Kdy mít první miminko po svatbě?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny nevěsty a maminky, zajímal by mě váš názor na to, kdy je dobré mít po svatbě první miminko. ;-) Co znám, tak po svatbě si spousta párů ještě užívá relativní klid bez větších starostí a miminko je často odkládáno. Má na to vliv kariéra, bytové podmínky ?... Jak to vidíte vy a jak jste na tom ? Radka (cicuvicka) :-)
Odpovědět
veli dík za pochvalu malé, každý mi říká, že ji ty čertoviny koukaj z očí :-N
Odpovědět
Jo a za to cestování v těhu letadlem mě zprdla tenkrát moje gynďařka :-| ale ona byla celá taková divná :-D přibrala jsem za celé těhotenství něco kolem 13kg a pořád mi vykládala jak hrozně přibírám =-) 8-( :-D
Odpovědět
Profilova fotka
janula2008 - máš pravdu ve všem co píšeš. Když je dítě v pořádku a moře nepotřebuje třeba ze zdravotních důvodů,dá se krásně užít dovča i v česku,letošní počasí mluví za vše :-D , moje neteř letos byla u moře prvně,jsou jí 3,5 a do moře nechtěla ani náhodou,i když je to vodník,takže byla jen u bazénů.
Odpovědět
Profilova fotka
ooooo já jsem na to přišla,holky,co jste psaly jak se vám do toho nechce ještě VELI a spol. Fungovat by mohlo(teda pokud to budete chtít) prohlížení fotek miminek na modrém konikovi :-D . Já na to koukám a začíná to nebezpečně rychle působit :-D . Je to totální výplach mozku(pozitivní). Takže každý den půlhodinku a jste jejich :-D :-D :-D . Ahooj a už se nebudu vměšovat a prudit
Odpovědět
Profilova fotka
malalusy: něco na tom určitě bude :-D
Odpovědět
malalusy :-D :-D ale radši nečíst diskuze občas :-N :-D holky, máme teď nádherné riodinné exteriérové fotky od jedné slečny fotografky (a to to fotila v 36 stupních ve stínu,hrozné podmínky), fotí i svatby, těhulky, děti,po celé ČR, nahážu si je taky př.týden na koníka, ale kdo chcete zkouknout a zajímalo by vás to, tak písněte do pošty a pošlu webovky.
Odpovědět
lusy: Děti jsou to hezké, což o to. Zvláštní je, že jak vidím hezké boty, chci je, ale jinak to u mě nefunguje :-D
Odpovědět
:-) Holky, můžete mi některá zkušenější prosím poradit? Cca před třemi týdny jsem vysadila HA. Řekl Vám gynekolog nějakou konkrétní dobu, kdy je vhodné pokoušet se o miminko? V mnoha člínkách jsem četla, že je dobré 3 měsíce počkat, aby se tělo vyčistilo a zbytky HA neměly vlvi na vývoj plodu, plno lidí říkalo, že jim doktor řekl, žýe je to kravjina, že hned po první menstruaci se může začít na mimču pracovat, tak nevím. Máte někdo nějaké lepší informace než já? předem moc děkuji za odpověď.
Odpovědět
Asi by nebylo na škodu nechat tělo se trochu po HA vzpamatovat a tak.
Odpovědět
Já jsem svému doktorovi řekla, že plánuju vysadit HA, on řekl super a hned, jak ji vysadím, ať přijdu, že "to proberem a spočítáme, ať můžete hned začít" :-) Tak jsem řekla, že nic probírat nechci a počítat už vůbec ne, že na to nespěchám a s otěhotněním ať ještě minimálně 3 měsíce nepočítá, že jsme se dohodli, že budem používat jinou ochranu, aby si tělo aspoň trošku odpočinulo. Tak řekl, že to je dobrý nápad :-) No tak si vyber :-) Každý ti řekne opravdu něco jiného, a pokud důvěřuješ svému doktorovi, tak dej na něj.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte, co sa tyka HAK, som sa bavila asi s 5timi gynekologmi a vsetci povedali, ze tabletky sa z tela dostanu v priebehu 36 hodin, takze ziadnu ocistu robit netreba a moze sa ist hned na vec:-). Sami povedali, ze dokonca sa niekedy HAK predpise na niekolko mesiacov zene ak ma problem s otehotnenim a odporuca sa ihned po vysadeni pokusat o mimimo. Ale samozrejme pauzu ti nezakazu, niekedy ti povedia, ze je to mozno aj dobre, kto sa ma v nich vyznat ... ;-). Jeden lekar povedal, ze pauzu mozno len preto, lebo vraj je vacsia moznost dvojiciek, ale ini lekari povedali, ze to nie je nicim podlozene a dokazane a dvojicky sa mozu podarit i po dlhsej ako 3 mesacnej pauze a ani HAK nemusis brat ... Takze asi je to na kazdej ako sa rozhodne. vela stastia!
