja jsem vysadila antikoncepci po svatbe, bala jsem se rozhozeni cyklu po vysazeni, tak jsem hned zacala brat Sarapis, no a prvni menstruace po vysazeni se nekonala, zato pozitivni test ano :-) Muz je ted na sebe strasne pysny, jak je pry vykonny :-D
Odpovědět
Profilova fotka
tak to gratuluju :-) ja uz jsi jdu dneska pro kysel. listovou a od prosince hura na to, ted na konci listopadu me totiz ceka jeste jeden nemily zakrok :-(
Odpovědět
Profilova fotka
ja mam posledni 4 tabletky a vysazuju, jsem na to zvedava...listovku uz beru skoro dva mesice, takze uvidime, co udela cyklus bez HAK...biologicky hodiny u me primo busej na poplach :o)))
Odpovědět
tak to je nas asi vic hihi
Odpovědět
Ahoj holky, já teda vysadila antiko už dřív a trvalo 10 měsíců než se zadařilo, ale ms měla přijít přesně na den naší svatby...a už nepřišla x-) Místo ní brzo přijde naše zlatíčko x-) :-D
Odpovědět
Ahojte holky, my mame svadbu naplanovanu na marec-brezen a na mimcu sme chceli zapracovat uz v unoru-februari. Len teraz mi do toho prisli nemile prehliadky u doktorov a kontroly, tak musime cakat...Mam zacat s rehabilitaciou, takze to bude trvat trochu dlhsie. Fnuk :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte, my sme tiež vysadili HAK pred vyše mesiacom. Svadba bude 30.7.2011 a na bábätku by sme radi pracovali niekedy tesne po svadbe, aby sa drobček narodil na jar... ;-)
Odpovědět
@alique ali, my chceme po prvý krát vyskúšať v svadobnú noc :-) bolo by super, keby sa nám to podarilo čo najskôr.. x-)
Odpovědět
Profilova fotka
@simcab Simi, ja silno pochybujem, že sa k tomu dostaneme cez svadobnú noc, ale určite by to bolo pekné. My skôr plánujeme na svadobnej ceste... ;-)
Odpovědět
tak u nás bude svadobná noc, keďže nemáme origoš svadbu.. okolo polnoci by sme už mali byť po všetkých ceremóniách :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@simcab Joj, tak držím palčeky... ;-) Ja sa trochu bojím, že zaspím za stolom (keďže chodím spávať okolo desiatej - teraz na vianočnom večierku som sa prekonala do druhej, musím trénovať), a nie aby som ešte niečo skúšala po hostine... :-N
Odpovědět
@alique neboj moja.. v ten veľký deň ti ani nepríde, že sa ti drieme.. možno ak, tak jedine okolo obeda to tak vraj zvykne prísť kríza.. no potom je to už paráááda :-) juuuuj, som zvedavá ako nám to dopadne.. ozaj, počasie už máte rezervované?? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@simcab No jasné... Presne také isté krásne ako Vy... ;-)
Odpovědět
kurnik, no mohlo by byť pekne.. aspoň kvôli tomu, že by tie naše vlečky len prach v kostole utierali a nie mláky :-N
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?