Odpovědět
Veli dobrý přístup ;-) druhé zatím nikterak neplánujeme, ale pokud začnem po druhém oba toužit, tak určitě taky nebudu nic probírat ani počítat, ale nechám tomu všemu volný průběh jak ty ;-) nic ve zlém, ale ty slečny co od prvního měsíce počítají ty ovulační křivky či co a pokud se do dvou měsíců nezadaří tak stresují chlapa pomalu na hodiny s milováním, to mi příjde krapet jetý :-p :-N jasný když se nedaří třeba po třičtvrtě roce nebo roce tak už možná někde problém je a taky bych to řešila, ale abych si měřila od počátku nějaké ty teploty atd.no to fakt ne :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Peti, já bych počkala tak po jedné MS a pak bych na to klidně vlítla když bude chuť :-N ale nejsem doktor tak nevím ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
janula - přesně tak, tvůj přístup se mi líbí :-) jinak i doktoři vám řeknou, že nejdřív je třeba to začít řešit až po roce, co to přirozeně a bez stresů nejde ;-)
Odpovědět
janula: já teda si pořád říkám, že co má být, se stane, pokud by nám dítě nějak nebylo souzeno, mělo by to asi tak být, i když by nás to asi hodně sebralo. Celý život piju minimálně, nekouřím (jednou za rok tři, abych byla úplně upřímná ;-) ) a mám celkem životosprávu, nemám zdrav. problémy (ťuk ťuk ťuk ;-) ), tak když by to i tak nepřišlo, tak by to fakt asi tak nemělo bejt. Já jsem koukala jak puk, když chtěl pan doktor počítat plodné dny od prvního měsíce. Byla z toho moc hezká a veselá debata :-) Přesně vím, že to by mě pěkně stresovalo a stejně by z toho nic nebylo. K tomu jsem ochotná přistoupit tak po tři čtvrtě roce, co budu bez prášků a jiné ochrany, dřív mě to ani nenapadne řešit. Nehledě na to, že jsme oba na matematiku a biologii tupci, takže počtama bychom toho stejně asi moc nepořídili :-D A u tebe je to v klidu: už dítě máte, tak víš, že je všechno v pořádku, to půjde jako po másle nebo po čem ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
veli - no nemusí, znám spustu holek co druhé tak dobře nešlo, nám se Jiřík povedl hned a to druhé se zadařilo až po třičtvrtě roce ;-)
Odpovědět
Já vám napíšu ten rozhovor u mého lékaře, třeba vás to při snažení pobaví: Já: Pane doktore, napsal jste mi moc prášků, já už jich tolik nebudu potřebovat. P.d.: Jo? Copak, copak a na kdy to plánujete? J:No tak asi za dva měsíce, že bych je přestala brát, jsme mysleli. P.d.:No tak to hned za ty dva měsíce přijď, napiš si datum poslední menstruace a spočítáme to. J: Jako co budem počítat? P.d. : No plodné dny. J: Jako od prvního měsíce? Já myslela, že bychom si to nejdřív vyzkoušeli a vidělo by se. My už trochu víme, jak na to. Když tak si to někde nastudujem. P.d.: To je zbytečný. Pak se někam jede, to prošvihnete, ani nevíte jak. J: No my bychom to přece jen zkusili nejdřív sami. P.d.: To je úplně zbytečný, ti řikám. Se budete zbytečně vysilovat. To už jsme se oba smáli. Nakonec teda do nás vložil důvěru, ať to zkusíme sami. Říkám doma manželovi: Tak pan doktor ti to příště spočítá, aby ses zbytečně nevysiloval :-D :-D :-D Sorry za ten elaborát :-)
Odpovědět
brum: nemusí, ale může, tak co budu někoho dopředu stresovat, když má všechny předpoklady, aby to šlo. Jinak gratuluju, jestli je to novinka!
Odpovědět
Veli: hezký, pan doktor je vtipálek :-D No, myslím, že u nás by druhé asi jen tak nešlo, i ta Simča byla podle doktorů víceméně zázrak a k tomu nevím jak se mi to vevnitř zhojilo ještě pak po císaři (zvenku dost špatně :-| ), ale i tak bych tomu asi nechala volný průběh. Na druhou stranu, mám to štěstí, že už jedno dítě máme a bez velkého snažení, takže neznám ten pocit, kdy ženská moc moc chce a nedaří se třeba půl roku, to musí být dost deptající |-| ale mám ten pocit ze svého okolí, že čím víc člověk chce a vše tomu podřizuje, tím to jde hůř, v době, kdy už to odpíská nebo hodí za hlavu tak just se podaří, psychika je taky sviňucha :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tak mě doktor na rovinu řekl, že je dobré nechat si tři měsíce pauzu, aby se tělo s vysazením vyrovnalo a zvyklo si na změnu hormonální hladiny, ale pokud se nám podaří otěhotnět hned, tak to ničemu nevadí a miminko to nějak neovlivní....
Odpovědět
janula: tak vidíš, jaký jste měli štěstí, určitě ho budete mít i podruhý. Nestresovat se s tím je to nejlepší, co můžeš udělat.
Odpovědět
inf: no vida, jak dobře jsem si to diagnostikovala :-) Já se s tím vyrovnávám dost špatně, psychicky, tělo šlape v pořádku, naštěstí, ale já mám oči navrh hlavy z toho, že najednou něco nekontroluju =-)
Odpovědět
Profilova fotka
veli - tak jasně tak sem to nemyslela někoho stresovat :-) --- jen pak je třeba zbytečné bejt hned přepadlá když to nejde ;-)
Odpovědět
Len som sem nakukla a zarazilo ma, že pán doktor chcel počítať plodné dni od poslednej menštruácie =-) Však plodné dni v novom cykle nemajú s predchádzajúcou menštruáciou nič spoločné :-p Jedine, ak má žena cyklus presný ako hodinky, ale tam sa môže tiež stať výnimka :-) Myslela, som, že doktori majú už iný prístup... Inak bol ale vtipný :-) Sorry za ten vstup, ale keď som sem už klikla, nedalo mi ;-) Tak nech sa vám darí podľa vašich želaní ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
veli - tak ted´ sem si to přečetla s tim doktorem - hele nechce Vám u toho ještě asistovat :-D :-D :-D
Odpovědět
maja: Nevím, na co to chtěl :-) Já v těchto věcech zatím moc nejedu, nevím, jak se co počítá a ani to vědět nechci. Vždy se na to ptá, takže to možná myslel tak. Abych nesnižovala jeho odbornost, to jen já tomu nerozumím, tak jsem možná spletla víc věcí dohromady :-)
Odpovědět
ahoj holky, tak nám to mimčo zatím moc nejde a to se snažíme už rok... beru hormony, aby se my urovnala menstruace a teprve jsou to dva měsíce, že tomu tak opravdu je... Ale nevzdáváme to.. začaly sme s cvičením podle pani Ludmily Mojžíšové tak držte palečky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky, me rekl doktor v CZ, ze mesic po tom, co se prestane brat HA je moznost otehotnet. V Nemecku jsem dostala vitaminy a ted se snazime o mimi ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak mimi se odsouva :-( v patek mi volali z nemocnice , ze budu muset v rijnu jeste na dalsi zakrok s vajecnikama :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, já jsem tedy antikoncepci přestala brát tak před rokem,ale né protože bych chtěla mimčo,ale prostě mi to po těch letech už nedělalo dobře. Ale když jsem přišla za doktorem,že chceme mimčo,řekl mi ať přijdu na kontrolu (přesně 12ctý den po M) a řekl mi že mi nějak špatně fungují vajíčka,tak jsem šla ještě jednou a pořád špatný,tak mi dal léky (asi hormony) a já mu je další prohlídku vrátila že jsem těhotná. Podařilo se na podruhé. Dva dny před svatbou jsem si udělala test a bylo to. Možná proto,že jsem měla plnou hlavu svatby a neřešila jsem mimčo. Takže holkám co to nejde doporučuji,zajet na dovolenou,nebo si třeba pořídit domácího mazlíčka a neřešit! V dnešní době to byl malej zázrak a kéž by to tak měla každá holka co si přeje miminko .....
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?